Skocz do zawartości
Zdjęcie

Melvin Burkhardt


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Simba.

  Simbarosa

 • Postów: 441
 • Tematów: 290
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Melvin  Burkhardt  stał się swojego rodzaju legendą . Pracował w największych parkach rozrywki i cyrkach  amerykańskich w latach dwudziestych XX wieku, aż do przejścia na emeryturę w 1989 roku.

 

2la8py1.jpg

 

W świecie amerykańskich spektakli cyrkowych występy Melvina  zaliczały się do tak zwanej pracy, czyli koncentrowały się na umiejętności  artysty, a nie na jego genetycznych lub nabytych deformacjach.

 

Podczas swojej długiej kariery cyrkowej Burkhardt  połykał miecze,  rzucał nożami, pluł ogniem,  walczył z wężami i wykonywał różne sztuczki.  Był też jednym z pierwszych „ Cudów anatomii” w historii cyrku.  Dzięki swojej zdolności zasysania żołądka do klatki piersiowej , wydłużaniu szyi i łopatek odwracał głowę prawie o 180°.

 

mltppi.jpg

 

 

Melvin potrafił  wyrażać uśmiech jedną połową twarzy, a druga ( w tym samym czasie ) wyglądała na zmartwioną ( najlepiej to zobaczyć zakrywając dłonią połowę zdjęcia ).

 

2ikxrmw.jpg

 

Posiadał tyle talentów, że podczas wielkiego kryzysu Burkchardt sam potrafił wykonać dziewięć z czternastu numerów proponowanych przez cyrk, w którym pracował. Praktycznie był to spektakl jednego aktora do tego stopnia, że kiedyś ktoś z publiczności krzyknął : „ Zobaczymy dzisiaj kogoś innego oprócz Ciebie?”

 

Ale jego największym wkładem do historii cyrków wędrownych stał się numer zwany „Drewniana ludzka głowa”. Geneza tego wyczynu, jak większość z jego udziałem była dość ekscentryczna.

 

W pewnym momencie jego życia Melvin porzucił myśli o karierze zawodowego boksera, kiedy to kolejny raz poniósł porażkę ( powybijane zęby, obrzęk warg i złamany nos ). Skończył na stole operacyjnym, gdzie lekarz musiał mu usunąć kawałki kości przez jamę nosową. Długie narzędzia chirurgiczne z łatwością wchodziły do nosa, że Melvin wpadł na pomysł nowego numeru cyrkowego.

 

2vsnb88.jpg

 

I w ten sposób Melvin Burkchardt  był pierwszym człowiekiem, który wbijał sobie młotkiem gwóźdź do nosa. Spektakl opierał się na błędnym przekonaniu, że nasze nozdrza wznoszą się do góry wzdłuż chrząstki u podstawy nosa : anatomia uczy, że jama nosowa otwiera się za otworami nosowymi poziomo. Gwóźdź lub inny cienki przedmiot łatwo wchodzi w przegrodę nosową, bez poważniejszych uszkodzeń.

 

Tak samo jest z połykaczami mieczy, sztuczka polega na wyczuciu : jak głęboko można wbić gwóźdź, z jaką siłą i pod jakim kątem.

 

30m1nqc.jpg

 

Najtrudniejszą rzeczą podczas wykonywania tego numeru jest umiejętność powstrzymania odruchu kichania, bo to może być niebezpieczne. Innymi zagrożeniami są : zakażenie jamy nosowej, zatok przynosowych i  gardła.

 

Potrzeba dużo czasu i wielu praktyk, by nauczyć się wszystkich potrzebnych ruchów do wykonania tego numeru.

 

2zfixhx.jpg

 

Potrzeba dużo czasu i wielu praktyk, by nauczyć się wszystkich potrzebnych ruchów do wykonania tego numeru.

 

Mel Burkhardt nie był zazdrosny o wymyślone przez siebie numery. Często uczył ich młodych pracowników cyrków. Tym sposobem wynaleziony przez niego pokaz był często powielany przez wiele dekad.

 

Nawet po śmierci Melvina Burkhardta w 2001 roku ( miał 94 lata ) wielu śmiałków powiela ten numer.

 

293ip1t.jpg   2jfkcx2.jpg

 

Są tacy, którzy wkładali sobie do nosa noże, wiertarki, lizaki, haki do mięsa. Jednak nikt z dzisiejszych śmiałków nie może konkurować z przebiegłym i pełnym werwy Melvinem, który na pytania jakich sztuczek czy trików używał do swojego numeru odpowiadał : „ Używam sztucznego nosa”.

 

alrw2s.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie własne

 

źródło : http://bizzarrobazar...testa-di-legno/


 • 3#2

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
 • Postów: 483
 • Tematów: 75
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyli można powiedzieć, że stąd wzięły się te różne horrory o klaunac - czyż nie?
 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u