Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jestem pewna, że miałam doczynienia ze zjawiskiem paranormalnym, ale jestem ciekawa waszych opinii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zjawiska paranormalne nie powinny być możliwe do wyjaśnienia w naturalistyczny sposób. Jeśli jednak są i nie wymagają rzadkiego zbiegu okoliczności, to stajemy w szczególnej sytuacji - czy mamy bez podstaw uznać je za paranormalne, gdy nie jest to jedyne wyjaśnienie? Żaden z dwóch elementów twojego przeżycia nie jest nienaturalny, co więcej ich zdarzenie się zaraz po sobie nie jest niewytłumaczalne. Skoro tak to poza twoim osobistym przeświadczeniem że było to coś niezwykłego, my, czytelnicy twoich postów, nie mamy żadnych niezbijalnych dowodów.
  • 2



#17

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie to żebym był złośliwy, ale pod jakimkolwiek tematem o zjawiskach paranormalnych itp. wiele ludzi próbuje usilnie udowodnić to przyziemnymi rozwiązaniami, ale nie mają co do tego całkowitej pewności to raz,


Dzieje się tak, ponieważ większość tego typu tematów da się racjonalnie i stosunkowo prosto wyjaśnić, po co więc błądzić?

W historii tego forum opisów przeżyć w stylu "leżałem gdy nagle coś się zaczęło dziać, poczułem czyjąś obecność, ktoś zaczął do mnie mówić i mnie przytrzymywać, czułem silną energię/otchłań/zło etc" było dziesiątki jak nie więcej. I bynajmniej nie uważam, by takie tematy były czymś złym. Prawdopodobnie każdy, kto nie wiedział wcześniej o istnieniu paraliżu sennego i nagle sam go przeżył, łącznie z niekiedy przeróżnymi "atrakcjami" mu towarzyszącymi, zastanawiał się czy aby nie spotkało go coś niewytłumaczalnego. Jednak zdecydowana większość takich historii (w tym i ta będąca przedmiotem tej dyskusji, przynajmniej moim zdaniem) zawiera elementy typowe dla paraliżu sennego, zjawiska normalnego i znanego nauce, dlatego też nie ma potrzeby uciekać się aż w rejony paranormalne.
  • 0



#18

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No to tak... Tak jak wyżej, chciałabym jedynie poznać Wasze zdanie na temat tego zdarzenia - z czystej ciekawości, a nie słuchać wyjaśnieć i rozwiązań, gdyż jestem pewna, że miałam doczynienia ze zjawiskiem paranormalnym. To sie po prostu czuje... i wcale nie chodzi mi o uczucie strachu.


To w końcu jak to z Tobą jest... chcesz poznać nasze zdanie a nie słuchać wyjaśnień?

(...)Tylko za co te minusy? Za moją pewność?
Wiem, że może to zabrzmieć płytko, ale to wygląda jakbyście minusowali zdarzenia, ktore nie byly szczególne, ciekawe a tymbardziej paranormalne. Chociaż właściwie to i tak nie chodzi mi o minusy, tylko byłam ciekawa co powiedzie na ten temat... Mimo wszystko dzięki. :/


Witamy na forum Paranormalne ;)... gdybyś poparła swoje obserwacje i spostrzeżenia dowodami w postaci nagrań była by szansa na plusy . Sceptyków na tym forum nie przekonasz niczym, zawsze znajdą wytłumaczenie, nie mając 100% dowodów na to że w tym przypadku mają rację i się nie mylą.

Głowa do góry jak chcesz porozmawiać o podzielić się taką wiedzą nagraj kilka filmów lub dowodów w postaci EVP, sceptycy i tak będą się dopatrywać fizycznych wyjaśnień a dla większości zwolenników okażesz się poważną osobą do dyskusji.

Miały i mają tu na forum prowokacje i ludzie wypisują różne głupoty poszukaj poczytaj a dowiesz się o co chodzi.
Są też osoby takie jak Ty, i ich pierwsze posty (co uznaję tu na forum paranormalnym za logiczne) to relacja lub opisanie ewentualnych zjawisk paranormalnych rzadko kiedy podparty konkretnymi dowodami (możliwe do zarejestrowania). Pytani o możliwość wykonania takich nagrań milczą i nie udzielają się już więcej na forum.
Ja sam doświadczyłem takich zjawisk i wiem jak ciężko jest uwierzyć tym, którym się to nie przytrafiło nie mając dowodów w postaci zdjęć, nagrań o tych co w takie zdarzenia nie wierzą, lub są do nich sceptycznie nastawieni, można powiedzieć że są tu na forum i właśnie od nich będziesz miała minusy.

Pozdrawiam.

Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 09.01.2014 - 11:20

  • 0

#19

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanie: czy ta piosenka była może z albumu Holy Wood? Jestem wielką fanką Mańka i kiedyś słuchałam sobie tej płyty i nagle miałam dziwne uczucie. Przy innych takiego nie miałam. Nie twierdzę, że Maniek coś do muzyki wsadził specjalnie, ale może jest tam coś szczególnego.
Czy to jest takie uczucie, że jest jakby chaos, wszystko zaczyna się "dziać" szybko? Wtedy tak właśnie miałam (zresztą parę razy się to zdarzało, ale nie przy słuchaniu MM).
  • 0

#20

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może się to wydać banalne ale..

są 2 opcje


1) Psycha Ci wszystko rysuje

2) Zaprosiłaś pana z ciemnej strony mocy i nie chce się odczepić. Tak to jest jak się z uwielbieniem slucha MM. I to nie pierwszy wypadek o jakim slysze z tym satanistą.

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 11.01.2014 - 00:56

  • 0

#21

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może się to wydać banalne ale..

są 2 opcje


1) Psycha Ci wszystko rysuje

2) Zaprosiłaś pana z ciemnej strony mocy i nie chce się odczepić. Tak to jest jak się z uwielbieniem slucha MM. I to nie pierwszy wypadek o jakim slysze z tym satanistą.


No sory, ale on nie jest satanistą. Zresztą nic o nim nie wiesz, to proszę-nie pisz. Widzisz jaki ma wizerunek i że jest to cięższa muzyka, a gość jest inteligentny i jego twórczość daje siłę niektórym ludziom. Nie ma tu nic paranormalnego, czy satanistycznego. O gustach się zresztą nie dyskutuje...
Jednak zapytam z ciekawości: jakie były jeszcze przypadki? xD
  • 0

#22

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

weź już go nie broń bo we wcześniejszym wpisie dajesz poznać, że jesteś jego fanką. Jest satanistą i nie raz to okazywał, i nie chodzi tu o ciężką muzykę bo bardzo lubię ciężką muzykę i akurat tego mi nie wciśniesz.
  • 0

#23

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

weź już go nie broń bo we wcześniejszym wpisie dajesz poznać, że jesteś jego fanką. Jest satanistą i nie raz to okazywał, i nie chodzi tu o ciężką muzykę bo bardzo lubię ciężką muzykę i akurat tego mi nie wciśniesz.


A no właśnie, tu jest Twój problem! Ja jestem jego fanką, więc WIEM co jest prawdą z plotek o nim, a co nie. Był członkiem LaVeyańskiego kościoła szatana, ale odszedł z tego (przyjął id z uprzejmości, bo się tam kolegował z Shandorem). Jest ATEISTĄ, ale upieraj się dalej. :)
  • 0

#24

Supernova.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jestem pewna, ze mialas doczynienia ze zjawiskiem calkiem noirmalnym(?), a jest nim kontakt z innym wymiarem.
Co do sceptycyzmu to zdaje mi sie, ze to tylko brak EQ, co w zasadzie nie ma nic wspolnego z inteligencja.
  • 1

#25

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czytając Twoje wypowiedzi nie widzę nic innego jak upór i przesadna pewność siebie, że coś się jednak zdarzyło. Autosugestia moja droga - radziłabym wrócić na ziemię zanim wymyślisz sobie coś innego... 


  • 0



#26

Supernova.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano


Caroline
czytajac twoja wypowiedz widze przesadny upor i chec dominacji.
A masz jakis powazny powod zeby byc lepsza?

Użytkownik Supernova edytował ten post 14.01.2014 - 21:01

  • 0

#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

supernova tak poważnie piszesz o tym kontakcie z innym wymiarem? Nie wiem ,może to ironia z twojej strony.

Ja w tej opowieści nie widzę nic niezwykłego. Zwyczajnie, jakaś dziewczynka została sama w domu i bała się że duchy w które wierzy zrobią jej jakąś krzywdę. To spowodowało że czuła czyjąś obecność. Nic niezwykłego.


  • 0



#28

Sintitisir.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko nie wtrącaj się! Szykuje się piekny cat fight. :D


  • 1

#29

Supernova.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Moj Drogi Wszystko
Napisalam brak Ci EQ nie IQ
Stesknilam sie, Ale nie moge uzyc emotionek, szkoda...
  • 1

#30

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdybym miał EQ to tym bardziej dopytywałbym o szczegóły aby "odsiać ziarna od plew". Poczytaj Chestertona, w powiadaniach o księdzu Brownie pięknie pokazał tą postawę, że ktoś kto zajmuje się sprawami wiary i zdarzeń nadprzyrodzonych, może właśnie dlatego osądzać przypadki którym się nadprzyrodzone wyjaśnienia przypisuje.

Sceptycyzm to postawa a nie zawiść czy zaślepienie.

 

Niestety na razie jedynym na czym opiera się ta historia to przekonanie autorki, że to koniecznie, strasznie musiało być coś niezwykłego.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych