Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zachowanie sąsiadów czy paranoja ?

dziwne zachowania sąsiadów

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#46

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Zapalają się raczej w zależności od jasności na zewnątrz niż godziny. Jednak jest to dosyć jasny schemat, jak zaczyna się ściemniać (na tyle,że widoczność staje się już dosyć ograniczona) światła się zapalają i gasną już przy całkowitej jasności, zazwyczaj po godzinie 8/9.

Wpisz sobie w Google hasło czujniki zmierzchu / czujniki zmierzchowe i poczytaj o tym na jakiej zasadzie działają i dlaczego coraz częściej stosuje się je w mieszkaniach.

 

Też o tym myślałam, ale po co komuś światło w środku nocy? Może hoduje jakieś rośliny? :) 


  • 0



#47

Sasanka.
  • Postów: 34
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Zapalają się raczej w zależności od jasności na zewnątrz niż godziny. Jednak jest to dosyć jasny schemat, jak zaczyna się ściemniać (na tyle,że widoczność staje się już dosyć ograniczona) światła się zapalają i gasną już przy całkowitej jasności, zazwyczaj po godzinie 8/9.

Wpisz sobie w Google hasło czujniki zmierzchu / czujniki zmierzchowe i poczytaj o tym na jakiej zasadzie działają i dlaczego coraz częściej stosuje się je w mieszkaniach.

 

Też o tym myślałam, ale po co komuś światło w środku nocy? Może hoduje jakieś rośliny? :)

 

Hm... chyba nawet wiem, jakie rośliny. Nawet to byłoby całkiem logiczne: biedny chory człowiek, który prowadzi hodowlę (taką, a nie inną), żeby ulżyć sobie w nieszczęściu.

Albo zwykły hodowca testujący efekty swojej pracy, okupionej wysokim rachunkiem za prąd ;)

 

A tak na poważnie. A. Hitchcock nakręcił w 1954 roku film p.t.: "Okno na podwórze'. Polecam zresztą. Historia, którą się tu opowiada, wydaje się być całkiem ciekawa. Aż szczerze mówiąc nie chce się usłyszeć zakończenia w stylu: 'byłem tam, faktycznie chora osoba", albo "zapalają światła na całą noc, bo lubią". Jak dla mnie niech ten dreszczyk emocji jeszcze trochę sobie tutaj pobędzie :)


  • 0

#48

avlp.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uprawa konopii odpada, do sztucznego doświetlania roślin potrzeba ok 400 W/m2, takiej mocy nie ma cała kamienica.


  • 1

#49

Aracz.

    Armata to broń popularna

  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wracając do chudej postaci, którą widziałeś w nocy.

Mi się wydaje, że to może być np: chora żona tego mężczyzny. On jest zdrowy i funkcjonuje normalnie, a ona może być chora na coś poważnego i mieć przy tym na przykład słaby wzrok i bezsenność, przez co musi mieć cały czas zapalone światło. 


  • 0

#50

.MrRafik.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam :)

Od kilku lat zachodzę okazjonalnie na forum, raczej z ciekawości niż z pragnienia. Czasem jakiś fajny temat się trafi i poczytam sobie. Tak więc Witam wszystkich w tym moim pierwszym poście.

 

Co by nie robić zbędnego offtopicu, przejdę od razu do rzeczy. Czy dałbyś radę kolego zrobić Stream internetowy z okna? Każdy mógłby spokojnie obserwować co się dzieje w mieszkaniu na przeciw i akurat internauci może więcej rzeczy dopatrzą się przez kolejne noce. Po drugie, zrobienie takiego Streamu w ogóle nie jest problematyczne. Wystarczy zwykła kamerka internetowa.


  • 0

#51

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Fascynuje mnie to że autor nie zapyta albo nie dowie się kto mieszka w tej kamienicy. Przecież to proste...

Może to agen FBI albo facet w czerni , albo istota pozaziemska potrzebująca światła..Demon w ludzkiej postaci ? Albo seryjny morderca. Ja bym tam po prostu poszedł albo wyszedł na jakiś szczyt/ górke/ inną kamienicę i obserwował co się dzieje.

Tym ktorzy nie wierzą w takie istoty polecam Ten film i minutę od 3.10:   


Użytkownik LayneStaleyRIP edytował ten post 06.04.2014 - 03:45

  • 0

#52

.MrRafik.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@LayneStaleyRIP, autor tematu już wie kto w tym mieszkaniu mieszka. Czytaj dokładnie :) 


  • 0

#53

kupa.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To, że mężczyzna wygląda i zachowuje się na pozór normalnie o niczym nie świadczy. Podejrzewam, że po krótkiej rozmowie z doktorem Mengele też nie wiedziałbyś z kim masz do czynienia. Za mało jest faktów... to może być artysta, który tworzy na podłodze jakieś dzieła, konstruktor zdalnie sterowanych zabawek (sunacych po podłodze), wariat, może wynajmować z kimś (np, z tamtą kobietą) mieszkanie na 2, mogą trzymać w domu coś co wymaga stałego dostępu światła.... całe mnóstwo mniej lub bardziej prawdopodobnych, prostych i zawikłanych teorii. Zastanawiam się co ja bym zrobił gdybym był w takiej sytuacji. Pierwsze co, to wpisałbym podejrzany adres w google...  :szczerb: Jeśli prowadzi jakąś działalność w domu to przy odrobinie szczęścia duzo się dowiesz, a może gdzieś na domofonie np. jest jego nazwisko? Czy to jest Wrocław albo Białystok?


  • 0

#54

Yav.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przepraszam, ale może zamiast sobie wkręcać i wymyślać rzeczy niestworzone, może po prostu idź tam rano - zapukaj, może ktoś ci otworzy - może będziesz mógł pomóc i zrobisz więcej dla świata niż pisząc o tym "zjawisku" tutaj.

 

Na prawdę, ew. możesz zaczepić sąsiadów  - listonosza - cokolwiek... 


Użytkownik Yav edytował ten post 06.04.2014 - 21:56

  • -1

#55

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Azahil nie ma się czym przejmować, dobrze że podchodziłeś do tego racjonalnie wyjaśniając fakty. Czasem lepiej jeśli coś budzi naszą uwagę przyjrzeć się temu dobrze i sprawdzić, a być może ktoś kiedyś zobaczy coś "niewyjaśnionego". Ignorowanie ostrzeżeń oraz dziwnych i nietypowych zjawisk sprawia, że stajemy się nie czuli(tracimy czujność) i w ten sposób tracimy szansę dostrzec coś czegoś nikt inny wcześniej nie widział.

 

Pozdrawiam

Sven ;)


  • 0



#56

insomnia_robin.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc zaintrygowała mnie ta historia, chciałabym wiedzieć więcej. 


  • 0

#57

adrenaline.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc zaintrygowała mnie ta historia, chciałabym wiedzieć więcej. 

Ja też się wkręciłam i w głowie mam już pierdylion rozwiązań, wszystkie raczej z gatunku science fiction...żeby tylko potem nie mówili o tym we wszystkich serwisach informacyjnych....w sensie, żeby nie okazało się, że tam naprawdę dzieje się coś dziwnego. Może jednak warto popytać sąsiadów z tamtej kamiennicy? I ten pomysł z całonocnym nagrywaniem, ewentualnie live streamingiem, nie wydaje się taki najgłupszy.... :>


Edit; A może mieszkańców tego lokalu prześladują "ludzie cieniści" i w związku z tym, światła są formą ochrony/strachu przed nimi?  ;p


Użytkownik adrenaline edytował ten post 21.04.2014 - 17:28

  • 0

#58

Minatrix.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich. Temat ten zmusił mnie do założenia tu konta, przeczytałam wszystko do samego końca, zastanowiłam się nad tym i myślę, że jeżeli facet mieszka sam i ma coś koło 30 lat... To przepraszam teraz za humorystyczność, ale może korzysta z usług prostytutek? ;) A chuda postać widziana w oknie i zasłaniająca firankę to po prostu kobieta?


  • 0

#59

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyżby nastąpiło typowe dla pseudoprawdziwych teorii zniknięcie autora tematu, którego racjonalne argumenty wytrąciły z równowagi?


  • 0

#60

ZielonyKubek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę nikogo straszyć, ale historia mi się luźno skojarzyła z pewną mangą:

http://www.tenmanga..../214625-13.html

(po angielsku, ale nie ma skomplikowanych słów).


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: dziwne, zachowania, sąsiadów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych