Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z psychiką podczas nocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie to bez znaczenia bo nie tylko u mnie w domu działa, a pokój zmieniałem nawet 2x (oczywiście z innych powodów). Obecnie biały gładki sufit z płaskim żyrandolem z 3-ema żarówkami. No i od jakiegoś tygodnia zamiast ściany mam grzejnik i pustą przestrzeń po jego bokach a wyżej okno z firankami.

 

Niektórzy ludzie nie mogą mieć nad sobą kompletnie nic jak śpią, spotkałam już taki przypadek. Po prostu ta osoba tak mocno wbiła sobie do głowy, że ta lampa z sufitu spadnie na nią jak będzie spała i ją zabije. To już była wręcz paranoja. Nie spała, budziła się, miała lęki dosłownie już nawet później w dzień. Wszystko ustało ( nie odrazu, po jakimś czasie ) jak zmieniła miejsce spania - pusty pokój, tylko łóżko w nim. Nie twierdzę, że tak jest akurat z Tobą.. ale skoro tak Cię to męczy, nie zaszkodzi spróbować ;)


  • 0



#17

Wywra.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Serio, to bez znaczenia... Nie ma pokojów z gołymi sufitami chyba, ale nie ma problemu, nie widzę sensu w tym wyjaśnieniu, ale spróbuję ;) 

Jutro po południu zdam relację z tej nocy, dzisiaj wypiłem w sumie jak zawsze dwie kawy (rano i południe) i zero innych syfów i pomału mnie bierze senność, zdemontowałem ten żyrandol i kładę się plecami do ściany.


  • 0

#18

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Serio, to bez znaczenia... Nie ma pokojów z gołymi sufitami chyba, ale nie ma problemu, nie widzę sensu w tym wyjaśnieniu, ale spróbuję ;)

Jutro po południu zdam relację z tej nocy, dzisiaj wypiłem w sumie jak zawsze dwie kawy (rano i południe) i zero innych syfów i pomału mnie bierze senność, zdemontowałem ten żyrandol i kładę się plecami do ściany.

 

No chyba nie sądzisz, że jeden raz Ci pomoże? Wytrwaj z tydzień. 


  • 0



#19

Zevs.
  • Postów: 110
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Przyzwyczaj się albo temu przeciwdziałaj.

 

Aha i energetyki be.


Użytkownik Zevs edytował ten post 14.01.2015 - 00:13

  • 0

#20

Wywra.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O ile w ogóle pomoże i to ma jakieś znaczenie ;) 

Może powinienem zastosować coś w rodzaju terapii szokowej (nie wiem czy dobrze porównam) i na siłę się zmuszać kilkanaście razy do uśnięcia w drugą stronę aż nie padnę ze zmęczenia??

 

PS Tak właściwie to właśnie wstałem i nie wypaliło, 3-4 próby zakończone jak zawsze dziwną falą gorących dreszczy.


  • 0

#21

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pisałeś o "strasznym" przebudzeniu - napisał byś coś więcej? Też miałem taki epizod i chciałbym go wyjaśnić.

 

Co do kawy, spytam się znajomego lekarza o jej wpływ na takie problemy oraz o odwyk od kofeiny, i dam Ci znać czego się dowiedziałem.


  • 0

#22

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Nie wiem czy dobrze strzelam, ale pierwsze co mi przyszło do głowy.

http://www.paranorma...ozwoj-zjawiska/

 

edit:

 

@Wywra, czytałeś ten link? Prawdopodobnie dopadła Cię zmora.


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 14.01.2015 - 15:31

  • 0



#23

Wywra.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O strasznym przebudzeniu nie chciałem się rozwijać, ale skoro już ktoś zapytał no to zmuszony jestem dokończyć.

Miałem coś w rodzaju paraliżu sennego, ale mogłem się ruszać, tylko bylem jakby uwiązany za kończyny (jakby ktoś mnie trzymał o.O)

A dopadło mnie to już po przebudzeniu się do mojego "lunatykowania", po skapnięciu się która jest godzina, jak ponownie poszedłem spać... W sumie to nie pamietam jak to się skończyło, bo wiem, że wierzgając się spadłem na ziemię i dusiłem się i prawdopodobnie zemdlałem, bo jakąś chwilę potem wstałem jak gdyby nigdy nic i poszedłem spać... 

Tym się nie przejmowałem bo bylo to jednorazowe zdarzenie spowodowane stresem chyba no i na sto procent niepowiązane z tymi "lunatykowaniami".

Ahhh no i muszę dodać, uprzedzając was, snem to nie było, rano bolał mnie łokieć którym uderzyłem się w trakcie wierzgania w ziemię, oraz byłem już rozebrany z ciuchów (po tym jak wstałem z ziemii szybko to zrobilem i od razu usnąłem).

 

Dzisiejszej nocy miałem trzecie takie zdarzenie. Nie wiem czy to za sprawą tego że myślę o tym sporo i piszę tutaj, czy to przypadek, że to tak szybko po poprzednim razie. 

 

No, wiec zdając raport - na górze nic nie było, a ja nie mogłem usnąć w stronę pokoju, po 4-5 próbie od ostatniego postu dałem spokój z nerwów. 

Obudziłem się jakoś po czwartej, poszedlem zjeść i ubrałem się, wyszedłem tym razem bez plecaka i na klatce spotkałem sąsiadkę, od razu się "wybudziłem", bo przypomniała mi się sytuacja jak pewnej nocy w wakacje bez snu w której wyszedłem na papierosa w podobnej godzinie i ją spotkałem i się dziwiłem że tak wczesnej godziny ona wychodzi z tym psem.

 

No więc wróciłem do domu i była godzina 4:14, więc poszedlem spać i do rana było zero problemów.


  • 0

#24

unwanted.
  • Postów: 126
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odstaw kawę, całkowicie a nie tam jakieś dwie kawy dziennie.. Co to za odstawienie jak cały czas to przyjmujesz? jeśli pijesz kawę o 7 kolejna o 12, to moim zdaniem organizm juz kolo 2 w nocy jest u kresu z powodu braku kofeiny, poza tym 10 kaw dziennie? Nieźle musisz mieć zorane serducho a to by się zgadzało jeśli chodzi o te nagle przebudzenia oblany potem i tentnen 160.. Widzę ze nie bardzo chcesz dożyć 50 lat... Poczytaj o gospodarce elektrolitycznej organizmu oraz o tym jakie skutki dla organizmu ma picie kawy. Całkowita abstynencjia od kawy, przez 2 może 3 tygodnie rozwiąże problem. Sprawdź to i się odezwij.
@D.B Cooper Poza tym zmory... Serio?
  • 0

#25

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trochę mi zajęło dotarcie tu z powrotem ale jestem.

 

Co do mojego strasznego przebudzenia - nie, to wogóle nie przypominało paraliżu, ale to opowieść na inny temat.

 

Co do opini mojego znajomego lekarza - odstawianie kawy sugerował stopniowo gdyż organizm przyzwyczaja się do używek, a co do całej sprawy z problemami sennymi zasugerował jakieś badania głowy - np tomografię.


  • 0

#26

mwojt7.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to wygląda na jakieś lunatykowanie, jesteś świadomy ale mózg się do końca nie obudził skoro wychodzisz z domu nie o tej porze co trzeba. Powinieneś postawić przed łóżkiem jakiś zegarek albo spać z zegarkiem na ręku to może wcześniej załapiesz która godzina.


  • 0

#27

alfistii146.

    Człowiek is­to­ta nieznana.

  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc tak.. proponowałbym mimo wszystko odwiedzić lekarza.. zrobić kompleksowe badania, morfologia, krew, tarczyca, kał(na występowanie pasożytów lamblie, gronkowiec itp) i Moim zdaniem powinieneś udać się również do Neurologa. A jak u ciebie z sercem? nie masz jakiegoś kołatania bólu? Nadciśnienie itp. Możesz mieć tez problem  ze wzmożona aktywnością układu andrenergicznego, co również może wywoływać powyższe dolegliwości. Mimo wszystko polecam udać się do specjalisty, bo sam tutaj nic nie zdziałasz. 

PS. Łykaj magnez'(aspargin) i potas! Jak ktoś ma u Ciebie w domu, spróbuj wziąć przed snem hydroxyzinum 25mg i zobacz, czy coś Cię uspokoiło. W więcej domowych eksperymentów się nie baw.Odstaw kawę całkowicie uzupełniaj elektrolity, jak już bardzo chcesz to pij napoje izotoniczne, bez kofeiny (posiadają elektrolity, magnez i szereg witamin itp) W twoim wypadku pobudzają lepiej niż kawa.


Użytkownik alfistii146 edytował ten post 21.01.2015 - 10:39

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych