Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmarla osoba w domu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich zgromadzonych :) Mam nadzieje, ze ktos na forum pomoze mi z moimi w sumie dwoma problamami.

 

Przejde do rzeczy. Nie jestem osoba ktora popada w obled ani leki w zwiazku ze zjawiskami paranowmalnymi i podchodze do tego z dystansem.

 

Mieszkam w starym domu (wybudowany na dlugo przed II Wojna Swiatowa przez niemcow, standardowy jednorodzinny dom. Mieszkam tutaj od urodzenia. Moja rodzina wprowadzila sie do niego 1945-47(?) Zajeli go pradziadkowie, aktualnie mieszkam z dziadkami. Z tego co wiem poprzednim wlascicielem domu bym niemiecki oficer ale jego losy nie sa mi znane. Ogolem w okolicy bylo duzo pomordowanych osob. Tzw. "dziki zachod",  Rosjanie oraz bandy zbrojne ktore mordowaly. 

 

(przepraszam za streszczanie historii ale ogolne wprowadzenie do tematu)

 

Otoz, pierwsza sprawa, od smierci prababci minelo jakies 11-12 lat. Pokoj w ktorym mieszkala prababcia i ktory obecnie ja zajmuje jest dosc spory. Od wejscia po prawej stronie sa drzwi z szybami w jakies wzorki, ogolem zamglone. Jezeli siedze w pokoju za tymi drzwiami, od czau do czasu widze przechadzajaca sie postac w ta i spowrotem, jest cala biala i ma posture przypominajaca zmarla prababcie. Swiatlo rzucane przez okno mozna wykluczyc- zaslanialem zaslony. Postac tak sie przechadza w ta i spowrotem, czasami zatrzymuje sie gdzies, stoi cos robi. Czas trwania tego zjawiska to nawet moze byc 30sekund jak i 5minut jak i cala godzine. Natomiast siedzac w pokoju prababci oraz bedac samemu w domu slychac kroki w pokoju sasiednim. Krokow nie slychac jak sa inni domownicy, oraz delikatnie poruszany dzwoneczek na zyrandolu.

Nikt inny nie doswiadcza tego w domu, tylko ja. Odrazu mozna wykluczyc zwidy po stracie i traumie poniewaz nigdy nie przezywalem pogrzebow. Pogrzebu prababci nie rozumialem bo bylem za mlody. Nie probowalem tez przywrocic sobie prababci wyobrazaniem jej w pokoju. Poprostu pewnego dnia siedzac z dziadkami w pokoju za szyba powiedzialem, ze widze kogos chodzacego ale nikt mi nie uwierzyl. Jako bedac juz o wiele strszy postanowilem rozwiazac ta sprawe. Zrozumiec co sie dzieje.

 

Zaznacze, postac widuje jak zaczyna robic sie ciemniej, wtedy widac, ze jest jasna. Kroki niezaleznie od pory dnia ale gdy w domu jestem sam i siedze w pokoju prababci.

 

 

Druga sprawa to dziwne sny. Ostatnio snil mi sie moj dom. Widzialem jedynie pokoj w ktorym mieszkam (ten po prababci), moglem rozgladac sie do okola ale nie moglem nigdzie sie poruszac i stalem w miejscu w ktorym spie. Na dodatek pokoj byl zupelnie inaczej umeblowany. Po jakim czasie zaczela mowic do mnie jakas kobieta abym wstal. Namawiala mnie do tego kilka razy podczas tego snu. Ja nic nie mowilem tylko ona. Powiedziala, ze jezeli nie wierze to mam wstac i sprawdzic czy na podlodze w lazience lezy recznik, wkoncu wstalem i poszedlem i ku zdziwieniu recznik rzeczywiscie lezal. To nie pierwsza sytuacja kiedy to ta i ta sama kobieta kaze mi sie obudzic dajac mi to rozne "dowody". 

 

Jezeli ktos umie mi pomoc to bede wdzieczny.


Użytkownik Cez77 edytował ten post 20.12.2014 - 23:20

  • 1

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Snami się nie przejmuj i nie przywiązuj do nich wagi, bo to projekcje umysłu - nic nie znaczące obrazy z przeżytych chwil lub zupełnie nowe, stworzone przez mózg.

Co do przechadzającej się postaci - poprosimy o nagranie w dobrej jakości - skoro trwa to jak mówisz czasem bardzo długo, powinieneś bez problemu nagrać całą sytuację. 

Oczywiście, mam nadzieję, że nie masz nas za frajerów i z kumplem się nie ustawisz na kręcenie tego Paranormal Activity :)


  • 0



#3

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sny to mozliwe ale zastanawia mnie np. historia z recznikiem :) chociaz mozliwe wlasnie, ze to zbieg okolicznosci plus przemeczenie ale ile mozna sluchac tej kobiety (bez urazy jezeli pani jest i mowi do mnie)  :)

 

Co do filmu. Oczywiscie postaram sie, cos nagrac :) Bo wiadomo, co czlowiek nie zobaczy to raczej nie uwierzy. 

 

PS. Babcia miewa tez rozne dziwne sny na kilka dni przed czyjas smiercia i czasami widuje prababcie w snach ktora wlasnie jej ospowiada rozne rzeczy ktore maja miejscie ale na ile to prawda a na ile wymyslania babci to nie wiem. Wiem swoje co ja widze :)


Użytkownik Cez77 edytował ten post 20.12.2014 - 23:37

  • 0

#4

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Zacznijmy od snów: średnio człowiek ma fazę REM 4-5 razy nocnie, wtedy się zdarzają marzenia senne. I zwykle ich nie pamiętamy, bo tkwią w podświadomej części mózgu. Zatem wszelkie "prorocze" sny to mogą być przywołane przez podświadomość wspomnienia wcześniejszych snów, lub zwykłe konfabulacje mózgu. Mózg uwielbia sam siebie okłamywać, i robi to tak dobrze, że sami nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dalej, jeśli zaczynasz się spodziewać dziwnych snów na tle potencjalnego ducha, to te sny się pojawią, bo taka jest natura mózgu.
Jeśli budynek jest drewniany lub drewniano-murowany, to wszelkie "tajemnicze odgłosy" mogą być dźwiękami elementów drewnianych "pracujących" na skutek zmiany temperatury i wilgotności. Możesz też mieć hałaśliwe szczury.
Co do "białej zjawy" te jesteś pewien, że to nie zwidy? Może to wszystko sobie wyobrażasz? A może zwyczajnie nas okłamujesz? W tym ostatnim przypadku forum literackie dwa fora w lewo.
  • 0



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://ppn.ipin.edu....6/3/t15n3_6.pdf


  • 0



#6

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do snow, to rzeczywiscie moga byc nieistotne, bylem poprostu ciekaw ;-) co do postaci, jak wyzej pisalem postaram sie sfilmowac. Co do projekcji mozgu, sprawdzilem wszystkie racjonalne wyjasnienia, swiatlo z okien, nawet zaciemnilem pokoj z ktorego widzialem ta postac. Lampki od telewizora, komputera, wszystko wylaczone bo gra swiatel plata figle ;-) nawet juz szukalem dziur przez ktore moze wpasc dwiatlo i co jakis nieregolarny czas ciagle to samo :o wiec wszystkie wytlumaczalne watki sprawdzilem. Jednak coraz bardziej jestem przkonany, ze jednak KTOS jest w domu. Wiec licze na pomoc aby potwierdzic czy mam racje a jezeli nie to co sie dzieje? O zywiscie postac biala/jasna ale nie na tyle, ze daje swiatlem, bardziej przygaszona ale jasna, widoczny sam zarys calej postaci.

Co do krokow. Spedzilem 20lat w tym domu i znam kazdy jego trzask i zgrzyt i tylko przy chodzeniu powstaje ten chcarakterysty dzwiek poniewaz podloga jest drewniana a na niej wykladzina i tylko i wylacznie pod nacoskiem powstaja te dzwieki. Juz sam chodzilem w ta i spowrotem sprawdzajac. Szczurow nie mam ;-)


Użytkownik Cez77 edytował ten post 21.12.2014 - 22:07

  • 0

#7

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a może najprościej wejść do pokoju i spawdzić co tam świeci?


  • 0

#8

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W tym problem, wejscie do pokoju prowadzi do niczego :(

 

obiecany film postaram nakrecic ale...

 

Ma ktos jakies sugestie co moge zrobic podczas nastepnego zjawiska? Jakie sa jeszcze mozliwosci aby wyjasnic to w jakis racjonalny sposob (oprocz omamow) a jak to juz zawiedzie, to jaki krok na potwierdzenie autentycznosci? Jakie moga byc jeszcze sposoby na udokumentowanie tego zjawiska, jezeli zwyczajna kamera zawiedzie? Mam nadzieje, ze pasjonaci cos pomoga :D


Użytkownik Cez77 edytował ten post 21.12.2014 - 22:06

  • 0

#9

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jeśli wejscie do pokoju prowdzi do niczego to zapewne i rejestracja jakimkolwiek urzadzeniem nagrywajactm takze doprowadzi do niczego

a skoro tak to rozwiazania problemu nalezy szukac tylko i wylacznie w swojej wlasnej glowie


  • 1

#10

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Napisalem wyzej w jakim przypadku cokolwiek widac.


  • 0

#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście - napisałeś

Nikt inny nie doswiadcza tego w domu, tylko ja.

 

A skoro tak, to pazuzu może (nie musi ale właśnie może)  mieć rację.

 

...a skoro tak to rozwiazania problemu nalezy szukac tylko i wylacznie w swojej wlasnej glowie

 

 

Brałeś taką możliwość w ogóle pod uwagę?


  • 0



#12

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Brałeś taką możliwość w ogóle pod uwagę?

 hmm... nigdy nie mialem z tym problemow. Ale jestem otwarty na sugestie jak cala sytucje mozna zbadac od wideo i sciganiu postaci a konczac na okuliscie i psychologu ;)

Reasumojac, postac pojawila sie po smierci prababci i jest widoczna jedynie z jednego miejsca, moze nie bez przyczyny. Zanim pojde zbadac oczy i z kims pogadac na ten temat :szczerb: chcialbym albo potwierdzic to albo obalic. Bo jednak sprawa jest dziwna i przerazajaca troche a zwlaszcza, ze sam podchodze do takich spraw zazwyczaj sceptycznie :)


  • 0

#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zostawmy na razie prababcię w spokoju.

 

Napisałeś, że postać

 jest widoczna jedynie z jednego miejsca, moze nie bez przyczyny.

oraz, że widujesz ją dopiero wtedy

jak zaczyna robic sie ciemniej, wtedy widac, ze jest jasna.

Obrazowi towarzyszy dźwięk kroków i dzwoneczka na żyrandolu ale tylko wtedy

gdy w domu jestem sam i siedze w pokoju prababci.
Nikt inny nie doswiadcza tego w domu, tylko ja.

Już samo to powinno cię skłonić do mocnego zastanowienia się nad tematem.

Ale żeby nie było, że jestem sceptykiem na siłę...

 

Ten żyrandol z dzwoneczkiem to gdzie wisi? Na jakiej wysokości (można ten dzwoneczek musnąć głową przechodząc pod żyrandolem)?

Co jest na wprost tych przeszklonych drzwi przez które widzisz postać. Kolejny pokój z drzwiami? Okno na wprost tych drzwi? Ściana?


  • 1



#14

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Postac jest w pokoju po prababci i temu nie towarzyszy zaden dzwiek. Kroki i dzwoneczek z zyrandola slychac w pokoju obok z ktorego podgladam postac, niezaleznie od postaci i pory dnia ale tylko gdy jestem w pokoju prababci i w mieszkaniu przebywam sam. Obserwowalem te dwie sprawy nie zaleznie jedna od drugiej. Zdazaja sie w roznym przedziale czasowym. Troche to namotane :(

Rozlozenie pomieszczen, przyjmujac, ze sie stoi na srodku: (pokoj z postacia) za mna sa drzwi na korytaz, z lewej sciana, z przodu okno, po prawej drzwi z szyba i zarazem przejscie do drugiego pokoju, (pokoj gdzie slychac kroki) z lewej drzwi z szybami, przod okno, prawa strona wyjscie na werande, tyl drzwi na korytaz.

Obserwacja z okna niewiele dala- prawie nic. Przyblizenie sie do okna daje tyle samo co wparowanie do pokoju. Oddalenie tez nie wiele... Jedyny punkt w miare dobrej obserwacji to pokoj obok.
Tak tak tak- jeden punkt obserwacji, tylko ja widze i slysze, wyglada to zabawnie. Ale chce zbadac ta sprawe racjonalnie o ile bardziej sie da, nawet paranormalnie ile sie da samemu a potem do lekarza jezeli nic nie pomoze ;)


  • 0

#15

Wolfman.
  • Postów: 15
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podoba mi się mimo wszystko twoje podejście do tematu :) Jak z tym filmikiem,  próbowałeś już coś, ten ten? Jeśli rzeczywiście coś wyjdzie na tym filmiku to może być ciekawie, jeśli nie, no to tak jak koledzy wyżej pisali...


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych