Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie chcę wychodzić z ciała...;/

niechciane oobe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

epoche.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

  Większośc z Was wychodzi z ciała z wyboru lub pragnie to robić ja niestety robię to mimo ,że nie chcę. Właściwie nie moge tego nazwac całkowitym wyjściem, bo nie latam nigdzie tylko wiszę nad ciałem. Zaczęło się od paraliżów a teraz już od razu mam OOBE.

To jest bardzo męczace..Niby na początku jest przyjemnie, czuję się zrelaksowana ale później występuje przerażający dźwięk i wibracje, ciemność i ta niemoc już po wyjściu.

Przeczytawszy tu niektóre historie ludzi trochę się zaniepokoiłam. Wolałabym nie doznawać tego.

 

Powiedzcie mi ,dlaczegowychodzę z ciała  mimo że nie ćwiczę żadnych form medytacji,relaksacji, nigdy tego nie robiłam i nie interesowałam się tym?

I przede wszystkim, proszę pomóżcie mi pozbyć się tego. Jak można przestać wychodzic z ciała ?

 


  • 0

#2

Claude.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może przechodzisz okres dojrzewania? Wtedy właśnie nasza psychika jest niestabilna co może dawać różne efekty. Na ten przykład, osobiście miałem problemy ze snem w wieku czternastu lat, jakoś po roku wszystko się ustabilizowało. Na twoim miejscu zaprzestałbym czytania o tym całym OOBE, oraz spróbować zająć się czymś ciekawszym.

Użytkownik Claude edytował ten post 13.03.2014 - 22:40

  • 1

#3

Zevs.
  • Postów: 110
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Może przechodzisz okres dojrzewania? Wtedy właśnie nasza psychika jest niestabilna co może dawać różne efekty. Na ten przykład, osobiście miałem problemy ze snem w wieku czternastu lat, jakoś po roku wszystko się ustabilizowało. Na twoim miejscu zaprzestałbym czytania o tym całym OOBE, oraz spróbować zająć się czymś ciekawszym.

Popieram w 100%, wychodzenie z ciała bez potrzebnej wiedzy może okazać się bardzo niebezpieczne, nie chodzi mi tu niemoc w wybudzeniu się. Jak zaprzestać nie wiem :/


  • 0

#4

Claude.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma czegoś takiego jak wychodzenie z ciała, OOBE to stan pośredni między snem a światem rzeczywistym. Pozostajemy wtedy świadomi, coś na wzór transu gdzie widzimy masę wymyślonych przez nasz mózg rzeczy. Najlepiej byłoby gdybyś zaprzestała przeglądania informacji dotyczących tego stanu. Wtedy szybko zapomnisz, oraz wrócisz do normalnego funkcjonowania.
  • 0

#5

Zevs.
  • Postów: 110
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Cytuje wikipedię: Eksterioryzacja (ang. out-of-body experience – OBE, rzadziej OOBE, doświadczenie poza ciałem) popularnie tu nazywane wychodzenie z ciała.


Użytkownik Zevs edytował ten post 13.03.2014 - 22:59

  • 0

#6

Claude.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już dawno obalona została teoria dotycząca latania swoim duszkiem po globie ziemskim, zalecam odwiedzenie kilku tematów oraz przeczytaniu kilku poważniejszych książek na ten temat. Jeśli nadal upierasz się na swoim, to możemy zorganizować test gdzie wskażesz mi miejsce pobytu mojego zdjęcia w czepku na głowie. (podeślę fotki mojego miejsca zamieszkania, mogę nawet poprosić o nadzorowanie tego przez moderatora)
  • 0

#7

Zevs.
  • Postów: 110
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie czytałem poważnych książek na ten temat, nie pisałem że OOBE lub wychodzenie z ciała to "latanie swoim duszkiem po globie ziemskim", ale wiem na czym to polega i czym się może skończyć dlatego chciałem autorkę tego tematu o tym powiadomić.

 

Edit: jaki czepek ? ;o

Edit2: ty chyba mówisz o podróżach astralnych?


Użytkownik Zevs edytował ten post 13.03.2014 - 23:20

  • 0

#8

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

To jest bardzo męczace..Niby na początku jest przyjemnie, czuję się zrelaksowana ale później występuje przerażający dźwięk i wibracje, ciemność i ta niemoc już po wyjściu.

 

Mi to brzmi po prostu na paraliż senny a nie żadne wychodzenie z ciała..

 

Proponuję, żebyś opisała jak wygląda to twoje oobe.


  • 0



#9

epoche.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam 19 lat i podkreślam ,że nie czytałam o tym przed pojawieniem się tego zjawiska. Zainteresowałam się dopiero po. Wydaje mi się ,że to nie jest paraliż dlatego ,że paraliże miewałam kiedyś codziennie przez pewien okres i to było coś innego.  Dwa dni temu miałam tak,że po zamknięciu oczu, od razu poczułam jakby moja dusza wyszła, już bez żadnych nieprzyjemnych uczuć. Wydawało mi się nawet ,że miałam otwarte oczy i machałam ręką która przecież leżała na kołdrze. To było nawet ok. Ale poprzednie doświadczenia, kiedy czułam jakby coś mnie wyrywało z ciała i jakiś nieokreślony głos- one właśnie są męczące. To takie uczucie bycia na pograniczu...

 

Jeżeli chodzi o pojęcia których używam , to nie znam się na tym, piszę o wyjściu z ciała bo tak się to potocznie chyba nazywa. Nit tak na prawdę nie ma pełnej wiedzy na ten temat , czy to jest prawdziwe czy wyimaginowane wyjście. To wszystko jest dość interesujące ale mnie to chyba przerasta.

Chciałabym tak zwyczajnie wieczorkiem połozyć się spać i po prostu zasnąć :)

A wy macie tak co noc ? wywołujecie to czy też przychodzi samo ?


  • 0

#10

Dante..
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie śpij na plecach. 

spam.gif
Prosiłbym pisać mniej lakoniczne posty.
Masturbis.

  • 0

#11

epoche.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

akurat tą sytuację z ręką miałam, kiedy spałam na boku, choć wiem ,że leżenie na plecach sprzyja


  • 0

#12

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wychodzenie z ciała to według naszej wiedzy po prostu sen.

To co opisujesz (wyrywanie duszy, jakieś głosy) mi szczerze mówiąc wygląda właśnie na jakiś paraliż senny, a ta scena z ręką - na omamy hipnagogiczne czy płytki sen. Często zdarza się, że po szybkim zapadnięciu w sen tak jakby kontynuujemy naszą myśl sprzed zaśnięcia, vide sytuacje, gdy budzimy się rano i chcemy sprawdzić godzinę - sprawdzamy ją, po czym budzimy się znów i okazuje się, że tak naprawdę zdążyliśmy usnąć przed wykonaniem czynności, a ta nam się przyśniła. Tak więc mogło ci się przyśnić, że po prostu nie śpisz - leżysz na łóżku i coś tam robisz.

 

No ale rozumiem, że ciągłe paraliże senne i tego typu "atrakcje" mogą być męczące. Jak sobie z tym poradzić? Nie wiem czy się da, jak ktoś wyżej pisał - można unikać spania na plecach, mnie paraliż nigdy nie dopadł gdy spałem na boku. Inna sprawa to to, że nagminnie występujący paraliż senny może być objawem chorobowym, więc jeżeli czujesz, że zjawisko to nasilone jest ponad normę, to udaj się do lekarza.


  • 0



#13

epoche.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to tylko sen ale przerażająco realny...A co do teorii paraliżu to nie jestem przekoana. Miałam nieraz ( nawet śpiąc na brzuchu) i to zupełnie inne uczucie I wtedy gdy mi sie często zdarzał poszłam do lekarza, takiego ogólnego ale jedyną odpowiedzią było przerażenie i zdziwienie w oczach ;] Na szczęście tego paraliżu już praktycznie nie odczuwam ale pojawił się ten problem który tu opisałam. Mam w każdym razie nadzieję ,że to minie samo jakoś. postaram się zasypiaćna boku. Dziekuję Wam za rady!:)


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych