Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rapture... Jak to będzie wyglądać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

MadziaY.
  • Postów: 36
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Otóż kiedyś przypadkiem zobaczyłam takie obrazki podpisane ''Rapture'' Czyli wniebowzięcie. http://hooniverse.co...ure-clothes.jpg

 

 

Czy więc to prawda że podczas tego wniebowzięcia zostawimy na ziemi swoje ubrania? Myślałam że do nieba idzie tylko dusza a nie ciało. Ale jeśli się myliłam to jak to może wyglądać? Jakaś siła rozerwie naszą odzież i nadzy jak pierwsi ludzie z pójdziemy do nieba? Ciało połączy się z duszą? Wszystkie materialne rzeczy zostaną?


Użytkownik MadziaY edytował ten post 06.10.2014 - 19:15

  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Pójdę boso, pójdę boso..."

 

Jeśli dobrze pamiętam, w dniu Zmartwychwstania wszyscy mają otrzymać "niebiańskie ciało", i w takiej formie dusza + nowe ciało znajdą się z niebie. Dotyczy to tych którzy dotrwają do sądu ostatecznego.


  • 0



#3

MadziaY.
  • Postów: 36
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli w niebie będziemy mieć inny wygląd a stare ciało zostanie na ziemi?


  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słowo boże mówi

Powiadam wam: Tej nocy dwóch będzie na jednym posłaniu: jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. (35) Dwie będą mleć razem: jedna będzie wzięta, a druga zostawiona. (36) Pytali Go: Gdzie, Panie? (37) On im odpowiedział: Gdzie jest padlina, tam zgromadzą się i sępy.
(Ew.Lukasza 17:1-37)

 

Amen


  • 1



#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jeżeli nie będziemy odczuwać cierpienia, to czy będzie to nasze ciało?

- Ciało ma w swej strukturze także elementy fizyczne, które zostają "uporządkowane" przez duszę. Dzięki tym elementom mogą funkcjonować organy naszych władz zmysłowych, jak wzrok czy słuch. Wpływ z zewnątrz może niekiedy prowadzić do przytępienia czy wręcz zniszczenia organu. Jednak po zmartwychwstaniu dusza będzie w pełni panować nad swoim ciałem, tak że poznanie rzeczy nie będzie prowadzić do osłabienia ciała. Tym właśnie jest niecierpiętliwość, jedna z cech ciała zmartwychwstałego, wypracowanych przez teologów na podstawie rozważań dotyczących Chrystusa po jego zmartwychwstaniu.

- Czy wszyscy będą mieli jednakowe ciała?

- Jeżeli chodzi o właściwości ciał, to tak. Wszyscy będziemy mieli nowe ciała, którym będą przysługiwać cztery własności ciał uwielbionych: wspomniana już niecierpiętliwość, jasność, sprawność i przeduchowienie. W tym sensie wszyscy będziemy w stanie doskonałości, mimo różnicy wieku i płci.

- Czy oznacza to, że wszyscy będziemy mieli np. słuch doskonały, niczym Mozart?

- Tak, można tak powiedzieć. Można w ten sposób obrazowo wyrazić doskonałości działań naszych władz zarówno duchowych, jak i cielesnych, oraz harmonię między nimi.

http://www.niedziela...martwychwstanie

 

Takie tam teologiczne wymysły.


  • 1



#6

Oleseto.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wierzę w "Rapture" bo nie wierzę w chrześcijańskiego Boga. Biblia jest pełna scen przemocy aprobowanej przez Jahwe (np. wymordowanie narodów pogańskich Kanaanu) więc od takiego Boga chcę trzymać się jak najdalej.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych