Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sen i dziwne zjawiska z nim związane...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

^AS9^.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie ! Mam 14 lat. Mam nadzieję, że nie będziecie patrzeć na moje wypowiedzi przez pryzmat mojego wieku. Ogólnie jakieś 1,5 roku temu czytałem na tym forum historię chłopaka, który opowiadał o dziwnych zjawiskach w domu, w którym się wychował i do, którego wprowadził się będąc dorosłym. Ogólnie po jakimś czasie wszyscy zaangażowani w tamten temat uznali, że przyczyną dziwnych wydarzeń są tzw. Cieniści. Od tamtego czasu można powiedzieć, że odciąłem się od świata zjawisk paranormalnych. Dziś znów odwiedziłem forum i przeczytałem obszerny artykuł na temat Cienistych. W jednym z komentarzy natknąłem się na nieznany mi wcześniej skrót - OOBE. Przyznam, że było to dla mnie coś nowego, bo choć słyszałem o świadomym śnię to jednak "wyjście" z ciała podczas medytacji lub snu to coś innego. Od razu skojarzyło mi się to z sytuacją, którą przeżyłem w wieku 5-6 lat. Otóż nagle podczas snu zobaczyłem samego siebie leżącego na łóżku. Zacząłem się wtedy "kręcić" w celu przebudzenia się. Efekt był taki, že... po kilku sekundach się obudziłem... Dodam, że od początku do końca (tj. obudzenia się) patrzyłem na siebie z góry - jakbym był na suficie. Jako taki brzdąc nie przywiązywałem do tego oczywiście większej wagi. Przyznam, że do tej pory zdarzają mi się czasem sytuację, gdzie świadomie się przebudzam z jedną różnicą - już nigdy nie widziałem podczas tego dziwnego zjawiska nic oprócz ciemności, tak jakbym miał zamknięte oczy. Dodam, że choć nie wiem, czy ma jakiś związek z OOBE to czasem kiedy przysnę ( chodzi mi tu o bardzo "słaby" sen, gdzie obudzić nas może nawet nie zbyt głośny dźwięk) to czuję nagle jakby obok mnie leciała piłka, a w momencie, w którym ją kopę - nie jest to zależne ode mnie - budzę się z bólem w nodze, przypominającym ból kiedy całkowicie "rozciągnie" się nogę podczas gimnastyki, tylko jest to bardziej intensywne. Co o tym sądzicie? Czekam na wypowiedzi osób znających się na OOBE, jak i innych zainteresowanych tematem.

TEKST MOŻE BYĆ TROCHĘ CHAOTYCZNY, PONIEWAŻ PISZĘ GO JUŻ 3 RAZ ...

EDIT: Zapomniałem dodać, że w czasie przebudzania zawsze towarzyszy mi... no właśnie nie jest to ból, ale STRASZNIE nieprzyjemne, narastające i męczące w pewnym sensie uczucie.

Użytkownik ^AS9^ edytował ten post 27.04.2014 - 12:33

  • 0

#2

Aracz.

    Armata to broń popularna

  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie, powinieneś dłużej spać. Coś mi mówi, że po prostu się nie wysypiasz.

I co do dziwnego snu. To nie musiało być OOBE, mogło po prostu ci się śnić, że doświadczyłeś tego zjawiska (nawet o nim nie wiedząc, wszak z naukowego punktu widzenia OOBE nie istnieje i są to tylko halucynacje/przewidzenia).


  • 0

#3

^AS9^.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ogólnie nie wydaję mi się żeby była to kwestia nie wysypiania się - w nocy śpię po 9-10 godzin + godzinka do dwóch leżenia na łóżku i "nicnierobienie" w ciągu dnia.

W dodatku jedna halucynacja, powtarzająca się od czasu do czasu, której wciąż towarzyszy to samo uczucie - chodzi mi tu bardziej o to "świadome przebudzenie" kiedy to nic nie widzę - no cóż jakoś mnie to nie przekonało, choć oczywiście nie wykluczam innego, bardziej "naukowego" rozwiązania niż OOBE.


Użytkownik ^AS9^ edytował ten post 27.04.2014 - 15:56

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych