Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dowody oficjalnej wersji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
411 odpowiedzi w tym temacie

#166

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż. Widocznie największe elementy spadły obok.

No, pewnie tak. Mogło tak być.

Ponad pięciuset metrowa wieża rozpada się "w proch" w bezpośredniej odległości od tak delikatnej konstrukcji jak wspomniana kładka i nie wywołuje to żadnych większych jej uszkodzeń, przy czym - spora część budynku, do którego jest ona doczepiona zostaje poważnie uszkodzona.

Bywa.

A jeśli chodzi o resztę...

Generatory prądu możesz SPOKOJNIE wykluczyć z teorii "pożarowych", dotyczących "siódemki"
NIST w swoim raporcie stwierdził, że nie miały one nic wspólnego z pożarami w tym budynku (to tak najogólniej rzecz ujmując).
A ja raportowi NIST wierzę.
Co do tej "bruzdy" - naprawdę nie zastanawia Cię jej, tak regularny kształt?
Ona wygląda jakby ktoś ją wykonał "od linijki".

Przecież niemożliwe jest żeby cokolwiek (bezładnie spadającego - a tak spadały "resztki" wtc1)) mogło tak "regularnie" uszkodzić elewację budynku.
Nawet patrząc na schematy z raportu NIST i porównując to konkretne uszkodzenie z wyrwą w południowo wschodnim narożniku, widać wyraźnie jego nienaturalność.
Żeby była jasność - nie mówię, że go nie było (widać go zarówno na zdjęciach jak i na filmach) - chodzi mi tylko o jego nienaturalny wygląd.
Co do "resztek rdzenia" to na tym drugim filmie w moim poście powyżej (tej kompilacji nagrań) widać dokładnie jak on upada - na tyle dokładnie, żeby wykluczyć jego uderzenie w wtc7.

 

A są może jakieś zdjęcia z tej serii co zdjęcie kładki po upadku wieży północnej, tylko pokazujące drugą stronę ulicy? Z tej odległości powinno być widoczne czy tamta część budynku czymś dostała

 

Jeśli chodzi Ci o południowo zachodni narożnik (większość zdjęć kładki, poza tym wykonanym po upadku wieży południowej, jest wykonana od strony południowo wschodniej), to oczywiście są takie zdjęcia.
I początkowo (zanim pojawiła się koncepcja pożarów jako przyczyny colapsu) to one właśnie miały być dowodem na zawalenie się budynku.
Potężna, kilkunastopiętrowa wyrwa, w południowo zachodnim narożniku. miała świadczyć o skali uszkodzeń i (pośrednio) dowodzić, że to z ich powodu budynek się zawalił.
Problem był jeden.
Colaps "siódemki"zaczął się w tej części, gdzie była wspomniana przeze mnie kładka.
Nieuszkodzona resztkami wtc1 kładka.

Czyli - po drugiej stronie budynku. W części południowo wschodniej (a nie zachodniej) A tam, uszkodzeń strukturalnych nie było (patrz stan kładki po upadku wtc1 i schematy NIST).
Więc zmieniono koncepcję przyczyn zawalenia sie wtc7 z "uszkodzeń" na "pożary".
A co do tego narożnika uszkodzonego przez szątki wtc1, to też nie wszystko grało do końca.
Jedno ze zdjęć, które zamieściłeś wcześniej (to w którym szczątki wieży 1 "spadają na" wtc7) wykonane było z drugiego brzegu rzeki Hudson, przez Amana Zafara
To taki gość, na którego często powoływali się zwolennicy wersji oficjalnej - jego zdjęcia min "odkryły dla świata'' rdzeń wieży północnej.

Bo wcześniej twierdzono, że rozpadł się on w proch (wraz z budynkiem).
Ktoś porównał tą fotografię ze zdjęciem uszkodzeń południowo zachodniego narożnika, zamieszczonym w raporcie NIST i wyszedł mały ZONK. Bo fotki się rózniły.
Na zdjęciach Zafara, uszkodzenia były dużo mniejsze niż na zdjęciach z raportu NIST.
Oto porównanie.
naroznik.jpg
Pojawiły się nawet pomówienia, że to dowód na manipulację ze strony NIST (że niby zdjęcia na Photoshop obrabiali).
Ale ja w to oczywiście nie wierzę.


  • 0



#167

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A pamiętasz jak podawałem przykład tamtego budynku w Holandii który zawalił się od pożaru? Pożar zaczął się w części zachodniej a zawaliła się północna. Tak więc uszkodzenie fasady mogło zainicjować pożar, a nie nie zainicjowało zawalenia. Mógł więc zacząć się zawalać w dowolnym miejscu.


  • 0



#168

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Tak więc uszkodzenie fasady mogło zainicjować pożar, a nie nie zainicjowało zawalenia. Mógł więc zacząć się zawalać w dowolnym miejscu.

Co nie zmienia faktu, że "siódemka" zawaliła się wyjątkowo "symetrycznie".

A za przyczynę jej zawalenia (przynajmniej, na dzień dzisiejszy), uznaje się "szalejące" w jej wnętrzu pożary.

Inaczej mówiąc - z jednej strony się paliła, z drugiej była uszkodzona, a efekt był taki, że "zjechała" w dół równomiernie - jak po sznureczku.

Z tego, co pamiętam z filmów, ten holenderski budynek (uczelnia - tak?) zapadał się dość bezładnie. Niesymetrycznie.

Inna sprawa - w tamtym przypadku nie było tak poważnych (podobno) jak w przypadku "siódemki", uszkodzeń strukturalnych.

Ba, nie było ich wogóle.

Bo (i znów piszę z pamięci) tamten budynek zawalił się tylko i wyłącznie na skutek pożaru.

Nic na niego nie spadło, nic w niego nie uderzyło - ktoś "zapruszył" ogień po prostu.

Tutaj było inaczej.

Poważne (wg NIST) uszkodzenia w południowo zachodniej części spowodowały, że budynek zaczął się walić (na skutek pożarów), od zupełnie przeciwległej, w stosunku do uszkodzonej, części południowo wschodniej (najpierw runął penthouse zlokalizowany w tym rejonie).

W efekcie, całość runęła równomiernie.


  • 0



#169

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a ja mam pytanie czy 5i6 stoją do dzis czy musieli je wyburzyć


  • 0

#170

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oba zostały rozebrane (bodaj piątkę planowali wyburzyć dynamitem, ale zrezygnowali). WTC 5 miało zdeformowaną konstrukcję, częściowo z powodu pożaru. WTC 6 dostało od góry gruzami jednej z wież, które wybiły w nim krater na cztery piętra:

wtc6_outline.jpg

 

Niektóre teksty błędnie biorą ten krater za ruiny którejś z wież.


  • 0



#171

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a to tak wrzuce dla tych co nie  wierza w spisek i myslą ze to same araby,czy im naprawde mozemy ufać                                                                



Użytkownik luk26 edytował ten post 07.06.2014 - 16:41

  • 2

#172

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up

 

tak patrzę na ten filmik i się zastanawiam co jest gorsze: zatrzymanie za zadane pytanie, czy reakcja ludzi....


  • 0

#173

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

luk26

No świetnie, za zadanie niewygodnego pytania człowiek zostaje prawie że wyniesiony siłą z sali, ośmieszany, położony itp to równa sie z tym że to wcale nie są teorie spiskowe jak to niektórzy twierdzą, tylko fakty, ale nie wygodne dla najwyżej postawionych członków. Jak dla mnie WTC to wewnętrzna robota i juz od dawna tak myslałem i dalej ku temu twierdze. W ogóle jak patrze na te gęby, które szyderczo sie smieją w tym filmiku to mi sie nie dobrze robi.

 

 

Edit:

 

Jak ktoś nie widział to polecam obadać ten materiał, wszystko ładnie składa się do kupy po przeanalizowaniu wszystkich elementów tej układanki.

 


Użytkownik OpenYourMind edytował ten post 07.06.2014 - 20:24

  • 0

#174

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Luk, nie oglądałeś nigdy amerykańskich komedii dla nastolatków takich jak american pie? Przecież w każdej takiej komedii pojawia się wątek uczelnianych bractw.

Robienie sensacji z tego, że Bush czy tam inny polityk należeli do jakiegoś bractwa- to dziecinada.


  • 0



#175

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie. Znane uczelnie pozwalają tworzyć studentom bractwa, jednym z najbardziej znanych jest istniejące od 1913 Alfa Epsilon Pi, stworzone dla żydowskich studentów, działające na 160 uczelniach.

Najstarsze to Fi Beta Kappa, do którego należało 17 prezydentów USA i 130 noblistów.

Stowarzyszenie Skull and Bones nie jest tak znów tajne - ma oficjalną siedzibę na terenie kampusu, nazwiska nowych członków (15 osób z pierwszych roczników, od 1990 roku także kobiety) wprawdzie nie są publikowane ale nie są też utajniane.

http://images.librar...skull and bones


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 07.06.2014 - 20:44

  • 0



#176

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnoszę wrażenie, że trochę rozmywamy ten temat pobocznymi wątkami. *

Oczywiście, są one ciekawe ale wrzucając je wszystkie ''do jednego wora" robicie małe zamieszanie i jak tak dalej pójdzie, to zaraz zaczniemy rozmawiać o wszystkim - czyli o niczym tak naprawdę.

 

*To moja subiektywna ocena i wcale nie musicie się z nią zgadzać.


  • 0



#177

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wierzę że dalej są na tym forum ludzie którzy myślą że zamachy na WTC to sprawka amerykańców. Jesteście tak podatni na te wszystkie filmiki z cyklu "O Boże, Ameryka wysadziłą swoje wieże, to wszystko sprawka Busha, WTC rozleciał się od bomby w mikrożarówce którą dostał Bush w czasach szkolnych, o boże OTWÓRZCIE OCZY przecież za wszystkim stoi Obama, jego nazwisko brzmi jak Osama, TO DOWÓD LUDZIE, FBI strzelało rakietami z podziemia a CIA piłowało słupy przez 10 lat, jak możecie tego nie widzieć". Serio? 

 

Macie tu zwykły logiczny filmik jak to było z WTC:

 

 

Musiałem niestety dodać tego posta bo niektórzy tutaj łykneliby nawet historyjke że WTC nadal stoi bo Osama powstrzymał atak, samodzielność myślenia ludzi na tym forum spadła dwukrotnie od kiedy tutaj byłem ostatni raz. Przykre
 


  • 1

#178

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie - zwijamy interes.

Pan architekt Radosław Gajda wyjaśnił wszystkie wątpliwości związane z zawaleniem się Twin Towers.

Czysto. Prosto. I klarownie.

Jakieś pytania? Bo, ja nie mam.

Powyższy film dotyczy wprawdzie tylko kwestii zawalenia się bliźniaczych wież ale nie wątpię, że Confident ma w zanadrzu kolejne realizacje wspomnianego architekta, na których zobaczymy wyjaśnienia wszystkich problematycznych kwestii związanych z:

- atakiem na Pentagon

- zawaleniem się wtc 7

- katastrofą w Shankwile

To co? Proponuję jakiś inny temat do rozważań. Macie jakieś pomysły?


  • 0



#179

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muszę Cię lekko zmartwić bo większośc ludzi uważa że to wewnętrzna robota i że rząd Amerykański nie mówi prawdy. Architekci i inżynierowie (Architects & Engineers for 9/11 truth) zresztą też tak uważają, według nich wtc 7 to kontrolowane wyburzenie, a oficjalna wersja rządu przeczy prawom fizyki, co oni podstawieni według Ciebie?

Oficjalna wersja podawana przez rząd sypie się, a raczej juz posypała jak domek z kart.


  • 0

#180

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wszystkie wątpliwości 

 

A ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości? Pomijam już kwestie tego, że amerykańce mieli cokolwiek wspólnego z tymi zamachami bo jest to na poziomie rewelacji że nie było lądowania na księżycu.

 

Zacytuje moją wypowiedź na ten temat sprzed kilku lat bo nadal jest aktualna.

 

"Te całe filmy dokumentalne, puszczone po necie, niby odkrywające wszelakie prawdy odnośnie zamachu kojarzą mi się w całości z śledztwami w klimatach "pod napięciem", "uwaga" i innymi bzdetami tego pokroju. Są to dla mnie tanie sensacyjki. Po prostu nie potrafię ubrać tego w słowa, jak wielkim absurdem jest wierzenie w takie rzeczy, moim zdaniem skromnym. Kto to zrobił? Na jakiej podstawie? Jaka jest wiarygodność takich tajnych materiałów? Czemu nikt tego nie weryfikuje skoro jest to ogólnie dostępne?

Także mnożyć w nieskończoność można nagrania video z samolotami pasażerskimi grzmocącymi w obie wieże WTC. Ale, jak wiadomo, nie było tam ludzi, tylko setki kilogramów TNT.
I mówie po raz ostatni. Pomysł, by rozwalić jedne z najważniejszych i najbardziej symbolicznych budynków w kraju, powodując śmierć tysięcy obywateli, decydując się niemożliwe do oszacowania ryzyko, i w dodatku wiedząc, że nie jest się w stanie tego zrobić tak, by nie było żadnych wątpliwości - robić to wszystko tylko po to, by mieć dobry pretekst do ataku na Irak jest tak absurdalny, że nawet Fakt czegoś takiego by nie przyjął. Mógłbym uwierzyć, gdyby " prowokacją " było zwykłe porwanie. Mógłbym uwierzyć, gdyby za pomocą samolotu zniszczono np. Statuę Wolności. Ba, zapewne wystarczyłaby zwykła informacja, że Irak ma broń masowego rażenia zdolną do zaatakowania Ameryki ( to zresztą był bezpośredni pretekst ). Do ataku na Afganistan nie byłoby potrzebne zapewne nawet to. Najważniejszym powodem, dla którego teoria spiskowa o 11 września najprawdopodobniej nie jest prawdziwa jest właśnie to - to NIE MA SENSU. Koniec. "


  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych