Skocz do zawartości


Zdjęcie

AWACS? - Pomorze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

pankracy.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1 Kwietnia ok. godziny 22-40 nad Ustką (Pomorze Środkowe) na nocnym niebie zauważyłem nietypowe światła. Od razu wykluczyłem samolot pasażerski, ponieważ te zazwyczaj migają pulsującym światłem - ja natomiast widziałem wyraźne stale swiecace trzy żółto-pomarańczowe światła ułożone poziomo w linii prostej. (W stosunku do standardowego "swiatelka" samolotu pasazerskiego były one dosyć spore, albo obiekt był bardzo blisko - choć w ogóle go nie słyszałem). Obserwacja trwała dosłownie kilkanaście sekund - obiekt oddalał się w kierunku wschodnim, choć przez pierwsze sekundy miałem wrażenie, że stoi w miejscu, dopiero po chwili światła zaczynały robić się coraz mniejsze. Nie chcę tutaj wymyślać na siłę nie wiadomo czego - po chwili namysłu i skojarzeniu faktów uznałem, że może być to natowski samolot (widywany ostatnimi czasy na terenie całej Polski). Trochę pogrzebałem i znalazłem taki filmik https://www.youtube....h?v=nmGmudRLo5E. To mniej więcej oddaje to co widziałem, z tym, że światła były wg mnie 3, ale właśnie rozstawione w taki sposób. Ponadto od razu sprawdzilem flightradar i akurat w mojej okolicy zaden pasazerski lot nie mial miejsca. Tutaj moje pytanie - obserwowal moze ktos tego awacsa noca i potwierdzi moja teorie? Generalnie odnioslem wrazenie, ze obiekt byl sporych rozmiarow, albo musial byc bardzo blisko, a to ze wzgledu na to, ze swiatla "zajmowaly" stosunkowa spora czesc nieba. (Mysle, ze wiecie co mam na mysli). Byc moze akurat jest tutaj ktos z Ustki lub okolic i tez widzial wtedy ten samolot? (No chyba, ze to jednak bylo cos innego - bardziej tajemniczego :) )


Użytkownik pankracy edytował ten post 12.04.2014 - 19:47

  • 1

#2

RaidenX.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja obstawiam zwyczajny balon meteorologiczny. Łódzka Stacja Meteo kiedyś wysyłała takowe, z tym że tam nie było trzech, a dwa ogniska światła, jednakże reszta opisów się zgadza, a zachowanie takiego obiektu z racji warunków pogodowych może być różne. 


Użytkownik RaidenX edytował ten post 13.04.2014 - 10:45

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych