Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mahomet antychrystem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam,mam do was pytanko,co sądzicie o ww kwestii?Ostatnio trafiłem na filmik,który wrzucę poniżej a wydaje się być dość ciekawy.Patrząc nawet na wyznawców islamu ich zachowanie a także to co zawarte jest w koranie,myślę ,że coś może być na rzeczy.Przy okazji mam pytanie czy wiecie coś na temat relacji z pogranicza śmierci osób wyznających islam.Ja na ten temat nic nie znalazłem,chociaż jest coraz więcej o muzełmanach nawracających się na chrześcijaństwo po wizji ujrzenia Jezusa.




mam nadzieję,że nikogo nie uraże i że nie powtarzam tematu


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co pamiętam, Antychryst miał urodzić się w czasach ostatecznych i uwieść tłumy. Allah nie urodził się. To arabskie słowo oznaczające Boga, nawiasem mówiąc tego samego na którego Żydzi mówią JHWH. Więc mówienie że Bóg czyli po arabsku Allah to antychryst jest czymś mocno paradoksalnym.

 

Można by to przypasować do Mahometa, ale ten urodził się 1400 lat temu a jakoś świat nadal trwa.


  • 0



#3

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Masz racje chyba powinienem napisać mahomet.Jednak tak jak mówisz uwiódł tłumy,które oddają mu pokłon,co gorsza mordują w jego imieniu tych,którzy nie wyznają ich wiary


  • 0

#4

vriFF.
  • Postów: 56
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzieś tam czytałem, że antychrystow ma być trzech, jezeli tak no to można Mahometa przypisać jako 1, Hitlera jako 2 a trzeci, ten ostateczny już się urodził albo dopiero nadejdzie
  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Filmy z youtube, poza nielicznymi wyjątkami, to nie jest dobre źródło wiedzy o świecie.
  • 1



#6

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdzieś tam czytałem, że antychrystow ma być trzech, jezeli tak no to można Mahometa przypisać jako 1, Hitlera jako 2 a trzeci, ten ostateczny już się urodził albo dopiero nadejdzie

 

A może przypisz jako piewrwszego Mojrzesza Mojżesza, drugiego Jezusa a trzeciego Mahommeta ? 

 

Albo nie.. przypiszmy ze 1 byl Napoleon, 2 Stalin a 3 sie dopasuje. A nie,, 3ci byl Hitler? Aaa nie mogl byc 3 bo nie bylo konca swiata, wiec trzeba dopasowac tylko 2 bo 3 jeszcze nie ma

 

Rozmawiles mnie.

 

''Mojrzesz'' :facepalm:

Blitz Wolf


Użytkownik Blitz Wolf edytował ten post 17.06.2014 - 08:52

  • 0

#7

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ok,jeśli jednak pomyśleć gdzie możemy szukać największego wroga Jezusa,to chyba właśnie tam?Nienawiść do chrześcijan jest ogromna,honorem jest popełnienie samobójstwa gdzie jak wiemy życie jest największym darem od Boga.Mam na myśli to ,że dużo rzeczy z islamu możemy podporządkować pod biblijnego antychrysta...


  • 0

#8

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patrząc nawet na wyznawców islamu ich zachowanie a także to co zawarte jest w koranie,myślę ,że coś może być na rzeczy.

Czytałeś Koran?


  • 1

#9

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie będę klamał-nie czytałem, bardziej skupiam się na fragmentach czasów ostatecznych,gdzie opis przyjścia proroka islamu i jego rządow odpowiada opisowi biblijnego antychrysta


  • 0

#10

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A Biblię czytałeś?

Należy z ogromnym dystansem podchodzić do tego co się czyta poza źródłem. Nie ma nic gorszego niż szczucie ludzi na podłożu religijnym.

Poczytaj może co mówią pisma, również Talmud, na temat tego, kto jest bratem. Zastanów się co to były wojny krzyżowe, dlaczego Zakon Krzyżacki mógł napadać na Prusów, Jaćwingów, Litwinów  wyniszczając niemal kompletnie naród Prusów, Jaćwingowie wymarli w XVI wieku - dlaczego? I dlaczego Zakon Krzyżacki nie mógł rozpocząć wojny z Polską, nie mógł rozpocząć bitwy pod Grunwaldem i co znaczyły nagie miecze, a zrozumiesz co łączy wszystkie te religie.

I zadaj sobie pytanie czy islam sprzed tysiąca lat to ten sam co dzisiaj. To bardzo interesująca sprawa.


Użytkownik atma edytował ten post 17.06.2014 - 18:46

  • 0

#11

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to strasznie naciągana teoria. Po pierwsze jak już to antychrystem musiałby być Mahomet a nie Allah. Poza tym Islam odgrywa jedną z ważniejszych ról w niszczeniu cywilizacji łacińskiej i chrześcijaństwa ale nie jest w tym jedyny bo np. taką samą funkcję jak nie większą ma komunizm i już bliżej powinno być do nazwania antychrystem Karola Marksa a nie Mahometa.


  • 0

#12

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ok,tak jak napisałem nikogo urazić nie chce,jednak jak mówię zaciekawiły mnie porównania postaci antychrysta do proroka z koranu,te kore widziałem zainteresowały mnie dlatego też pisze.Tak samo jeżeli chodzi o przejścia na drugą wiarę to w przypadku chrześcijaństwa są spowodowane(także)objawieniem Jezusa.Jeżeli chodzi o transfery :> w drugą stronę to raczej są przypadki związane z czytaniem koranu.Dlatego  właśnie też wrzuciłem temat bo chciałem się dowiedzieć o takich sprawach jak np.doznania w czasie śmierci klinicznej islamisty,bo choć szukałem to nic nie znalazłem...


tak jak już napisałem dałem ciała w temacie,powinien być mahomet :facepalm:

a można to edytować tj temat?

 

Zmieniłam.

Blitz Wolf


Użytkownik Blitz Wolf edytował ten post 17.06.2014 - 20:01

  • 0

#13

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodziło Ci chyba o jednookiego Mahdiego (czy jakoś tak) Więcej na ten temat znajdziesz tutaj http://www.paranorma...-wojna-wiatowa/

wiem że sporo tego jest :) ale budzi niepokój :)


  • 0



#14

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Antychryst jako konkretna osoba ma się dopiero pojawić. Będzie to człowiek o szczególnej osobowości, określany w pismach NT jako "niegodziwiec", "człowiek grzechu", "przeciwnik", uosobienie samoubóstwienia i wrogości wobec Boga. To będzie duchowy przywódca i twórca systemu wrogiego Chrystusowi, który się objawi światu po okresie ukrytego życia. O nim prorok Daniel pisał: "Będzie się wywyższał ponad wszelkie bóstwo i przeciwko Bogu bogów, ... ani o bogów swoich ojców nie będzie się troszczył." (Dan. 11,26.27). W liście do Tesaloniczan apostoł Paweł pisze o "przeciwniku, który wynosi się ponad wszystko co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w Świątyni Bożej, podając się za Boga."

Z tego jasno wynika, że Przed przyjściem Chrystusa pojawi się demoniczny przywódca bezbożnego, światowego systemu, który w historii miał wielu prekursorów. Jednak, czas jego przyjścia nie jest tak trudny do odgadnięcia, gdy uwzględni się wypowiedzi Chrystusa: "Rozmnoży się bezprawie, a miłość wielu oziębnie" (Mat.24, 12), "A Syn Człowieczy gdy przyjdzie, znajdzie niewiele wiary na ziemi." (Łuk. 18, 8).

 

Duch anty-chrystianizmu będzie miał swoje apogeum w osobie konkretnego człowieka. Najdobitniej określił to Jezus, mówiąc do Żydów: "Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie." (Jan 5,43) 


  • 0



#15

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chodziło Ci chyba o jednookiego Mahdiego (czy jakoś tak) Więcej na ten temat znajdziesz tutaj http://www.paranorma...-wojna-wiatowa/

wiem że sporo tego jest :) ale budzi niepokój :)

No chyba masz racje ale mahomet lepiej przyciąga nazwiskiem do tematu :> Jednak to on zapoczątkował to wszystko i też można go uznać za antychrysta albo chociaż osobę zwiedzoną.Tak jak pisałem dni ostateczne w koranie i opis przyjścia ich proroka jest podobny z opisem przyjścia antychrysta w bibli


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych