Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamknięte oczy i migotanie przy próbach OBE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od kilku dni nieustannie próbuję osiągnąć OBE za pomocą Binaural Beats + Isochronic Tones (ASMR) i coś mi nie wychodzi. Miałem już uczucie spadania, paraliżu całego ciała, silnego mrowienia przez cały czas trwania takich seansów, czułem tak jakby ciało próbowało się oderwać od siebie, odczuwałem silny ból dużego palca u stopy przy niektórych seansach a teraz pojawiły się migotania przy zamkniętych oczach. Czy to są normalne skutki prób przy OBE ? na co mam zwracać uwagę podczas tego migotania? pytam doświadczonych już ludzi w tym zakresie.

Użytkownik netscape edytował ten post 26.10.2013 - 10:43

  • 1

#2

Viveka.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze wyłącz ten syf.
Binaural Beats to jeden wielki pic na wode, głownym powodem tego jest to, że sa to dzwięki zmiennotonowe.
Jeżeli juz musisz używać takich wspomagaczy to nagraj sobie jeden godzinny NISKI sygnał, następnie cicho pusc na słuchawkach.
Ideologia tego typu sygnałów jest zagłuszenie otoczenia, ważne jest aby sygnał był jednolity i jednotonowy. Po pewnym czasie mózg "przestaje" słyszeć ten dzwięk a wraz z nim wszystkie pozostałe dzwięki z zewnatrz, przez co mamy ułatwione zadane z koncentracja na rzeczach które nas interesują.

Mrowienie i uczucie zapadania sie jest normalnym objawem. Bol palca juz nie koniecznie. Zaś migotanie gałek ocznych to objawy Nrem. najważniejsze to ignorować fakt mrowienia/spadania i sie tym nie przejmować, strach jest naszym wrogiem numer jeden. Postaraj sie uznać te objawy za cos zupełnie normalnego i nawet przez sukende o nich nie myśleć. Kiedy wejdziesz w stan derealizacji zacznij powoli i spokojnie probować wyjść, wszystko na spokojnie. Strach jest bodzcem który bezwarunkowo zarówno blokuje wyjście, jak i sciąga nas spowrotem po wyjściu.


Złotej rady nie ma. Trzeba próbować do skutku. To jak z jazda na rowerze, za któryms razem poprostu wejdziemy i pojedziemy:)
  • 1

#3

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za odpowiedź. Na mnie inne sposoby nie działają dlatego muszę korzystać z tych wspomagaczy :P
  • 1

#4

Mizuiro.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również podczas prób uzyskania OOBE zdarza mi się widzieć takie "migotanie" co jakiś czas, chociaż mam wrażenie że coraz bardziej się ono nasila.

Ostatnim razem było wyjątkowo jasne. Uznałem że tym razem uda mi się osiągnąć OOBE. Próbowałem otworzyć się na to światło, pozwolić mu mnie wciągnąć. No i chyba zadziałało bo stawało się coraz jaśniejsze. Aż oślepiające, dosłownie jakbym patrzył w słońce. Odruchowo powieki zaciskałem aż do bólu ale i to nie pomagało. Kilka razy już czytałem że przy próbach OOBE mogą się pojawić różne przebłyski światła ale żeby aż tak intensywne?


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych