Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny obiekt na nagraniach NASA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Co to może być? Znika, oddala się, przemieszcza w sposób intenigentny . Bugi? Wątpie. Robaki, insekty - w kosmosie - wątpie. Artefakty? Zachowujące się w taki dziwny sposób? - Wątpie. Dlaczego ciągle siedzimy cicho ..

http://www.youtube.c...fzMdDxijM#t=180


  • 1

#2

RaidenX.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemieszcza, zanika, oddala się. Na materiale widać wyraźne cięcia, więc nie można określić jaka była faktyczna sekwencja ruchów obiektu tak samo jak nie można na nagraniu ocenić jego wielkości, ponieważ nie ma punktów odniesienia, które mogłyby w tym pomóc. Jak na mój gust to mógł być jakiś obiekt dokujący przy stacji z tym, że nie ma na nagraniu momentu styczności z ową stacją. Więcej pytań niż odpowiedzi, ale to tylko moje (zapewne mylne) spostrzeżenia. : )


  • 0

#3

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie wygląda to tak... jeśli pokazany materiał filmowy to fake, równie dobrze można uznać ostatnią chińską misję i jej zdjęcia z księżyca za podrobione. No cóż, obraz cyfrowy można łatwo podrobić. Bądź teraz chłopie mądry, gdzie prawda a gdzie fałsz.

 

Bardzo dobry dokument z  nagrania monitoringu stacji kosmicznej  lub bardzo dobry fake.


Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 06.04.2014 - 18:06

  • 0

#4

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to refleks światła wygenerowany w optyce kamery, ukierunkowanej blisko Słońca. Ruch ISS po orbicie jest płynny i refleks pojawia się stopniowo i zaczyna się przemieszczać, jego natężenie wzrasta. Nic szczególnego.

 

Ps. Zbeeanger, wyciągasz zbyt pochopne wnioski. Nie sposób porównać tego marnego nagrania ze zdjęciami z misji Chang`e-3.


  • 0



#5

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to nie jest żaden niezidentyfikowany obiekt ani refleks tylko kolejny fake, na dodatek miernej jakości.

Pozwoliłem sobie porównać 2 klatki gdzie stopnie akomodacji czułości kamery są skrajne. Widać wyraźnie, że doklejony obiekt ma tą samą jasność w obu przypadkach. I nie, odległość obiektu od kamery nie ma tu nic do rzeczy.

 

SwhTRLB.gif


  • 2

#6

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

??? Słonce zaczyna padać pod odpowiednim kątem a że prom składa się z jasnych elementow to i odbija się prosto do kamery..


  • 0

#7

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

??? Słonce zaczyna padać pod odpowiednim kątem a że prom składa się z jasnych elementow to i odbija się prosto do kamery..


Obejrzyj dokładnie nagranie zanim się skompromitujesz ponownie. Napisałem przecież, że to akomodacja kamery, te rozbłyski widać minimum 5x w równych odstępach czasowych.
  • -1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych