Skocz do zawartości


Zdjęcie

psychicznie chorzy, niepoczytalni itp. kary unikną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jakoś dużo ostatnimi czasy słyszy się o wypadkach, zabójstwach (wiadomo to było od zawsze praktycznie) No ale teraz chyba częściej kieruje się takich ludzi na badania psychiatryczne czy aby tak przypadkiem biedacy nie mieli coś z główką, albo byli niepoczytalni.

Niby większość z nich to dorośli ludzi, mają prawa jazdy, rodziny pozakładane ale jak coś przeskrobią to słychać śpiewkę że trzeba ich zbadać bo nie wiadomo czy jest ok.

 

Parę przypadków

Biegli stwierdzili u Izabelli Ch., która wjechała samochodem do przejścia podziemnego w centrum stolicy, chorobę psychiczną. Prokuratura chce, by kobieta została umieszczona w zakładzie psychiatrycznym.

http://tvnwarszawa.t...ego,153456.html

 

Jaka choroba to już nie wiadomo, a chorób mamy przecież od liku. Pewnie nie chcą mówić bo damie by wstyd było co z nią jest nie tak

 

kolejny

Kierowca, który staranował ponad 20 pieszych na sopockim molo i Monciaku, jest niepoczytalny. Biegli psychiatrzy, którzy w zeszłym tygodniu badali mężczyznę, uznali, że 32-latek z Redy nie wiedział, co robi, gdy jeździł autem po sopockim deptaku

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

 

Nie wiedział co robi bo był naćpany. To już niestety jego problem po co chciał.

 

Niedługo będzie takie tłumaczenia "ale panie sędzio ja go zabiłem bo chciałem dobrze, on wierzył że trafi do nieba, a ja mu w tym pomogłem, i teraz pewnie jest szczęśliwy.

 

Słynny krakowiak też grał wariata i dobrze na tym wychodził.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 22.12.2014 - 21:42

  • 11



#2

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Takie problemy tylko w Europie, w Chinach jest kula w łeb i po kłopocie.


  • 0

#3

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Największy problem naszego społeczeństwa to takie psychole. A jeszcze większym problemem są próby wyleczenia ich. Ja uważam że na takich powinno zamykać się w specjalnych ośrodkach i testować leki. Trochę drastyczne ale cóż...


  • 2



#4

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Czy wy ludzie nie macie uczuć? Mam kolegę który ma schizofremię, czasami popada w takie stany, że nie kontroluje siebie i robi rzeczy, których nie chce. Odstrzelicie go za to że jest chory? A może odrazu zrobić krematoria dla niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie? Są tacy którzy udają i tacy którym się nie poszczęściło, inna kwestia to to, żeby takich ludzi pilnować, pomagać im w codziennym życiu, żeby brali leki etc. Rozumiem że ten kierowca wywołuje wściekłość, bo to co zrobil jest szalone, ale państwo prawa albo hitlerowskie niemcy, wybierajcie. 

 

A przykład Chin, owerfull, gdzie prawa pracowników i człowieka, leżą pomiędzy spluwą a okiem, to sobie wsadz w cztery litery. 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 23.12.2014 - 00:38

  • 6



#5

Upadły.
  • Postów: 23
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam kolegę który ma schizofremię, czasami popada w takie stany, że nie kontroluje siebie i robi rzeczy, których nie chce. Odstrzelicie go za to że jest chory? A może odrazu zrobić krematoria dla niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie?

 

krematoria to najwyżej dla osób odpowiedzialne za takie ''schizofrenie'' ;) dla takich prawo kuli i sznura jak najbardziej :roll:


  • -5

#6

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A przykład Chin, owerfull, gdzie prawa pracowników i człowieka, leżą pomiędzy spluwą a okiem, to sobie wsadz w cztery litery.

 

Ale pokaż mi gdzie ja pisałem, że to państwo i prawo przykładne. Taki jest fakt - oni tego problemu nie mają, bo załatwiają go inaczej, my natomiast wchodzimy na drugi biegun skrajności, co opisał autor tematu.


  • 2

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Schizofrenia to poważna choroba, więc wtedy można winę jakoś zgonić na takie zaburzenie. Ale ta paniusia co jechała po pijaku na co jest chora? Chyba że na alkoholizm. Słyszałem że gościa który krzyczał allach akbar rozjeżdżając ludzi autem też chcą sprawdzać pod kątem ewentualnych zaburzeń.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 23.12.2014 - 07:49

  • 2



#8

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Schizofrenia to poważna choroba, więc wtedy można winę jakoś zgonić na takie zaburzenie. Ale ta paniusia co jechała po pijaku na co jest chora? Chyba że na alkoholizm. Słyszałem że gościa który krzyczał allach akbar rozjeżdżając ludzi autem też chcą sprawdzać pod kątem ewentualnych zaburzeń.

A Ty badałeś ją czy jak? Jak ktoś ma nierówno pod sufitem to alkohol dalej na niego działa, więc jedno drugiego nie wyklucza.


  • 0



#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Schizofrenia to poważna choroba, więc wtedy można winę jakoś zgonić na takie zaburzenie. Ale ta paniusia co jechała po pijaku na co jest chora? Chyba że na alkoholizm. Słyszałem że gościa który krzyczał allach akbar rozjeżdżając ludzi autem też chcą sprawdzać pod kątem ewentualnych zaburzeń.

A Ty badałeś ją czy jak? Jak ktoś ma nierówno pod sufitem to alkohol dalej na niego działa, więc jedno drugiego nie wyklucza.

 

 

Ty tak na serio? :facepalm: widzę, że kompletnie nie znasz sprawy. Pani, która nachlana, prawie spowodowała poważny wypadek a później zjechała po schodach piętro niżej, nie jest chora - jest całkowicie zdrowa, ale ma koneksje, tatusia, mamusię w prokuraturze i uważa, że jest ponad prawem. Zobacz sobie na YT jak się tłumaczyła sędzinie zaraz po całej sytuacji - czyste chamstwo i bezczelność. Skoro jechała po pijaku - dożywotnie pozbawienie wszelkich praw do poruszania się pojazdami mechanicznymi a jeśli opłaceni biegli twierdzą, że jest niepoczytalna - zakład zamknięty. Pomijając już fakt, jak osoba niepoczytalna w ogóle może mieć prawo jazdy ??!!?? Gdzie są badania na takie schorzenia i odsiewanie ludzi, którzy zagrażają innym? Ale to już dywagacje na inny temat.

 

To samo tyczy się gościa który po Monciaku ludzi rozjeżdżał - skoro stwierdzili, że jest chory, to proszę go zamknąć i oczywiście zabrać prawo jazdy - bo to, że go nie ma, nie powstrzyma go przed przejażdżkami.

 

Problem w tym, że tutaj rządzi kolesiostwo i łapówkarstwo i dopóki się to nie zmieni, będzie takich sytuacji coraz więcej. W kraju robi się z dnia na dzień gorzej, ludzie nie mają pracy, są ograbiani przez rząd ze wszystkiego drakońskimi cenami i stawkami ZUS np. i zobaczycie, że w końcu będzie masakra, bo ktoś wstanie sobie rano, stwierdzi, że mu wszystko jedno i ...


  • 0



#10

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Schizofrenia to poważna choroba, więc wtedy można winę jakoś zgonić na takie zaburzenie. Ale ta paniusia co jechała po pijaku na co jest chora? Chyba że na alkoholizm. Słyszałem że gościa który krzyczał allach akbar rozjeżdżając ludzi autem też chcą sprawdzać pod kątem ewentualnych zaburzeń.

A Ty badałeś ją czy jak? Jak ktoś ma nierówno pod sufitem to alkohol dalej na niego działa, więc jedno drugiego nie wyklucza.

 
Ty tak na serio? :facepalm: widzę, że kompletnie nie znasz sprawy. Pani, która nachlana, prawie spowodowała poważny wypadek a później zjechała po schodach piętro niżej, nie jest chora - jest całkowicie zdrowa, ale ma koneksje, tatusia, mamusię w prokuraturze i uważa, że jest ponad prawem. Zobacz sobie na YT jak się tłumaczyła sędzinie zaraz po całej sytuacji - czyste chamstwo i bezczelność. Skoro jechała po pijaku - dożywotnie pozbawienie wszelkich praw do poruszania się pojazdami mechanicznymi a jeśli opłaceni biegli twierdzą, że jest niepoczytalna - zakład zamknięty. Pomijając już fakt, jak osoba niepoczytalna w ogóle może mieć prawo jazdy ??!!?? Gdzie są badania na takie schorzenia i odsiewanie ludzi, którzy zagrażają innym? Ale to już dywagacje na inny temat.
 
To samo tyczy się gościa który po Monciaku ludzi rozjeżdżał - skoro stwierdzili, że jest chory, to proszę go zamknąć i oczywiście zabrać prawo jazdy - bo to, że go nie ma, nie powstrzyma go przed przejażdżkami.
 
Problem w tym, że tutaj rządzi kolesiostwo i łapówkarstwo i dopóki się to nie zmieni, będzie takich sytuacji coraz więcej. W kraju robi się z dnia na dzień gorzej, ludzie nie mają pracy, są ograbiani przez rząd ze wszystkiego drakońskimi cenami i stawkami ZUS np. i zobaczycie, że w końcu będzie masakra, bo ktoś wstanie sobie rano, stwierdzi, że mu wszystko jedno i ...


Ona właśnie ma trafić do zakładu zamkniętego na czas nieokreślony.
Tylko mało który dziennikarz o tym pisze, bo wiesz... za mało sensacji.

Użytkownik szatkus edytował ten post 23.12.2014 - 13:06

  • 0



#11

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Każdy obywatel, chory psychicznie czy nie, ma pewno obowiązki, z których musi się wywiązywać wobec społeczeństwa i pewne prawa, których musi bezwzględnie przestrzegać. Stan psychiczny nie może być więc okolicznością łagodzącą.


  • 0

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta kobita co wjechała autem na schody już wcześniej była karana za jazdę po pijaku. Raz się odwołała od wyroku, więc jak trzeba działać to wie co robić. Po za ty niech powiedzą co to za choroba, która pozwala na picie i jeżdżenie autem.
  • 1



#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale Wszystko - dla ciebie problemem jest sama instytucja niekarania chorych psychicznie, czy może jej prawne nadużycia w rękach sprytnych adwokatów?

 

 

Słyszałem że gościa który krzyczał allach akbar rozjeżdżając ludzi autem też chcą sprawdzać pod kątem ewentualnych zaburzeń.

A ja słyszałem że facet już od 11 lat się leczył psychiatrycznie.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 23.12.2014 - 21:43

  • 2



#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale Wszystko - dla ciebie problemem jest sama instytucja niekarania chorych psychicznie, czy może jej prawne nadużycia w rękach sprytnych adwokatów?

Zapytam podobnie do Zaciekawionego - @Wszystko, O CZYM jest ten temat?

Co Ciebie tak na prawdę bulwersuje? To, że czyjś adwokat wykorzystuje "niepoczytalność" jako linię obrony, czy może to, że ktoś jest "niepoczytalny", a w związku z tym  bezkarny (z punktu widzenia osób "poczytalnych").

To niby to samo ale jak się dobrze przyjrzeć - robi zasadniczą różnicę.

Bo w zależności od wybranej opcji, rozmawiamy albo o:

a. stopniu wycwanienia się w unikaniu odpowiedzialności

b. stopniu bezradności państwa w stosunku do wybranej grupy osób


Użytkownik pishor edytował ten post 23.12.2014 - 23:31

  • 0



#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Samo orzekanie o niepoczytalności to nie jest problem ale jej nadużycia. To jest podobnie jak w przypadku Kiszczaka też gra chorego żeby unikać kary.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych