Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co nas czeka po śmierci?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co czeka nas po śmierci? (294 użytkowników oddało głos)

  1. Umieramy i stajemy się nicością (43 głosów [14.63%])

    Procent z głosów: 14.63%

  2. Sąd, a potem 'Niebo' lub 'Piekło' (72 głosów [24.49%])

    Procent z głosów: 24.49%

  3. Szansa na kolejną inkarnację (wcielenie) (107 głosów [36.39%])

    Procent z głosów: 36.39%

  4. Nowy rodzaj egzystencji na wyższym poziomie (62 głosów [21.09%])

    Procent z głosów: 21.09%

  5. Nie mam zdania (10 głosów [3.40%])

    Procent z głosów: 3.40%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

To już kwestia wiary. Wiary, która daje "nam ludziom, nadzieję na inny, możliwe, że lepszy wymiar rzeczywistości."

Nie wierzysz, jakoby po śmierci czekało nas coś jeszcze i wporzo. Nie masz takiego obowiązku, ale drobne naśmiewanie się z tego, że ktoś ma nadzieję (nie mylić z brakiem wiary) na to "COŚ", jest po prostu niemądre. :)
Szukamy odpowiedzi na pytania, oraz potwierdzeń na to, czego byśmy sobie życzyli, żeby istniało, no - taką mamy naturę. :)
Pozwól, że przytoczę słowa z pewnego mistrza z hinduskiej przypowieści, które bardzo mi przypadły do serca (bo przypuszczam, że chociaż uważasz, że masz pewność, że po śmierci nie ma już nic, to chyba jednak nie do końca chciałbyś, aby tak było), a które dotyczą zarówno poszukiwaczy jak i tych, którzy nie poszukują: "Przestań szukać, mała rybko. Nie ma czego szukać. Musisz tylko stanąć spokojnie, otworzyć oczy i patrzeć." A ja dodam od siebie - i... czekać.
  • 0

#32

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wierzysz, jakoby po śmierci czekało nas coś jeszcze i wporzo. Nie masz takiego obowiązku, ale drobne naśmiewanie się z tego, że ktoś ma nadzieję (nie mylić z brakiem wiary) na to "COŚ", jest po prostu niemądre

Ależ Inga, gdzie ja sie naśmiewam z wierzących w istnienie "czegoś tam" po śmierci??? Wręcz przeciwnie, nie wypada mi się nie zgodzić z Twoją, częściowo wykorzystaną, poprzednią wypowiedzią. Nie wyznaję przecież (już) materialistycznego światopoglądu, z którym próbujesz mnie tu utożsamić. Lektura wielu moich wypowiedzi w dziale "Wiara i religia" oraz cofnięcie się nieco wstecz w tym wątku, powinno Ci uświadomić, że troszkę się rozpędziłaś w ocenie... ;) :)
  • 0



#33 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

For give me, Master! ;p Chyba jestem przewrażliwiona na punkcie tego, co piszesz. :) Wiesz, nadinterpretowanie i wogóle... ;)
  • 0

#34

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

For give me, Master!

Jednak wolę mariush... ;)

Edit QI: ;)
  • 0



#35

Bub.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm.. Cóż.. Tak szczerze.. to wszystko na raz :P

Umieramy i stajemy się pożywieniem dla robaków - zależy tylko co rozumieć pod słowem "MY". Jeśli "MY" to także ciało, to się zgadza. Chociaż ja uważam ciało za materialną powłokę umożliwiającą egzystencję na świecie - więc raczej się ona do "my" nie zalicza. Oddajmy po prostu naturze to, co od niej pożyczyliśmy (notabene nasze ciało było kiedyś ziemią, potem roślinami, potem pokarmem), a sami, już pozbawieni ciężaru materii, wędrujemy dalej...

No właśnie - co dalej.

Sąd, a potem Niebo/Piekło? No cóż, można tak powiedzieć. Kiedyś wreszcie rozwiniemy się na tyle by dostąpić tego Najwyższego Poziomu Duchowego (i stać się jednością z Najwyższym?) - będzie to Niebo. A niektórzy będą się staczać coraz niżej, aż w końcu pożrą ich jakieś pasożyty umysłu, demony albo inna cholera - będzie to Piekło.

Szansa na kolejną inkarnację - tak, nawet więcej: nie szansa, pewność. Jako uzupełnienie do tego, co powiedziałem o katolickiej teorii Nieba i Piekła - obok tych dwóch istnieje jeszcze tak zwany Czyściec - miejsce, gdzie czyścimy się z grzechów, aby móc dostąpić chwały w Niebiosach. Otóż.. Uważam, że właśnie w nim siedzimy :> I siedzieć będziemy jeszcze niejedno wcielenie.

Nowy rodzaj egzystencji na wyższym poziomie - tak, jeżeli tylko przez poprzednią egzystencję rozwinęliśmy się choć trochę do przodu. Jak po schodkach (oby jak największych) na samą górę..

A tak naprawdę - diabli wiedzą, co się będzie działo po śmierci. My możemy tylko spekulować, jedno jest tylko moim zdaniem pewne: że nie będzie to przebiegało tak, jak my, głupie ludzie, sobie to wyobrażamy ;) Więc i ostatnia opcja ankiety jest godna zaznaczenia.

Dlatego - nie głosuję.
  • 0

#36

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy program oglądałem wczoraj na National Geographic, mowa była co ś o kwantowym zapisie świadomości w naszym mozgu. Nie bede opisywał całości bo to dosyć zawiłe ale brzmiało ciekawie, po śmierci człowieka zapis naszej świadomości zostaje - to tak w skrócie.
  • 0

#37

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pewno zostaje. Pytanie tylko w czym jest ta świadomośc zapisana. W jakim nosniku? Czy jest to nosnik materialny, czy tylko energetyczny?
  • 0

#38

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgodnie z wiarą Kościoła Katolickiego, zagłosowałem na Sąd, a następnie Niebo albo Piekło. To oczywście także moja wiara.
  • 0

#39 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

po śmierci czyściec w postaci przeglądu życia i kolejna inkarnacja.
  • 0

#40

Navarion.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem katolikiem, a wierzę w reinkarnację xO Może gdy umrzemy wracamy pod postacią jakiegoś zwierzęcia... Jednak na równi z reinkarnacją jest nowy rodzaj egzystencji na wyższym poziomie.. Może znajdziemy się tam gdzieś wyżej pod postacią zwykłej chmury xD
  • 0

#41

black_angel*.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm widze ze wiekszośc osób zaznaczyła szanse na kolejne wcielenie jednak ja przychyle sie bardziej do nowego rodzaju egzystencji na wyzszym poziomie a ewentualnie pózniej inkarnacja :P
  • 0

#42

Duch Aliena.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś pomiędzy sądem i niebem a piekłem i wyższym poziomem egzystencji. Dodam, że moim zdaniem tylko najgorsi idą do piekła a sąd to raczej wymierzany jest samemu. Mnie dziwi tylko czy nie ma małego haczyka. Trochę dziwne, że mamy życ w radości i spokoju przez wieki.
  • 0

#43

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nic, koniec, the end, fin, kurtyna opada, światła gasną, przedstawienie skończone.
  • 0

#44

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co nas czeka ? tryb offline. Nic pozatym ale tak samo powie kazdy dla ktorego istnienie człowieka jest jedynie forma egzystencji fizycznej np. Ateista :)
  • 0

#45

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja chcę żeby po mojej śmierci czekał na mnie kufelek zimnego piwa i wolne miejsce w Multikinie na całą wieczność :D Więcej mi do szczęścia po śmierci nie potrzeba :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych