Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kruk, czy powinnam się obawiać?

kruk dziwne zachowanie ptaków

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Katrina.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem nowa na tym forum ale wydarzyła mi się dzisiaj dziwna historia i przeszukałam internet i raczej nic dobrego nie odnalazłam. Może jest ktoś wśród Was kto mógłby to jakoś "racjonalnie" wytłumaczyć?

Dziś tzn. wczoraj ok.godz 14.20 wyszłam na chwilkę na podwórko z dziećmi, jedno było w wózku i chciałam je uspać. W pewnym momencie przyleciał kruk i w odległości ok. 1 metra stał i patrzył na mnie i moją córkę. I malutkimi kroczkami zmierzał do nas. I cały czas patrzył na nas swoimi niebiesko-szarymi oczami (zawsze myślałam, że kruki maja ciemne oczy) Jak już był bardzo blisko wzniósł się w powietrze tak jakby chciał usiąść na mnie. Wystraszona odgoniłam go i odleciał na jakieś 10 sekund i za chwilę zrobił dokładnie to samo. Do teraz pamiętam te przenikliwe oczy, wzrok który nie spuszczał ze mnie. Zrobił tak kilka razy, wystraszona nie na żarty pytałam dlaczego? zadawałam sobie pytanie, o co mu chodzi? Do tej pory takie ptaki raczej nie zbliżały się do ludzi, przynajmniej nie słyszałam o takich przypadkach. Poszłyśmy na przód domu, a wtedy kruk usiadł na parapecie okna w garażu na moich rękawicach do wyrywania chwastów w ogródku i tak strasznie zaczął się do nich tulić, miałam wrażenie jakby nagle zrobiło mu się zimno i ocierał się o te rękawice. Stałyśmy z córką jak skamieniałe bo jeszcze nigdy nie widziałam takiego zachowania ptaka. Na chwile odleciał do sąsiadów, potem siedział na dachu garażu i patrzył. Potem jak córka pobiegła do ogródka podleciał do niej i znów pomalutku podchodził. Mimo, ze było to tak jakby łagodne, takie spokojne to jednak napawało mnie strachem, w końcu przegoniłam go tak ostrzej i później widziałam jak chwilkę latał przy naszym ogrodzeniu ale już do nas nie podleciał. nie wiem co o tym myśleć, poza tymi wszystkimi informacjami co symbolizuje kruk. czy chciał mi coś przekazać, oznajmić, czy spotka nas coś złego. Jeżeli jest ktoś wśród Was kto mógłby to jakoś zinterpretować byłabym wdzięczna i może spokojniejsza. pozdrawiam:)

 


  • 0

#2

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może chciał Ci przekazać, że jest głodny? Nie dowiemy się póki co, co siedzi w ptasiej głowie, ale może przyzwyczaił się, że inni ludzie mu dają chleb lub inne jedzenie.


  • 0



#3

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zle to może być jak wróci z kumplami za to że go wywaliłaś :>


  • 0

#4

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

to ja postaram sie przetlumaczyc to co znalazlam na portugalskiej stronie o magii

Symbol kruka

kruk przejmuje cechy negatywne takie jak cechy diabla, zlosliwych duchow, oszustow, zlodziei, reprezentuje rowniez zniszczenie, wojny, smierc i pustke.

Co wiecej w niektorych kulturach kruk rowniez reprezentuje gleboka magie, tajemnice nieznajomosci, smierc i transformacje, tworzenie, gojenie, madrosc, ochrone i proroctwo. 

 

Kruk jest rowniez symbolem slonca, symbolem nocy bez ksiezyca. Ona ( czyt kruk ) jest swiatlem ktore daje wlasnie to swiatlo po srodku naszej galaktyki, jest czarna dziura po srodku wszechswiata przez ktora kazdy z nas kiedys bedzie podazac gdy nadejdzie nasz koniec. Kruk jest jak fatalny dotyk Calleach zima, jak madrosc Odyna, proroctwo ktore pomaga medium, poteznym obronca wysp zachodnich i wiadomoscia gojaca rany 

 

Ogolnie wierze w to ze kruki maja w sobie jakas sile, cos soba reprezentuja - nie lubie tych ptakow, chyba jako jedynych i w zasadzie nawet nie wiem dlaczego, hmm

nie doszukiwalabym sie jednak czarnego scenariusza. Mozliwe ze to byl zwykly przypadek, rozne sa mozliwosci.. nawet jakas choroba ptasia mogla doprowadzic go do takiego dziwnego wrecz stanu, mogl sie czegos przestraszyc, mogl cos poprostu wyczuc.  Zyj tak jakdyby nigdy nic sie nie stalo, zapomnij o calym  zdarzeniu i nie szukaj na sile odpowiedzi w necie


  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kruk to ptak, tak jak każdy inny. Co za różnica czy to gołąb, wróbel, wrona czy kruk. Ja bym się bał gdyby to był orzeł.


  • 3



#6

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jaka jest symbolika kruka, zależy gdzie bo ile kultur tyle możliwości.

Najogólniej, kruk najczęściej kojarzony jest z polami bitew, pogorzeliskami, etc.

W tradycji judeo-chrześcijańskiej najczęściej występuje jako uosobienie grzechu obżarstwa, czy zepsucia. Kruki to zwierzęta nieczyste, ponieważ żywią się padliną i wydziobują swym ofiarom oczy. W późniejszym chrześcijaństwie kruk symbolizował samotników (co za tym idzie heretyków, pogan, banitów), ale jednocześnie (podobnie jak wrona) wierność małżeńską.

Kruk bardzo często występuje jako psychopomp (istota pomagająca przedostać się duszom w zaświaty), w mitologii słowiańskiej zimą i jesienią to właśnie kruki\wrony, zastępowały bociany zwiastując narodzenie dziecka.

W Babilonii Kruk symbolizował nieszczęście, ale jednocześnie inteligencję (podobnie w wierzeniach Celtów). Ponadto w mitologii celtyckiej kruk był symbolem solarnym, patronował nauce, sztuce i medycynie\uzdrawianiu.

U Germanów kruk to symbol wiedzy, inteligencji, magii, wróżbiarstwa, pomagały także walkiriom zbierać dusze poległych z pól bitew. 

W Persji, Grecji i Rzymie, kruki były utożsamiane z mądrością, wiedzą, słońcem i światłością (towarzyszyły Mitrze, Apollinowi, czy Atenie).

W Azji kruk jest utożsamiany ze słońcem i uznawany jest za posłańca bogów (Japonia) albo symbolizuje władzę cesarską (Chiny). 

Eskimosi uważają kruka za istotę mądrą często biorącą udział w stworzeniu świata. Podobnie u Indian Ameryki Północnej, choć tu kruk jest już tricksterem (archetyp boga-żartownisia, przechery, czasem również półboga lub śmiertelnika, który przeciwstawia się ustalonym normom, działa wbrew ustalonemu porządkowi), ale to on pomaga stworzyć świat, przynosi ludziom ogień, cywilizacje etc. (zależy od plemienia, czy czasem od tego kto opowiada mit).

 

To oczywiście spore streszczenie symboliki kruka, ale widać iż nie musi on wcale oznaczać nic złego. Obok symboliki nieszczęścia i śmierci (w której pełni zwykle role przewodnika dusz), mamy zwiastowanie narodzin, mądrość, słońce, uzdrawianie itp. Więc te kruki wbrew pozorom takie bardzo złe nie są.


Użytkownik Mr. Saturday edytował ten post 23.09.2014 - 09:07

  • 0

#7

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kruki to bardzo inteligentne ptaszyny, które potrafią wyciągać wnioski z danych wydarzeń i uczyć się. Być może akurat ten kruk został wychowany przez ludzi, więc nie odczuwa wobec nich strachu i traktuje jak kumpli. Nie bój się go, gdyby chciał Cię zaatakować to już dawno by to zrobił.


  • 0



#8

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że to nie był kruk tylko gawron.Często są mylone...
Kruk:
zu2rkj.png
Gawron:
eq5tax.png
A jasne oczy mają kawki...
  • 2



#9

Strega.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój znajomy hoduje gołębie. Często bywałam na działce,gdzie ma gołębnik.
I jeden osobnik sobie mnie upatrzył.
Za każdym razem,gdy usiadłam na huśtawkę,siadał na nią i gruchał i gruchał...i gruchał. Wlazłam do altanki-siadał na nią i gruchał.
Ogólnie rzecz biorąc,siadał mi nawet na auto i tak,zgadliście-gruchał:).
Już zaczynałam się zastanawiać,czy to czasami nie Duch Święty mnie nawiedza?;)
Ale nic z tych rzeczy,moi drodzy.
Gołąbek był przeze mnie dokarmiany,więc wygodnisiowi się spodobało i mi gruchał,bo pewnie liczył na jakieś szamanko;).
Podobnie mogło być z tym krukiem. Może był dokarmiamy przez ludzi.
  • 1

#10

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W sadach kawałek obok domu są gniazda sów. Słyszę je lub widzę przynajmniej raz na kilka miesięcy, pewnej letniej nocy jedna z nich stała nawet na moim balkonie i gapiła się we mnie swoimi wielkimi oczami. Kruki spotykam rzadziej, ostatnio rok temu.

 

Powinienem być już martwy do potęgi siódmej, ale ciągle macham nogami.

 

Co do twojego kruka - zapewne zwyczajnie nie odczuwał strachu przed ludźmi.


Użytkownik Android edytował ten post 28.09.2014 - 01:34

  • 0



#11

tiriri01.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mojemu ojcu przydarzyła się podobna historia. Przycinał gałęzie na działce i kruk staną koło drzewa i patrzył na mojego ojca następnie szedł w jego kierunku i chciał na niego wskoczyć . Tata prawie spadł z drabiny ,przy tym towarzyszyło mu dziwne uczucie w żołądku jak ten kruk się na niego patrzył . Przyszedł do domu po tym zdarzeniu i opisał nam je , powiedział w tedy że ma dziwne przeczucie że ktoś umrze z rodziny . Kilka dni później zadzwoniła ciocia z Ameryki i powiedziała że druga ciotka zmarła .. 


  • 0

#12

yggdrasil.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z twojego opisu zachowania kruka widzi mi się ,że polubił cię! Może to jakiś wujek , kuzyn , sąsiad zmarły. Też bym się bała ze względu na symbolikę tego ptaka. Lecz nie . 2 lata temu sporo wron przylatywało do mnie na pole , dziubało resztki jedzenia , które tam wywalałam i nic nam się nie przydarzyło.
  • 0

#13

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

> Spotkaj gawrona żebrzącego o jedzenie

> Napisz na forum, że nawiedza cie demoniczny kruk


  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych