Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Moje autorskie zdjęcia...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W Lightroom'ie zaś można łatwo przedobrzyć... A ps dla amatora to faktycznie będzie ciężki temat, choć dla chcącego nic trudnego.





#17

Człowiek S.

    J.zie.cep.

  • Postów: 37
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem PS nie jest wcale taki trudny, jeśli chodzi o samą obróbkę... chociaż trudno mi to oceniać, bo bawiłem się nim od 8 roku życia (siostra jest grafikiem). Poza tym po co uczuć się na programie o mniejszych możliwościach? Na internecie jest mnóstwo poradników (mniej lub bardziej udanych) jak z PS korzystać, a umiejętność ta jest przydatna :)



#18

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem zdjęcia 1-3 kompozycja zbyt jednolita. Postaraj się pokazać te drzewa w jakiś ciekawy sposób.

Co do zdjęć robionych tabletem to imo np zdjęcie kwiatka w doniczce aż się prosi o inne tło :) W przypadku zdjęć kwiatków chyba można sobie pozwolić na przestawienie go w bardziej reprezentatywne miejsce niż parapet, okno i brud w rogu (chyba że to po prostu cień :) )

 

To oczywiście moja subiektywna opinia. No i ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem fotoszopa (w PS każde zdjęcie można zrobić tak, żeby wyglądało super). Ja proponuję najpierw pobawić się kompozycją, perspektywą i ostrością. No i kadrowanie. Jak te rzeczy ogarniesz + będziesz miała dobry pomysł na zdjęcie to PS stanie się narzędziem do ulepszania a nie "uzdatniania" zdjęć ;)

 

Pozdrawiam :)



#19

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mając aparat FUJIFILM 14 mega pixela 5x zoom optyczny 

cytuje:

To oczywiście moja subiektywna opinia. No i ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem fotoszopa (w PS każde zdjęcie można zrobić tak, żeby wyglądało super). Ja proponuję najpierw pobawić się kompozycją, perspektywą i ostrością. No i kadrowanie. Jak te rzeczy ogarniesz + będziesz miała dobry pomysł na zdjęcie to PS stanie się narzędziem do ulepszania a nie "uzdatniania" zdjęć ;)

 

Raczej się nie pobawię bez photoshopa .

No mogła bym mając lustrzankę z super bajerami za ponad 1000 zł ;) 





#20

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To jest compact, zwykła mała cyfrówka. Chodziło mi o to, żebyś najpierw poczytała jak się robi zdjęcia, żeby były dobre. O tych 4 wspomnianych przeze mnie zdjęciach. Czytałaś coś o tym? Czy po prostu wzięłaś aparat i zaczęłaś robić zdjęcia?

 

Nawet takim aparatem można fajne zdjęcia zrobić. Owszem, szału jakiegoś nie będzie, ale mając dobre zdjęcie jako bazę nie musisz w PS zmieniać miliarda rzeczy tylko po to żeby zdjęcie było OK. Takie moje zdanie :)



#21

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie prawda. Nie trzeba zaraz mieć lustrzanki, żeby zrobić dobre zdjęcie. Jak się człowiek przyłoży to i telefonem zrobi coś ciekawego. 





#22

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Mając aparat FUJIFILM 14 mega pixela 5x zoom optyczny 

cytuje:

To oczywiście moja subiektywna opinia. No i ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem fotoszopa (w PS każde zdjęcie można zrobić tak, żeby wyglądało super). Ja proponuję najpierw pobawić się kompozycją, perspektywą i ostrością. No i kadrowanie. Jak te rzeczy ogarniesz + będziesz miała dobry pomysł na zdjęcie to PS stanie się narzędziem do ulepszania a nie "uzdatniania" zdjęć ;)

 

Raczej się nie pobawię bez photoshopa .

No mogła bym mając lustrzankę z super bajerami za ponad 1000 zł ;)

Jeśli wywalasz sie na dziecięcym rowerku z dodatkowymi kólkami to naprawde myslisz że jak wsiądziesz na harleya czy hayabusę to motocykl sam cie powiezie?

Bo to tak niestety brzmi. Aparat sam z siebie nie nauczy cie robić zdjęć. Co wiecej łatwiej cos lustrznka zepsuć niz kompaktem.

Dla porównania  kilka moich fotek które kiedys gdzieś tam zrobiłem aparatem który obecnie jest wart jakies 20-30 złotych

 

 

y7Zipkg.jpg

 

jOswBpF.jpg

 

7FDNQkt.jpg

 

JUjRE6m.jpg

 

Też w okresie "fotografuję wszystko wokół siebie" który u mnie jakoś się przeciągł i już trwa jakoś dwadzieści ileś lat. :)

 

Małe porównanie dla wielbicieli "lustrzanek z super bajerami za ponad 1000"

Kompakcik i nasadka (łacznie warte na alledrogo jakieś 100zł

 

9RDnGaN.jpg

 

 

lustrzanka i obiektyw  zdecydowanie wiecej wart niz tysiąc zł :)

 

X05W5Y7.jpg

 

Fotki zostały wykonane w odstępie jakiś dziesięciu lat.





#23

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi. 

Za jakiś czas wstawię nowe  zdjęcia i stwierdzicie czy jest różnica ;)





#24

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam tak jak obiecałam :)

 

Zdjęcia ten sam aparat

Mazury :>

 

Próbka

 

 

1.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

2.jpg1.jpg3.jpg2.jpg


Użytkownik Aloszka edytował ten post 09.06.2014 - 11:00




#25

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak jak by liczę na Wasze zdanie ;)





#26

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro tak, to niech Ci będzie. :P Nie będę się odnosić do tematyki zdjęć tylko ogólnie do kompozycji i jest to oczywiście tylko moja opinia i nie musisz tego brać zbytnio do siebie. :)

1. Zdjęcie generalnie poprawne, nie ma za dużo przepaleń (wygląda na robione w ostrym słońcu), ale jednak kłosy na których było ostrzone giną w tle, przydałoby się mniejsze GO (głębia ostrości), bądź inny kadr, żeby je bardziej uwydatnić

2. Poziom naświetlenia jak i punkt ostrości są dla mnie ok, natomiast totalnie nie podoba mi się kadr, kwiat jest ucięty i wygląda to dla mnie źle, jeśli sprzęt Ci na to pozwala proponuję pobawić się z mniejszym GO, można w posprocesie spróbować trochę jeszcze rozjaśnić ale tak, żeby nie przepalić kwiata

3. Najlepsze z dotychczasowej trójki zdjęć, ja osobiście wyostrzyłabym bliżej lewego dolnego rogu zdjęcia (można poczytać o zasadzie trójpodziału)

4. Ładne kolory, dobre naświetlenie, ale znowu leży kadr. Ten kawałek pomostu po lewej stronie niepotrzebnie odciąga wzrok od spokojnej tafli jeziora i drugiego, większego pomostu, który mógłby być głównym elementem zdjęcia (w tej chwili to zdjęcie takowego elementu nie posiada). Gdyby była możliwość to stanęłabym bliżej pomostu widocznego po prawej, dałabym mu więcej miejsca w kadrze, zrobiła z niego linię prowadzącą (co jest ważne jak chce się dobre landszafty pstrykać). Tutaj też można by pobawić się z zasadą trójpodziału i nie umieszczać linii horyzontu dokładnie pośrodku kadru.

5. Zdjęcie ogólnie ok.

6. Kadr poprawny, ogólnie zdjęcie jest ok. Wybrany temat bywa trudny do uchwycenia tak, żeby przyciągał uwagę na dłużej.

7. To zdjęcie chatki niespecjalnie mi się podoba, jest jakieś takie.. przytłaczające (chyba, że takie było zamierzenie autora). Osobiście próbowałam stanąć dalej i np. ująć budynek w całości.

8. Ogólnie fajne zdjęcie. Można się przyczepić, że trochę kwiatki przepalone, ale nie jest źle. Minus za to, że najmocniej doświetlona część zdjęcia to nie tak, gdzie ostrzysz. W przypadku tego zdjęcia ściąga to uwagę na prawy górny róg zamiast na miejsce, gdzie jest ostro. Generalnie należy pamiętać, że jasniejsze elementy zdjęcia automatycznie ściągają nasz wzrok w te rejony, warto o tym pomyśleć przy kompozycji zdjęcia. Można by tu było np. ustawić się z innej strony, żeby inaczej złapać oświetlenie na koniczynie (lub doświetlić samemu z lewej strony). :P

9. Zdjęcie jak najbardziej ok. Mogłoby być trochę jaśniejsze, ale to już Twoja wizja. :)

10. Również jak najbardziej poprawne zdjęcie, moim zdaniem dobrze ujęte linie dachu w kadrze.

11. Bardzo fajny kadr, dobrze wyostrzone, chyba najlepsze z całego zestawu. Szkoda, że przepalone, ale nie psuje to ogólnego pozytywnego wrażenia. :)





#27

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 Domcia wielkie dzięki za opinie ;)






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych