Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skafander bliski ciału - czy to osiągalne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

portaga.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Tak się zastanawiam, ile jeszcze stuleci upłynie, zanim człowiek wymyśli coś na kształt drugiej skóry przylegającej do ciała? Coś na kształt prezerwatywy z mikro przewodnikami, takim jakby drugim układem naczyń krwionośnych włosowatych, który pozwoliłby wyjść w przestrzeń kosmiczną, nie narażając nas na promieniowanie, a jednocześnie zapewniając pełną funkcjonalność w dostarczaniu do skóry niezbędnych życiodajnych składników.

 

Czemu pytam? Ano temu, iż podejrzewam, że Ufole przybywając na naszą planetę korzystają właśnie z takiego rozwiązania.

Po czym sądzę? Po tym, że w większości relacji ich "skóra" ma jednolity kolor - np. u szaraków. Ale nie to jest najważniejsze.

Najważniejszy jest łeb, który jest nieproporcjonalnie duży do sylwetki. Czyli prawdopodobnie na głowach mają takie troszkę większe chełmofony, z soczewkami imitującymi oczy, a pozwalającymi na szeroki kąt widzenia, lub coś, co umożliwia widzenie jako takie oraz jakiś filtr powodujący wymianę pierwiastków, służącym im do oddychania w naszej atmosferze.

 

Co o tym sądzicie?

Daleko odpłynąłem?


  • 0

#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale po co mamy wchodzić w przestrzeń kosmiczną, skoro na razie wysyłamy tam roboty w celu badań? Podejrzewam, że na człowieka jeszcze za wcześnie. Poza tym zdecydowanie za drogo. Wymyślenie takiego kombinezonu i sfinansowanie projektu. Mamy sporo do zbadania, a roboty nie muszą jeść ani pić. W dodatku są nieomylne i wszystko robią z chirurgiczną precyzją.


  • 0



#3

portaga.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Pisząc w "przestrzeń kosmiczną" miałem na myśli załogowe loty na Marsa, czy Księżyc. A taki kombinezon zmieniłby raczej wszystko. Od napraw pierdółek na stacji kosmicznej, gdzie teraz ledwo wkretarkę mozna utrzymać tymi rękawicami, aż do swobodnego poruszania się po innej planecie.

Wiem, że dzisiaj to nie osiągalne. Bardziej interesuje mnie, czy sądzicie, iż Ufoki moga korzystać z tego typu rozwiązania, wychodząc na Ziemię?


  • 0

#4

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że chodzi Ci o coś w stylu biomechanicznej zbroi Konstruktora z "Prometeusza"?

5132wp.jpg


  • 0



#5

portaga.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Aż tak to nie!

Bardziej o typowy wygląd szaraków.

 

https://danceswithwo...tag/grey-alien/


Użytkownik portaga edytował ten post 25.08.2014 - 19:33

  • 0

#6

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisząc w "przestrzeń kosmiczną" miałem na myśli załogowe loty na Marsa, czy Księżyc. A taki kombinezon zmieniłby raczej wszystko. Od napraw pierdółek na stacji kosmicznej, gdzie teraz ledwo wkretarkę mozna utrzymać tymi rękawicami, aż do swobodnego poruszania się po innej planecie.

Wiem, że dzisiaj to nie osiągalne. Bardziej interesuje mnie, czy sądzicie, iż Ufoki moga korzystać z tego typu rozwiązania, wychodząc na Ziemię?

No to mówię- na Marsa człowiek nie ma na razie po co latać. Na Księżyc też. A to czy wiertarkę ciężko w takich rękawicach utrzymać to nie wiem. Nigdy o tym nie słyszałem i nigdy nie słyszałem, żeby któremuś z rąk wypadła ;) Więc chyba jest dobrze.

 

Co do "Ufoków" to możemy tylko gdybać, ale nie wydaje mi się. Zawsze uważałem, że po prostu są już tak stworzeni i nic im nie przeszkadza w odwiedzaniu naszej Planety, ale kto wie.


  • 0



#7

portaga.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Rozumiem.

Tylko problem w tym, że GDYBYŚMY kiedyś w przyszłości mieli kolonizować inne planety, to w takich skafandrach nie miałoby to sensu. Ani się w tyłek podrapać, ani marsjańskiego słonecznika zjeść ;-)

Także takie skafandry przydałyby się.


  • 0

#8

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem.
Tylko problem w tym, że GDYBYŚMY kiedyś w przyszłości mieli kolonizować inne planety, to w takich skafandrach nie miałoby to sensu. Ani się w tyłek podrapać, ani marsjańskiego słonecznika zjeść ;-)
Także takie skafandry przydałyby się.

Tyle tylko że gdybyśmy szukali obcego świata do zasiedlenia, to takiego gdzie skafandry nie byłyby potrzebne.
Poprostu wyjść ze statku i żyć.
  • 0



#9

Kaper.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzieś kiedyś czytałem, że są już projekty bardziej przyległego do ciała i praktyczniejszego skafandra...
O! Sekunda na google i proszę bardzo ;)
http://www.tunguska....owej-generacji/


  • 0

#10

portaga.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Tyle tylko, że aby doczekać znalezienia planety identycznej jak ziemia, musimy zacząć eksplorację od innych planet.

Zresztą tak jak wcześniej pisałem, Ufoki też maja problem z oddychaniem z naszą atmosferą, dlatego wyglądają, jakby mieli takie skafandry.

To tylko moja teoria.


Gdzieś kiedyś czytałem, że są już projekty bardziej przyległego do ciała i praktyczniejszego skafandra...
O! Sekunda na google i proszę bardzo ;)
http://www.tunguska....owej-generacji/

No to jeszcze nie to, o czym myślę, ale coraz bliżej.


  • 0

#11

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tyle tylko, że aby doczekać znalezienia planety identycznej jak ziemia, musimy zacząć eksplorację od innych planet.
Zresztą tak jak wcześniej pisałem, Ufoki też maja problem z oddychaniem z naszą atmosferą, dlatego wyglądają, jakby mieli takie skafandry.
To tylko moja teoria.

Gdzieś kiedyś czytałem, że są już projekty bardziej przyległego do ciała i praktyczniejszego skafandra...
O! Sekunda na google i proszę bardzo ;)
http://www.tunguska....owej-generacji/

No to jeszcze nie to, o czym myślę, ale coraz bliżej.
Wcale nie musimy my ich eksplorować... Jak Connor wcześniej wspomniał mamy od tego roboty, które zniosą prawie każde warunki.

Skąd wiesz tyle o tych ufokach?
EDIT: chudy ufok wcale nie wygląda jak w skafandrze :P

Użytkownik Seba88 edytował ten post 25.08.2014 - 20:06

  • 0



#12

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stawiałbym raczej na podobieństwo składu powietrza Ziemskiego do ICH atmosfery. Dlatego są podobni do nas, dwu nożne, wyprostowane humanoidy. I dlatego tu przylatują bo mamy sporo wspólnego. 

 

Z kolei jakiś inny gatunek może potrzebowałby skafander dostarczający im niezbędne składniki do życia.

 

Wyobraźnia pozwala mi na więcej..., ale ktoś mógłby to wykorzystać i nie będę pisał.

 

A nam jeśli już to przydałby się kombinezon nieco schludniejszy to fakt. "A po co, przecież mamy roboty ?" A gdybyśmy odkryli gdzieś życie to nie lepiej by było się przywitać osobiście, niż wysyłać robota ?

 

Na pewno taniej i większe szanse powodzenia, ale było by w lepszym guście. A tak na poważnie, to może właśnie różnego rodzaje UFO widywane na Ziemi czy Księżycu mogą być takimi robotami/sondami wysłanymi przez NICH. Też może jajogłowy powiedział, że lepiej i taniej wysłać robota. 

 

Nie ma to jak trochę Sci-Fi.


Użytkownik Mastiff edytował ten post 25.08.2014 - 20:17

  • 0

#13

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"A po co, przecież mamy roboty ?" A gdybyśmy odkryli gdzieś życie to nie lepiej by było się przywitać osobiście, niż wysyłać robota ?

Owszem, może i tak, ale... Ja nie mówiłem o tym, że to robot powinien przywitać się z innymi. Mówiłem, że najpierw musimy jeszcze wiele zbadać i do tego najlepiej nadaje się robot, nie człowiek. Chcesz wysłać człowieka w Kosmos, Bóg wie gdzie i zostawić go tam, bo może znajdzie inne życie i kulturalnie jest się przywitać osobiście? Bez przesady ;) Najpierw badamy. Jeśli znajdziemy życie podobne do naszego, aby była możliwość przywitania się, to owszem, wtedy można myśleć o wysłaniu człowieka w Kosmos na daną Planetę. Wątpię jednak, że będzie to pierwsza myśl pracowników NASA. Zapewne wtedy zaczęliby za pomocą robotów badać tamte życie zanim zdecydowaliby się na tak poważny krok jak spotkanie człowieka z inną cywilizacją. Do tego dochodzi pewna zależność: na jakiej planecie odnaleźlibyśmy to życie.


  • 0



#14

portaga.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

 


Skąd wiesz tyle o tych ufokach?
EDIT: chudy ufok wcale nie wygląda jak w skafandrze :P

 

Przeczytaj od początku. Przecież wyraźnie napisałem, że Ufok wygląda jak w skafandrze przyklejonym do ciała, ino łeb ma wielki.


  • 0

#15

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Connor. Ja się z Tobą zgadzam w zupełności. To logiczne posunięcia i też bym tak robił i NASA i inni też tak pewnie by zrobili,  ale musiałem popuścić trochę fantazji. Myślałem, że trochę z przymrużeniem oka temat bierzemy. 

 

Wiadomka, że nie wysyłamy nie wiadomo gdzie kosmonauty, a może się uda i niech się przywita od razu. 

Znając poczynania poczciwej NASA to nie sądzę, że gdy odkryją obcą inteligencję to pierwsze o czym pomyślą to przywitanie się w stylu "hello guys, we're friends from Earth, look, there's Earth up there, our Planet." 


Użytkownik Mastiff edytował ten post 25.08.2014 - 20:54

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych