Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ziemia z odległości 1500 milionów km.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#46

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tak, ale zeby nawet ten wodor i cokolwiek wykorzystac to z gliny, granitu i galezi nie zbudujesz zadnego urzadzenia, zreszta musieliby w jakis sposob poznac sile tegoz wodoru za pomoca jakichs urzadzen, dla mnie to poprostu utopia, ktora na dluzsza mete nie ma sensu.
  • 0

#47

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cała ta sprawa metalicznych sprzed 2.8 mld lat kul z Transwalu (RPA), będących rzekomym wytworem inteligencji jest wybitnie naciągana.

Po pierwsze nie jest to żaden nieznany stop metalu, a konkrecja limonitowa będąca mieszaniną minerałów głównie goethytu i lepidokrokitu (oba FeO(OH)). Jej twardość to ok. 3500-4000 MPa (skala Brinella). Limonit więc bardzo trudno zarysować scyzorykiem. Kule znaleziono wewnątrz pirofyllitu (ang. pyrophyllite) - miękkiego wtórnego minerału osadowego z rodziny glinokrzemianów. Powstaje on zwykle w powolnej sedymentacji osadów na dnach oceanicznych. Jego olbrzymie prekambryjskie pokłady można znaleźć właśnie w RPA.

Dzisiaj także takie metaliczne kule powstają masowo na dnach oceanów.

Głębokomorskie konkrecje polimetaliczne to dość dziwne formy mineralne. Naukowcom nie udało się dotąd dojść do porozumienia w kwestii mechanizmu ich powstawania. Są to kuliste, spłaszczone lub, rzadziej, nieregularne formy, przypominające kształtem i wielkością dawne kule armatnie. Występują we wszystkich oceanach świata, a także w niektórych morzach i jeziorach. Najcenniejsze jednak są oceaniczne, zalegające na głębokościach rzędu kilku tysięcy metrów. Ich wielkość, skład i zagęszczenie na dnie są różne w różnych obszarach oceanu. Najmniejsze mają rozmiary ziarenek piasku, największe osiągają 500 kg.(...) Spośród pięciu głównych pierwiastków metalicznych tworzących te struktury manganu, żelaza, niklu, kobaltu i miedzi - cztery (bez żelaza) to bardzo poszukiwane surowce metalurgiczne.

Żródło: Archiwum "Wiedzy i Życia"
  • 0



#48 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, a metaliczny globus sprzed 4 miliardow lad lub wiecej tez jest naciągany?
  • 0

#49

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muhad, jaki globus? Możesz dać zdjęcie? (jak było na forum to musiałem przegapić)
  • 0

#50

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tez pierwsze slysze, czyzby kolejny dowod kreacjonistow o ktorym sie ciagle gada a nikt nie widzial ?
  • 0

#51

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, a metaliczny globus sprzed 4 miliardow lad lub wiecej tez jest naciągany?


W porównaniu z kulami z Transwalu to globus to już absolutna fantazja. :P
Najstarsze datowane skały temu. Pojedyńcze ziarna cyrkonu znlaezione w Australii ocenia się maksymalnie na 4, 2 mld lat, jednak te pomiary wieku są obarczone sporym błędem.

Wszystkie powyższe rezultaty są zgodne z teoriami formowania się Ziemi i jej skorupy. Wszystkie modele przewidują, że proces krzępnięcia skorupy zakończył się przed ok. 4 mld lat. W tym czasie dopiero zaczęły pojawiać się zalążki płyt kontynentalnych (kratony). Nie ma mowy o żadnych wykształconych kontynentach, których układ przedstawia ten niby globus. Z drugiej strony, badania naukowe odtworzyły jak na razie przebieg dryfu kontynentów do ok. 700 mln lat wstecz; cały prekambr to nadal tajemnica jeśli chodzi o rozmieszczenie kontynentów. Więc skąd wiadomo co przedstawia ten domniemywany globus?

Krótko mówiąć - globus sprzed 4 mld lat to wielka lipa.
Interesujące linki:
Najstarsze skały - Wikipedia (eng)
Skąd znamy wiek Ziemi? - U.S Geological Survey (eng)
  • 0



#52 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, Tiamat, na forum przewinął sie ten wątek ale nie pamiętam gdzie. Nie chce mi się szukać bo jutro rano wyjeżdżam i zbytnio czasu nie mam.

mariush, Nie wiem czy lipa, czy nie lipa ale coraz to częściej naukowcy przesuwają date powstania ziemii wstecz. Już pomijając obecne datowanie globusa; no nawet gdyby pochodził sprzed 2,5 - 3 miliarda lat to już mogłobyć to możliwe. Załóżmy,że była jakaś ingerencja w przeszłość ; ktoś zgubił . Można gdybać. Osobiście nie wiem co o tym myśleć ale napewno tej możliwości nie odrzucę z góry od tak, żeby tylko odrzucić bo wyliczenia się nie zgadzają. Całe szczęście ,że nie polegam na liczbach bo przynajmniej jestem od nich wolny. :smile:
  • 0

#53

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, Nie wiem czy lipa, czy nie lipa ale coraz to częściej naukowcy przesuwają date powstania ziemii wstecz.

Nie sądzę.

OCENY WIEKU ZIEMI:
Biskup James Ussher (ok. 1600) - wiek 6000 lat -> na podstawie Biblii
Georges Buffon (1749) - 75 000 lat -> wiek minimalny, krzepnięcie stopów metali
Lord Kelvin (1862) - 100-400 mln lat -> stygnięcie Ziemi z 3900°C do temp. obecnej
John Jony (1900) - 110-360 mln lat -> założenie, że obecne zasolenie oceanów wynika z dopływu soli rzekami.
Harlen Bretz (1900) - 465 mln lat ->czas tworzenia się skał osadowych o miąższości 150 km
Bertram Boltwood (1907) 1760 mln lat -> pierwsze zastosowanie metody uranowo-ołowiowej (U-Pb)
Różni autorzy (1930-1950) - 3000-4000 mln lat-> metoda U-Pb, skały ziemskie
Patterson (1956) - 4550 mln lat -> metoda U-Pb, meteoryty

Obecne wyniki pomiarów wahają się w granicach 4500-4600 mln lat. Czyli od ok. 50 lat nic się nie zmieniło i wątpię żeby kiedyś stało się inaczej.

Zabawne okoliczności pierwszych datowań. :lol :
Z obliczeń Jamesa Usshera wynikało, że Ziemia została stworzona 22 października 4004 roku p.n.e., o godzinie 8 wieczorem. Ne zgodził się z tym dr John Lightfood z Uniwersytetu w Cambridge, twierdząc że stało się to w niedzielę 23 października 4004 roku p.n.e., o godzinie 9 rano. Żyjący w tym samym czasie Jan Heweliusz na podstawie "naukowych" badań doszedł również do podobnego wniosku, z tym że nie odważył się podać dokładnej daty dziennej.

Już pomijając obecne datowanie globusa; no nawet gdyby pochodził sprzed 2,5 - 3 miliarda lat to już mogłobyć to możliwe.

Powtarzam, rozmieszczenie kontynentów znamy do ok. 700 mln lat wstecz. Więc skąd wiadomo że na "globusie" przedstawiony jest prawdziwy ich układ nawet sprzed 2,5 mld lat? Nie widziałem tego "globusa" (masz jakiś namiar na fotę?), ale podejrzewam ze to kolejna skalna lub metaliczna konkrecja z jakimiś niereguralnymi przebarwieniami czy nierównosciami na powierzchni, które można nazwać "kontynentami".
  • 0



#54

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To prawda Ziemi z odległości 1,5 miliarda kilometrów wygląda pięknie, ale jestem ciekwy jak ziemia będzie wygldać z plutona kiedy do tej planety doleci sonda nazwana nowe horyzonty :yes:
  • 0

#55

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Megaobserwatorium

Bardzo drogie oko

Bilion euro będzie kosztowała jedna z największych inwestycji naukowych XXI wieku: Square Kilometre Array (SKA).

To największa i najnowocześniejsza sieć radioteleskopów, które zostaną rozstawione na powierzchni miliona metrów kwadratowych. Odpowiada to powierzchni 200 boisk piłkarskich. Większość radioteleskopów stanie najprawdopodobniej na najbardziej odludnym terytorium wschodniej Australii lub w Afryce Południowej. Sieć będzie śledzić historię wszechświata, określać pozycję setek milionów galaktyk, a także szukać sygnałów od obcych cywilizacji. Obserwatorium zacznie działać w 2014 r. Całość zostanie ukończona w 2020.
http://www.se.com.pl...list_position=1
  • 0



#56 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, ja też nie widziałem i nie wiem jakie jest rozmieszczenie kontynentów.

Co do datowania ziemii. Ktoś tu założył(chyba) temat związany z tym zagadnieniem i była w nim informacja ,że ziemia jednak jest starsza niż dotychczas uważano.
  • 0

#57

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ziemia jednak jest starsza niż dotychczas uważano.

NIC O TYM NIE WIEM, a z racji szerokich zainteresowań staram się śledzić wszelkie newsy z zakresu nauk przrodniczych. Czy aby przypadkiem nie mylisz tego z Wszechświatem. Ostatnio przypuszcza się, że jego wiek może być większy.
  • 0



#58 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, Właśnie nie myle. O wszechświecie również czytałem. No chyba aż tak nierozgarnięty to ja nie jestem by nie móc odróżnić tych dwóch rzeczy ;-)
  • 0

#59

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może nie zupełnie news,ale pewnie o to chodziło,a to że strona UFO nie musi oznaczać totalnego blefu-po prostu brak zainteresowania.

Dołączona grafika

... i częściowe cytaty
"...górnicy znaleźli co najmniej 200 takich kulek. Niektóre z nich mają na swym „równiku” do 3 równoległych rowków...""Niektóre z kulek udało się przepołowić. Okazało się, że są one pokryte pancerzem o 6-milimetrowej grubości. W środku znajdował się gąbczasty materiał, który w zetknięciu się z powietrzem zamieniał się w pył. Przypominał on swym wyglądem węgiel drzewny.Niektóre z kulek udało się przepołowić. Okazało się, że są one pokryte pancerzem o 6-milimetrowej grubości. W środku znajdował się gąbczasty materiał, który w zetknięciu się z powietrzem zamieniał się w pył. Przypominał on swym wyglądem węgiel drzewny."

'W 1984 roku, w odpowiedzi na zapytanie jednej z redakcji R. Marx napisał, że praktycznie nie istnieją żadne prace naukowe na temat tych kulek, ale takie sferoidy można znaleźć w pirofillicie, wydobywanym nieopodal miasteczka Ottosdal w Zachodnim Transwaalu. Pirofillit o wzorze chemicznym Al2[Si4O10](OH)2 jest miękkim minerałem. Kulki zaś charakteryzują się dużą twardością i trudno jest je zarysować stalowym ostrzem."

[img]http://http://www.ufoinfo.pl/pics/thumbs/1037_2_Johannesburg_1.jpg[/img]

"Trzeba próbować znaleźć jakieś wyjaśnienie dla powstania tych żłobków wokół sferoid – szczególnie tych trzech równoległych do siebie. Jeżeli nie znajdziemy naukowego wyjaśnienia tego problemu – to trzeba będzie przyznać się do czegoś mistycznego – a mianowicie tego, że te kulki, które dziś znajdują się w głębokich warstwach skalnych, wykonały przed miliardami lat jakieś istoty rozumne..."

A wszystko to z... i jeszcze więcej na str

http://www.ufoinfo.pl/index.php?id=355

W tym nawet "przyziemne" wyjaśnienia tego tematu.
  • 0

#60

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mariush - wracając do map,czy słyszałeś o takowych niejakiego Piri Reysa(nie znam pisowni),na których widnieją "dziwne" linie brzegowe kontynentów i nawet tych,które obecnie znajdują się pod lodem,a ich autentyczność potwierdzona została przez satelity.
Mapa ta podobnież służyła Kolumbowi i była przerysowana z... jeszcze starszej.
Kto je wykonał ?... to jest zagadka.

W kwestii "blefu" z poprzednirgo posta... chodziło mi o brak oficjalnego zainteresowania tematem stron naukowych i dlatego ta związana z UFO.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych