Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to intuicja, czytanie w myślach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

likeff.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć :) Pomóżcie mi uschematyzować pewne sytuacje, które przytrafiają mi się praktycznie od dziecka. Kiedyś było to jedynie od czasu do czasu a ostatnio takie rzeczy przytrafiają mi się bardzo często. Pierwsza część sytuacji dotyczy bardzo wyraźnych przeczuć dotyczących zarówno rzeczy istotnych jak i nieistotnych, ale że takich sytuacji jest multum, to przytoczę kilka przykładowych. Np. jadę autem jako pasażer i nagle do głowy wpada mi myśl połączona z niewyraźnym obrazem przebiegającego przez jezdnię kota, mówię do kierowcy "zwolnij trochę" i kilka sekund później na jezdnię wyskakuje kot. Jestem na spacerze z psem i widzę dzieci bawiące się na placu zabaw, po czym nachodzi mnie myśl, że zaraz coś się stanie na tym placu i kilka sekund później dziecko upada dość niefortunnie. Ostatnio obudziłam się z przekonaniem, że coś złego stało się w związku mojej znajomej, po telefonie do niej okazało się, że rozstała się ze swoim partnerem, czego nie mogłam wiedzieć wcześniej bo nawet nic na to nie wskazywało. Jak mówiłam, takich sytuacji jest pełno już nie mówiąc o tym, że wiem, kiedy zadzwoni telefon czy kiedy spodziewać się wizyty.

Drugi typ sytuacji zakrawa mocno o czytanie w myślach lub coś na zasadzie ich odbierania a może wysyłania, sama nie wiem. Ostatnio coraz częściej zdarzają mi się sytuacje takie, że pomyślę o czymś konkretnym a następnie osoba, z którą akurat przebywam wypowiada te słowa na głos dokładnie w tej samej formie, w której ja o nich pomyślałam, czasem jest to bardzo zabawne :) Przykłady, znów jadę autem i myślę "przełączę radio może będzie gdzieś ta nowa piosenka" a kierowca na to "przełącz radio, może gdzieś będzie ta nowa piosenka", tak samo przy spędzaniu czasu z bliskimi znajomymi, ostatnio ledwie wpadła mi do głowy myśl "może wybralibyśmy się w weekend na kręgle" po czym znajoma mówi... sami wiecie co :) itd, sytuacje tego typu powtarzają się bardzo często. Nie zdarza się to jednak wtedy, kiedy sama bym tego chciała, tylko zupełnie wtedy, kiedy się tego nie spodziewam.

Czy to może być jakaś wysoko rozwinięta intuicja?

PS

Dodam jeszcze, że jakiś czas temu zajmowałam się chwilowo wahadełkiem ale odrzuciłam to dość szybko przerażona tym, jak dokładne i nieomylne były odpowiedzi.


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To drugie, czyli "współmyślenie" to raczej zbieg okoliczności wynikły z tego, że ty i druga osoba byliście w podobnej sytuacji, w której może przyjść do głowy jakaś konkretna myśl. Jest to częstsze z osobami bliskimi, bo są bardziej podobne.

To pierwsze to trudno powiedzieć - czasem ta intuicja dotyczy wydarzeń które się powtarzają, a więc może być tłumaczona przypomnieniem sobie, że powiedzmy kiedyś już na tej drodze o mało się nie rozjechało kota właśnie w taki dzień i stąd zaniepokojenie, czy to się aby nie powtórzy.


  • 0



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wyżej. To zjawisko znalazło swoje zastosowanie w iluzji mentalnej, co określa się po angielsku terminem statistical forces. Np jeśli wybranej osobie powiemy żeby pomyślała o jakimś meblu, to przeważnie będzie to krzesło. A jeśli ma pomyśleć o prostej figurze, to wybierze kwadrat. Sporo tego jest.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 11.05.2014 - 13:10

  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych