Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawa teoria powstania człowieka

powstanie człowieka kosmos

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

trebmal.
  • Postów: 178
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy dobrze wybrałem miejsce na forum (jeśli nie to proszę o przeniesienie), jednak z pewnością jest to link, który może zainteresować co poniektórych.

 

Mianowicie, spędzając czas na pewnej bardzo sadystycznie nazwanej polskiej stronie, natknąłem się na niezwykle ciekawą interpretację genezy naszego gatunku przeprowadzoną przez jednego z użytkowników. Przyznam szczerze, że nie tyle mnie ona zaszokowała co zastanowiła i jestem bardzo ciekawy waszej opinii. Jest to całkowicie interesująca opinia nt. dziejów naszej ziemi.

 

No ale już nie będę więcej zamęczał, podaję link.

 

KLIK

 

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

 

PS. Mam szczerą nadzieję, że użytkownik ten nie będzie miał mi za złe udostępnienia odnośnika.


  • 1

#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To, co gościu zawarł w jednym temacie, myśmy wałkowali na tym forum wielokrotnie, tyle, że w osobnych wątkach.

Nihil novi sub sole...





#3

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe to, fajnie się czytało. Widzę, że nikt oprócz Staniqa się tu nie wypowiedział, więc... pierwsze koty za płoty!

 

Fragment o ''Prometeuszu''

Film ujdzie. To, że kompletnie zniszczył wizerunek Space Jockeya jeszcze da się przeżyć, ale idiotyzmy typu bieganie zaraz po aborcji niczym na maratonie albo zachowanie naukowców na widok zmutowanych robali (to NIE były węże) są niewybaczalne. W sumie istnieje możliwość, że Inżynierowie z ''Prometeusza'' czcili i próbowali upodobnić się do Pilotów z ''Obcego''. Być może planowana, druga część ''Prometeusza'' przyniesie odpowiedź. No ale dobra, nie koncentrujmy się na filmie.

14o2f01.jpg

Obraz doskonale znany fanom ''Aliena'': projekt tajemniczego Pilota autorstwa Gigera

 

 

Fragment o darwinizmie

Krew mnie zalewa, ilekroć widzę, że ''człowiek pochodzi od szympansa/ewoluował z małpy''. Ludzie mają z naczelnymi wspólnego przodka!

 

Darwin napisał parę ładnych stron o doborze naturalnym. Parę lat temu słyszalem teorię, że skoro człowiek ewoluował z małpy, to teoretycznie małp już powinno nie być – alby by wyginęły, albo ewoluowały.

 

Psy pochodzą od wilków, a mimo to wilki nie wyginęły. I?

 

Fragment o Biblii

Nie wypowiem się, bo się nie znam.

 

Fragment o samolotach

2lm4dg8.jpg

 

Możecie się śmiać, ale według mnie to wcale nie jest ptak (a już na pewno nie samolot), ale ryba. ''Skrzydła'' bardziej przypominają mi płetwy, a ogon jest typowo rybi.

 

Fragment o Orionie

Może i jestem ślepa, ale podobieństwo gwiazd Oriona do układu piramid widzę jedynie w tych egipskich.

 

Fragment o liniach z płaskowyżu Nazca 

Gigantyczne rysunki widać nie tylko z nieba - można je podziwiać także z okolicznych gór.

 

Fragment o technologiach

Nie wiem, więc się nie wypowiem. 


  • 1



#4

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedno małe sprostowanie. Psy pochodzą od wilka, ale rasy już wymarłej, czyli bezpośrednich przodków psów już nie ma.


  • 1



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież autor tego artykułu to klasyczny ignorant. Nie przeczytał, nie pomyślał, ale napisał.
  • 0



#6

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oj napisał, napisał bujdy bez resorów:

 

 

 

 w wyniku eksperymentu Miller-Ureya, za pomocą mieszanki gazów, odpowiedniej temperatury i wyładowań elektrycznych dokazano utworzyć proste aminokwasy. Był to przełom potwierdzający tezy Karola. Niestety później okazało się, że wyniki były sfałszowane, a eksperyment przeprowadzony był w próżni – jak wiadomo tlen zniszczyłby wyniki badania. A naukowcy móią, że życie bez tlenu by tu nie powstało. 

 

W pierwotnej atmosferze nie było tlenu, zatem ekhem "jak wiadomo, tlen nie zniszczyłby wyników badań".

 

 

 

Inną wśród wielu podważalnych teorii darwina jest to, że powstaliśmy z jakiegoś nieznanego gatunku szympansa. Jako takich dowodów na to też nie ma, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że badania DNA w czasach Darwina nie były możliwe. 

 

Bardzo śmieszne. Naprawdę bardzo ponieważ autor sam przyznał:

 

 

 

Szczerze mówiąc nie zagłębiałem się w całą tą teorię, bo jest nudna jak murzyńskie dobranocki a do tego trzeba posługiwać się fachowym językiem. Przeczytałem natomiast parę innych książek 

Czyli nie ma zielonego pojęcia o czym były prace Darwina, w związku z czym popełnia jeszcze jedną głupotę: tak,obecne badania genomu szympansa i homo sapiens potwierdzają że w nie tak całkiem dalekiej przeszłości mieliśmy wspólnego przodka. I jest to potwierdzeniem prac Darwina który w swoim czasie zauważył pewne zależności, a my dziś dzięki postępowi poznajemy także i mechanizmy za nimi stojące.

 

A skoro już autor stertą kłamstw poparł swoje widzimisię że Darwin nie ogarnia, wciska ludziom którzy nie siedzą w temacie dzięki "autorytetowi" jaki wyrobił sobie u nich tą błyskotliwą analizą zwyczajne bajeczki dla dzieci...


  • 1

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmieszne jest też nazwanie Darwina teoretykiem.
  • 0



#8

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zauważcie też że my do tej planety kompletnei nie pasujemy.

 

Szkoda że autor nie rozwijał dalej swojej myśli... ale szybko argumentuje :

 

Temat mógłbym rozwinąć bardzo długo, ale szczerze mówiąc mi się nie chce, a myślę, że główne punkty swoich przemyśleń przedstawilem jasno i wyraźnie.

 

I cóż dalej... widocznie pojęcia jasno i wyraźnie rozumiemy zgoła odmiennie ale nie chce mi się tego wyjaśniać, bo komentarz nie pasuje etycznym moderatorom tego forum.

 

P.S.

Pisownia oryginalna.


  • 0

#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fragment o ''Prometeuszu''

Film ujdzie. To, że kompletnie zniszczył wizerunek Space Jockeya jeszcze da się przeżyć...

Ale jak niby zniszczył?

Jestem fanem serii, chociaż nie ukrywam, że lekko już "zwietrzałym" - w sensie, że ostatnie seanse poszczególnych części zatarły się nieco w mej pamięci. Ale to, co mnie zastanawia, to fakt przesunięcia "ciężaru" gatunkowego / wymowy filmu po prequelu.

W pierwszych czterech odsłonach zaledwie muska się kwestię - o ile wogóle, poruszoną w Prometeuszu (więc o jakim zniszczeniu wizerunku mówimy?).

Po jego emisji, urasta ona do rangi nadrzędnej, trochę determinując nasze postrzeganie wcześniejszych produkcji z tej serii.


  • 0



#10

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Parę lat temu słyszalem teorię, że skoro człowiek ewoluował z małpy, to teoretycznie małp już powinno nie być – alby by wyginęły, albo ewoluowały.

 

To klasyczny przykład ignorancji. Człowiek nie wyewoluował ze współczesnych małp, ma z nimi jedynie wspólnego przodka, z którego i człowiek i współczesne małpy wyewoluowały.

To tak jakby pisać, że skoro płazy wyewoluowały z ryb, to ryb powinno już nie być.

lub - skoro ptaki wyewoluowały z gadów, to gadów powinno już nie być.

 

Ogólnie te wynurzenia z naukowego punktu widzenia są nic nie warte. Może ewentualnie jako bajka - ale i w tej roli kuleją, bo poziom ignorancji bijący z tekstu aż zniechęca do czytania.


  • 0



#11

ghost25.

    My life in my hands

  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie i póki nauka nie odkryje tego wspólnego przodka w tym aspekcie słowa Darwina pozostają tylko teorią , tak samo jak teoria powstania wszechświata tzw. Big Bang , każdy może mieć swój pogląd (choć też z nie wszystkim czy wszystkimi się zgadzam) i teorię na dany temat , ja szanuję poglądy p.Danikena i poniekąd zgadzam się z jego teoriami a to tylko dlatego że jako jeden z nielicznych nie wciska swoich tez jako prawdy objawione , ten pan stawia dużo znaków????? on przedstawia jakiś punkt widzenia ale nie mówi że tak musi być daje po prostu do myślenia więc nie wiem czemu inni go tak besztają.

Kto wie może faktycznie jakaś rasa robiła na ziemi jakieś eksperymenty genetyczne z których powstaliśmy my ludzie tego wykluczyć nie można co nie znaczy że należy też być o tym święcie przekonanym , mnie taka teoria jest bliska i mogę się z nią zgodzić natomiast gdy ktoś to naukowo z dowodami obali wtedy przekonam się do innego zdania.


  • 0

#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawdź definicję słowa "teoria".


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 27.02.2015 - 12:49

  • 0



#13

ghost25.

    My life in my hands

  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria  i cytat "Teoria niemożliwa do potwierdzenia (w danym stopniu rozwoju nauki) faktami lub dowodem matematycznym to hipoteza" a w przypadku wspólnego przodka jest nie możliwe okazanie dowodów tak więc przechodzi w hipotezę i tu w tym momęcie Darwin może się mylić aż ktoś nie poprze tego twierdzenia dowodem , a teoria ja w linku polega na tym co masz w linku plus odnosi się do tego cytatu co specjalnie zacytowałem.


  • 0

#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W momencie zbadania genomu człowieka i małpy i wykazania, że powiązania genetyczne zgadzają się w tym co wynika z mechanizmu ewolucyjnego, teza stała się teorią.


  • 0



#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wspólnego przodka ale kogo konkretnie ? bo w zasadzie wiele gatunków wywodzi się od jakiegoś wspólnego przodka. A tak po za tym teoria darwina jest prawdziwa nawet gdy tzw.wspólnych przodków nie wszystkich udało się ustalić. Są skamieniałości, formy pośrednie, przykłady ewolucji na wyspach itp.
Więc pisanie że czegoś nie oznacza że to obala teorię.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 27.02.2015 - 17:54

  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: powstanie człowieka, kosmos

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych