Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obserwacja Krynica-Zdrój 03/08/14 ok. 21:09/21:10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

dragon240994.
  • Postów: 35
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Wczorajszego dnia ok. godz. 21:10 zaobserwowałem wolno przemieszczający się obiekt barwy między lekko żółtą a białą lecący powoli ze stalą prędkością oraz nie mrugającym światłem w linii prostej od deptaku wzdłuż góry Parkowej w stronę Tylicza. Mam prośbę czy mógł by ktoś sprawdzić czy o tej porze nad Krynicą nie przelatywała ISS lub jakiś satelita. Z góry wykluczam samolot ze względu na brak świateł pozycyjnych (pojedyncze, stale światło) oraz brak jakichkolwiek odgłosów typowych dla odrzutowców/ samolotów śmigłowych oraz lampion ze względu na stały lot bez zmiany prędkości oraz stale światło koloru między białym a lekko żółtym. Pozostaje tylko ISS / flara iridium (czy jakoś tak) / meteor (chociaż tutaj mam wątpliwości). Z góry dziękuje za pomoc :papapa:   

 

PS: A, bym zapomnial, jako obserwator znajdowalem się wtedy w okolicach Nowych Lazienek Mineralnych, patrzylem wtedy na kierunek SW w stronę góry Parkowej.


Użytkownik dragon240994 edytował ten post 04.08.2014 - 15:09

  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna - też to wczoraj widziałem.


  • 0



#3

dragon240994.
  • Postów: 35
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna - też to wczoraj widziałem.

OK, ten link pomógl: http://spotthestatio...ca#.U9-rGXjwFEg

Jednak to byl ISS, 3 sierpień godz. 21:05 widoczność przez 4 min. wysokość 16 stopni wszystko się zgadza dzięki


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych