Skocz do zawartości


Zdjęcie

To będzie o mnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

hojo.
  • Postów: 5
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich serdecznie

Na wstępie muszę powiedzieć, że trochę mi głupio, ponieważ korzystam z tego forum już ok. trzech lat, a nie dość, że nie za bardzo się tu udzielam, to jeszcze nie raczyłem Wam się przedstawić. Przepraszam za to i mam szczery zamiar się poprawić.

Nazywam się Piotrek i mam 18 lat, jeśli kogoś to interesuje. Mieszkam niedaleko Opola, więc jeśli ktoś z okolicy chciałby wziąć udział w jakimkolwiek przedsięwzięciu o znamionach paranormalnych to śmiało się na to piszę. Do moich najważniejszych pasji należą: gra w piłkę (ale tą kurnikową wersję), szachy i tenisa stołowego.

Muszę się przyznać, że nie jestem typem człowieka, który potrafi rozmawiać o czymś nieistotnym (np. rozmawianie o tym, jak jest dzisiaj u kogoś pogoda, czy też jaki jest jego ulubiony kolor). Może to niezbyt miłe, ale nudzą mnie rozmowy, które praktycznie nic nie wnoszą. Pomimo tego, nie jestem człowiekiem, którego łatwo jest wyprowadzić z równowagi, może to trochę dziwne, ale w chwilach zdenerwowania przeważnie wyobrażam sobie cały świat z perspektywy obserwatora, który patrzy na życie jak na system połączonych ze sobą przewodów, z których każdy odgrywa tak samo ważną rolę, to sprawia, że cały opanowujący mnie gniew przemija, nabieram wtedy do wszystkiego dystansu, takie rozmyślania zawsze przywracają mnie do optymistycznego postrzegania rzeczywistości.

Chciałbym Wam jeszcze powiedzieć, jak trafiłem na paranormalne.pl i jakich postów możecie się ode mnie tutaj spodziewać. Otóż, kilka lat temu zacząłem interesować się światem, jego problemami i przede wszystkim tym, dlaczego wszystko zdaje się wskazywać na to, że człowiek rzeczywiście zdaje się być istotą wyjątkową na Ziemi, dlaczego tylko my otrzymaliśmy tak wielki dar (inteligencję i chyba duszę), dzięki którym możemy tak wiele tworzyć i niestety tak wiele niszczyć. Szukałem wyjaśnienia w książkach, filmach, rozmyślałem nad tym tematem przez wiele czasu i w końcu z braku odpowiedzi, zacząłem podejrzewać, że za tym musi kryć się coś większego niż ewolucyjne dostosowanie ludzi do środowiska i tak właśnie trafiłem tutaj.

Jeśli chodzi o to, jakie mam zamiar prezentować tu stanowisko, to powiem tyle, że uważam się za osobę o otwartym umyśle i nie zamierzam negować tutaj nikogo, opierając swoje argumenty na własnych spekulacjach i domyśleniach. Dobra dyskusja nie opiera się na sprzeczaniu się o to, czyja wypowiedź bardziej ośmieszy przeciwnika, a tym bardziej na tym, żeby budować swoje zdanie, asekurując się tym, że dany fakt, czy zjawisko jest popierane przez większość. Jestem chętny do udziału nawet w tych bardziej ekscentrycznych tematach (ostatecznie kwestia "płaskiej ziemi" też wchodzi w grę) o ile dyskusja przebiegać będzie kulturalnie, bez zbędnych obelg.

Choć mógłbym jeszcze wiele o sobie napisać, to chyba będę już kończyć, bo nie chcę, żebyście przypadkiem umarli z nudów, czytając moje, trochę przydługie przywitanie i mam nadzieję, że pomimo mojego młodego wieku, zaakceptujecie mnie jako pełnoprawnego członka forum.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku, a tym, którzy jeszcze nie śpią, Dobrej Nocy!

Użytkownik hojo edytował ten post 11.01.2014 - 00:32


#2

Sintitisir.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co tak oficjalnie, przedstawienie się to swojego rodzaju prezentacja siebie - to nie tylko pusty tekst zawierający dane o twojej osobie, w przedstawieniu liczy się także sposób przekazania informacji, no i też m.in. próba zainteresowania "rozmówcy" swoją osobą (chyba że nie jest to twoim celem). Oczywiście przypuszczam że twoje przedstawienie się miało właśnie takie być jak jest, w żadnym wypadku nie mówie że jest złe - jest po prostu specyficzne. Mam wrażenie że starałeś się przedstawić jako otwartego i przyjacielskiego człowieka, jednak wyszło troche tak jakby wymuszone, bardzo oficjalne powitanie - tak jakbyś składał podanie o przyjęcie do danego grona. Po prostu nie zrobiło to na mnie za dobrego wrażenia, mimo że wydajesz się być ciekawym człowiekiem z którym można przeprowadzić ciekawą dyskusje, a ja takich lubie i szanuje. Możliwe że rzuciło mi się to tak w oczy ponieważ sam mam podobny styl i nie wygląda mi to za dobrze z tej perspektywy, to tylko moje zdanie.
Troche ubogo wyglądają twoje "pasje" - no chyba ze jesteś bardzo dobry w szachy i poświęcasz na nie dużo czasu. Mam wrażenie że nie uwzględniłeś tutaj takich rzeczy jak np. filozofia (chodzi po prostu o rozmyślanie, ja to tak nazywam - niemam na myśli nauki jaką jest filozofia, czyli tych wszystkich platonów i innych) czy tematy paranormalne/teorie etc. Chyba że innaczej rozumiemy słowo pasja dla mnie pasja = zainteresowania.
Nie traktuj powyższego jako krytyke czy atak na twoją osobe, bo nie miałem takiego celu.

Interesują cie szachy oraz ta piłka z kurnika (swoją drogą nigdy w nią nie grałem, ale wygląda to na gre logiczną). Robiłeś kiedyś test iq, albo myslałeś nad tym? Szachisci o dziwo mają zazwyczaj bardzo wysokie iq (co wcale nie znaczy ze są inteligentni, iq != inteligencji).

W każdym razie witam cię na forum.

@Edit
Caroline, data rejestracji nie oznacza wcale że wcześniej nie czytał tego forum, to że ma konto znaczy jedynie o tym że postanowił się wypowiadać częściej lub rzadziej, ja np. też korzystam z tego forum ponad 3 lata i data rejestracji jak widać, postów też niemam za dużo, co nie zmienia faktu że używam forum praktycznie codziennie.
Btw. mam nadzieje że hojo tu jeszcze zawita.. dziś już był zalogowany. Niema to jak napisać "recenzje" o sobie po to by inni sobie poczytali i już wiecej nie zawitać do tego tematu. No cóż dziękujemy za cenne informacje na temat twojej osoby. Nie lubie czekać na odpowiedź i co dziennie 2-3x sprawdzać strone. =\

Użytkownik Sintitisir edytował ten post 11.01.2014 - 20:09


#3

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witaj :) Wg moich obliczeń to jesteś na vrp rok i niecałe 2 miesiące :P a nie 3 lata :D

Użytkownik CarolineŸ edytował ten post 11.01.2014 - 17:58






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych