Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telewizja 3D już za 3 lata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Telewizja 3D już za 3 lata

Telewizja 3D może być obecna w naszych domach już za 3 lata - odnosząc się do badań konsorcjum europejskiego. Levent Onural, koordynator ds. międzynarodowej sieci telewizji 3D, powiedział, że technologia wykorzystywana będzie w telewizji 3D jak i kinie. Konsorcjum utrzymywane przez Komisję Europejską zrzesza 200 naukowców w 7 krajach. Onural powiedział również, że telewizja holograficzna jest o co najmniej 10 lat od nas. Powiedział: "Sądzimy, że holograficzna telewizja jest realna ale nie mamy obecnie potrzebnej technologii. Jeśli pytacie o moje zdanie, to uważam, że potrzebujemy jeszcze 14 - 20 lat. Jakkolwiek, ta telewizja stanowić będzie niesamowite doświadczenie. Na przykład podczas meczu piłkarskiego, oglądający będą mogli patrzeć na obraz, który przyjmie formę stolika na kawę, będą mogli oglądać trójwymiarowych piłkarzy w małej skali biegających po tym poziomym trójwymiarowym boisku. Wszystko to będzie wytworzone przez światło.

Konsorcjum bada wszystkie aspekty technologii 3D, takie jak przechwytywanie scen 3D, prezentacje komputerowe, transmisje i wyświetlanie. Profesor Onural powiedział: "Podstawowa technologia taka jak stereoskopowe 3D - metoda wyświetlania obrazu, która daje wrażenie głębi - będzie wszechobecna w domach i kinach za około 3 lata.

Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło:
http://www.unexplain...ws.php?id=79048
  • 0



#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja byłem w i-maxie i już mnie zamurowało z początku. Jak kamienie wyrzucane spod startującej rakiety trafiały w gogle na twarzy, to wiara się zasłaniała rękami. Albo jak była woda to podnosili nogi do góry :>
  • 0



#3

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ostatnich latach bum technologiczny przybrał na sile.
Jak na razie możemy się cieszyć telewizją "high definition"(niesamowite wrażenie) a jeżeli dodamy to tego obraz 3D to już będzie totalny kosmos.
  • 0



#4

Sekhmet.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak narazie musimy się zadowolić badziewnymi filmami typu Rekin i Lawa Bleee
  • 0

#5

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

E tam, niektóre karty graficzne (np moja :D ) umożliwiają generowanie obrazu 3D w grach. Wrażenia są bardzo ciekawe, polecam. :)
A zrobić zdjęcie 3D to bułka z masłem. :P
  • 0

#6

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem okazję być w kinie trójwymiarowym w Niemczech. Wrażenie niesamowite. Oczywiście jak widok wody lejącej się wywoływał "panikę" wśród widzów czy np. pędzący pociąg prosto na widzów :wow:

Żeby wrażenia były jeszcze mocniejsze to fotel na którym się siedziało ruszał się zwiekszając efekty wizualne :smile:
  • 0

#7

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

pandemia, to było takie samo kino jakie są/jest (bo nie wiem ile) w Polsce? Czyli i-max?
  • 0



#8

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej ciemność!!!

pewnie tak, aczkolwiek w kinie typu 3D w Polsce nie byłem...
  • 0

#9

Perzu.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszyscy moi kumple zachwalają te filmy 3D, a ja w życiu tego nie widziałem. :(
  • 0

#10

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pora nadrobić zaległości :-D . Ciekawe kiedy ta technologie dotrą do nas, bo 3 lata to jest czas dla Zachodu. U nas trzeba dodać tak ze... 100 lat :P
  • 0

#11

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kurka, musze sie wybrac na cos takiego. Gdzie to kino w Polsce jest ?
  • 0

#12

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tiamat,
Poznań, Warszawa, Katowice, Łódź, Kraków

http://www.kinoimax.pl/
  • 0



#13

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wow, widze ze jest tam film spacer po ksiezycu, musze na to isc, blizej mam do wawy niz do poznania
  • 0

#14

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W Poznaniu, w tym kinie jest największy ekran w Europie - 18x24m (czyli 6 pięter wysokosci i 8 szerokości) czyli 4x większy niż w normalnym kinie oraz sala na 460 osób - największa w Polsce.

* amfiteatralny układ siedzeń
* 12.000 wat mocy cyfrowego dźwięku
* największa klatka filmowa w historii kina - 70mm! (Standardowo: 35mm)
* Zasiadając na widowni powinniśmy uważać na miejsce, które wybieramy. Istnieją bowiem tzw. „czarne numerki”, w których obraz i dźwięk nie spełnia parametrów przy projekcji filmów w technologii 3D i są to miejsca wyłączone z użytku podczas oglądania filmów IMAX®.
* Ekran IMAX® został lekko zakrzywiony (zakrzywienie to rozciąga się poza krawędź peryferyjnego widza) dzięki czemu pole widzenia całkowicie wypełnione jest przez obraz.
* 45 minutowy film wielkoformatowy ma 4828 metrów czyli prawie 5 kilometrów. Rolka z filmem „Harry Porter” waży prawie 150kg, a na taśmie filmowej można by pociągnąć samochód ciężarowy!

Dołączona grafika
  • 0



#15

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja sie boje tej technologi, bo jeszcze wejdie technologia filipsa która zablokuje mozliwosc zmiany kanału podczas reklamy
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych