Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO uchwycony kamerami online NASA, transmisja zostaje przerwana!

ufo nasa orbita

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

soddan.
  • Postów: 12
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tytułem wstępu; na stronie http://www.nasa.gov/...iments/917.html można zobaczyć transmisje na żywo z orbity okołoziemskiej; tutaj krótki opis po ang. 

 

Science Objectives for Everyone
The High Definition Earth Viewing (HDEV) experiment places four commercially available HD cameras on the exterior of the space station and uses them to stream live video of Earth for viewing online.  The cameras are enclosed in a temperature specific housing and are exposed to the harsh radiation of space.  Analysis of the effect of space on the video quality, over the time HDEV is operational, may help engineers decide which cameras are the best types to use on future missions. High school students helped design some of the cameras' components, through the High Schools United with NASA to Create Hardware (HUNCH) program, and student teams operate the experiment.

 

 

 

Dnia 4 sierpnia, na nagraniu został uwieczniony dziwny obiekt, który wyglądał jakby z ogromną prędkością wzbijał się znad Ziemi w przestrzeń kosmiczną. Podobno NASA momentalnie wyłączyła jakość HD, a kilka sekund później całkowicie wyłączyła nadawanie, rzekomo z przyczyn technicznych.

 

Tutaj stream, na którym widać UFO od ok. 12 sekundy, po niecałej minucie transmisja zostaje wyłączona:

 

http://www.ustream.t...ighlight/535341

 

Przypadkowa awaria/zmiana kamer czy też zamierzone działanie mające na celu ukrycie czegoś? Jak myślicie?


  • 2

#2

gres14.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Widziałem to kilka dni temu, na youtube i:

- to jest latający śmieć(Nikomu nie chcę się sprzątać).

- to jakiś satelita(?), a w ogóle się nie znam na satelitach i innych satelitopodobnych.

- a może to UFO z pożaru z tematu poprzedniego?(Przylecieli tu popatrzeć jak pięknie).
 


  • 0

#3

mati1155.
  • Postów: 9
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zgadzam się.

Jest ponad 10 tys. w przestrzeni śmieci (O różnych wielkościach ) a akurat taki jeden bardzo szybki i nie mały wychodzi w przestrzeń kosmiczną łamiąc grawitacje,bynajmiej tak to wygląda.

Oglądałem nie raz takie "spektakle" ale te ich awarie nie trwały dłużej niż parę sekund... 


  • -1

#4

lukigl.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to to "UFO"(bo w końcu nie wiemy co to jest) znajduje się cały czas na orbicie, a pozorny ruch wynika z przemieszczania się satelity względem powierzchni ziemi. Obiekt wyłania się w jednostajnym tempie zza "horyzontu". Myślę że to jakieś ciało niebieskie np. Księżyc lub też jakaś planeta. Gdyby było to prawdziwe UFO w potocznym tego słowa znaczeniu, to przerwano by transmisję dużo wcześniej. ;)


  • 0

#5

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może ktoś zrobić screena, tak żeby było widać ten obiekt ?

 

Też to oglądałem parę dni temu i tak wtedy tak i teraz nie mogę dostrzec tego o czym mowa. 

 

Moim zdaniem to, że przerwana zostaje transmisja nie jest podyktowane tym, że w obiektywie pokazał się jakiś obiekt, wszak już jest po fakcie. Gdyby w NASA wiedzieli, że na orbicie może się w każdej chwili pokazać pojazd pozaziemski w życiu nie udostępnili by LIVE Stream'u w HD na cały świat.

 

NASA podaje na swojej strony możliwe przyczyny przerywania transmisji :

 

"Black Image = The view is switching between cameras or the space station is above the night side of the Earth.
Gray Image = Switching between cameras, or communications with the ISS are not available.
No Audio = There are numerous, sometimes extended periods when the station cannot communicate with mission control, or when the crew and ground controllers simply don't need to talk."


  • 0

#6

spa10.
  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda na księżyc. Coś podobnego widać tutaj 


  • 1

#7

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A tak zapytam. Od kiedy NASA pokazuje publicznie takie nagrania? 

Jak mi wiadomo to utajniają , preparują takie ,,jednoznaczne filmy,,


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ma być ironia chyba? Takich nagrań pod szyldem NASA jest w necie pełno, na ich stronie też.


  • 0



#9

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A na co te nagranie jednoznacznie, bezdyskusyjnie wskazuje ?  Wg mnie jedynie na to, że ISS "jednoznacznie" znajduje się na orbicie, nic więcej.

 

Nagranie jest dostępne publicznie, bo nic nadzwyczajnego na nim nie ma .


Użytkownik Mastiff edytował ten post 19.08.2014 - 10:24

  • 0

#10

gres14.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

A na co te nagranie jednoznacznie, bezdyskusyjnie wskazuje ?  Wg mnie jedynie na to, że ISS "jednoznacznie" znajduje się na orbicie, nic więcej.

 

Nagranie jest dostępne publicznie, bo nic nadzwyczajnego na nim nie ma .

To mi nie wygląda na księżyc, po pierwsze spójrz na ten "cylindryczny" kształt, czyżby kosmici z sprzed 100 lat wrócili na ziemie ?.


  • 0

#11

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nic o księżycu drogi kolego nie pisałem. To raz, a dwa kto Ci powiedział ze sto lat temu przylatywali tu cygarami ?

 

 

Ten rzekomy cylinder musiałby mieć kilka-kilkanaście kilometrów długości, skoro go widać z takiej odległości. jak nie więcej.


Użytkownik Mastiff edytował ten post 19.08.2014 - 11:13

  • 0

#12

gres14.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja nic o księżycu drogi kolego nie pisałem. To raz, a dwa kto Ci powiedział ze sto lat temu przylatywali tu cygarami ?

 

 

Ten rzekomy cylinder musiałby mieć kilka-kilkanaście kilometrów długości, skoro go widać z takiej odległości. jak nie więcej.

No słyszałem o UFO długości kilkaset metrów(może kilometr ale kto wie na oko nie da się), ale cygarko takiej długości ?, co to jest? patrzałem na to kilka razy i ma taki nie okrągły kształt... jeszcze raz się zobaczy...

 

Dobra to księżyc tylko że nie zauważyłem ciemnej strony ...


Użytkownik gres14 edytował ten post 19.08.2014 - 11:48

  • 0

#13

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może to być Jowisz albo Wenus. Ostatnio były widoczne.


  • 0

#14

gres14.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Może to być Jowisz albo Wenus. Ostatnio były widoczne.

Może tak może nie, i tak się nie dowiemy bo prawdy powiedzieć nie mogą :(


  • 0

#15

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stawiam na księżyc - 4 sierpnia był w pierwszej kwadrze, czyli widoczna była połowa tarczy. Oświetlenie chmur na ziemi i obiektu się zgadza.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych