Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kalendarium III Wojny Światowej - Europa i Świat

nostradamus wojna światowa kalendarium

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#1

Smiler.
  • Postów: 148
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Cześć Wam!

 

Bardzo dawno temu na tym forum zafascynowałem się tematem "Nostradamus a III Wojna Światowa" (http://www.paranorma...-wojna-wiatowa/), w którym dzięki uprzejmości użytkownika kamilus mieliśmy szansę zapoznać się z tekstami niejakiego Aretuzy, który opisywał przygotowania, wybuch, przebieg i zakończenie III wojny światowej według wizji Nostradamusa (dzięki, kamilus ;) ). Teksty te pierwotnie pochodzą z forum Gazety Prawnej (http://www.gazetapra...ic.php?p=198761). Temat ten uznałem za jeden z najciekawszych na tym forum (jeśli nie najciekawszy)... i naprawdę rewelacyjnie się go czytało, gdy użytkownicy umieszczali w nim kolejne newsy pozwalając reszcie debatować na temat III WŚ oraz Nostradamusa (zwłaszcza, że to forum ma charakter paranormalny). Niestety temat ostatnio trochę podumarł, a ja postanowiłem go odświeżyć w nowej formie.

 

Całkiem dawno temu zobowiązałem się właśnie w tym temacie (już nie pamiętam kiedy), że "wycisnę z niego esencję" i zrobię plan wydarzeń III WŚ właśnie na podstawach tekstów Aretuzy umieszczanych na tym forum. Bardzo dłuuugo z tym zwlekałem, ale ostatnie wydarzenia na świecie były dla mnie jak kubeł zimnej wody wylanej na głowę - chodzi naturalnie o powstanie państwa islamskiego, które w tekstach Aretuzy nazywane jest "Wielkim Talibanem". Do tej pory udało mi się przerobić pierwszych 6 stron tematu na tym forum i miałem w zamiarze dojść do 9 (czyli do końca treści "właściwej"), ale pod wpływem kolejnych informacji, które dziś do mnie dotarły, postanowiłem, że nie ma co zwlekać. Przedstawiam Wam opracowany przeze mnie plan wydarzeń (+mapki), który stworzyłem na podstawie tematu "Nostradamus a III Wojna Światowa" (i jeszcze raz link do tematu na tym forum: http://www.paranorma...ojna-wiatowa/).

 

Tuż po samym kalendarium jest kilka moich uwag dotyczących:

1. Mojego opracowania, mapek, które przygotowałem oraz informacja na temat opracowania, które chyba nas interesuje najbardziej, a więc dotyczącego tylko i wyłącznie Polski - "Kalendarium III Wojny Światowej - Polska".

2. Nostradamusa i Aretuzy w ogóle.

3. Wyjaśnienia po co ten temat powstał i jak można go rozwijać.

 

Zapraszam do lektury:

 

 

 

***

 

 

KALENDARIUM III WOJNY ŚWIATOWEJ

~ EUROPA I ŚWIAT ~

  • Wojna zostanie wywołana przez Wielki Taliban oraz Chiny,
  • ma trwać 27 lat,
  • a I oraz II wojna światowa w porównaniu z III to zaledwie dziecinne igraszki - będzie to najstraszniejsza wojna, jakiej kiedykolwiek doświadczy ludzkość.

 

 

 

PRELUDIUM ZNISZCZENIA

świat przed wybuchem III wojny światowej

 

1. „Dekada superterroryzmu” oraz katastrofy naturale (m.in. wywołane działalnością człowieka).
2. Rewolucja we Włoszech spowodowana rządami amanta i rozpustnika.
3. Wojna domowa we Francji wywołana przez mniejszości muzułmańskie.
4. Zamieszki w Anglii po objęciu tronu przez nowego króla.
5. Tworzenie sieci muzułmanów w Europie i destruktywna działalność tej V kolumny (która m.in. używa „TORRENTU”) oraz organizacji lewackich.
6. Francja, Niemcy i kraje Beneluksu opuszczają Unię Europejską i tworzą własną inicjatywę – Stany Zjednoczone Europy, odcinają się od Europy, a Unia Europejska umiera.
7. „Wielkie Oszustwo Rusi”, wojna z Ukrainą i wojna domowa w Rosji (walka dwóch młodych współrządców; „młody niedźwiedź”, „młody tygrys” – bardzo osłabi to Rosję).
8. Wojna domowa w USA za rządów Obamy.
9. Zajęcie Tajwanu przez Chiny i wysłanie wojsk chińskich na pomoc „młodemu niedźwiedziowi”.
10. Powstanie Wielkiego Talibanu (od momentu jego uformowania, do wybuchu III Wojny Światowej ma minąć ok. 10-12 lat):

  • 10.1. Walki na bliskim wschodzie w wyniku których Talibowie wygrywają w Pakistanie i przejmują potencjał nuklearny tego państwa. Na czele państwa staje mianowany Kalif – Mahdi, III Antychryst, Jednooki Morderca.
  • 10.2. Tworzą armię liczącą 5mln ludzi.
  • 10.3. Uznają Koran za konstytucję. Ich flaga jest zielona i głosi napis „Allach jest wielki”. Godłem jest glob ziemski , złoty półksiężyc i złota pięcioramienna gwiazda.
  • 10.4. Dzięki temu, że przejmują bogactwa naturalne tego regionu świata, zaczynają udzielać kredytów.
  • 10.5. Mahdi pozoruje bunt w jego wojsku. „Buntownicy” zrzucają bombę atomową na stacjonujące wojska NATO.

11. Detonacja bomby atomowej wywołuje popłoch i protesty na zachodzie.
12. Zachód powstrzymuje się od kontruderzenia, m.in. przez działania V kolumny oraz lewaków.
13. Mahdi „przeprasza” i kaja się przed światem, prosi o pokój. Na pokaz krwawo rozprawia się z „buntownikami”, a przywódców oddaje zachodowi (cała akcja z „buntem” jest tzw. „Wielkim Oszustwem Islamu”).
14. Podpisany jest wielki pokój w Jerozolimie (będzie w nim uczestniczyło wielu przywódców państw świata), na mocy którego m.in. Afganistan zostaje przyłączony do Wielkiego Talibanu.
15. W nocy, tuż po świętowaniu pokoju, zostaną rozpoczęte działania III wojny światowej.

 

F00_zpsc0409706.png

 

 

 

FAZA I - WYBUCH WOJNY

wybuch III WŚ, pierwsze działania wojenne i inwazja na Europę

 

16. Po wybuchu wojny Chiny atakują Rosję. Atak Chin na Rosję jest dla świata kompletnym zaskoczeniem!
17. Wielki Taliban zajmuje podbrzusze Rosji, czyli południowe części regionu będące pod wpływami Rosji – Turkmenistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan, itd.
18. Wielki Taliban zmienia zainteresowania i koncentruje je na Europie i Afryce.
19. Wielki Taliban atakuje dwoma frontami – jeden idzie w kierunku Turcji, a drugi zajmuje północną Afrykę.
20. Poprzez utworzoną sieć V kolumny Wielki Taliban zaczyna destabilizować Europę (np. poprzez sabotaże fabryk, itd.). Te działania doprowadzają do wielkiego kryzysu.
21. Chiny w Rosji doszły do Uralu. Wielki Taliban zajął cały bliski wschód, stoi u wrót Turcji, od Hiszpanii oddziela go tylko Gibraltar, a od podbrzusza Europy – Sycylia i Włochy.
22. W ziemię uderza meteor.

 

F01_zps949427f8.png

 

 

 

FAZA II - UDERZENIE METEORYTU

I Katastrofa Kosmiczna

 

23. Kometa przelatuje obok ziemi, jest długo widoczna – 7 dni.
24. Jeden z odłamków komety uderzy w naszą planetę. Ta sytuacja będzie bardzo na rękę Mahdiemu.
25. Uderzenie nastąpi wprost w Ocean Atlantycki i będzie bardzo potężne.
26. Efekty uderzenia zniszczą brzegi Ameryki, Europy oraz Afryki.
27. Tryb życia naszej planety jest całkowicie wytrącony z równowagi. Zapanują straszne warunki.
28. Najpierw będą to pożary, tsunami i superhuragany.
29. Później będzie to zima nuklearna.
30. Wszystko to będzie miało tragiczne konsekwencje dla rolnictwa. Na świecie zapanuje straszliwy głód.
31. Oprócz tego zostanie wstrzymany handel, gdyż sparaliżowane będą transport (szczególnie wodny i powietrzny) oraz komunikacja.
32. Łączność zostanie zniszczona w efekcie zniszczenia satelitów komunikacyjnych.
33. Doprowadzi to do upadku ekonomiczno-gospodarczego. Ludzkość cofnie się do ery sprzed rewolucji przemysłowej (wymiana barterowa, czyli towar za towar).
34. Konsekwencjami tych wydarzeń będzie kryzys polityczny oraz powstanie w XXI wieku fali super-totalitaryzmów.
35. Kosmiczna katastrofa zawiesza działania wojenne na 2 lata.

 

F03_zps4de8d467.png

 

 

 

FAZA III – STABILIZACJA POKATASTROFALNA

świat po uderzeniu meteorytu

 

AMERYKA PÓŁNOCNA I POŁUDNIOWA
36. Całe wschodnie wybrzeże USA i Zatoki Meksykańskiej zostanie zniszczone.
37. Dużo ludzi zdąży się jednak z wybrzeża ewakuować dzięki autostradom i autom dzięki temu, że kometa będzie długo widoczna na niebie.
38. Problemem nie będzie katastrofa… ale ludzie, którzy z tego wybrzeża napłyną masą na całe USA.
39. USA zaczną zmagać się z problemami wewnętrznymi
40. USA straci rangę mocarstwa.
41. Wybucha II Wojna Domowa, bardzo krwawa.
42. Upadną rządy demokratyczne, zapanuje dyktatura.
43. W tym rejonie świata zapanują olbrzymie trzęsienia ziemi, huragany i ruchy górotwórcze (np. cieśnina Magellana się wzniesie i powstanie wodospad o wysokości 3km, po którym będą się przelewały wody z Pacyfiku do Atlantyku).
44. W krajach Ameryki Południowej będą konflikty na Brazylii (kraj języka portugalskiego) oraz krajów języka hiszpańskiego, które zjednoczą się wokół Argentyny. Ta wojna ma trwać ok. 25 lat. Nikt w niej nie zwycięży, a tylko zuboży kraje i pozostawi niesmak na kolejne lata.

 

AUSTRALIA I OCEANIA
45. Przeludniona muzułmańska Indonezja w sojuszu z Wielkim Talibanem rozpocznie wojnę przeciwko Australii i ją zdobędzie (w przyszłości będzie to Sułtanat Malajski).
46. W Australii będą rzezie mieszkańców.
47. Do Australii będzie masowo napływała ludność muzułmańska, która całkowicie zmieni ten kraj już na zawsze.

 

AZJA
48. W Azji wyniszczenie fauny i flory spowodowane działalnością człowieka jest katastrofalne i dlatego Azjaci rozglądają się za nowymi terenami.
49. Azja nie doświadczy skutków katastrofy w sposób bezpośredni, ale pośredni – poprzez ogromny głód.
50. Najbardziej ucierpią tereny wschodniej Azji – Japonia, Korea, Chiny, Wietnam, Indonezja i rosyjski daleki wschód.
51. Część wysp zostanie na zawsze zalane przez Pacyfik.
52. Zginą miliony.

 

EUROPA
53. Najbardziej odczujemy skutki uderzenia meteorytu.
54. Wielka Brytania zostanie w połowie zatopiona, Londyn prawie całkowicie zniszczony.
55. Szkocja oderwie się od Anglii i proklamuje niepodległość.
56. Szwecja i Norwegia zostaną oderwane od lądu i będą wyspą.
57. Kraje śródziemnomorskie odczują to wszystko najgorzej (przez to, że fala uderzeniowa spiętrzy się przez Gibraltar).

 

 

 

FAZA IV – DALSZA OFENSYWA ISLAMU

wojna w Europie i jej okupacja

 

58. Po upadku meteorytu na Ziemię, Mahdi kontynuuje swoje działania.
59. Taliban zajmuje Hiszpanię i Portugalię, Włochy, Turcję, Grecję, Macedonię, Bośnię i Chercegowinę, Chorwację i Czarnogórę, Albanię oraz Rumunię (do 7 lat od rozpoczęcia wojny).
60. Rzym zostaje zamieniony na Islamabad, kolejną stolicę Talibanu. Jest zamknięty dla niemuzułmanów.
61. Papież ratuje się ucieczką, ale łapią go i zostaje zamordowany. Bazylika Św. Piotra zostaje zamieniona na meczet, a państwo Watykańskie – zlikwidowane. Od tego momentu nie będzie oficjalnie papieża, będą różni, którzy będą ze sobą rywalizować.
62. Wszędzie na podbitych terenach jest wprowadzany szariat i obowiązkowa nauka arabskiego, a księża i zakonnicy są mordowani.
63. „Czystka” to tzw. „3 dekrety Mahdiego” – pierwszy dotyczy wszelkiej maści lewaków, drugi skoncentrowany jest na osobach homoseksualnych, kalekich, starszych… a trzeci – na chrześcijanach (czyli islamizacji Europy).
64. Zostaje przywrócone niewolnictwo, wszyscy podlegli Mahdiemu są „pieczętowani” znakiem bestii.
65. Zdobyte są Węgry, Słowacja i Czechy.
66. Gdy w Europie wrze, USA, Kanada i Meksyk toczą wojnę z Chinami. Wszystkie biorące udział w tej wojnie kraje zostaną bardzo dotkliwie zniszczone.
67. Polska i Niemcy podpisują z Talibanem traktat, wprowadzają islam i udzielają pomocy wojskowej.
68. Taliban zdobywa Szwajcarię i Austrię, od 3 stron uderza na Francję.
69. W Niemczech wybuchają walki, zostaje przywrócone Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.
70. Niemcy proponują Polsce przyłączenie się, Polska odmawia, więc Niemcy ją atakują. Niemcom nie udaje się desant w Kołobrzegu oraz walka nad Odrą, a Mahdi ostrzega Niemców… więc wkracza do południowych Niemczech i przyłącza do Talibanu Bawarię.
71. Rosja, mająca granice tylko do Uralu, atakuje Ukrainę (gdy Niemcy atakowały Polskę), państwa nadbałtyckie i Białoruś. Mahdi ostrzega Rosję i każe jej się wycofać. Do tych krajów wchodzą wojska polskie.
72. Trwają walki we Francji, które kończą się zdobyciem Francji.
73. Ale w rejonach bliskiego wschodu wybucha przeciwko Mahdiemu bunt, więc Mahdi odkłada wojnę z Wielką Brytanią, ale później ją atakuje.
74. Szykuje się kontrofensywa w wykonaniu państw zachodu, m.in. USA ale i Meksyku.

 

F04b_zps84f1a35b.png

 

 

 

FAZA V – KONTROFENSYWA

wielki przełom

 

75. Trwa kontrofensywa, która wyszła z Francji.
76. We Francji przez okres wojny z Talibanem do momentu przełomu, armią rządzi niejaki Herkules (lub Kulawy). Jest bardzo odważny, ale i mściwy i skorumpowany. Henryk, wtedy jeszcze nie król, odnosi sukcesy, czego Herkules mu zazdrości.
77. Dochodzi do wojny domowej, w wyniku której Henryk przejmuje władzę.
78. Tuż po przejęciu we Francji władzy przez Henryka, dochodzi do wojny między Francją a Anglią, którą wygrywa Francja (tzw. „Wielka Wojna Braterska”).
79. Po tej wojnie kontrofensywa rusza dalej.
80. Od tego momentu jest to wojna totalna między Islamem a Chrześcijaństwem.
81. Wcześniej skończyła się również wojna domowa w USA i to państwo zwróci swoją uwagę na Europę m.in. ze względu na Anglię.
82. Mahdi przygotowuje się do ataku ostatecznego na resztę niepodbitych państw.
83. Zanim jednak rzuci siły na Anglię, pojedzie zdobywać Skandynawię, ale po 3 dniach będzie musiał zaniechać ofensywy ze względu na fakt, że rozpocznie się wojna z Indiami!
84. Chiny zaatakują pierwsze, ale przegrają nad Gangesem, więc poproszą Taliban o pomoc.
85. Mimo wszystko Indie w swojej inicjatywie zajmą… Afganistan – kolebkę Talibów.
86. USA, Francja, Anglia i Polska podpiszą sojusz.
87. Gdy wojska Talibanu będą lądować w Skandynawii, Chiny zaatakują Indie, a Indie odpowiedzą, w Polsce wybuchnie bunt… w którym ogromną rolę odegra przyszły król Polski i narodów środkowej i wschodniej Europy.
88. Polska wysyła desant na pomoc Skandynawom.
89. Inicjatywę przejmują Chrześcijanie.

 

 

FAZA VI – WIELKIE WYZWALENIE

odzyskiwanie Europy

 

90. Wielkie wyzwalanie krajów Europy spod okupacji Mahdiego rozpocznie się około 10-15 lat od momentu wybuchu III wojny światowej.
91. Europa zacznie być wyzwalana, gdy Taliban będzie walczył z Indiami na wschodzie. Na pierwszy ogień pójdzie północ Niemiec (gdzie Henryk spotka się z już wtedy z Królem Polski).
92. Dojdzie do wielkiej bitwy pod Ulm, gdzie polegnie 7mln ludzi!!! Po niej Henryk całkowicie przejmuje władzę we Francji i zakończy wojnę z Anglią.
93. Mianowany jest nowy papież, chrześcijaństwo jest zreformowane. Stolicą będzie Awinion.
94. Na wschodzie wybuchnie bunt przeciwko Mahdiemu.
95. Na zachodzie Chiny zaatakują USA, Kanadę i Meksyk.
96. W Oceanii Indie zaatakują Sułtanat Malajów.
97. Na ziemiach, które będą odzyskiwane przez aliantów zmiany demograficzne będą tak wielkie, że te wojska będą traktowane przez muzułmanów jak najeźdźcy.
98. Na muzułmanach będzie przeprowadzana chrystianizacja, która będzie miała znamiona rzezi.
99. Polska odbudowuje swoją potęgę i rozszerza granice na państwa słowiańskie.
100. Chiny poniosą klęskę w Azji.
101. Wielki Taliban się rozpadnie.
102. Na Mekkę i Medynę zostaną zrzucone bomby wodorowe, a czarny kamyk islamu zostanie zatopiony.
 

 

FAZA VI – PRZEBIEGUNOWIENIE ZIEMI

II Katastrofa Kosmiczna, cud Krzyża

 

103. Pod koniec III wojny światowej ma nastąpić kolejna katastrofa kosmiczna, czyli przebiegunowienie Ziemi – z tym zjawiskiem związane jest tzw. „3 dni ciemności”.
104. Klimat w Europie się ociepli (w Polsce ma zapanować klimat śródziemnomorski).
105. W krajach podbitych przez Taliban będą niekorzystne warunki klimatyczne (susze, ciągłe deszcze, ruchy tektoniczne i trzęsienia ziemi).
106. W trakcie tych wydarzeń dojdzie do tzw. „Cudu Krzyża” – ogromny krzyż będzie świecił na niebie, nikt nie będzie w stanie wytłumaczyć tego zjawiska. Cud ten doprowadzi do masowego nawracania się na chrześcijaństwo.

 

 

 

EPILOG – ŚWIAT PO WOJNIE

nowy początek

 

107. Nie będzie takiego świata, jaki jest teraz.

108. USA i zachód przestaną być głównymi ośrodkami życia, skończy się świat anglosaski.

109. W Europie dojdzie do radykalnych zmian demograficznych.

110. Polska i Francja będą przywódcami świata.

 

 

 

***

 

 

1. Na temat opracowania

Uważam, że temat nie jest w pełni opracowany i że nie jest to zrobione "super-ekstra", ale jest zrobiony dobrze. Przerobiłem tylko 6 z 9 stron właściwych na tym forum. Mimo wszystko - chciałem zrobić kalendarium, czyli plan wydarzeń, a nie pisać opracowanie na podstawie "książki"... a że dalsze informacje Aretuzy umieszczane w tym temacie przez kamilusa to rozwinięcie poszczególnych wątków, które się powtarzały, to udało się wycisnąć z tego bardzo wiele (choć nie wszystko).

 

Wiem, że moje opracowanie zawiera błędy - chodzi o kolejność wydarzeń. Uwierzcie jednak - przejście przez ten chaos Aretuzy było nie lada wyzwaniem.

 

Zrezygnowałem również z podawania dat - było to zbyt kłopotliwe ze względu na fakt, że zazwyczaj były one podawane w formie "około". Gdybym miał się ich trzymać, miałbym jeszcze większe problemy.

 

Mapy też nie są bardzo dokładne... zawierają wiele błędów - jestem tego świadom. Nie byłem również w stanie opracować mapy świata po III wojnie światowej, albowiem nie miałem wystarczających informacji, było to zbyt skomplikowane i zajęłoby mi zbyt wiele czasu.

 

Pewnie wiele osób chciało coś takiego zrobić, a jeśli tak - bardzo się cieszę, że mogłem pomóc ;)!

 

Przepraszam również za wszystkie inne błędy - stylistyczne, gramatyczne i ortograficzne oraz te związane z numeracją i kolejnością wydarzeń.

 

Jak już pisałem - mam przygotowane notatki dotyczące Polski, ale ich opracowanie trochę mi zajmie (ok. miesiąca). W stosunku do naszego kraju chciałbym być trochę bardziej precyzyjny i mieć na sam koniec opracowaną mapę świata po III wojnie światowej, więc proszę o cierpliwość ;)

 

Posłowie do sceptyków: Nie musicie wierzyć w to, co tu jest napisane - Wasza wola. Wiedzcie jednak, że wszystko, co dzieje się TERAZ zostało opisane przez Aretuzę w 2009r. (rozpoczął temat 5 października 2009r.), a kamilus założył temat dotyczący III wojny światowej opisywanej przez Nostradamusa w kontekście interpretacji Aretuzy w kwietniu 2011r.

 

BARDZO upraszam o kulturalną dyskusję i liczę na pomoc innych, rozsądnych, użytkowników przy współpracy z moderacją.

 

 

2. Aretuza i Nostradamus

Nie wgłębiałem się w samą postać Aretuzy - było mi całkowicie obojętne czy faktycznie jest to interpretator Nostradamusa, czy czterowiersze przez niego przytaczane są autentyczne, czy może jest to mason, jasnowidz, szpieg czy ktokolwiek. Interesował mnie tylko sam tekst i na nim oparłem swoje kalendarium.

 

Użytkownicy pytali się też w temacie Aretuzy czy ten nic nie wie na temat Iluminatów i dlaczego Nostradamus o nich nie pisał. Uważam, że ów Iluminaci mogli być przez Nostradamusa określani mianem diabła, Lucyfera. Według niego, moim zdaniem, Iluminaci i szatan to synonimy.

 

Sam Nostradamus nie zachowywał w swoich przepowiedniach obiektywności, np. Anglików (których Francja nie lubi) nazywał "pijawkami". Takie teksty świadczą o tym, że mógł on "naginać" swoje ewentualne wizje tak, aby pasowały jego wersji. Stąd też uważam, że w wizjach Nostradamusa Francja jest "och i ach", a jej króle "ą i ę"... mówiąc wprost - uważam, że Nostradamus jest zazdrosny o Polskę i jej rolę w powojennym świecie. Dzieje się tak dlatego, że według wielu wizji to właśnie Polska po III wojnie światowej ma wieść prym na świecie. Sama wojna nas w ogóle nie dotknie i po niej będziemy bardzo silnym krajem - zarówno pod względem demograficznym jak i gospodarczym.

 

 

3. Cel i zasady tematu

Temat ten założyłem po to, aby "oczyścić" temat "Nostradamus a III Wojna Światowa" z wielu treści i skupić się na konkretach. Panowała w nim świetna dyskusja i chciałbym, aby odżyła ona tutaj. Wierzę, że wszyscy rozsądni forumowicze podłapią wątek i będziemy mieli szansę kontynuować zaczęte przez Aretuzę (i kamilusa) dzieło.

 

Chciałem również "zapalić" bardziej aktywnych użytkowników do próby pokuszenia się o tworzenie swoich kalendariów, które skupiałyby się na konkretnych fazach lub etapach - np. szczegółowe wypunktowanie sytuacji przed wojną. Razem jesteśmy w stanie osiągnąć więcej, a wierzę, że są tu osoby, które chciałyby się podjąć takiej pracy :).

 

Chciałem przede wszystkim z tego tematu zrobić dyskusję na temat obecnej sytuacji geopolitycznej w oparciu właśnie o przepowiednie Nostradamusa. Dobra prasówka, ciekawe informacje są zawsze w cenie. Niestety - mają one tendencję znikać (z powodu przedawnienia lub dlatego, że są... niewygodne) - samemu zdarzyło mi się otworzyć jakiś news, aby przekonać się 15 minut później, że już go nie ma. Żeby ten temat stanowił dobrą lekturę, musi być wypełniony treścią... a zrobimy to tylko i wyłącznie, jeśli będziemy umieszczać tutaj treść wiadomości, a nie same linki (najlepiej w przystępnej formie: wyróżniający tytuł, pogrubiony wstępniak, treść + źródło). Chciałbym dać przykład, więc zacznę newsem, który dziś rano zmotywował mnie do tego, aby jak najprędzej założyć ten temat (dotyczy co prawda świata w kontekście Polski, ale skoro nie opracowałem tematu dotyczącego Polski bezpośrednio to póki co - można wykorzystać ten temat):

 

Polski generał szefem sztabu dowództwa sił połączonych NATO

 

Generał broni Janusz Adamczak objął stanowisko Szefa Sztabu Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum (JFC Brunssum). Przez najbliższe trzy lata będzie on kierować pracą sztabu jednego z najważniejszych dowództw NATO.

 

Zakres obowiązków generała Adamczaka obejmuje kierowanie pracą sztabu jednego z dwóch dowództw Sojuszu Północnoatlantyckiego, odpowiedzialnych za prowadzenie operacji połączonych (drugie znajduje się w Neapolu). Do zadań JFC Brunssum należy między innymi dowodzenie Siłami Odpowiedzi NATO (rotacyjnie z JFC Neapol), a także wspieranie operacji sojuszniczych w Afganistanie.

Generał Adamczak przejął obowiązki od francuskiego generała dywizji Michela Yakovleffa, który w najbliższej przyszłości zostanie Pierwszym Zastępcą Szefa Sztabu Naczelnego Dowództwa Sił Sojuszniczych w Europie (SHAPE). W skład JFC Brunssum wchodzą przedstawiciele 26 państw członkowskich NATO oraz dwóch krajów partnerskich.

Jako dowództwo Sił Odpowiedzi NATO w 2014 roku JFC Brunssum przeprowadziło ćwiczenie Steadfast Jazz 2013, odbywające się w znacznej mierze na terytorium Polski. Na październik bieżącego roku planowane jest ćwiczenie zgrywające Trident Joust, które odbędzie się w centrum szkoleń NATO w Bydgoszczy. W przyszłym roku JFC Brunssum będzie natomiast odpowiedzialne m.in. za certyfikację Sił Odpowiedzi, przygotowywanych do pełnienia służby w 2016 roku.

Generał broni Janusz Adamczak rozpoczął studia w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu w 1983 roku. Cztery lata później otrzymał on promocję na stopień podporucznika. W 1995 roku ukończył zaawansowany kurs oficerów wojsk pancernych US Army w Fort Knox w stanie Kentucky. W czerwcu 2003 roku wziął udział w misji w Iraku jako szef Wydziału Planowania Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe. 15 sierpnia 2007 roku otrzymał on nominację na stopień generała brygady. W trakcie operacji w Afganistanie pełnił funkcję zastępca dowódcy Dowództwa Regionalnego Wschód ds. Koalicyjnych. Podczas służby sprawował m.in. stanowiska dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie, 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz 2 Korpusu Zmechanizowanego – dowódcy komponentu lądowego. 15 sierpnia br. otrzymał nominację na stopień generała broni.

MON

źródło: http://www.defence24...olaczonych-nato

 

 

 

***

 

 

Pierwsze wnioski i start tematu:

Na sam koniec moje pierwsze wnioski wysnute w oparciu o lekturę tematu oraz o kalendarium:

1. "Wielkie oszustwo Rusi" to moim zdaniem olimpiada w Soczi i atak na Ukrainę.

2. W USA niebawem dojdzie do wojny domowej. Wydarzenia na tle rasowym z ostatnich tygodni pokazują, że w Stanach Zjednoczonych pewne nierozwiązane sprawy stworzyły "wrzód", który wkrótce pęknie i rozleje się po całym ich kraju. Obama kończy kadencję w 2016r.

3. Państwo Talibanu, o którym pisał Aretuza już powstało (co w czachach, gdy to pisał było nie do pomyślenia!). Niebawem dojdzie do interwencji NATO, na które to wojska zostanie zrzucona bomba atomowa ("Wielkie oszustwo Talibanu"). Od tego momentu rozpocznie się dekada superterroryzmu. Moim zdaniem stanie się to w przeciągu maksymalnie dwóch lat od teraz (jeśli nie szybciej - oceniając po tempie obecnych wydarzeń)... a to by oznaczało, że III wojna światowa wybuchnie w rejonach 2024-2026r.

 

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.


Użytkownik Smiler edytował ten post 14.09.2014 - 13:05

  • 27

#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dałem plusa za ten temat, po przeczytaniu wstępu i całości końcowych przypisów (kalendarium wydarzeń przeleciałem na tamten moment wzrokiem), bo pomyślałem sobie, że takie opracowanie (niezależnie od jego wartości merytorycznej), wymagało sporego nakładu pracy i poświęcenia sporej ilości czasu.

A to zawsze zasługuje na docenienie.

 

Teraz zacząłem się wgłębiać w treść kalendarium i zacząłem się zastanawiać, czy nie był to nakład pracy i czas zmarnowany.

A zacząłem tak myśleć kiedy dotarłem do części poświęconej uderzeniu meteorytu pt.

FAZA II - UDERZENIE METEORYTU

I Katastrofa Kosmiczna

 

A konkretnie kiedy zestawiłem opisy skutków tego zdarzenia

25. Uderzenie nastąpi wprost w Ocean Atlantycki i będzie bardzo potężne.
26. Efekty uderzenia zniszczą brzegi Ameryki, Europy oraz Afryki.
27. Tryb życia naszej planety jest całkowicie wytrącony z równowagi. Zapanują straszne warunki.
28. Najpierw będą to pożary, tsunami i superhuragany.
29. Później będzie to zima nuklearna.
30. Wszystko to będzie miało tragiczne konsekwencje dla rolnictwa. Na świecie zapanuje straszliwy głód.
31. Oprócz tego zostanie wstrzymany handel, gdyż sparaliżowane będą transport (szczególnie wodny i powietrzny) oraz komunikacja.
32. Łączność zostanie zniszczona w efekcie zniszczenia satelitów komunikacyjnych.
33. Doprowadzi to do upadku ekonomiczno-gospodarczego. Ludzkość cofnie się do ery sprzed rewolucji przemysłowej (wymiana barterowa, czyli towar za towar).

 

 z tym jednym zdaniem
 

 

58. Po upadku meteorytu na Ziemię, Mahdi kontynuuje swoje działania.

 

Pomyślałem sobie bowiem, że skutki tak potężnej katastrofy musiałyby odcisnąć swoje piętno na całej ludzkości - nie tylko na przeciwnikach Mahdiego. I raczej nie wystarczyłyby dwa lata, na to, żeby się po niej pozbierać do kupy - że o prowadzeniu jakichkolwiek wojen nie wspomnę.

 

35. Kosmiczna katastrofa zawiesza działania wojenne na 2 lata.

 

I straciłem ochotę na dalszą lekturę.


  • 0



#3

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chory temat. Powinien zostać zdjęty. Nie ma sensu tego kontynuować.

 

Nadchodzą trudne czasy, a granie roli wieszcza tych wydarzeń jedynie mąci w głowach amatorom sensacji.

 

Obyśmy my i nasi bliscy tego nie doczekali!


  • 1



#4

Gaiuss.
  • Postów: 203
  • Tematów: 10
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

3.Wojna domowa we Francjii 

Co szósty Francuz popiera Państwo Islamskie

http://www.rp.pl/artykul/1137569.html

 

4.Zamieszki w Anglii po objęciu tronu przez nowego króla.

 

Jakiś związek z referendum w Szkocjii?

 Jakby tak nie patrzeć to Królowa Elżbieta II jest już dosyć stara. 

 

 

8. Wojna domowa w USA za rządów Obamy.

Armed citizen militias build up along US-Mexico border

http://rt.com/usa/18...a-texas-border/

 

Hands down, Obama is the worst president since WWII: poll

http://www.washingtontimes.com/news/2014/jul/2/obama-worst-president-wwii-new-poll-shows/?page=all

 

Defense expert calls Obama 'worst president ever!

http://www.wnd.com/2...president-ever/

 

9. Zajęcie Tajwanu przez Chiny i wysłanie wojsk chińskich na pomoc „młodemu niedźwiedziowi”.

Azja się zbroi. III wojna światowa może się zacząć od starcia o bezludne wysepki

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/azja-sie-zbroi-iii-wojna-swiatowa-moze-sie-zaczac-od-starcia-o-bezludne-wysepki,398524.html

 

Według wywiadu USA, Chiny przygotowują się do krótkiej i szybkiej wojny z Japonią

http://zmianynaziemi...j-wojny-japonia

 

Rośnie ryzyko regionalnej wojny w Azji

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosnie-ryzyko-regionalnej-wojny-w-azji

 

 


  • 0

#5

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę się zawiodłem bo jak przeczytałem tytuł tego tematu to myślałem że będzie to kalendarium wydarzeń światowych z ostatnich lat i miesięcy zinterpretowanych tak jak to np. określił ostatnio papież Franciszek że III WŚ właściwie się toczy tylko w kawałkach i że będą daty takie jak inwazja USA do Iraku, rozpoczęcie euromajdanu itd. a tu znowu te rzekome przepowiednie Nostradamusa (według tamtego tematu do którego odnosi się Smiler to Benedykt miał jeszcze pobyć papieżem kilkanaście lat a dekada superterroryzmu była liczona od ataków na WTC ;) Pishor też słusznie zauważył że wznowienie wojny w 2 lata po takiej katastrofie jakiej przedstawiono jest niemożliwe. I zapomniałem że nie ma nic co do Ameryki Południowej a wojna niby ma obejmować każdy zakątek naszej planety.


Użytkownik Tenhan edytował ten post 14.09.2014 - 19:02

  • 1

#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytałem cały temat, ogólnie za pracę dałbym plusa, ale za treść minusa, tak więc nie daje nic. Tak jak mówie samo opracowanie ciekawe, ale tylu bzdur w jednym miejscu to dawno nie czytałem.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 14.09.2014 - 16:05

  • 1



#7

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W USA nie będzie żadnej wojny domowej, a już na pewno nie za Obamy! Aby wybuchła musieliby obciąć wszystkie benefity do 0 a na to się nie zanosi...

Zamieszki jak są to lokalne,i Gwardia Narodowa szybko je tłumi - jak ostatnio w St.Louis. Tu się nie patyczkują tylko prują z ostrej do szabrowników i chuliganów,nie  ważne czy są biali czy czarni.


Użytkownik Simson edytował ten post 14.09.2014 - 16:30

  • 1

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W zasadzie nie interesują mnie takie bajania na temat przyszłości, nie śledziłem też tego tematu gdzie pisał kamilus ani tekstów tego aretuzy, chociaż kilka kiedyś przeleciałem wzrokiem. Jak dla mnie takie przewidywania są bez sensu bo i tak się nie sprawdzą, gdyż przyszłości nie można przewidzieć. Ja rozumiem jeszcze, gdyby ten tekst kończył się na stwierdzeniu, że może dojść do jakiejś konfrontacji między rosją a usa. Bo to może być chociaż trochę możliwe. Natomiast tych przepowiedni jest zbyt dużo, wystarczy że jeden z epizodów potoczy się inaczej, to cała reszta też się zmieni.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 14.09.2014 - 16:39

  • 0



#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

2. Rewolucja we Włoszech spowodowana rządami amanta i rozpustnika.
 

Nie sprawdziło się. Nawet Arteuza nie przewidział, że Berlusconi przestanie rządzić

 

4. Zamieszki w Anglii po objęciu tronu przez nowego króla.

Nadal na tronie jest ta sama od lat królowa.


  • 0



#10

Smiler.
  • Postów: 148
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pishor, dager, Daniel.: Tak jak pisałem - nie bawiłem się w zastanawianie się nad słusznością tych stwierdzeń, po prostu przeanalizowałem temat i wyciągnąłem z niego "esencję", którą tu umieściłem. Nie uważam, że temat powinien być zdjęty i nie uważam, że jest "chory" - temat jak każdy inny.

 

Anders Tenhan: Jeśli dekada superterroryzmu miała być liczona od WTC, to inni użytkownicy najwidoczniej kiepsko to zinterpretowali. Jest napisane tam wyraźnie, że to się zacznie mniej więcej w okresie, gdy powstanie Wielki Taliban... a dokładnie - od momentu, kiedy zostanie tam zrzucona bomba atomowa na wojska (najprawdopodobniej) NATO. To właśnie od tego momentu ma minąć 10 lat superterroryzmu, kiedy w Europie i na świecie zachodnim będzie panowała tendencja "pokój za wszelką cenę".

 

Smison: Rzeczywistość nie jest tak kolorowa, jak myślisz, że jest. W rzeczywistości USA to tykająca bomba. Jeśli chcesz wiedzieć jak m.in. dochodzi do rewolucji, to zapoznaj się z takimi książkami jak "Punkt przełomowy" Gladwell'a oraz "Siła nawyku" Duhigg'a. Są to co prawda książki pośrednio związane z rewolucją, ale traktują o zmianach społecznych i formowaniu się pewnych idei. Dystansując się od treści tego, co analizowałem - uważam, że jest całkiem duże prawdopodobieństwo, że w USA wybuchnie wojna domowa w ciągu kilku najbliższych lat... i nie zdziwiłbym się, gdyby stało się to pod koniec kadencji Obamy, gdy wszyscy na socjalu zdaliby sobie sprawę, że to już "koniec dobrego".

 

Wszystko, Zaciekawiony: Tak jak pisałem - ja nie bawię się w "jasnowidza", bo nim nie jestem. Po prostu. Napisałem tylko to, co wyczytałem w tekście, a łączenie mnie z nim to pomyłka i bardzo nienaukowe zachowanie. Moja wiara w ten tekst lub nie jest tu drugorzędna.

 

PS

Dziękuję za plusiki wszystkim tym, którzy dostrzegli pracę, jaką włożyłem w ten temat ;).


  • 2

#11

zakrwd.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dawno tu nie byłem i pomyślałem, że to będzie ciekawe. Całkiem ciekawa lektura ale jak doszło do przebiegunowania to parsknąłem śmiechem :D No i wydaje mi się, że po tym jak zginą wszędzie miliony, do tego ten meteoryt to skończy się na tym, że ludzie będą walczyli w grupach 20 na 20 osób, bo już niewiele ich zostanie przy życiu. Dopracowałbym to.


Użytkownik zakrwd edytował ten post 19.09.2014 - 10:57

  • 0

#12

Gaiuss.
  • Postów: 203
  • Tematów: 10
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Całkiem ciekawa lektura ale jak doszło do przebiegunowania to parsknąłem śmiechem :D No i wydaje mi się, że po tym jak zginą wszędzie miliony, do tego ten meteoryt to skończy się na tym

Przebiegunowywanie ziemi trwa, tylko nie przebiega to tak gwałtownie jak to niektórzy mówią.

 

Może to trwać od kilkunastu dni do kilku tysięcy.

http://www.smithsoni...0952016/?no-ist

 

Co do uderzenie meteorytu jest to prawdopodobne, bardzo maultka szansa aczkolwiek to jest możliwe.

Zauważ fakt taki, iż w tym roku koło ziemi przeleciało parę meteorów które zostały wykryte dopiero po tym jak minęły naszą planetę.


  • 0

#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Co do uderzenie meteorytu jest to prawdopodobne, bardzo maultka szansa aczkolwiek to jest możliwe.

Zauważ fakt taki, iż w tym roku koło ziemi przeleciało parę meteorów które zostały wykryte dopiero po tym jak minęły naszą planetę.

 

Problem nie tkwi w samym uderzeniu ale w jego konsekwencjach.

W wersji opisanej Smilera, są one zarówno katastrofalne jak i nieistotne - co jest sprzecznością samą w sobie.

Przyjmuję jego argument, że zebrał on tylko te przepowiednie "do kupy" ale skoro jedna z nich, tak istotna dla całości, tej "kupy" się nie trzyma", to rzuca to niespecjalnie dobre światło na pozostałe.

A to powoduje mój sceptycyzm w kwestii prawdopodobieństwa ich zaistnienia i możliwości ich przebiegu według przedstawionego scenariusza.

Co nie zmienia faktu, że sam temat nadal uważam za ciekawy, a zaangażowanie Smilera w jego przedstawienie - za budujące.


  • 0



#14

Smiler.
  • Postów: 148
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pishor: problem polega na tym, że to, co zrobiłem to tylko "plan wydarzeń", a nie treść... w treści jest wszystko bardzo szczegółowo omówione i te wątki trzymają się kupy ;).

 

 

The ISIS map of the world: Militants outline chilling five-year plan for global domination as they declare formation of caliphate - and change their name to the Islamic State

 

Sunni militants have announced formation of Islamic state in Middle East
They demand Muslims around the world swear allegiance to the caliphate
Claim leader Abu Bakr al-Baghdadi now has authority over all Muslims
Group has also now changed its name from ISIS to just the Islamic State
Announcement described as 'most significant development in international jihadism since 9/11'

 

article-2674736-1F46221200000578-100_634

 

źródło: http://www.dailymail...allegiance.html

 


  • 0

#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor: problem polega na tym, że to, co zrobiłem to tylko "plan wydarzeń", a nie treść...

Tak też napisałem.

cyt. "Przyjmuję jego argument, że zebrał on tylko te przepowiednie "do kupy"

 

w treści jest wszystko bardzo szczegółowo omówione i te wątki trzymają się kupy.

Ale jako plan, a nie treść (co sam napisałeś wyżej) - i o to mi właśnie chodziło (skoro już wprowadzamy takie rozgraniczenie).


  • 1




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: nostradamus, wojna, światowa, kalendarium

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych