Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna obsesja Dr Carla Tanzlera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Carl Tanzler znany również jako hrabia Carl von Cosel (ur 8.02.1877 zm. 23.06.1952) był amerykańskim radiologiem który zasłynął ze swojej chorej obsesji na punkcie jednej ze swoich młodych pacjentek. Mowa tu o Elenie Miagro de Hoyos (1909 – 1931). Było to w czasach, kiedy gruźlica była chorobą zbierającą pokaźne żniwo wśród osób na nią chorujących. Tanzler pracował wtedy w szpitalu mając duży kontakt z pacjentami chorującymi na gruźlicę. Jedną z nich była młoda Elena, w której zakochał się od pierwszego wejrzenia.

 

21jvrpl.jpg

 

Historia

 

W 1926 r Hoyos poślubiła Luisa Mesa z którym zaszła w ciążę. Niestety poroniła, w efekcie czego mąż ją porzucił wynosząc się do innego stanu. Pasmu nieszczęść nie było końca, niedługo później kilku członków jej rodziny zachorowało na gruźlicę. Nie trzeba było długo czekać żeby choroba nie dopadła jej samej. Zaraz po tym podjęła leczenie u Dra Tanzlera, który natychmiast rozpoznał w niej kobietę ze swoich snów postanawiając ją uratować. Niezdolny do powściągnięcia swych uczuć zaczął obdarowywać ja prezentami, biżuterią, ubraniami. W końcu wyznał jej swą miłość która jak się później okazało była silniejsza od śmierci.

 

2epk4e1.jpg

 

Pomimo ciężkiej pracy i dołożenia wszelkich starać Hoyos zmarła. Tanzler bez żadnego porozumienia z rodziną pacjentki zapłacił za jej pogrzeb. Nad jej grobem wzniesione zostało mauzoleum, grobowiec z którym Carl stał się bardzo związany. Każdej nocy kiedy kończył swoją pracę - w czasie gdy normalni ludzie wracają do domu i jedzą kolację on odwiedzał grobowiec swej ukochanej; i nie były to wizyty w celu złożenia jej kwiatów. Tanzler posiadał klucz do grobowca, a odwiedzał go żeby móc spędzić noc w towarzystwie swej ukochanej. Po sześciu miesiącach praktykowania tego dziwacznego rytuału postanowił zrobić kolejny krok. Wykradł pewnej nocy ciało Eleny, zabierając je następnie do swojego domu. Jak dotąd brzmi to dziwnie, ale był to dopiero początek poniżenia jakiego miała zaznać Hoyos po śmierci.

 

Szczegóły (czyli to co sadole lubią najbardziej)

 

Tanzler zrekonstruował rozkładające się zwłoki Eleny poprzez połączenie jej kości za pomocą strun/drutów fortepianowych [źródło podaje "piano wire"] po czym wypchał jej ciało szmatami. Następnie wstawił jej szklane oczy. Kiedy skóra całkowicie się rozłożyła, zamienił ją na jedwab nasączony woskiem. Po wypadnięciu włosów zastąpił je peruką zrobioną z włosów zmarłej, które otrzymał od jej matki po pogrzebie. Zwłoki Eleny Tanzler ubrał w odświętną suknię oraz obficie wyperfumował, żeby zamaskować silny odór rozkładu. Całe dnie i noce spędzała w łóżku naszego głównego bohatera, który w swojej obsesji posunął się do tego stopnia, że umieścił w jej waginie specjalną rurkę, umożliwiającą odbywanie stosunku.

 

294newy.jpg

 

2ewiqsx.jpg

 

 2lbp16s.png           161xouv.png

 

Dopiero po 9 latach, siostra Eleny usłyszała niepokojące plotki, jakoby Dr Tanzler przetrzymywał zwłoki jej siostry w swoim domu. Po konfrontacji ze swoim niedoszłym szwagrem powiadomiła policję, która aresztowała Tanzlera. Został on przebadany pod kątem choroby psychicznej które potwierdziło że jest on osobą całkowicie zdrową na umyśle. Dzięki temu został oskarżony o zniszczenie grobu i kradzież ciała. Niestety w więzieniu długo nie posiedział. Ciało Eleny Hoyos zostało wystawione w kaplicy lokalnego cmentarza ze względu na ogromne zainteresowanie mediów. Ostatecznie zwłoki zostały zwrócone na cmentarz. tym razem do nieoznaczonego grobu żeby zapobiec kolejnym próbom kradzieży ze strony Tanzlera, który mógłby ponownie chcieć sprofanować ciało Eleny.

 

Tanzler przeprowadził się, a następnie napisał swoją autobiografię, która pojawiła się w magazynie “Fantastic Adventures.” Niezrażony swoim poprzednim aresztowaniem, stworzył nową podobiznę Eleny Hoyos w jej pośmiertnej masce. Jej podobizna została znaleziona w domu Tanzlera, kiedy umarł (odkrycia dokonano po trzech tygodniach od śmierci doktora). Niektóre źródła podają że ciało Eleny zostało mu sekretnie zwrócone a jej kolejna podobizna była naprawdę jej prawdziwymi szczątkami.

 

 

 

 

 

 

 

żródło : http://www.sadistic....ra-vt273343.htm

 

            http://kepikiranlagi...ml#.U2MqVYF_vMr


Użytkownik Simbarosa edytował ten post 02.05.2014 - 07:20

  • 12



#2

vicek669.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nekromantikk

 

offtop.gif

 

Kronikarz


  • 0

#3

Citrus limon.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdziwiło mnie jedynie, że na sadisticu to dostało tak mało piw.

 

offtop.gif

 

Kronikarz


  • 0

#4

kondzik123.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezły psychol, te foty prawdziwe, czy fake?


  • 0

#5

q1a1z1.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Podobna historia :D


Użytkownik q1a1z1 edytował ten post 02.05.2014 - 10:40

  • 1

#6

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Still a better love story than Twilight.

 

offtop.gif

 

Kronikarz


  • 1

#7

Mr.Shadoww.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no nie powiem dobre

spam.gif
Przeczytaj regulamin.
Centurion.

  • 0

#8

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście bałbym się takich zwłok nawet za dnia, gdzieś na ulicy... ale, by mieszkać z nimi - ba!  co dopiero gdyby "kłaść się" na coś takiego. Niektórzy z ludzi to nie ludzie a potwory, kryjące się za maską codziennego życia. Mam nadzieje, że gdzieś w otchłani otacza go nie mniejszy mrok.


  • 0

#9

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bać się zwłok swoją drogą.To była osoba, którą kochał nad życie i zapewne nie mógł pogodzić się z tym, że musiała odejść. Cóż, jakby mój ukochany umarł (odpukać w niemalowane) na pewno trudno byłoby mi pochować jego ciało. Wolałabym, żeby w dalszym ciągu był przy mnie, czy byłoby to tylko jego rozkładające się ciało, czy nie. Ale trzeba znać umiar i umieć pogodzić się z życiem i z tym, co się dzieje. No cóż, niektórzy, tacy jak Dr Tanzler, nie potrafią się pogodzić...


  • 0

#10

Kruczek.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niepoprawny romantyk obdarzył uczuciem trupa...
Przypomina mi trochę Pana Kleksa z wyglądu. A przechodząc do tematu, słyszałem już gdzieś o tym, ciekawa sprawa ogólnie, nie pasuje mi tutaj jednak to:
"Został on przebadany pod kątem choroby psychicznej które potwierdziło że jest on osobą całkowicie zdrową na umyśle."
Czy taka "miłość" do zwłok nie jest sama w sobie chorobą psychiczną? Nie mam pojęcia jak to jest z tą nekrofilią, a przede wszystkim jak z nią było w tamtych czasach, ale chyba w 21 wieku czegoś takiego nie uznali by za poprawne zdrowie psychiczne.
 


  • 0

#11

TaraXa..
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niepoprawny romantyk obdarzył uczuciem trupa...
Przypomina mi trochę Pana Kleksa z wyglądu. A przechodząc do tematu, słyszałem już gdzieś o tym, ciekawa sprawa ogólnie, nie pasuje mi tutaj jednak to:
"Został on przebadany pod kątem choroby psychicznej które potwierdziło że jest on osobą całkowicie zdrową na umyśle."
Czy taka "miłość" do zwłok nie jest sama w sobie chorobą psychiczną? Nie mam pojęcia jak to jest z tą nekrofilią, a przede wszystkim jak z nią było w tamtych czasach, ale chyba w 21 wieku czegoś takiego nie uznali by za poprawne zdrowie psychiczne.
 

Pewnie jako radiolog był w miarę ogarniętą osobą i potrafił rozmawiać z psychiatrami w normalny sposób. Z wyglądu nie przypomina nekrofila, także uznali że jest zdrowy psychicznie. Dzisiaj taka osoba z góry trafiłaby na oddział.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych