Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kim byłam i jestem

Sny przewidzenie wiara strach cienie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

klaudia13766.
  • Postów: 29
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

To co tu napisze zrobi ze mnie idiotkę. Ale chciałabym wiedzieć co mi jest. Od dziecka w moim życiu działy się dziwne rzeczy. Na przykład kiedyś miałam sen, a następnego dnia stało się to co w nim. Do niedawnego czasu było mało rzeczy których się bałam,  ale pewnej nocy w moim pokoju zobaczyłam cień i wrzasnęłam. Gdy ponownie spojrzałam w tamto miejsce nic nie było. Wiem że uznacie to za sen na jawie czy coś, ale ja wtedy byłam rozbudzona. Często śnią mi się ludzie których nigdy nie widziałam, ale po jakimś czasie ich poznaje. Ci którzy nie wierzą niech nie marnują czasu i nie wierzą.. ja wiem co widziałam, ale nie wiem dlaczego. 


Nikt mi nie odpowie?


Użytkownik klaudia13766 edytował ten post 06.06.2014 - 23:17

  • 0

#2

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Klaudia, czy rozmawiałaś kiedykolwiek z psychiatrą o sytuacjach, które Ci się przydarzają?
  • 0

#3

serim.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Deja'vu częsta ludzka przypadłość chwilowy zanik przepływu neuronów

napisanie na GT-I9300 za pomocą swype for oppo, wysłane za pomocą tapatalk pro
  • 0



#4

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat ewidentnie zainspirowany niedawnym tematem "Kim byłam".
Widujesz cienie w nocy w ciemności, to nie jest dziwne, zwykłe przewidzenie i wytwór wyobraźni. Jakoś nie widziałem tematów że ktoś w dzień widzi cienie, przypadek nie sądze...
O ile dobrze pamiętam pisałaś już na forum o "cienistych" i wygląda mi to na typowy objaw schizofrenii (przewidzenia i omamy). Co do reszty, poprzednicy już wszystko napisali i układa się to w logiczną całość.
  • 0



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bujna dziecięca wyobraźnia 13 letniej klaudii. W tym wieku każdy czuł się wyjątkowy i że ludzie to kiedyś dostrzegą. Schizofrenia w tym wieku to rzadkość.
  • 0



#6

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To nie jest tylko kwestia bujnej wyobraźni. Podane objawy są charakterystyczne gdy coś niedobrego dzieje się z umysłem. Nie musi to być jeszcze zaczątkiem choroby, ale symptomy są niepokojące. Oczywiście nie koniecznie też schizofrenii, istnieje masa chorób psychicznych, które rozpoczynają się takimi symptomami, choćby nawet depresja.

Użytkownik hummin edytował ten post 07.06.2014 - 10:02

  • 0

#7

Citrus limon.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również postawiłabym na zaburzenia... ale trochę za mało tych "przypadków", które jak już ktoś pisał są pewnie zwykłą wyobraźnią.


  • 0

#8

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To nie jest tylko kwestia bujnej wyobraźni. Podane objawy są charakterystyczne gdy coś niedobrego dzieje się z umysłem. Nie musi to być jeszcze zaczątkiem choroby, ale symptomy są niepokojące. Oczywiście nie koniecznie też schizofrenii, istnieje masa chorób psychicznych, które rozpoczynają się takimi symptomami, choćby nawet depresja.

Schizofrenia paranoidalna,depresja dwubiegunowa i wiele innych chorób psychicznych zaczyna się od lęków.
O ich występowanie pyta każdy psychiatra w wywiadzie lekarskim na pierwszej wizycie.
Autorko tematu-proszę poczytaj o tym...nie piszę o tym z chęci wyszydzenia czy wyśmiania Twojego wątku...
  • 0



#9

itsONLYinstinct.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tam zjaw żadnych nie widuje, ale takie sny "prorocze" też często mam

wiadomo, że nie zapamiętujemy każdego snu, albo może nie zawsze śnimy, a to pozostałe co się zapamiętuje to jakieś urywki kilku sekundowe flashe, ale...

nie, nie jest to żaden zanik przepływu neuronów, bo rozmawiam o tym ze znajomymi i to się dzieje jakiś czas później, nie umiem tego wyjaśnić.


  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bez przesady widzenie cienia w nocy czy "śniło mi się coś i to się potem spełniło" jest bardzo dalekie od schizofrenii, depresji i tym podobnych rzeczy. Mnóstwo ludzi ma takie przeżycia albo nawet i bardziej niezwykłe, więc co drugi powinien się bać że na głowę mu padło. Nawet notoryczne słyszenie głosów wraz z halucynacjami wzrokowymi nie musi oznaczać schizofrenii. u dorosłych takie nasilone objawy były kwalifikowane jako psychoza. Jednak u dzieci takie objawy mogą występować w normalnym rozwoju. Są to tak zwane halucynacje niepsychotyczne, gdzie nie ma typowych dla schizofrenii objawów, jak rozstrojenie osobowości, urojenia, manie.

polecam http://ajp.psychiatr...articleid=96556


Użytkownik Wszystko edytował ten post 07.06.2014 - 20:16

  • 0



#11

klaudia13766.
  • Postów: 29
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Bujna dziecięca wyobraźnia 13 letniej klaudii. W tym wieku każdy czuł się wyjątkowy i że ludzie to kiedyś dostrzegą. Schizofrenia w tym wieku to rzadkość.

PS. Ja nie mam 13 jak już coś 17


  • 0

#12

czarownica.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mając 17 lat nadal jesteś dojrzewającą osobą o niestabilnych hormonach i może tu jest pies pogrzebany.... (przepraszam miłośników psów). Nie zapominaj jeszcze o tym, że psychika ulega sile sugestii, im bardziej sobie powtarzasz, że jest coś z Tobą nie tak to Twoja psychika zaczyna w to wierzyć. Nie nakręcaj się i zobaczysz sama, że to się uspokoi. A co do cienia w nocy to myślę, że na tym portalu większość coś takiego przeżyła i nic im się nie stało więc nie ma co się bać :) 


  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Sny, przewidzenie, wiara, strach, cienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych