Skocz do zawartości


Zdjęcie

Legendarna polska broń

karabin przeciwpancerny UR

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

Varamir.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak można zachwycać się narzędziem ktore zabija czlowieka. To nie sztuka tylko arogancja.

 

Mężczyzna ma penisa.

Jak my, mężczyźni, możemy żyć ze świadomością, że mamy narzędzie gwałtu!

Toż to arogancja...


  • 2

#17

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Varamir

 

Korwinowski absurd? Broń stworzyła inteligenta istota w celu unicestwiania innych istot ludzki w walce o przetrwanie, ego, by wyładować adrenaline, niemoc, zaspokoić prymitywne instynkty. Broń ciągle się rozwija, a nasz instynkty pozostają. Zadaj sobie pytanie, co jeśli za 50 lat 30 państw będzie posiadać bomby atomowe? To też broń. Albo karabiny ala działka jądrowe. Też będziesz zgrywał macho jak wybuchnie 3 wojna światowa? Nie, będzie trupem jak kilka miliardów żywych istot, które chcą się rozwijać w stronę równowagi biologicznej a nie  rozwijać mechanizmy bojowe . Mi zależy żeby ta cywilizacja przetrwała, i wiem że ego to potwór który zżera wszystko na swojej drodze. Broń jest jego sługą a żołnierze którzy idą walczyć, dla takiego putina, obamy czy innych terrosrystów światowych wracają z umysłem jeszcze bardziej chorym niż wylatywali. Ich trauma nie ma końca, nie potrafią wrocić do spoleczenstwa kiedy kogoś zabili. Zachywcanie się bronią jest nie na miejscu.


  • -3

#18

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Varamir

 

Korwinowski absurd? Broń stworzyła inteligenta istota w celu unicestwiania innych istot ludzki w walce o przetrwanie, ego, by wyładować adrenaline, niemoc, zaspokoić prymitywne instynkty. Broń ciągle się rozwija, a nasz instynkty pozostają. Zadaj sobie pytanie, co jeśli za 50 lat 30 państw będzie posiadać bomby atomowe? To też broń. Albo karabiny ala działka jądrowe. Też będziesz zgrywał macho jak wybuchnie 3 wojna światowa? Nie, będzie trupem jak kilka miliardów żywych istot, które chcą się rozwijać w stronę równowagi biologicznej a nie  rozwijać mechanizmy bojowe . Mi zależy żeby ta cywilizacja przetrwała, i wiem że ego to potwór który zżera wszystko na swojej drodze. Broń jest jego sługą a żołnierze którzy idą walczyć, dla takiego putina, obamy czy innych terrosrystów światowych wracają z umysłem jeszcze bardziej chorym niż wylatywali. Ich trauma nie ma końca, nie potrafią wrocić do spoleczenstwa kiedy kogoś zabili. Zachywcanie się bronią jest nie na miejscu.

Broń służy również do obrony jednego życia kosztem drugiego i nie tylko. Broń mają różne służby, które utrzymują porządek. Broń jest warunkiem ładu i spokoju.


  • 0

#19

Varamir.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Varamir

 

Korwinowski absurd? Broń stworzyła inteligenta istota w celu unicestwiania innych istot ludzki w walce o przetrwanie, ego, by wyładować adrenaline, niemoc, zaspokoić prymitywne instynkty. Broń ciągle się rozwija, a nasz instynkty pozostają. Zadaj sobie pytanie, co jeśli za 50 lat 30 państw będzie posiadać bomby atomowe? To też broń. Albo karabiny ala działka jądrowe. Też będziesz zgrywał macho jak wybuchnie 3 wojna światowa? Nie, będzie trupem jak kilka miliardów żywych istot, które chcą się rozwijać w stronę równowagi biologicznej a nie  rozwijać mechanizmy bojowe . Mi zależy żeby ta cywilizacja przetrwała, i wiem że ego to potwór który zżera wszystko na swojej drodze. Broń jest jego sługą a żołnierze którzy idą walczyć, dla takiego putina, obamy czy innych terrosrystów światowych wracają z umysłem jeszcze bardziej chorym niż wylatywali. Ich trauma nie ma końca, nie potrafią wrocić do spoleczenstwa kiedy kogoś zabili. Zachywcanie się bronią jest nie na miejscu.

 

 

Większych bredni dawno nie słyszałem.

Układasz słowa pod siebie, aby to co piszesz miało chodź cień szans nie być totalną bzdurą, no niestety wyszło inaczej.

Strasznie stronniczo oceniasz ludzi, nienawiść, pycha, EGO. Jeżeli chcesz być obiektywny, to wspomnij też o takich rzeczach jak braterstwo, miłość, oddanie, honor.

Nie każdy człowiek ma problem z EGO, nie każdy człowiek jest szaleńcem który chce mordować. Używając słowa ludzie, piszesz o kim?

O matkach, dzieciach? Piszesz o ludziach którzy pasują do twojego światopoglądu.

Tysiące lat wojen i walk i co? Dalej istniejemy. Broń służy do zabijania, jest wykorzystywana w złych celach. Ale litości, gdyby ktoś zagroził twojej rodzinie, nie zastrzeliłbyś go w obawie o własne życie? Życie jest dla Ciebie największą wartością? A co z ideologią, honorem, przekonaniem?

Kończ waść, wstydu oszczędź.


  • 1

#20

JPKJM.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dosłownie ręce opadają... Drogi LayneStaleyRIP, gdzie Ty, do diabła, masz tutaj gloryfikację broni? Czytać ze zrozumieniem jeszcze nie nauczyli?? Zapętliłeś się w swoich, powiedzmy, dziwacznych argumentach i dalej w to brniesz. Ja rozumiem że w dobie internetu i każdej możliwej do znalezienia w nim bzdury młody umysł chłonie jak gąbka różne znalezione w tymże necie rewelacje, że każda tematyka czy to New Age'owa, czy hipisowska, lewacka, poprawnopolityczna, tęczowa,  kosmopolityczna czy też po prostu dowolny, pseudopacyfistyczny bełkot bez problemu mogą zachwycić pewne jednostki ale... No pytam ja Ciebie jeszcze raz- gdzie tu, na psa urok jest pochwała broni?

Nie daruję sobie i spróbuję łopatologicznie przybliżyć Ci pokrótce treść artykułu, o który zrobiłeś tyle zamieszania: autor opisuje historię karabinu przeciwpancernego UR wz. 35. Niezwykle udanej i wyprzedzającej konkurencję o kilka lat konstrukcji- dzieła polskich inżynierów. Tu mała dygresja- broń przeciwpancerna, to, z zasady, broń defensywna- nie służy do wymordowania cywilizacji 43 miliardów wąchających kwiaty, kontemplujących wszechświat, posiadających półtorametrowe, siwe brody, odzianych w togi filozofów- jest to broń służąca do obrony przed napastnikiem (napastnik to strona która atakuje (napada) stronę zmuszoną tym samym do obrony lub śmierci). UR był na tyle udaną konstrukcją że inne, uważane za nowoczesniejsze od polskiej armie, używały go jeszcze parę lat po Kampanii Wrześniowej, wykorzystywały rozwiązania techniczne do skonstruowania własnych karabinów ppanc. Ba, pojedyncze egzemplarze były używane jeszcze w latach 80-tych.

Nigdzie nie jest napisane że Polacy, z pewnością posiadający nawet większe od innych krrrrwiożerczych narodów, Ego (swoją drogą-WTF?? o co chodzi z tym ego?), planowali uzbroić każdego żołnierza w UR-a i posłać tak uzbrojone zastępy na niczego nie spodziewające się, skłaniające się ku rozwojowi równowagi biologicznej, narody świata. Jest napisane że była to broń skuteczna, będąca w stanie zniszczyć dowolny niemiecki czołg używany podczas ataku na Polskę (przypomnę- przegraliśmy tę kampanię- mimo wszystko niemieckie czołgi rozjechały nasze wojska co poskutkowało okupacją naszego kraju (Polski), niektórzy uważają że aż do 1989 roku...).

 

Do jednego Twojego argumentu muszę jednak się przychylić- masz rację, jest rzeczą karygodną że na tym forum pojawiają się tego typu tematy. I to jeszcze jakieś historyczne, no, siara straszna. Przecież to tylko zajmowanie miejsca które możnaby przeznaczyć na jakiś, pisany przez 14- latków, ciekawy i zaangażowany temat- ot, chociażby "Czemu wojny są głupie i kto za nimi stoi (masoni? goverment? Reptillianie?)", "Za 4 lata mam komisję wojskową, poradźcie co robić, jestę pacyfistę!!!1111", "Z jakiego gatunku sera jest Księżyc? Czemu nie widać go w dzień?".


  • 1

#21

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, wreszcie ktoś trafił w sedno sprawy :beer2:  Brawo.

I DUŻY PLUS za ten post.


  • 0



#22

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Up

 

To jest forum paranormalne, zawsze takie było . To wy - prawicowcy, którzy się tutaj masowo zagnieździliście - niszym szarańcza, , i minusujecie notorycznie moje posty , bo nie pasują do pseudo-darwinistycznego układu waszych przekonań, niszczycie to forum topicami które nie mają nic wspólnego z kosmitami, yeti, duchami, zjawiskami paranormalnymi. Linia forum zboczyła w złą stronę. Na innych forach tego typu widzę masę niezwykle ciekawych informacji związanych ze zjawiskami paranormalnymi, a tutaj widać tylko hasła polityka, masoneria, walka z kościołem, Historia polski etc.To samo z wątkiem kary śmierci, powstał nowy, chociaż prosiłem żeby pisać w starym bo było conajmniej kilka wątków tego typu.  A ty koleś powyżej ,chłone to co uważam za logiczne i słuszne. Dla mnie zabijanie i wojny są pętlą ktora ciągle dziala w ten sam sposób - przejąć Teren A (polska), by po 300 latach państwo B (Ukraina) domagało się terenu A, a po 500 latach państwo A (polska) domagała się terenu przejętego przez państwo B. Gdzie tu widzisz honor? logike? powage? To dzieci bawią się rozsądniej. Tylko że my posiadamy broń atomową. I ta zabawa się niebawem skończy. Wiem że powiało cięzkim offtopem w tym topicu ale nie mogłem się kolejny raz powstrzymać by was przejechać ciężkim bmp. A co do pytań czy bym bronił swoją rodzinę. Nie. Bo wierze w życie po śmierci, wierze że ten który mnie zabije będzie reikarnował w niższe istoty żeby samemu przekonać się jak to jest. Stoicki spokój i pochwała pacyfizmu. Stop broni. Minusujcie. Start!


Użytkownik LayneStaleyRIP edytował ten post 24.02.2014 - 21:37

  • -2

#23

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Pozwoliłem sobie oddzielić poboczny wątek w to miejsce:

 
Wracając do tematu
W karabinach snajperskich zastanawiało mnie dlaczego konstruktorzy trudzą się podczas kombinowania nowych rodzajów amunicji, coraz większych ładunków prochowych, uzyskanie jak największych prędkości początkowych pocisku skoro montują na końcu lufy hamulce które osłabiają odrzut lub powodują że pocisk staje się poddźwiękowy itp. Nie można tej energii przekierować bardziej pożytecznie? 

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych