Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójkątny obiekt nad Łodzią 3 grudnia 2013 około północy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sporeczek.
  • Postów: 16
  • Tematów: 5
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie powinienem dzielić się tą informacją na tym forum, i wiem, że wiele o tym się mówi w telewizji (dopiero dzisiaj zacząłem się tym interesować, jeśli coś zobaczę to uwierzę, i tak też się stało), i wiele osób może mnie znać z dziwnych niepotwierdzonych teorii i przypuszczeń, ale muszę się tym podzielić, leży mi to na sercu, a chcę znać opinie ludzi. Od razu powiem, że traktowałem to jako brednie, przewidzenia albo zbiegi okoliczności.
Wczoraj, a właściwie to dzisiaj o północy, może parę minut po jak zwykle gdy kładę się spać oglądam gwiazdy (interesuję się tym, nie mam teleskopu, a lornetka powiękrza niewiele, ale lubie sobie tak popatrzeć, przygnębia, ale też daje do myślenia), i stwierdziłem, że spojrzę sobie wyżej w górę (tak jakby się patrzyło na sufit, ale w niebo, po prostu tak się wychyliłem aby coś widzieć), i zobaczyłem coś dziwnego. Na początku myślałem, że to widoczna galaktyka (naczytałem się na ten temat, że czasami widać itp. poza tym gdy patrzę na te gwiazdy, to zaczynam od tej widocznej, patrzę na nią minute i wtedy widać więcej gwiazd (wzrok się przyzwyczaja i zoomuje jakby), więc potem przeżucam się na coraz odleglejsze (łapie je wzrokiem) i tak aż do najdalszej widocznej, to działa, bardzo fajne, polecam)), ale to były 3 "Gwiazdy", więc pomyślałem, że pewnie jakiś gwiazdozbiór, ale nagle zacząłem zauważać dziwne lekko białe wypełnienie między tymi 3 obiektami, pokazał się taki trójkąt z światłami na rogach. Przeraziłem się, ale pomyślałem, że się przewidziałem i poszedłem się przygotować do snu, ale to mnie bardzo ciążyło na sercu i musiałem to jeszcze raz zobaczyć. Nie przewidziałem się. Jeszcze dodam, że w trakcie słyszałem dziwny dźwięk, takie buczenie i lekkie pikanie, jak poszedłem spać to już tego nie słyszałem, jedynie przy oknie słyszalne było. Jestem człowiekiem który wierzy w wiele rzeczy, ale nie tak, że na pewno to istnieje, tylko mówie tak, że jeżeli coś może istnieć, to istnieje lub nie, jeśli to zobacze, to istnieje w mojej głowie na pewno. Tym razem to zobaczyłem, dzisiaj wpisałem to w google, kilka filmów usuniętych (akurat tutaj nie tworzę żadnych teorii ani nic, po prostu usunięte i nie bylo zdjęcia które idealnie by to przedstawiało, oczy są najlepszym aparatem), i nawet w wikipedii znalazłem, opis się zgadzał.
Nie no, pomyślałem sobie przed snem tak jak zwykle coś, że pewnie dlatego boga prezentuje się jako trójkąt z okiem w środku, ale nawet nie wiem co to jest. Wiem na pewno, że to nie były gwiazdy tylko obiekt. Czy ufo, samolot ? Tego nie wiem, nie będę odrzucał żadnego wariantu. Pozdrawiam.
  • -6

#2

Viveka.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie powinienem dzielić się tą informacją na tym forum


wiec po co tej post?
  • 0

#3

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Piszesz, że patrzyłeś w te najdalsze gwiazdy i zauważyłeś ten trójkąt. Jak to możliwe, że usłyszałeś dźwięk, jak to było bardzo wysoko?
  • 0



#4

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Caroline, autor postu też zapewne nie wie jak go usłyszał. Temat sam stworzony pewnie do bezmyślnego postowania, bo autor tematu ani: nie pokazał żadnych zdjęć, nie określił lokalizacji dokładnie (gwiazdozbiór), ani sam nie wie co pisze, jakieś teksty o Bogu, trójkącie, oku. Że niby statek Boga nas obserwuje? Chryste Panie... wiesz ile jest satelit na naszych orbitach? Może satelitę widziałeś, albo Samolot bardzo wysoko. Dźwięki u mnie w nocy też przerażają, takie jakby fale magnetyczne przepływające przez cały budynek, bardzo dziwnie to brzmi, ale nie robię z tego sensacji, bo jakoś mało mnie to obchodzi. Pograj w coś odmóżdżającego, Serious Sama polecam, a nie gap się w gwiazdy :).
"i nawet w wikipedii znalazłem, opis się zgadzał. " Ciekawi mnie, co wpisałeś w wikipedii i co się tam zgadzało?
  • -1

#5

Sporeczek.
  • Postów: 16
  • Tematów: 5
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Caroline, autor postu też zapewne nie wie jak go usłyszał. Temat sam stworzony pewnie do bezmyślnego postowania, bo autor tematu ani: nie pokazał żadnych zdjęć, nie określił lokalizacji dokładnie (gwiazdozbiór), ani sam nie wie co pisze, jakieś teksty o Bogu, trójkącie, oku. Że niby statek Boga nas obserwuje? Chryste Panie... wiesz ile jest satelit na naszych orbitach? Może satelitę widziałeś, albo Samolot bardzo wysoko. Dźwięki u mnie w nocy też przerażają, takie jakby fale magnetyczne przepływające przez cały budynek, bardzo dziwnie to brzmi, ale nie robię z tego sensacji, bo jakoś mało mnie to obchodzi. Pograj w coś odmóżdżającego, Serious Sama polecam, a nie gap się w gwiazdy :).
"i nawet w wikipedii znalazłem, opis się zgadzał. " Ciekawi mnie, co wpisałeś w wikipedii i co się tam zgadzało?

Po 1 dlatego nic nie piszę nigdy na tym forum, bo każdy krytykuje, po 2 nie mam aparatu( TAK NAWET W TELEFONIE NIE MAM),i mimo, że interesuje się gwiazdami to nie widziałem żadnego gwiazdozbioru, był tak samotny na niebie, a samolot jest mały, a to było dość ogromne, a po 3 tak to jest, jak się chce szybko coś napisać i podzielić... to wpisałem: http://pl.wikipedia....arne_trĂłjkąty
I satelite widziałem wiele razy w życiu, w tym samym momencie nawet ją widziałem, a te dźwięki 1 raz słyszałem w życiu. A w serious sama grałem, w dwójkę najwięcej, przyjemna gra, ale nudziła mnie monotonnością :) W painkillera trochę też z tych takich gier, ale ogólnie w strzelanki mało gram, wolę rpgi, strategie albo stare gry 2D :)
PS: Tak w ogóle dziwie się, za każdym razem gdy piszę coś szczerze to mnie minusujecie, a sami nic nie wiecie o świecie, a uważacie się za ekspertów, ja przynajmniej mówię, że nie jestem pewien w 100 procentach, ale w to co widziałem to wierzę, ja wiem co widziałem i możecie sobie krytykować, ja wiem swoje :)
Dodam ejszcze jedną rzecz: Rozmawiałem z paroma osobami ii też słyszeli dzwiek i widzieli takie 3 światła.

Użytkownik Sporeczek edytował ten post 03.12.2013 - 23:22

  • 1

#6

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak w ogóle dziwie się, za każdym razem gdy piszę coś szczerze to mnie minusujecie, a sami nic nie wiecie o świecie, a uważacie się za ekspertów


Przywyknij, tutaj to norma.

Gdzie mieszkasz w Łodzi ? Mniej więcej nad którą dzielnicą był ten obiekt? Poruszał się czy wisiał, i jak zniknął? Odfrunął czy co ?
  • 0

#7

Sporeczek.
  • Postów: 16
  • Tematów: 5
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano


Tak w ogóle dziwie się, za każdym razem gdy piszę coś szczerze to mnie minusujecie, a sami nic nie wiecie o świecie, a uważacie się za ekspertów


Przywyknij, tutaj to norma.

Gdzie mieszkasz w Łodzi ? Mniej więcej nad którą dzielnicą był ten obiekt? Poruszał się czy wisiał, i jak zniknął? Odfrunął czy co ?

Mieszkam w centrum, dzielnica to śródmieście, wisiał nieruchomo, nie zniknął, a jeśli się poruszał to bardzo wolno wręcz niezauważalnie. Po prostu tam ciągle był to poszedłem spać bo już bałem się obserwować.
  • 0

#8

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda, że nie obserwowałem wtedy.. zresztą nie wiem czy bym coś zobaczył bo ja w domku na przedmieściach na górnej mieszkam i patrząc w strone centrum mógłbym nijkc nie zobaczyć przez "łunę" od świateł miasta, chyba, że wczoraj było krystalicznie czyste niebo..

Dzisiaj może sobie daruję ale chyba pora wyciągnąć mój niby-teleskop. Coś tam przybliża chyba 100x nie wiem nie pamiętam ale czekałem na zimę wtedy niebo nocą jest najpiękniejsze :)
  • 0

#9

Sporeczek.
  • Postów: 16
  • Tematów: 5
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Szkoda, że nie obserwowałem wtedy.. zresztą nie wiem czy bym coś zobaczył bo ja w domku na przedmieściach na górnej mieszkam i patrząc w strone centrum mógłbym nijkc nie zobaczyć przez "łunę" od świateł miasta, chyba, że wczoraj było krystalicznie czyste niebo..

Dzisiaj może sobie daruję ale chyba pora wyciągnąć mój niby-teleskop. Coś tam przybliża chyba 100x nie wiem nie pamiętam ale czekałem na zimę wtedy niebo nocą jest najpiękniejsze :)

O, akurat właśnie dawno nie było czystego nieba do obserwacji przez okno, dzisiaj jest całkiem całkiem, a w sumie u mnie też pełno świateł, ale okno jest umeiszczone z widokiem na podwórko i kamienica zasłania niektóre latarnie więc coś tam widać :)
  • 0

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. W którą stronę świata patrzyłeś? Południe / południowy zachód może?
2. Jaki był kolor "gwiazd"?
3. Były to ewidentnie 3 trójkątnie ułożone gwiazdy połączone mgiełką czy gwiazd mogło być więcej? Jaką część nieba widzisz w okularze lornetki?

Jeżeli obiekt by się poruszał a światła miały kolor biały, niebieski, różowy, pomarańczowy, żółty i/lub zielony - sprawa byłaby prosta:
Nad Łodzią przechodzi korytarz powietrzny więc samoloty różnego typu latają tam często-gęsto, na różnych wysokościach (te do/z Warszawy niżej, te lecące gdzie indziej - wyżej, jest też masa różnych prywatnych awionetek i samolotów wojskowych).

Skoro obiekt jednak nie poruszał się jest to bardziej skomplikowane. Na myśl przychodzi mi gromada gwiazd - Plejady jednak z twoim opisem kłóci się ilość widzianych gwiazd (w Plejadach dostrzec można ich 5-10, choć dużo zależy od warunków... zapominam, że w Łodzi jest duże zanieczyszczenie światłem) oraz kształt - Plejady do złudzenia przypominają mniejszą wersję Dużego Wozu.
Gromada ta gdy na nie spojrzeć wygląda na zbiorowisko blisko ułożonych gwiazd połączonych jasną mgiełką. Około północy są obecnie widoczne bardzo wysoko nad południowo-zachodnim horyzontem.

Więcej pomysłów nie mam.

Jeśli o dźwięk chodzi - dźwięków, zwłaszcza w miastach jest nocą tak wiele, że trudno wiązać je z jakimś konkretnym zjawiskiem (w nocnej ciszy dźwięk bardzo dobrze się rozchodzi a z uwagi na ograniczoną możliwość widzenia ludzki słuch wyostrza się).
Bardzo prawdopodobne, że np. gdzieś o oddali cofała ciężarówka lub urządzenie produkcyjne przechodziło w stan czuwania.
  • 0



#11

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem człowiekiem który wierzy w wiele rzeczy, ale nie tak, że na pewno to istnieje, tylko mówie tak, że jeżeli coś może istnieć, to istnieje lub nie, jeśli to zobacze, to istnieje w mojej głowie na pewno.
\
genialne :)
  • 1

#12

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od kilku lat astroonomowie raportuja obserwacje tójkątnych obiektów latających w nocy. Obserwacje są od doświadczonych obserwatorów . Dysponujących naprawdę dobrym sprzetem. Nie jest to czeste ale coś jest na rzeczy.
Obstawiam testy nowego typu wojskowego drona. Najprawdopodobniej maszyna szpiegowska .
  • 0



#13

Sporeczek.
  • Postów: 16
  • Tematów: 5
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

1. W którą stronę świata patrzyłeś? Południe / południowy zachód może?
2. Jaki był kolor "gwiazd"?
3. Były to ewidentnie 3 trójkątnie ułożone gwiazdy połączone mgiełką czy gwiazd mogło być więcej? Jaką część nieba widzisz w okularze lornetki?

Jeżeli obiekt by się poruszał a światła miały kolor biały, niebieski, różowy, pomarańczowy, żółty i/lub zielony - sprawa byłaby prosta:
Nad Łodzią przechodzi korytarz powietrzny więc samoloty różnego typu latają tam często-gęsto, na różnych wysokościach (te do/z Warszawy niżej, te lecące gdzie indziej - wyżej, jest też masa różnych prywatnych awionetek i samolotów wojskowych).

Skoro obiekt jednak nie poruszał się jest to bardziej skomplikowane. Na myśl przychodzi mi gromada gwiazd - Plejady jednak z twoim opisem kłóci się ilość widzianych gwiazd (w Plejadach dostrzec można ich 5-10, choć dużo zależy od warunków... zapominam, że w Łodzi jest duże zanieczyszczenie światłem) oraz kształt - Plejady do złudzenia przypominają mniejszą wersję Dużego Wozu.
Gromada ta gdy na nie spojrzeć wygląda na zbiorowisko blisko ułożonych gwiazd połączonych jasną mgiełką. Około północy są obecnie widoczne bardzo wysoko nad południowo-zachodnim horyzontem.

Więcej pomysłów nie mam.

Jeśli o dźwięk chodzi - dźwięków, zwłaszcza w miastach jest nocą tak wiele, że trudno wiązać je z jakimś konkretnym zjawiskiem (w nocnej ciszy dźwięk bardzo dobrze się rozchodzi a z uwagi na ograniczoną możliwość widzenia ludzki słuch wyostrza się).
Bardzo prawdopodobne, że np. gdzieś o oddali cofała ciężarówka lub urządzenie produkcyjne przechodziło w stan czuwania.


1. nie wiem, chyba na zachód, nie znam się na kierunkach świata.
2. były białe.
3. były 3 gwiazdy, a lornetka powiękrza tylko to co ja widzę, nic więcej przez nią nie widać.
Obiekt się nie poruszał, był nieruchomy, a dźwięk był dziwny, nie słyszałem nigdy czegoś takiego. A plejada raczej to nie była, nie przypominała mi przynajmniej. Może i była, nie mówie nie, ale taka specyficzna :)
  • 0

#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są takie amerykańskie satelity szpiegowskie, które latają trójkami, nazywają się NOSS. Sam je kiedyś obserwowałem, w sprzyjających warunkach mogą dać małe flary.
http://cybermoon.pl/...wacje/noss.html

A mgliste wypełnienie mogło być złuszeniem optycznym.
  • 0



#15

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mgliste wypełnienie mogło być złuszeniem optycznym.


No no, najprostsze wytłumaczenie - miałeś zwidy.. :o
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych