Skocz do zawartości


UFO sfotografowane niedaleko Puy de Sancy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

UFO sfotografowane niedaleko Puy de Sancy, Francja.

 

nk7e.jpg

 

Fotografia należy do najlepszych w swoim rodzaju.  Na zdjęciu widać jak obiekt obraca się wokół własnej osi. Część górna wydaje się być większa od dolnej. Widać też, że linia „równika” i  „bieguny”, mają ten sam, jasnobrązowy kolor.

 

qp91.jpg

 

4ksq.jpg

 

„Bieguny”, mogą być swego rodzaju otworem, lub kopułą. UFO jest wypełnione błękitem. Istnieje szansa, że obiekt może zmieniać swój kształt. Warto nadmienić, że NOL przypomina swoją budową ziemię, np. poprzez spłaszczenie przy biegunach.

 

ppqg.jpg

 

Mam dużo problemów z określeniem dystansu, myślałem, że wynosił 50m, ale pan Pages (fotograf), poinformował mnie, że było to około 150-200m. więc zostańmy przy tej odległości.

 

Na dwóch zdjęciach widać jak światło odbija się od linii ”równika”. Tak na pierwszy rzut oka myślę, że ciało jest stałe lub półstałe.

Do wczoraj byłym sceptykiem i nie wierzyłem w takie rzeczy. Teraz muszę zmienić zdanie, bo wiem, że to nie może być fotomontaż. Im więcej czasu mija tym więcej robię, aby powiększyć zdjęcie moim oprogramowaniem, i myślę, że te zdjęcia są rzeczywiście prawdziwe (przepraszam fotografa, ale parę razy dostawałem do rąk fotomontaż, takie żarty nie są śmieszne. Jako chrześcijanin nie mogę dawać łatwej wiary tego typu zjawiskom).

 

Nie mam wiele do powiedzenia na temat tych zdjęć, oddaję sprawę znajomemu ufologowi…

 

© 1998-2013 UFODIGEST.Com

 

Tłumaczenie by Schneider.

Zródło zdjęć i treści: http://ufodigest.com/


Użytkownik Schneider edytował ten post 11.02.2014 - 15:52

  • 4

#2

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda ze nie ma opisu co ten obiekt robił. Skoro ktoś fotografował to zapewne widział jak porusza się ten obiekt. Trochę to dziwne ;)


  • 0



#3 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Szkoda ze nie ma opisu co ten obiekt robił. Skoro ktoś fotografował to zapewne widział jak porusza się ten obiekt. Trochę to dziwne ;)

No niestety, fotograf jest francuzem. Ja tego języka nie znam. Mogę tylko z angielskich stron. Tutaj blog tego pana: http://ovniparanormal.over-blog.com/


  • 0

#4

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fake i to ordynarny. Fotka  samego obiektu (obstawiam bombke choinkową) została sfotografowana z uzyciem lampy błyskowej . Niema na niej śladu oświetlenia od słońca jest zato potężny ordynarny odblask charakterystyczny do fotografowania choinki z lampą błyskkową . Gdyby był to prawdziwy obiekt na wolnym powietrzu byłby oswietlony jak inne przedmioty u góry mocniej a na dole  ciemniej . Sfera zawsze dziął nieco jak soczewka i na podstawie oświetlenia mozna precyzyjnie określic źródła światła.Coś podobnie jak  odbicie w soczewce oka czy w kropli.

Przykłady :

Dwa światła symetrycznie po bokach  , nieco powyżej aparatu najprawdopodobniej dwie parasolki

 

3b6XYhv.jpg

 

Lampa błyskowa wbudowana w aparat

:

GAMAG3U.jpg

 

Lampa nasadzona na lustrznkę:

 

EdUp82x.jpg

 

Pół matowy obiekt  oświetlony słóńcem powienien wyglądac  mniej więcej tak:

 

341SMni.jpg

 

światło na "Ufo" wskazuje  że zaostała oświatlona w pomieszceniu zamknietym lampą błyskową.

 Czyli

Fake 


  • 3



#5

Al Bundy.

    Sprzedawca Butów

  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z noxili. Od pierwszego spojrzenia wydawało mi się to podejrzane. Wygląda mi to na "fake".

 
  • 0

#6

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mi także wygląda na fake. Zapewne jakiś fan Pokemonów xD - istny pokeball hah

 

spam.gif

 

Zrozumieliśmy po poprzednich postach, że to fake.

 

Kronikarz


  • 0

#7

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A czym to zdjęcie było robione - kamieniem czy kalkulatorem?

 

2014 rok, a widzę że wszystkie zdjęcia zawierające niby UFO dalej są robione nokią 3310.

 

takie plamy na zdjęciu z kalkulatora to nawet dzieci robią w paincie...


Użytkownik Dave1 edytował ten post 24.03.2014 - 22:46

  • 1

#8

corradam.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słaba jakosc zdjecia- ZLE bo mamy przeciez zaiste aparaty 
Dobra jakośc zdjecia- ŹLE bo to pewnie fotomontaz
Przegladam to forum od kilku lat i widze ze teraz jest tu wiecej sceptykow niz ludzi powaznie zainteresowanych tematami para...


  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych