Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzony bar w Bolton

bar duch Nawiedzony

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obsługa jednego z najstarszych pubów w Wielkiej Brytani wierzy iż nagrali paranormalną aktywność na taśmach z kamer CCTV

 

Nagranie zostało wykonane w pubie Ye Olde Man and Scythe w Bolton (Greater Manchester). Na owym filmie widać miotającą się za barem dziwaczną postać.

 

Całe zajscie zostało zauważone przez menagera Tony'ego Dooley'a, po tym jak zauważył iż kamery monitoringu przestały działać o godzinie 6:18. Postanowił sprawdzić zapis z kamer.

"Przyszedłem rano do pracy i zauważyłem rozbite szklanki na podłodze. - relacjonował potem Tony - Postanowiłem więc sprawdzić zapis z kamer. To co tam ujrzałem , przerosło moje oczekiwania. Tak coś było."

 

Niektórzy uważają że duch Jamesa Stanleya, rojalisty (stronnik króla, dynastii królewskiej), który spędził ostatnich kilka godzin swojego życia właśnie w tym barze zanim został scięty w 1651 roku nadal przebywa w tym miejscu .

 

A to film o którym tak głośno ostanio na Wyspach.

 

 

'Ghost' caught on camera in haunted pub - Tłum. Sante


  • 1



#2

Świstak.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawe. Jednak spodziewam się sporego rozrzutu wśród interpretacji użytkowników. Ktoś powie, że coś tam widać, a ktoś inny będzie dowodził, że to kwestia światła, bo akurat na zewnątrz coś się ruszało. Jednak ciężko oprzeć się sugestii, że widać tam kontury ludzkiej sylwetki.


  • 0

#3

Przemek22.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dość łatwo zrobić coś takiego na kompie. Wątpię żeby to była prawda.


  • 0

#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam podobne odczucia - wypisz, wymaluj efekty z horroru (takie przeskakiwanie zbliżającej się postaci, co kilka klatek - nie wiem jak to się fachowo nazywa).

Jedna rzecz, która mnie zastanowiła, to ten "cień", po prawej stronie kadru, tam gdzie wiszą obrazki na ścianie (mniej więcej 0.26 - 0,28 sec.) zaraz po tym jak znika postać z centralnego planu.

Wygląda to tak jakby rzucała go osoba przechodząca wzdłuż lady barowej - od centrum w kierunki kamery.

Duchy nie rzucają cieni? (tak tylko pytam żeby się upewnić).

Nie bardzo też rozumiem, dlaczego to błyskające światło pada od strony kamery - jakby zza planu (widać to szczególnie na tych butelkach stojących po lewej, mniej więcej od 0,19 sec.

Spodziewać by się było można (no dobrze - ja bym się spodziewał), że efekty świetlne, jeśli już, będzie "generował" raczej duch.


  • 0



#5

Michalluss.
  • Postów: 46
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Napewno obroty w barze wzrosną, i taki jest powód pojawienia sie ducha - reklama.


  • 0

#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Dość łatwo zrobić coś takiego na kompie. Wątpię żeby to była prawda.

Powiedziłbym że dość łatwo to zrobić nawet bez komputera. Żyłka , kawałek tiulu i drucik dla nadania kształtu i tyle. Pomijam fakt że tego typu reklama przynosi całkiem wymierne zyski. Poza tym to najstarszy pub w Anglii , bardzo starnnie odwołuje się do swojej bogatej historii . Wymyślenie takiej historii świetnie by współgrało z wystrojem wnętrza. Poza tym ta nazwa: Starzec z Kosą...Dosłownie grzech niemieć własnego ducha. :szczerb:

 

b4k2sm7.jpg

 

 

6ExcX3j.jpg

 

Vw8rNDH.jpg

 

G7p2fEM.jpg


  • 0



#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie jest najstarszy pub w Anglii, choć każdy region takowym się legitymuje. To jest najstarszy pub w Anglii, co zostało potwierdzone dekretem królewskim: 

Ye Olde Trip To Jerusalem w Nottingham. Pierwotna nazwa to The Pilgrim i jako przystanek pielgrzymów przez lata służył.

35831pj.jpg

Założony w 1189 r. Jak przystało na tak stary pub, posiada też swoje duchy i upiorne gadżety - model ręcznie wykonanego galeonu. Kto go dotknie, umrze. Choć nie wiadomo tak naprawdę kiedy... Opisałem podobne przypadki na terenie hrabstwa Nottingham w temacie: "Tam gdzie mieszkamy też jest straszno..."   http://www.paranorma...-jest-straszno/


Użytkownik Staniq edytował ten post 28.02.2014 - 21:53




#8

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

czysty marketing, niestety.

 

offtop2.gif

 

ban30.gif

 

Kolejny spam. Urlop 30-dniowy.

 

Kronikarz


  • 0

#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy jakieś duchy pojawiają w Piwnicy Świdnickiej, gdzie podają piwo od XIII wieku?


  • 0






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: bar, duch, Nawiedzony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych