Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak kobiety poświęcały zdrowie dla urody.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Kosmetyki z substancjami radioaktywnymi, krople do oczu, które mogły doprowadzić do paraliżu, deformacje stóp. A wszystko z miłości do "piękna" epoki. 

 

 

          27xp1j5.jpg  Rad - pierwiastek dobry na wszystko.

 

W latach 20 i 30 XX wieku twierdzono, że leczy wszystkie dolegliwości, które doskwierały ludziom. A przynajmniej tak swoje mydła, pasty do zębów, kremy czy pudry reklamowała francuska firma "Tho - Radio". Biznes kwitł w okresie międzywojennym. Aż do momentu, gdy naukowcy udowodnili, że radioaktywny pierwiastek może wywoływać białaczkę. 

 

          2mfdxjo.jpg  Puder z ołowiem, czyli piękne białe twarze.

 

Blade i nieopalone kobiety były ikonami urody przez wiele stuleci, aż do końca XIX w. Efekt wzmagały pudry, w których normy zawartości związków ołowiu przekraczane były nawet 100 - krotnie. Toksyczny pierwiastek znajdował się także w farbach do włosów. Skutkami takiej pielęgnacji ciała były: zaburzenia tworzenia krwi, nadciśnienie tętnicze, neuropatia, a także uszkodzenia mózgu. Nie wspominając już o wyniszczeniu cery. 

 

          2it1wmr.jpg  Spojrzenie wilczej jagody. 

 

Ekstrakt z wilczej jagody z zawartością alkaloidu atropiny zyskał popularnośc już w XIV w. Po zaaplikowaniu kropel źrenice rozszerzały się, dając wrażenie pogłebionego, nieco zdziwionego i przenikliwego spojrzenia. Jednak częste stosowanie kropli z atropiną mogło powodować porażenie systemu nerwowego i paraliż.

 

          nfhfko.jpg  Robaki w perukach. 

 

W XVII w. nastała moda na farbowane fryzury. Niestety, ówczesne farby zawierały zabójcze dla włosów wodorotlenki litowców i związki wapnia, co wywoływało w Europie powszechny problem łysienia. Ten zaś "wylansował" w XVIII w. modę na wielkie spiczaste peruki. Niestety i one nie zbawiły ludzkości. Problem z praniem "sztucznego owłosienia" sprawił, że stało się ono wylęgarnią robaków.

 

          vni6j4.jpg  Połykanie tasiemców . 

 

W XIX w. idealna kobieta była krągła, bo bujne kształty kojarzyły się z płodnością. Jednak mniej więcej od wybuchu I wojny światowej ideałem piękna stały się chude chłopczyce. Wtedy właśnie powstały pierwsze "terapie" do walki z tłuszczem. Popularne było połykanie pasożytów jelitowych, branie hormonów tarczycy, a nawet amfetamina.

 

          ngehv.jpg  Bolesne piękno małej stopy.

 

Przekonanie, że chińska kobieta musi mieć małe stopy, w niektórch regionach kraju cieszy się popularnością do dziś. Środki do tego celu w przeszłości bywały drastyczne. Kilkuletnie dziewczynki miały łamane palce stóp i kości śródstopia, zaginane pod spód i obwiązywane bandażami. Chodzić musiały w ciasnym obuwiu, by stopa nabrała pożądanego kształtu, choć często zabieg w ogóle uniemożliwiał poruszanie się bez pomocy.

 

          2gy24br.jpg  Gorset przemieszczał wątrobę.

 

Gorsety kobiety zaczęły nosić jeszcze w XVI w. Metalowe fiszbiny sprawiały, że przy mocno zawiązanym gorsecie kobiety w talii miały 30 - 40 cm. Jednak usztywniacze mocno wbijały się w ciało do tego stopnia, że powodowały przemieszczenia wątroby, żołądka, nerek i organów płciowych. Dochodziło również do zaburzeń krążenia krwi. Urazy nieraz prowadziły do śmierci. Niemniej gorsety święciły trumfy do końca XVIII w.

 

          2cqxuds.jpg  Usuwanie żeber. 

 

By zmniejszyć obwód w talii, kobiety poddawały się operacji usunięcia dolnych żeber. Metoda znana była już w drugiej połowie XIX w. Zabieg powodował poważne skutki, m.in . : deformację klatki piersiowej, zanik mięśni, choroby narządów oddechowych i przemieszczenie nerek. Mimo to kobiety poddają mu się do dziś.

 

          35c3ork.jpg  Piękna, bo bezzębna. 

 

Usuwanie zębów trzonowych było jednym ze sposobów na uwydatnienie kości policzkowych.Zabieg był już znany w starożytnych Chinach, potem przeniósł się do Europy. Jest stosowany do dzisiaj, mimo, że powoduje przedwczesne pojawianie się zmarszczek.  

 

 

 

 

 

 

źródło : http://historia.news...a,283287,1.html


  • 15



#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dałem plusa w wyrazie uznania dla starań kobiet, które dla nas, mężczyzn ponoszą takie wyrzeczenia :beer2:

Do tej listy dorzuciłbym jeszcze "depilację brazylijską" (tak to się chyba fachowo nazywa) i ogólnie - wszystkie czynności związane z usuwaniem sobie nadmiernego owłosienia stąd i stamtąd.

Miałem kiedyś nieprzyjemność usuwać sobie włoski (ale nie po '"brazylijsku" - żeby jasność była :szczerb: ) i wiem jak to boli.


  • 0



#3 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Artykuł zajechał mi trochę plagiatem ale po sprawdzeniu niby tylko pomysł ten sam.

 

http://joemonster.org/art/26320

 

Tu kolejne wynalazki upiększające

 

http://joemonster.org/art/26964


  • 0

#4

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziękuję :)  Dodam ciekawostkę od siebie : moja babcia , by schudnąć piła ocet. I to całymi szklankami. Nabawiła się ostrej anemii i straciła prawie wszystkie zęby. Zadziwia mnie , do jakich poświęceń są zdolne kobiety, by podobać się mężczyznom i chyba samym sobie też. 


Użytkownik Simbarosa edytował ten post 06.04.2014 - 20:11

  • 1



#5

Babydoll.

    Wiecznie Niezadowolona Królewna

  • Postów: 50
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Metody z usuwaniem zębów nie znałam muszę przyznać, a to dość ciekawe. Podobnie z kroplami wilczej jagody. Nawet nie wpadłabym na to, że podobny wynalazek mógł istnieć. Sama mam dość rozszerzone źrenice i wiecznie zarzuca mi się zażywanie narkotyków, nie sądziłam więc, że to ładne. To niezwykłe na jak dziwaczne pomysły wpadają kobiety. Artykuł oczywiście jak najbardziej zasługuje na plus.

 

moja babcia , by schudnąć piła ocet. I to całymi szklankami. Nabawiła się ostrej anemi i straciła prawie wszystkie zęby.

Dlatego właśnie ten ocet trzeba rozcieńczać wodą :D


  • 0

#6

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja znam przypadek, że picie octu na odchudzanie przyniosło śmierć jednej kobiecie. Podobno, wypaliło jej wszystkie organy w środku.

Cóż, za 5 miesięcy to i ja będę musiała pomyśleć o szybkim odchudzaniu :szczerb:  hehe


  • 0

#7

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym dodał jeszcze wszystkim znane metalowe obręcze na szyje.
 

 

Obręcze zaczyna nakładać się już w dzieciństwie. Najpierw na szyję trafia jedna obręcz, co roku dokładane są kolejne. Z czasem tułów ulega deformacjom, kości obojczyka i żeber obniżają się, przez co szyja wydaje się dłuższa. Kobieta zakuta w metalowe obręcze skazana jest na nie w zasadzie do końca życia. Obręcze wprawdzie można zdjąć, ale grozi to skręceniem karku.

 


  • 0



#8 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Oraz dobrze wszystkim znany afrykański idiotyzm: http://newsweek.pl/p...,87783,1,1.html
  • 0

#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...i to by było na tyle jeśli chodzi o horrory :szczerb:

 

Wpisałem w wyszukiwarkę hasło "Jak kobieta chce być piękna?" (może i głupie ale nic mądrzejszego mi nie przyszło na myśl) i oprócz haseł typowych dla tematu "Chcesz być piękna - musisz cierpieć" (sic!) znalazłem jedno, które mnie zainteresowało pt. "Jak stać się niesamowicie piękną kobietą?"

Pomyślałem sobie, że rozbiłem bank i znalazłem kobiecego "świętego Graala", którego wrzucę na forum (czym zaskarbię sobie, po wsze czasy łaskawe spojrzenie pań dążących do doskonałości w tej kwestii :szczerb: )

Trochę się rozczarowałem ale, po chwili zastanowienia przyjąłem do wiadomości...

Bo, to ma sens.

cyt. "Nieważne, czy masz zęby jak koń, czy szczękę, jak od linijki, walącą po oczach idealną bielą. Po prostu się uśmiechaj! I zacznij od teraz - a nuż ktoś cię ujrzy i się zakocha? No, albo zaprosi na coś słodkiego..."

 

źródło... sobie znajdziecie

 

 

 

 

I to by było tyle, jeśli chodzi o teorię, a teraz... życie...


Zrobią wszystko, żeby wyglądać jak lalki
 
 

Jedna postanowiła upodobnić się do postaci z japońskiego komiksu, druga - do lalki Barbie. Anastasiya i Valeria dopięły swego - schudły, zafarbowały włosy, nauczyły się makijażowych trików i... sprowokowały dyskusję o granicach modyfikacji ciała.

 

0001S5T8R7P0S2V8-C116-F4.jpg

Anastasiya Shpagina z koleżanką

/Fanpage na Facebooku / 
 
 
19-letnia Anastasiya Shpagina do niedawna była początkującą (choć przyznajmy, że raczej nieznaną) modelką. Kilka miesięcy temu młodziutka Ukrainka postanowiła zmienić imię na Fukkacumi, co miało zakończyć proces przemiany w żywą postać rodem z japońskich komiksów.

Anastasiya, która ma 157 cm wzrostu, schudła do 38 kilogramów, zapuściła włosy i zafarbowała je na czerwono. Najważniejszą częścią stylizacji jest makijaż - umalowanie oczu trwa godzinę, wykonanie całego "dziennego" makijażu trwa ponad 2 godziny. Z tego powodu Anastasiya, która pracuje w jednym z salonów fryzjerskich w Odessie, codziennie wstaje o 5 rano, by zdążyć do salonu na godzinę 9.

Nastolatce oczywiście przeszkadza konieczność rannego wstawania, dlatego chce operacyjnie powiększyć sobie oczy i poprawić rysy twarzy - wtedy nie musiałaby poświęcać czasu na modelowanie rysów przy pomocy makijażu. Prócz twarzy Anastasiya chce poddać się operacji, która jeszcze bardziej wysmukli jej talię - prawdopodobnie chodzi o usunięcie żeber. Shpagina chętnie publikuje efekty swojej metamorfozy na fanpage’u na Facebooku - to właśnie stamtąd pochodzą poniższe zdjęcia:

 

0001S5YWDPG6HVYB-C116-F4.jpg

Anastasiya Shpagina

/Fanpage na Facebooku / 
 
0001S5YZPM05QCIG-C116-F4.jpg

Anastasiya Shpagina

/Fanpage na Facebooku / 
 
 
0001S5Z163YJTKBW-C116-F4.jpg
Anastasiya Shpagina
/Fanpage na Facebooku / 
 

Początkowo wiele osób uważało, że opublikowane zdjęcia nie przedstawiają żywego człowieka, ale efekt pracy rysowników i grafików. Zdenerwowana tymi podejrzeniami Anastasiya opublikowała więc film, który rozwiał wszelkie wątpliwości - chuda dziewczyna z niemiłosiernie ściśniętą talią i ogromnymi oczami rzeczywiście istnieje - i budzi coraz większe emocje.

Anastasiya Shpagina profil na portalu społecznościowym założyła 8 lipca - od tamtej pory dziewczyna zdołała zgromadzić ponad 4 tys. fanów. O wiele większą popularnością cieszy się jej konto na YouTube. Film, na którym pokazuje jak wykonać makijaż obejrzało ponad 700 tys. osób.

Anastasiya przyznaje w wywiadach, że podczas transformacji wzorowała się na koleżance z tego samego miasta - Valerii Lukyanovej. Valeria nie chce upodobnić się do postaci z Anime, ale do lalki Barbie, jednak obydwie dziewczyny zastosowały te same metody - bardzo schudły, zafarbowały długie do pasa włosy i opanowały do perfekcji makijażowe triki. Podobnie jak Anastasiya Valeria również chętnie publikuje swoje fotografie na portalach społecznościowych:

 

0001S5X3XVK9L63X-C116-F4.jpg

Valeria Lukyanova

/Fanpage na Facebooku / 
 
0001S5XADF1T56J4-C116-F4.jpg
Valeria Lukyanova
/Fanpage na Facebooku / 
 
0001S5XCK2N6SI7J-C116-F4.jpg
Valeria Lukyanova
/Fanpage na Facebooku / 

Valeria Lukyanova Amatue MakeUp メイクアップ 化妝

 


Dziewczęta łączy jeszcze coś: początkowo zdjęcia Valerii również uznawano za niezłe obrazki przedstawiające postać z gry komputerowej. Dopiero po opublikowaniu kilku filmików na YouTube Valeria zdołała udowodnić, że... naprawdę istnieje. Warto również podkreślić, że obie dziewczyny zaprzeczają plotkom o kilku operacjach plastycznych, który miały się poddać: sporych rozmiarów biust jest naturalny, podobnie jak nieprawdopodobnie wąska talia. Valeria przyznała się tylko do jednej zmiany - używa kolorowych soczewek, które mają upodobnić jej oczy do tych należących do plastikowej lalki. Smukłą sylwetkę i idealny biust zawdzięcza podobno... genom. Na dowód tego zamieściła w internecie film na którym pojawiła się jej mama:

 

Me and my mom (Valeria Lukyanova) Amatue

 

Podoba wam się styl dziewcząt? A może uważacie, że przesadziły w dążeniu do osiągnięcia ideału?

Umaluj się jak Valeria:

 

Valeria Lukyanova Amatue MakeUp メイクアップ 化妝


źródło

 


Użytkownik pishor edytował ten post 06.04.2014 - 23:38

  • 0



#10

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem jak kobieta dba o siebie: makijaż, maseczki, elegancki strój, naturalna (zdrowa) opalenizna. Czyli w miarę normalne zabiegi, by być może nie piękną, ale ładną i zadbaną kobietą. Nie lubię  przesady : jakieś głodzenie się by wyglądać jak kij od szczotki, operacje plastyczne i ciągłe wyrzeczenia (uwaga! to jest tylko moje zdanie, mam nadzieję ,że żadna kobieta nie poczuje się urażona :)


Użytkownik Simbarosa edytował ten post 06.04.2014 - 23:51

  • 1



#11

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@pishor

Był nawet odcinek rozmów w toku, w którym ona występowała:

http://player.pl/pro...2110,17889.html

 

W internecie jest jeszcze jedna dziewczyna (15 lat), która wygląda jak lalka. Czy nadmiar makijażu nie będzie źle skutkował w przyszłości?

https://www.youtube....er/VenusAngelic


  • 0



#12

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uzdrowiska z wodami radioaktywnymi ( radonowymi) typu Bad Landeck  mocno reklamowały sie jako radonowe pod końca XIX wieku aż do lat 30 XX w.Gdy odkryto fakt, że promieniowanie twarde  Beta i Gamma potrafi wywołać raka skóry czy białaczkę starannie zniechano jakichkolwiek nawiązań do promieniotwórczości w promocji. . Mimo że  promieniowanie Alfa  naprawdę przyspiesza proces leczenia, sanatoria oparte na  leczeniu wodami siarczkowo-radonowych wolały wstrzymac reklamowanie , a zacząć promować bardziej chemiczny aspekt (który jest duzo słabszy). Mimo że proces leczniczy związany z tymi wodami jest znany od średniowiecza i  aż do dziś stosowany to histeryczny strach przed radioaktywnością (mimo że to inny rodzaj promieniowania- ALFA) spowodował to, że mimo masowego stosowania w rehabilitacji  i potwierdzonej skuteczności nie mówi się o tym. Osławione  źródła wody o podwyższonej radioaktywności w Ladku Zdroju  były używane od średniowiecza(pierwsze kadzie do kąpieli leczniczych zniszczyli Tatarzy w czasie najazdu w 1241 roku). W czasie wojny 30-letniej obie strony leczyły sie w tych wodach  traktując teren przy źródłach jako swoisty święty azyl. Podobnie było w czasie wojen ślaskich. Wielkim wielbicielem lądeckiej wody radioaktywnej  był król pruski Fryderyk Wielki(to on zwinął Habsburgom  Dolny Śląsk  razem z źródłami radioaktymi), On  też rozpropagował lecznicze działanie tych radioaktywnych kąpieli na całym terenie Środkowej Europy. Na reklamach Bad Landeck z okresu fascynacji radonem  widniał jego  portret i slogan reklamowy Radium Bad czyli Radon Zdrój

r2A80Fz.gif

. Radioaktywnośc była wtedy modna i popularna. Na źródłach radioaktywnych ( radonowych) wielki sukces finansowy(wtedy gdy nikt nie znał pojecia radioaktywności) odniusł Vincenz Priessnitz- Czech z pobliskiego Jesenika. 

W wieku 16 lub 17 lat spadł z konia i złamał przy tym dwa żebra. Bez fachowej pomocy lekarskiej narażał się na powikłania - choroby organów wewnętrznych. Z braku środków finansowych musiał sobie pomóc sam. Do rany przyłożył nasączony zimną wodą opatrunek, bandażując ją ciasno wieloma warstwami chust. Żebra zrosły się bardzo szybko - dając w ten sposób początek metodzie "opatrunków Prießnitza". Wkrótce też Vincenz otrzymał przydomek "wodnego lekarza".

 

 To od jego nazwiska  nazwano polewnie woda czyli Prysznic. A sam facet stał sie bardzo bogaty i znany.

 

Leczenie za pomoca wody radonowej(radioaktywnej) stosuje się do dzisiaj- choćby żołnierze polscy z misji w Afganistanie czy Iraku leczą się tak w 23 Szpitalu Wojskowym w Lądku Zdroju.Promieniotwórczy radon w wodzie jest naprawde niezykły w działaniu. Skóra np rąk praktycznie natychmiast po kontakcie staje się delikatna i elastyczna, taka aksamitna w dotyku.Tak intensywnego efektu nie daje żaden znany krem czy inny kosmetyk. :)

 

Na co działa  promieniowanie alfa z rozpadu radonu? Nie wiemy dokładnie w jaki sposób... ale leczy minnymi pleśniawki nadżerki , grzybice , przyspiesza regeneracje po złamaniu czy zranieniu..

 

Apropo złamania.

Noxilinka  10 lat temu  miała mocną kontuzje na rowerze. Dość skomplikowane złamanie nadgarstka, liczne odpryski kostne itp. Po zdjeciu gipsu okazało sie że pozostało kilka niezrośniętych igieł kostnych . Część z nich lekarze powiedzieli że nie zrosna się nigdy bo ...  takie odpryski tylko otorbiają, a nie zrastają. Zaczeliśmy  chodzić codzinnie do ogólno dostępnego źródła Chrobrego w ladeckim parku. Słynne jako źródło jajeczne (siarkowodór) zawiera jednak dawke radonu która jest wprawdzie słabsza niz np ta źródle Jerzego (woda w całości przechwytywana na terenie budynku sanatoryjnego) ale równiez leczy. To źródło mia promieniotwórczość rzędu 146 Bq/dm3 a to "reglamentowane" 1088 Bq/dm3. W kazdym razie po kilku  miesiącach polewania woda jajeczną kawałki albo poznikały  albo sie pozerastały a RTG wykazuje normalna , nieco "wzmocnione" zrostem kości nadgarstka.Zrosły sie też te "niemożliwe"Po roku ręka odzyskała pełną sprawność :)

gN7R6Cz.jpg


  • 3



#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te dziewczyny-lalki to jeszcze nie modyfikacja ciała, tylko silny makijaż. Już bardziej kontrowersyjne są implanty podskórne.


  • 0



#14

fakolpet.
  • Postów: 125
  • Tematów: 10
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Rozumiem jak kobieta dba o siebie: makijaż, maseczki, elegancki strój, naturalna (zdrowa) opalenizna. Czyli w miarę normalne zabiegi, by być może nie piękną, ale ładną i zadbaną kobietą. Nie lubię  przesady : jakieś głodzenie się by wyglądać jak kij od szczotki, operacje plastyczne i ciągłe wyrzeczenia (uwaga! to jest tylko moje zdanie, mam nadzieję ,że żadna kobieta nie poczuje się urażona :)

 

Od kiedy opalanie się to dbanie o siebie i poprawianie urody?

Tylko blade kobiety są piękne, przyciemnione panienki można zostawić dresikom i innym bywalcom klubów.


  • 0

#15

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że opalanie się, to nie jest poprawianie urody. Nic takiego nie napisałam. Jestem przeciwna poprawianiu urody w sposób nie naturalny : skalpele, zastrzyki  itp. Jeśli chodzi o opaleniznę. Każdy z nas się opali w wakacje, nawet nie leżąc plackiem na plaży ( pod warunkiem, że wychodzi z domu  ;) ). I o taką opaleniznę mi chodziło. Dbając o siebie kobieta ( mężczyzna też ) może utrzymać taką opaleniznę używając odpowiednich balsamów do ciała i pić sok marchewkowy. Niektórym opalona skóra dodaje urody.

To jest tylko moje zdanie ( już pisałam ). Każdy ma prawo myśleć jak chce. Jeśli kobiety źle się czują w swojej skórze i chcą sobie coś poprawić, to ich sprawa i nic mi do tego :)


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych