Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ludzie odchodzą od Kościoła?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#166

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No niestety nietolerancja jest wszechobecna w KK. Jak czytałem wypowiedź Pyziaka to od razu widze swoje lekcje religii o ktorych juz na forum wspominalem. Jak mam jakies "ale" to znaczy ze wsluchuje sie w to co mowi ksiądz a nie siedze i nie slucham. A jak sie tylko odezwe to slysze " Zbiku ma znowu jakis problem, o jeeezu to juz jest nudne". Tacy katolicy, którzy nawet nie wsłuchuja sie w pismo św. Żenada.
  • 0

#167

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Główne prawdy wiary
-jest jeden Bóg
-Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre uczynki nagradza, a za złe karze
-są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty
Syn Boży stał się człowiekiem, umarł na krzyżu i zmartwychwstał dla naszego zbawienia
-dusza ludzka jest nieśmiertelna
-łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna

Katolicyzm głosi wraz z innymi wyznaniami główne zasady chrześcijańskie:

-Bóg jest jeden w trzech Osobach (Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty – Trójca Święta)
-jako Stwórca i Pan świata objawił się ludziom (Syn Boży stał się człowiekiem w osobie Jezusa Chrystusa, który jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, jedynym Zbawcą ludzi, który żył na Ziemi, umarł za ich grzechy i zmartwychwstał)
-ludzi stworzył Bóg z miłości, ale zerwawszy więź z Bogiem żyją oni z dala od niego podlegając śmierci
-wszyscy ludzie są wezwani do wiary, nadziei i miłości, życia duchowego oraz pełnienia woli Bożej, wyrażonej w przykazaniach, a zwłaszcza w przykazaniu miłości Boga i bliźniego, które są podstawą Dekalogu
-przeznaczeniem ludzi jest wieczne życie z Bogiem i zmartwychwstanie po powrocie Chrystusa na ziemię (paruzja), tych zaś którzy odrzucą zbawienie czeka śmierć
------
Podobno to sa najwazniejsze zalozenia katolicyzmu. Nie widze tu jednak nic co by moglo popchnac kogokolwiek do nietolerancji.

Moim zdaniem jedynym najbardziej miłosiernym nurtem jest Buddyzm... Ale poniekąd nie jest to religia tylko nauka prawdziwego życia...

Religia, nie religia - stworzona przez czlowieka - a pamietaj o tym, ze czlowiek jest sklonny do podzialow ludzi na lepszych i gorszych.

Poprostu nieoceniajcie calej wiary i wszystkich wierzacych bo ktos tam zrobil tak czy inaczej. Wielgus byl agentem - czy to znaczy ze wszyscy ksieza byli agentami ? Albo czy wszyscy islamisci to terrorysci ?
  • 0

#168 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim zdaniem jedynym najbardziej miłosiernym nurtem jest Buddyzm... Ale poniekąd nie jest to religia tylko nauka prawdziwego życia...

Każda religia uczy zycia, kazda głosi tolerancję i miłość bliźniego. To człowiek tworzy interpretację "świętych tekstów" i stara się, by owa interpretacja - ogłoszona jedyną słuszną, najlepiej otrzymana z góry jako objawienie ;) - dotarła do jak największej rzeszy ludzi. Z założenia, żadna religia nie jest zła, to ludzie wypaczają jej zasady, zwłaszcza dla korzyści, władzy lub po to, żeby zasadniczych prawd wiary nie skompromitować.

Katolicy, a może i chrześcijanie uważają się za wybrańców... Za lepszych od innych, ponieważ to po ich stronie jest Bóg.

Żaden chrześcijanin nie powinien traktowac Boga jako własności swojej religii. Bóg jest Bogiem wszystkich ludzi na całym świecie i jednakowo kocha wszystkie swoje stworzenia. Mówienie czegoś przeciwnego jest dużym nieporozumieniem.
  • 0

#169

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

pawelq

Czyli uwazasz ze katolicyzm jest z zalozenia nietolerancyjny? A wszyscy katolicy to antysemici ?

Katolicyzm ogólnie chrześcijaństwo przedewszystkim cechuje nietolerancja religijno-światopoglądowa.

pawelq

Wielgus byl agentem - czy to znaczy ze wszyscy ksieza byli agentami ?

Pamiętaj że nie tak łatwo było wtedy odmówuć współpracy z SB. Więc całkiem możliwe że większosć to agenci...
  • 0

#170

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odmówić było łatwo, pod warunkiem, że miało się czyste sumienie.
Natomiast metody SB często polegały na tym, że najpierw szukali haka na daną osobę, a później ją szantażowali.
Im więcej krzywdy mógł narobić hak, tym był skuteczniejszy. Jeśli kapłan musiał wybierać, np między ujawnieniem jego skłonności do dzieci, a donoszeniem i współpracą z SB, sprawa się komplikowała.


Sorry Przemo , mam dosyć , daj mi warna, ale jeśli w kolejnym poscie sugerujesz,że ksiądz= pedofil, to powiem tyle: sam jesteś pedofilem i ciekawe co na to twoje dzieci

Katolicyzm ogólnie chrześcijaństwo przedewszystkim cechuje nietolerancja religijno-światopoglądowa.


Szczególnie mówi o tym Jezus w "Przykazaniu Miłości".....
  • 0

#171

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ktosiuf, przemo podał przykład ;) bez nerw.

wiesz, to co mówił Jezus, a to co robią ludzie, to co innego. bo ja z autopsji wiem swoje. nie znam (podkreślam, osobiście nie znam) katolika, który by na mnie nie spojrzał co najmniej dziwnym wzrokiem, jak mu powiem cokolwiek niezgodnego z nauką kościoła. może po prostu znam ociemniałych ludzi samych, ale takie mam otoczenie i na jego podstawie wyciągam takie wnioski.
  • 0

#172

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ludzie się bronią. Szczególnie " starsze " babcie, które przez całe swoje życie śmiem twierdzić, że otaczają nawet czcią swoich księży. A teraz im mówią żę ksiądz jest zły..... n0.o tak ksiądz jest dobry, to tylko media kłamią.......
  • 0

#173

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ktosiuf, wiesz ile jest potwierdzonych przypadków pedofilii wśród księży? A ile jest takich, o których nigdy się nie dowiemy?

To tylko przykłady, ale potwierdzone faktami.
  • 0

#174

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

------
1. Podobno to sa najwazniejsze zalozenia katolicyzmu. Nie widze tu jednak nic co by moglo popchnac kogokolwiek do nietolerancji.
2. Religia, nie religia - stworzona przez czlowieka - a pamietaj o tym, ze czlowiek jest sklonny do podzialow ludzi na lepszych i gorszych.

3. Poprostu nieoceniajcie calej wiary i wszystkich wierzacych bo ktos tam zrobil tak czy inaczej. Wielgus byl agentem - czy to znaczy ze wszyscy ksieza byli agentami ? Albo czy wszyscy islamisci to terrorysci ?

ad. 1. Po pierwsze primo, tylko ślepiec nie widzi tego jak religia dzieli ludzi....
Po drugie primo, przeczytasz założenia katolicyzmy ( współczesne, ponieważ kiedyś były inne) potem pod wpływem euforii poczytasz Biblie a dowiesz się na czym oparta jest wiara katolicka...

ad 2. Nie ma porównania Buddyzmu do Katolicyzmu... Poczytaj troche na temat Buddyzmu a będziesz wiedział o co chodzi...

ad 3. A czy ja powiedziałem ze wszyscy są nietolerancyjni??
  • 0

#175

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ktosiuf, wiesz ile jest potwierdzonych przypadków pedofilii wśród księży? A ile jest takich, o których nigdy się nie dowiemy?

To tylko przykłady, ale potwierdzone faktami.


A wiesz ile jest potwierdzonych przypadków pedofili, wśród :ojców, lekarzy, rzemieślników, robotników, rolników, górników, hutników, synów, braci?
  • 0

#176

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ktosiuf się irytujesz. masz trochę racji, ale ksiądz mimo wszystko to autorytet, spowiednik, osoba która ma nam pokazywać jak żyć. a teraz porównaj ksiadz pedofil = autorytet???eeeeeee....
  • 0

#177

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ksiądz nie jest jak każdy inny człowiek. Według założeń chrześcijaństwa, księdza mamy traktować jak kogoś lepszego od nas, nie mówiąc już nawet o biskupie czy papieży. Wszyscy jesteśmy ludźmi, więc dlaczego mam duchownych traktować lepiej?
  • 0

#178

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy mówie że jest autorytetem? Czy autorytetemm jest ojciec molestujący swoje dzieci? To są głupie pytania. Ksiądz jest człowiekiem, i równie jak pedofilem może być oszustem finansowym czy mordercą.

Ksiądz nie jest jak każdy inny człowiek. Według założeń chrześcijaństwa, księdza mamy traktować jak kogoś lepszego od nas, nie mówiąc już nawet o biskupie czy papieży. Wszyscy jesteśmy ludźmi, więc dlaczego mam duchownych traktować lepiej?



POKAŻ MI DO CHOLERY JASNEJ TE ZAŁOŻENIA albo milcz na wieki
  • 0

#179

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Milczał nie będę, tak samo, jak nie będę tolerował takich wypowiedzi, pod moim adresem.

Dlaczego mamy całować w rękę biskupa (czy tam papieża)?
Dlaczego mamy kłaniać się księdzu i mówić "niech będzie pochwalony Jezus Chrystus"?

Zwykłego człowieka nie zaczniesz całować po ręce (co innego, już z kobietami ;) ), ani chwalić Boga, zamiast mówić "Dzień dobry".

Wystarczy?
  • 0

#180

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Milczał nie będę, tak samo, jak nie będę tolerował takich wypowiedzi, pod moim adresem.

Dlaczego mamy całować w rękę biskupa (czy tam papieża)?
Dlaczego mamy kłaniać się księdzu i mówić "niech będzie pochwalony Jezus Chrystus"?

Zwykłego człowieka nie zaczniesz całować po ręce (co innego, już z kobietami ;) ), ani chwalić Boga, zamiast mówić "Dzień dobry".

Wystarczy?


Nie nie wystarczy. Pokaż mi ZAŁOŻENIA. o których mówisz Gadasz głupoty. Jeśli nie jesteś wierzący to możesz mieć biskupa a nawet papieża w dupie, i nikogo to nie obchodzi.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych