Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna dolegliwości pod koniec snu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Spybot.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam to mój pierwszy post na tym forum ale do rzeczy. Może mi ktoś wytłumaczy jakby to nazwać moja dziwaczna dolegliwości podczas snu a raczej niby się przebudzenia. Ostatnio no już od ponad roku mam takie stany gdzie niby się budzę w środku nocy, przez coś co mnie trzyma za klatkę piersiowa co momentalnie mocno szturcha do góry jakby chciało mnie zabrać z ciała, przy czym nagle wzrasta mi tętno oraz mam uczucie duszności tylko w tym momencie. To trwa zaledwie kilka sekund potem jakby się normalnie budzę że snu a raczej z koszmaru z zwiększonym tentnem. Dodając jeszcze kiedy dzieje się ten stan widzę normalnie otoczenie tylko ze jest ono trochę ciemniejsze niż w rzeczywistości, no i niby czasem się uda coś bardziej wypatrzec niepokojącego przez te parę sekund. Reasumując ta cała moja historyjkę rodem z jakiegoś taniego horroru o demonach nawiedzajacych, może ktoś rozwikłać moja nyrtujaca zagadkę tych owych stanów. Czytałem trochę że to może być paraliż senny lub inne tym podobne ale jakoś nie mam pełnego w tym uzasadnienia.
  • 0

#2

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może masz tendencję do wychodzenia z własnego ciała, ale świadomie nie potrafisz tego zrobić. Czasami bywa tak, że przy zasypianiu lub podczas snu doznajesz takiego uczucia, dzieje się tak na skutek tego, iż Twoja dusza próbuje opuścić ciało, ale wtedy jesteś narażony na ataki bytów energetycznych, tzw. larwy energetyczne. Powiedz mi czy po takim ,,ataku'' czujesz zmęczenie/wyczerpanie?

Mogę się mylić, ale opisane przez Ciebie objawy właśnie na to zjawisko mi wskazują.


  • -1

#3

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Paraliż senny + halucynacje z nim związane. Nic więcej.
"Wychodzenie z ciała" to bzdura kreowana przez chętnych prostego zarobku pseudoparapsychicznych matołków i powielana przez żądnych mistycyzmu matołków.
  • 1



#4

Spybot.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogę powiedzieć że po tym stanie odrazu praktycznie jest ok tylko jestem w lekkim szoku jak po koszmarze, chwilę o tym pomyśle jeszcze sprawdzę godzinę (zawsze jest między 3 a 5 choć ostatnio dość niedawno dopadło mnie o 7 z groszami ) i idę dalej spać. Bardziej mnie intryguje czy to faktycznie może być koszmar na jawie czy coś podobnego. Też myślałem o tym obrazujac sobie że jakieś byty chcą mnie wyciągnąć a raczej włamać się domenie, choć taka opcję obstawiam mało prawdopodobna. Wracając jeszcze do tego stanu chce dopowiedziec że wtedy jak mnie niby rzuca czy tam szturcha to coś, czuję się jak bym minimalnie był w powietrzu jakby to coś mnie lekko podniosło, takie mniej więcej myślę że takie uczucie w tamtej chwili doznaje. Plus do tego nie mogę nic głośno powiedzieć jakby tchu mi zabrakło kiedy to się dzieje. Te niby stany dzieją się sporadycznie raz czy dwa może na kilka miesięcy, ale muszę dodać istotną uwagę że nigdy to się nie dzieje kiedy śpię na boku czy na brzuchu tylko kiedy leżę na plecach,wtedy to coś niby mnie dopada.
  • 0

#5

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak Urgon napisał, zwykły paraliż senny jest to naturalne zjawisko biologiczne. Występuje wtedy gdy mózg przechodzi ze stanu czuwania w sen lub na odwrót.

Kiedyś mylono to ze zmorami nocnymi, uprowadzeniami przez kosmitów czy wizytami duchów.

http://pl.wikipedia....


  • 0



#6

Palacz.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Spybot - jest tak jak piszą Urgon i Seba88. Sam doświadczyłem kilka razy paraliżu sennego, zresztą jak wielu ludzi, więc nie ma czego się bać, choć doznanie jest niezbyt przyjemne. Ostatni raz doświadczyłem tego jakieś 3 miesiące temu. Zdawało mi się, że drzwi w pokoju same się otwierały i zamykały i że coś siedzi mi na klacie i mnie dusi. Halucynacje wzrokowe i dotykowe to normalna rzecz w tym przypadku. Nie mogłem się ruszyć i ogarnął mnie strach. Za chwilę przebudziłem się z walącym sercem i przyspieszonym oddechem. Wszystkie objawy które wymieniłeś, są normlane w tym stanie. 


Użytkownik Palacz edytował ten post 31.01.2015 - 01:10

  • 0

#7

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie zastanawia fakt iż paraliż senny zawsze powiązany jest z nieprzyjemnymi odczuciami a halucynacje towarzyszące temu zjawisku zawsze powiązane są z duchami demonami itd.  Słyszał ktoś o paraliżu związanym z widzeniem anioła lub doświadczaniu szczęścia i radości?  


  • 0



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uczucie paraliżu połączone ze spłyceniem oddechu (widocznie mięśnie międzyżebrowe też są wtedy osłabione) wywołuje strach i panikę. Te nieprzyjemne odczucia determinują treść halucynacji. Są tacy którzy widzą kosmitów więc są także widzenia niereligijne.


  • 0



#9

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale przecież to spłycenie oddechu i spowolnienie metabolizmu ciała ma za zadanie odciążenie centralnego układu nerwowego i regenerację całego organizmu. Jest to proces naturalny i regularny. Więc dlaczego mózg, który wywołuje te procesy, generuje takie nieprzyjemne doznania. Swoją drogą Zaciekawiony napisałeś :

 

 

Są tacy którzy widzą kosmitów więc są także widzenia niereligijne.

   

 Możesz rozwinąć ten wątek? Nie chodzi mi o religię, tylko o kosmitów.Pisząc poprzednio o duchach i demonach nie miałem na myśli jakiejkolwiek religii tylko odczuwanie złej mocy, jakichś wrogich bytów cokolwiek w ten deseń. Z kosmitami się jeszcze nie spotkałem na taką skalę jak ma to miejsce w temacie tak zwanych "wrogich bytów" Szczerze mówiąc, Nie miałem pojęcia że halucynacje towarzyszące paraliżowi mogą mieć związek z kosmitami. Podejrzewam iż sprawa jest tak marginalna że można ją zrzucić na karb chorób psychicznych. Specem nie jestem. Ale skoro wyraziłeś swoje zdanie tak arbitralnie to jesteś w stanie odpowiedzieć na moje wątpliwością powodowane pytania.


  • 0



#10

Palacz.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Juzek - te wszystkie doniesienia o "bedroom visitors" w kontekście uprowadzeń to właśnie paraliż senny.


  • 0

#11

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ale przecież to spłycenie oddechu i spowolnienie metabolizmu ciała ma za zadanie odciążenie centralnego układu nerwowego i regenerację całego organizmu. Jest to proces naturalny i regularny. Więc dlaczego mózg, który wywołuje te procesy, generuje takie nieprzyjemne doznania.

Jeśli świadomość obudzi się a reszta mózgu nie to wtedy taka osoba po pierwsze czuje że nie może się ruszyć a po drugie nie może wziąć głębszego oddechu. I stąd powstają te nieprzyjemne doznania i wrażenie że "coś siedzi na piersi". Nie wiem jak w takiej sytuacji ktoś miałby doznać przyjemnych wrażeń "och, jakie to wspaniałe, nie mogę zaczerpnąć tchu, mam paraliż i chyba się duszę, zaraz przyjdzie anioł!".

 

Tutaj masz artykuł o podobieństwach między relacjami porwania i paraliżami. Jest w zasadzie kwestią interpretacji czy sytuację gdy ktoś się budzi, nie może się ruszyć ani zaczerpnąć oddechu i widzi nad sobą świecącą owadzią postać uznać za paraliż czy porwanie.

http://www.thesleepp...re-and-history/


  • 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych