Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowiec planuje załadowanie swojego umysłu do komputera aby żyć wiecznie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wynalazca z San Francisco, Randal Koene, oświadczył, że ma plany załadowania swojego umysłu do komputera. Ma on zamiar dokonać replikacji ludzkiego umysłu jako systemu obliczeniowego.

 

Randal Koene nazywa to SIM (Substrate-Independent Mind) czyli Substrat Niezależnego Umysłu. Mapując mózg i redukując jego aktywność do obliczeń można próbować przedstawić to jako kod programowania. Gdyby się to udało możnaby było żyć wiecznie w pamięci komputera.

 

Za pomocą komputera można będzie emulować człowieka tak jak emuluje się Macintosha na PC. Wynalazca zaznacza, że nie można mówić o czymś takim w kategoriach sztucznej inteligencji, ponieważ będzie to prawdziwy umysł załadowany do pamięci komputera.

 

23595135.jpg

 

Śmiałek twierdzi, że neurolodzy są prawie pewni, że mózg jest mechanizmem. Jest czymś, co liczy i spełnia funkcje. Jeśli będziemy w stanie ustalić jak się to dzieje, będziemy w stanie również replikować go skutecznie.

 

 

 

Dodam od siebie:

 

Albowiem Wieczność bez Istnienia jest Nicością gorszą od Niebytu.

 

Zapuszkuj się w programie i żyj wiecznie, przekleństwo gorsze od powolnej śmierci w torturach, 

 

źródło: http://innemedium.pl...by-zyc-wiecznie

 

 


  • 1



#2

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że aby wpaść na taki pomysł nie trzeba być naukowcem, to rzecz wałkowana w sc-fi od dawien dawna. Fajnie to brzmi - "wystarczy zmapować mózg i przedstawić go w formie kodu". No to niech to zrobi, dopiero wtedy będzie można rozmawiać o jakimś wyczynie.


  • 1



#3 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ten temac coś wnosi poza tym, że idea przeniesienia umysłu do maszyny istnieje od wynalezienia pierwszego tostera ?


  • 0

#4

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

convers

 

Tak, jest konkretna osoba, która chce to zrobić. 


  • 0



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chcieć sobie może, bo to jest mrzonka. Żeby przesłać umysł do komputera to trzeba odczytać z niego zapamiętane dane. Inaczej będzie to zwykła symulacja, czyli nic nowego.
  • 0



#6

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem po co człowiekowi byłoby takie życie jako jakiś plik w komputerze. Rzeczy dla których warto żyć wiążą się z ciałem a to co niektórych pociesza że niby po śmierci będą latającymi duszami mnie osobiście przeraża. No chyba że mój umysł miałby zostać przeniesiony do takiej maszyny ala terminator to czemu nie :D Ogólnie realizacja takiego pomysłu to póki co wielka abstrakcja. Już był na tym forum wałkowany taki temat i padł dobry argument że nawet gdyby udało się skopiować zawartość mózgu do komputera to nigdy nie ma pewności że to będzie oznaczać że przetrwa nasze ja a jedynie to może być tylko kopia. W skrócie powstanie robot zachowujący się jak my ale to już nie będziemy my :)


  • 1

#7 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Co z tego, że jest to konkretna osoba :D ?. Nie wie jak to zrobić, a tylko chce. Ja chce Mieć prywatny samolot - nie! cofam to bo wiem jak to osiągnąć i jest to zły przykład,

 

Nie można też mówić tu o strikte PRZENIESIENIU umysłu do komputera. Było by to tylko skopiowanie. Czyli taka forma gdzie orginał dalej jest człowiekiem i ma kopie umysłu na dysku w maszynie. Dodatkowo była by to tylko kopia zapasowa ponieważ trzeba by stworzyć program - symulator ludzkiej osobowości w odpowiedni sposób interpretujący bazę danych i korzystający z zasobów sprzętowaych do jej dalszego rozwijania. Nie było by żadnej gwarancji, że poza przeniesieniem informacji dany twór był by choć trochę podobny do orginału,

 

Tak czy inaczej  postaw się w sytuacji gdzie da się to wykonać: Kopiujesz swój umysł do maszyny i co dalej ? Ten wirtualny umysł cieszy się, że się udało ale dla Ciebie to nie oznacza nic innego jak to, że i tak umrzesz.


  • 0

#8

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, ludzie, widzę, że nikt nie zrozumiał. To że setka naukowców i pisarzy wpadła na ten pomysł to fakt. Tylko oni zamierzają to faktycznie zrobić. Tzn. na razie zmapować umysł, wbrew pozorom do symulacji jeszcze daleka droga (tym bardziej że nie ma ten moment komputera, który byłby w stanie wykonywać ludzki mózg in real-time), ale grunt, że będą mieli gotowe dane na których będą mogli pracować nad resztą no i opracowaną metodę mapowania umysłu.
  • 0



#9

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co z tego, że jest to konkretna osoba :D ?. Nie wie jak to zrobić, a tylko chce. Ja chce Mieć prywatny samolot - nie! cofam to bo wiem jak to osiągnąć i jest to zły przykład,

 

Nie można też mówić tu o strikte PRZENIESIENIU umysłu do komputera. Było by to tylko skopiowanie. Czyli taka forma gdzie orginał dalej jest człowiekiem i ma kopie umysłu na dysku w maszynie. Dodatkowo była by to tylko kopia zapasowa ponieważ trzeba by stworzyć program - symulator ludzkiej osobowości w odpowiedni sposób interpretujący bazę danych i korzystający z zasobów sprzętowaych do jej dalszego rozwijania. Nie było by żadnej gwarancji, że poza przeniesieniem informacji dany twór był by choć trochę podobny do orginału,

 

Tak czy inaczej  postaw się w sytuacji gdzie da się to wykonać: Kopiujesz swój umysł do maszyny i co dalej ? Ten wirtualny umysł cieszy się, że się udało ale dla Ciebie to nie oznacza nic innego jak to, że i tak umrzesz.

Czytales caly moj wątek?

 

 

Dodam od siebie:

Albowiem Wieczność bez Istnienia jest Nicością gorszą od Niebytu.

Zapuszkuj się w programie i żyj wiecznie, przekleństwo gorsze od powolnej śmierci w torturach,


  • 0



#10

Upadły.
  • Postów: 23
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No istnienie jako plik ISO na hdd jest mało przyjemną perspektywą...

 

Ale czego się nie robi dla osiągnięcia nieśmiertelności...


  • 0

#11

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No istnienie jako plik ISO na hdd jest mało przyjemną perspektywą...

 

Ale czego się nie robi dla osiągnięcia nieśmiertelności...

A teraz wyobraźmy sobie, że taka "komputerowa świadomość" zostaje zawirusowana. Co wtedy?

Człowiek dąży do tego, by oszukać prawa ustalone przez naturę... A szkoda, bo to się kiedyś odbije na tym cholernym gatunku.

Nic nie jest wieczne, a już na pewno nie my.


Użytkownik Kronikarz Przedwiecznych edytował ten post 24.12.2014 - 12:23

  • 0



#12

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A teraz wyobraźmy sobie, że taka "komputerowa świadomość" zostaje zawirusowana. Co wtedy?

Po to się robi backupy :D
  • 0



#13

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No nieźle. Zrobi replikę swojego mózgu(danych) a sam i tak zginie. Extra życie wieczne.


  • 0



#14

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tym razem sceptyczni sceptycy mają 100% racji. Dopiero co się okazało, że synapsy są odrębnymi systemami przetwarzania informacji co tylko obrazuje jak mało wiemy na temat mózgu, skoro nawet teraz nie jesteśmy w stanie nawet oszacować jego mocy obliczeniowej. To nie mózg działa jak komputer, to komputer stara się naśladować działanie mózgu, więc wyrażenie się, że mózg jest komputerem to jakby powiedzieć, że wszechświat to taki dopalony "Second Life"


  • 0

#15 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

@Universe24 czytałem :)

 

Ty dalej zapodajesz jakimś pseudo biblijnym cytatem, który pośrednio pasuje do tematu...

 

Ludzki mózg nie jest kawałkiem skały, żeby dało się go "zmapować" co kolwiek by to miało wedle Twojego pojmowania znaczyć. Na obecną chwilę i myślę, że dosyć długą chwilę nie będzie się dało skopiować i rozkodować połączeń tworzących wspomnienia. W tej chwili jedynie bardzo ogólnie wiemy jak działa mózg.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych