Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urbee 2 - samochód drukowany w 3D!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Urbee 2 - samochód drukowany w 3D!



Trójkołowy pojazd o aerodynamicznym, nowoczesnym designie wyposażony w hybrydowy energooszczędny silnik – tak można określić projekt nowego Urbee 2. Jednak najbardziej zaskakującym faktem jest, że pojazd ma powstać techniką...druku 3D. Czy w taki sposób będą produkowane samochody przyszłości?
Urbee 2 to owoc współpracy przedsiębiorstw KOR EcoLogic, On Demand i Stratsys 3D. Ich celem jest wprowadzenie za dwa lata„pełnoprawnego” drukowanego samochodu na drogi. Druga, ulepszona wersja znacznie będzie różnić się od pierwszego modelu zademonstrowanego w 2010 roku. Przede wszystkim zmianie uległy kształty (nowy pojazd jest bardziej aerodynamiczny), obniżono także jego wagę o ok. 30% (do 550kg). Współczynnik oporu powietrza wyniesie 0,149 (dla porównania u nowoczesnej elektrycznej Tesli Model S jest znacznie większy – 0,24).
Urbee 2 jest hydrydą wykorzystującą zarówno silnik spalinowy jak i silniki elektryczne. Te drugie napędzają przednie koła i dają moc 8-16KM. Silniki elektryczne posłużą głównie do jazdy po mieście (pozwalając przejechać ok. 64km bez potrzeby ładowania). Natomiast na autostradach Urbee 2 skorzysta ze standardowego napędu. Maksymalna prędkość pojazdu ma wynieść 110km/h.
W skład projektu wchodzi ponad 50 elementów, które muszą być wydrukowane w technologii 3D. To wymaga około 2500 godzin pracy systemów Fortus 900mc. „W Urbee 2 więcej niż połowa samochodu będzie wydrukowana w 3D” - mówi Jim Kor, właściciel i główny projektant KOR EcoLogic. Do tej grupy należy niemal wszystko, co potencjalny właściciel pojazdu będzie mógł dotknąć „od ręki” – od obudowy po wnętrze. Dla zwiększenia bezpieczeństwa (i spełnienia podstawowych wymogów) szkielet pojazdu będzie wykonany z chromowych rur stalowych.
Na razie największą przeszkodą są finanse. Projekt wymaga wkładu 3mln dolarów do dalszego rozwoju. Sam trend wydaje się ciekawy – po domach przyszłości drukowanych w 3D może nadejść czas również na drukowane auta.

Dołączona grafika


Dołączona grafika Dołączona grafika


http://www.youtube.com/watch?v=BWHaeInl_mQ


  • 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych