Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny zbieg okoliczności - telekineza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

sienny.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siemka. Trafiłem tutaj zupełnie przez przypadek. Zdarzyła mi się ciekawa sytuacja. Ostatnio oglądałem film "Carrie" coś mnie tknęło i zacząłem wspominać jak miałem 10-12 lat. Przypomniało mi się, że kiedyś uważałem, że potrafię poruszać "pewną rzeczą" :). Jak byłem mniejszy w kościele parę razy zdarzyło mi się (albo wydawało mi się że tak jest) poruszyć żyrandolem. Było to parę razy w różnych kościołach. Ale jakoś nie przywiązałem do tego uwagi i o tym zapomniałem. Teraz po obejrzeniu tego filmu przypomniałem sobie o tym. Z reguły od paru lat nie chodzę już do kościoła ale w ostatnią niedzielę się wybrałem. Podczas mszy jak to zwykle bywa wyciszyłem się i skupiłem. Pomyślałem, że warto spróbować może akurat znów się uda. Przez 2-3 minuty obserwowałem żyrandol, chciałem sprawdzić czy nic się nie rusza. Nie kręcił się, stał w miejscu. Skupiłem się więc wbiłem w niego wzrok i jakoś "zmusiłem go" żeby się kręcił. Patrzyłem się w niego jakieś 30 sekund aż zyskał naprawdę widoczną prędkość. Pomyślałem wtedy jak większość z was, że pewnie wiatr. Spróbowałem więc go zatrzymać. Zacząłem skupiać się żeby kręcił się w drugą stronę. Nie wiem jak ale po 10 sekundach stał już w miejscu i zaczął kręcić się w przeciwną stronę. Znów pomyślałem jak w jedną się zakręcił przez wiatr to musiał się "odkręcić" tylko czy możliwe, że tak szybko.. Dlatego od razu spróbowałem kręcić tym obok. 15 sekund później kolejny kręcił się zauważalnie. Potem przestałem się na nich skupiać. Pod koniec mszy znów zwróciłem na nie uwagę to wisiały bez żadnego ruchu. 
Serio uwierzyłem wtedy, że to ja zrobiłem, że to możliwe. Jednak potem zacząłem szukać informacji i trafiłem na samych sceptyków. Wszyscy mówili że to zbieg okoliczności, wiatr itd. Ja w sumie też już zwątpiłem i myślałem, żeby nawet tego nie pisać. No ale ;) Nie wiem co mam o tym sądzić. Jak uważacie? 


  • 0

#2

Sniper.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja powiem tak, że są na tym świecie, które się nawet fizjologom nie śniły, ja akurat w telekinezę nie wierzę, ale może się mylę, może ona istnieje, a ty mówisz prawdę... hmm.. może niech się inni wypowiedzą :) 


  • 0

#3

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podobno aby telekineza ci sie udała trzeba w nią mocno wierzyć. Gdzieś tam czytałem, że jak w to nie wierzysz to nie masz najmniejszych szans, więc nie będe negował bo niewiem i nie mnie to oceniać. Próbuj ile wlezie i albo ci sie uda albo cie głowa rozboli hah.


  • 0

#4 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Proponuję spróbować jeszcze raz w bezwietrzny dzień. Wtedy się wszystko wyjaśni.
  • 0

#5

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zdanie powinieneś spróbować z innymi przedmiotami. Żyrandole w kościołach bardzo często kręcą się bez niczyjej ingerencji, a poza tym są wysoko i mogło Ci się łatwo przewidzieć. Spróbuj z przedmiotem, który jest obok Ciebie, wtedy będziesz miał pewność, a nie opierał się na zbiegu okoliczności, który mógł tutaj wystąpić.


  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

super telekinetyk z ciebie. Ja też się czasem patrzyłem na żyrandole w kościołach i też się one same kręciły. Więc nie rób sobie nadziei że masz jakieś moce. Bo to jest zwykłe zjawisko i taki żyrandol się sam kręci nawet gdy pies z kulawą nogą się na niego będzie patrzył. To tak jakby stanąć obok drzewa i zastanawiać czy jego gałęzie poruszają się dzięki telekinezie.


  • 1



#7

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Telekineza nie istnieje. A przynamniej nikt tego nie potrafi udowodnić. Wystarczy zwykły słoik, żeby ich zdolności się wyłączały.. hah


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych