Skocz do zawartości


Zdjęcie

Norwegia spodziewa się ataku terrorystycznego

norwegia atak terrorystyczny sodziewa się

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 
Gdzie tak jest napisane? Cytat z Koranu.

 
Ostatnio muzułmańscy rebelianci w Syrii przekazali, że jeżeli tamtejsi chrześcijanie nie przejdą na islam zostaną zamordowani. Kilku już ukrzyżowano.
to jest cytat z Koranu?
czy manipulacja ludźmi może?.
Znalazłam całą masę cytatów z Koranu ale myślę że te dwa wystarczą:
2:161 Zaprawdę, nad tymi, którzy nie uwierzyli i umarli, będąc niewiernymi - nad nimi przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem!
2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym.
  • 1



#17

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Islam to nie jest religia pokoju i od tego należy zacząć.

Gdzie tak jest napisane? Cytat z Koranu.

 

Przy okazji poproszę o cytat z Talmudu o wyznawcach innych wiar, proszę o odniesienie do gojów jak należy się zachowywać w niektórych sytuacjach.

Ale drobny błąd: Koran nie jest tym, czym jest Talmud. Talmud jest jakby komentarzem do Tory, więc porównywanie go do Koranu jest błędem. Koran jest świętą księgą islamu, tak jak dla żydów jest nim Tora (a nie Talmud). :>


  • 0

#18

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

 

 
Gdzie tak jest napisane? Cytat z Koranu.

 
Ostatnio muzułmańscy rebelianci w Syrii przekazali, że jeżeli tamtejsi chrześcijanie nie przejdą na islam zostaną zamordowani. Kilku już ukrzyżowano.
to jest cytat z Koranu?
czy manipulacja ludźmi może?.
Znalazłam całą masę cytatów z Koranu ale myślę że te dwa wystarczą:
2:161 Zaprawdę, nad tymi, którzy nie uwierzyli i umarli, będąc niewiernymi - nad nimi przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem!
2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym.

 

dziękuję Magdo i teraz wykładnię KrK odnośnie braci - kto jest bratem i wykładnię judaizmu odnośnie braci i gojów. I mamy praprzyczynę.

Bracia są tylko w obliczu danej religii, resztę można zabijać. Nie zabijaj - ale tylko swoich braci. Wspaniała manipulacja i narzędzie. I nie jest to współczesny problem. Będzie on trwać dopóki istnieć będzie taka wykładnia w religiach. 

I teraz sami zobaczcie jak przez tysiąclecia manipulowano wyznawcami, ludźmi nie po to aby nawracać - ale aby zdobywać ziemie, władzę i skarby ziemi. To się ciągle dzieje. Nie ma lepszego i łatwiejszego narzędzia. I nie odnosi się tylko do islamu. Po prostu dzisiaj islam wyszedł na pierwszą linię. Od tysięcy lat jesteśmy tacy sami. Grupa osób ma łatwą i bezpieczna możliwość manipulowania i rządzenia milionami ludzi.

Żydzi zdobywając swoją ziemię obiecaną wyrzynali w pień cale rodziny, chrześcijaństwo co robiło z poganami, z naszymi przodkami? Z kart historii wymazano jednego z naszych królów - dlaczego?  Wojny krzyżowe - chodziło o zbawienie dusz? Wystarczyło złupić Konstantynopol aby wrócić do domu ze skarbami, potem unici i teraz islam. Nic się nie zmienia, raz ci raz inni.

A najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to, że w tych religiach jest ten sam Bóg.


Użytkownik Gamdela edytował ten post 27.07.2014 - 11:07

  • -3

#19

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gamdala, nie bardzo widzę w którym miejscu napisałem, że ryby są mądrzejsze od ludzi. Zatem winszuję skilla wnioskowania z przesłanek (o czytaniu ze zrozumieniem nie piszę, gdyż ostatnio mocno to oklepany tekst). Jeszcze rośniesz, kiedyś pewnie zmądrzejesz i zaczniesz zauważać pewne zależności i analogie w świecie zwierząt i ludzi. 

 

PS. Nie wiem za co te warny, jakim to niby wulgaryzmem się posłużyłem. Przecież wygwiazdkowałem litery żeby było ładnie ale każdy się domyślił o co chodzi (chyba, że jest rozwielitką). niech będzie, następnym razem użyję słowa kał.


  • 0



#20

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Islam to nie jest religia pokoju i od tego należy zacząć.

Gdzie tak jest napisane? Cytat z Koranu.

Zieeew... Już tyle razy to przerabiałem że nawet nie chce mi się szukać, na szczęście wyręczyła mnie Magda i trochę rozjaśniła. Proszę, poczytaj trochę o swojej widocznie ulubionej religii, ale nie jednowymiarowo tylko obiektywnie, Problem wykładni tutaj raczej nie istnieje bo każdy kto ma szczątkowy rozum potrafi odczytać te parę zdań w właściwy sposób. Islam każe innowierców spychać do rynsztoka, zabijać i poniżać. Dla nich to "Święta Wojna". Oczywiście nie bronię tutaj wyznawców jakiejkolwiek innej religii, bo większość z nich postępowała/postępuje tak samo. Ja mam subiektywną opinię na temat wiary i nie będę jej wyrażał w szerszym gronie co by po pierwsze nikogo nie urazić, a po drugie nie zamierzam na ten temat dyskutować bo to nie jest sprawa dyskusyjna. Faktem jest jednak, że obecnie najgroźniejszą grupą terrorystyczną są ortodoksyjni wyznawcy islamu.


  • 0

#21

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gamdela, dnia 27 Lip 2014 - 00:15, napisał:
Do tego się odnoszę - do ciągłego zaniżania człowieka do świata zwierząt a tu ryb. Skoro zwierzęta tak robią to my też. Nie powinno być czasem odwrotnie - równać wyżej? No ale skoro ryby są mądrzejsze...

 

Rozum mamy lepszy dzięki czemu w przeciwieństwie do innych zwierząt tworzymy cywilizacje ale nie zmienia to faktu że instynkty są te same. Zaprzeczając instynktowi chronienia swojego terytorium stajemy się nie lepsi a gorsi od mniej rozwiniętych gatunków. Multi-kulti jak i cała ideologia z której to się wywodzi jest zaprzeczeniem ludzkiej natury i na dłuższą metę nie ma prawa bytu. Przez chwilę można się oszukiwać że jest fajnie ale wszystko i tak wyjdzie w praniu. Musimy być cywilizowani ale jednocześnie nie możemy zapominać że istnieją kultury niecywilizowane i trzeba się przed nimi bronić. Rozwojem cywilizacji nie jest pozwalanie aby inni deptali ją buciorami.

 

 

Wszystko ładnie, pięknie, ale norwegia jest zagrożona zamachami nie przez multi-kulti tylko przez wymysły terorystycznych reżimów.

 

Dzięki multi-kulti takie kraje jak Norwegia są bardzie zagrożone bo taki ktoś może bez problemu przejechać przez granice, poznawać teren itd. i jeszcze rząd norweski zasiłkiem finansuje jego działalność bo nie dość że część pieniędzy jakie otrzymuje może przeznaczyć na broń to jeszcze w czasie kiedy normalny Norweg zasuwa na ten jego zasiłek on ma czas żeby się szkolić.

 

My nie potrzebujemy żadnego "wzbogacania kulturowego" kraju, to finansjera i politycy tego potrzebują aby rozbijać społeczeństwo żeby się łatwiej kradło, aby zwiększyć sobie elektorat żeby dłużej móc kraść, aby miał kto zastraszać społeczeństwo żeby zwiększać zamordyzm a jak już wszystko wydoją to żeby był powód do wojny domowej po której można wprowadzić totalitaryzm doskonały pod pretekstem bezpieczeństwa.


Użytkownik Tenhan edytował ten post 27.07.2014 - 12:23

  • 1

#22

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Bracia są tylko w obliczu danej religii, resztę można zabijać. Nie zabijaj - ale tylko swoich braci. Wspaniała manipulacja i narzędzie. I nie jest to współczesny problem. Będzie on trwać dopóki istnieć będzie taka wykładnia w religiach.

 

Skąd Ty to wzięłaś?

 

Żydzi zdobywając swoją ziemię obiecaną wyrzynali w pień cale rodziny, chrześcijaństwo co robiło z poganami, z naszymi przodkami? Z kart historii wymazano jednego z naszych królów - dlaczego?  Wojny krzyżowe - chodziło o zbawienie dusz? Wystarczyło złupić Konstantynopol aby wrócić do domu ze skarbami, potem unici i teraz islam. Nic się nie zmienia, raz ci raz inni.

 

 

Uwielbiam jak jakiś przeciwnik religii wpada w historię...

 

1. Żydzi nie wycinali w pień całych rodzin, to jest starotestamentowa bajeczka. Gdybyś tak wzięła teksty ze starożytnego Bliskiego Wschodu, to okazałoby się, że Filistyni byli wybijani do końca jakieś 5 razy, żydzi 10, inne ludy również ginęły kilku-kilkunastokrotnie, w rzeczywistości chodziło po prostu o jakieś bitwy, wcale nie zbyt wielkie zapewne.

2. No, co zrobiło z poganami, naszymi przodkami?

3. Po pierwsze, nie król, tylko książę(Mieszko II utracił tytuł królewski w 1031 roku). Po drugie, nie wiadomo czy istniał. Po trzecie, jego udział w powstaniu ludowym jest tylko domniemaniem, po czwarte, jeżeli istniał i faktycznie był twórcą powstania ludowego, to był najbardziej tragicznym z władców Polski.

4. Wyprawy krzyżowe... taa... poczytaj trochę, potem pisz bzdury. Chrześcijanie, którzy stanowili wtedy co najmniej 20% ludności Palestyny i Syrii zaczęli być drastycznie prześladowani przez nowo przybyłych Turków, ale co tam, lepiej wjechać.

5. Ze złupieniem Konstantynopola to się ośmieszasz. Został złupiony, ponieważ Aleksy Komnen obiecał Wenecji,  że zwróci długi Bizancjum, o ile ta pomoże mu zdobyć tron. Faktycznie pomogła, ale okazało się, że nie tylko skarbiec cesarski był pusty, ale też Aleksy był po prostu biedny i sam miał długi, więc aby dotrzymać obietnicy- Wenecjanie złupili miasto. Cape vu? Czytaj, a nie powtarzaj dyrdymały.

 

Norwegowie sami sobie robią taki los. Czym innym jest sprowadzanie ludności powiedzmy polskiej, o podobnej bądź co bądź mentalności, która przyjeżdża do pracy, a czym innym sprowadzanie uchodźców z zupełnie innego kręgu cywilizacyjnego, i co ważne- masowo! Garstka muzułmanów, która przyjedzie faktycznie pracować, chce się pokazać w społeczeństwie, próbuje się zasymilować, jest ok, ale nie jeżeli przyjeżdżają masowo, nie asymilują się i chcą wprowadzać swoje. To jest zasadnicza różnica. A otwarte granice między Norwegią a Syrią doprowadzą do otwartej drogi dla terrorystów, prawda?


  • 1

#23

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie że zupełnie niepotrzebnie wdaliśmy się w dyskusje o religiach, gdy tymczasem najważniejsze jest to, że dla terroryzmu nie ma żadnych granic. Czy gdy jakiś facet wysadzi się na rynku w Krakowie, to powiecie że byliśmy za bardzo tolerancyjni dla tego naszego ułamka procenta innowierców?


  • 3



#24

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tylko pokazuję mechanizm manipulacji - religiami i strachem - nic więcej, mechanizm, któremu poddawane są różne strony - bez wdawania się w dyskusję.

I nikt nie odpowiedział - skąd się wzięli terroryści.


Użytkownik Gamdela edytował ten post 27.07.2014 - 12:45

  • 0

#25

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@zaciekawiony

 

Nie. Zauważ, że ani razu nie powiedziałem, aby muzułmanów w ogóle nie przyjmować- niech sobie będą, ale niech przyjadą do konkretnej pracy, w konkretnym celu, niech przyjadą i się zasymilują. Niech staną się polskimi czy tam norweskimi muzułmanami. Tacy nie będą się wysadzać.


  • 0

#26

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

  http://en.wikipedia....rrorist_attacks
JJvBGkP.png


Użytkownik mjr Tsu edytował ten post 27.07.2014 - 13:42

  • 2



#27

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wykres zlicza liczbę ataków? A w jakim przedziale czasowym? Trochę niedokładny - sekta Aum przeprowadziła trzy zamachy. Dziwi mnie też brak zamachów IRA, i tylko jeden zamach na kliniki aborcyjne w USA.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 27.07.2014 - 13:36

  • 0



#28

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

... i chyba nie o tym temat, po co wklejać taką oczywistość, zresztą niedokładną, jak zauważył @Zaciekawiony?

 

Czy gdy jakiś facet wysadzi się na rynku w Krakowie, to powiecie że byliśmy za bardzo tolerancyjni dla tego naszego ułamka procenta innowierców?

 

 

Każdy, kto odpowie twierdząco jest dla mnie równy ćwierćmózgom bazgrającym durne hasełka na ścianach tatarskich domów we wschodniej Polsce.


  • 0

#29

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wykres zlicza liczbę ataków? A w jakim przedziale czasowym? Trochę niedokładny - sekta Aum przeprowadziła trzy zamachy. Dziwi mnie też brak zamachów IRA, i tylko jeden zamach na kliniki aborcyjne w USA.

Aum przeprowdziła jedną akcję w trzech miejscach jednocześnie dlatego jeden atak. (tak jak WTC kilka celów ale zalicz\one jako jeden atak) a co do IRA to nie jest to organizacja ideologiczna tylko patriotyczna. Gdyby dopisać do tej statystyki IRA to trzeba by się pochylić nad polską partyzantką uważaną przez Niemców za organizację terrorystyczną. 


  • 0



#30

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aum przed akcją w metrze, wypuściła gaz w dwóch innych miejscach zabijając kilka osób, ale japończycy przez cały tydzień się nie zorientowali kto był sprawcą i jakiego gazu użyto.

 

Co do przemocy antyaborcyjnej - w USA od 1971 dokonano 41 zamachów bombowych, 170 podpaleń i 90 nieudanych prób zamachów i podpaleń na kliniki dokonujące aborcji. Gdyby to doliczyć, tabelka by zabawnie wyglądała.

 

Wróćmy jednak może do tematu - pamiętacie jeszcze tą aferę z karykaturami Mahometa? Wtedy Norwegia też była zagrożona.


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: norwegia, atak, terrorystyczny, sodziewa się

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych