Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niszczyć asteroidy - nowy cel rosyjskiej "myśli kosmicznej"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rosyjska agencja kosmiczna przyjmuje nową strategię: będzie niszczyć asteroidy zmierzające w kierunku Ziemi. Ogłosił to nowy szef Roskosmosu Oleg Ostapienko.

Dołączona grafika


Oleg Ostapienko, szef federalnej agencji kosmicznej Roskosmos oświadczył, że w sprawie nowej strategii rozmawiał już z przedstawicielami Rosyjskiej Akademii Nauk. - To ciekawy temat - powiedział.

Jak dodał, wykrywanie i zwalczanie groźnych kosmicznych skał jest złożonym zadaniem, które wymaga współpracy z rosyjskimi Siłami Obrony Powietrznej.

Decyzję ogłoszono tydzień po tym, jak ukraińscy astronomowie poinformowali, że asteroida o szerokości 410 metrów może uderzyć w Ziemię w 2032 roku.

Zniszczenie obiektu wicepremier Dymitr Rogozin nazwał "wielkim zadaniem dla rosyjskiego przemysłu". Polityk od wielu lat zabiega o przyspieszenie rozwoju programu obrony przed asteroidami.

Do 2020 r. na program kosmiczny Rosja wyda 70 miliardów dolarów. Program ma jej zapewnić pozycję największej światowej potęgi kosmicznej.

Źródło

Użytkownik daxx edytował ten post 21.10.2013 - 20:25

  • 1



#2

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Było by dobrze gdyby w końcu ziemia była dostatecznie chroniona przed obiektami obcymi ( nie mam na myśli ufoludków lecz różnej maści kosmiczny gruz) lecz moim zdaniem sama FR nie wiele może na tym polu popisać się.........tutaj jest potrzebna współpraca międzynarodowa.. USA, FR, UE ChRL i wszystkich innym państw świata. W końcu każda ze stron powinna być zainteresowana ochroną swego domu i żadne państwo nie powinno rzucać tego trudnego zadania/obowiązku na inne/ jedno państwo......tu potrzeba WSPÓŁPRACY.

Użytkownik Wilkołak edytował ten post 21.10.2013 - 20:43

  • 0

#3

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Było by dobrze gdyby w końcu ziemia była dostatecznie chroniona przed obiektami obcymi ( nie mam na myśli ufoludków lecz różnej maści kosmiczny gruz) lecz moim zdaniem sama FR nie wiele może na tym polu popisać się.........tutaj jest potrzebna współpraca międzynarodowa.. USA, FR, UE ChRL i wszystkich innym państw świata. W końcu każda ze stron powinna być zainteresowana ochroną swego domu i żadne państwo nie powinno rzucać tego trudnego zadania/obowiązku na inne/ jedno państwo......tu potrzeba WSPÓŁPRACY.


Współpraca to jeden sposób, inny to rywalizacja. Czyli oni to zrobili - ja to zrobię lepiej. Patrz postępy w pracach nad podbojem kosmosu przez Chiny i Indie.
  • 0



#4

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Było by dobrze gdyby w końcu ziemia była dostatecznie chroniona przed obiektami obcymi ( nie mam na myśli ufoludków lecz różnej maści kosmiczny gruz) lecz moim zdaniem sama FR nie wiele może na tym polu popisać się.........tutaj jest potrzebna współpraca międzynarodowa.. USA, FR, UE ChRL i wszystkich innym państw świata. W końcu każda ze stron powinna być zainteresowana ochroną swego domu i żadne państwo nie powinno rzucać tego trudnego zadania/obowiązku na inne/ jedno państwo......tu potrzeba WSPÓŁPRACY.


Współpraca to jeden sposób, inny to rywalizacja. Czyli oni to zrobili - ja to zrobię lepiej. Patrz postępy w pracach nad podbojem kosmosu przez Chiny i Indie.


Jak wiadomo, zjednoczenie występuje w obliczu większego zagrożenia, więc podejrzewam (i mam nadzieję), że dziecinny wyścig kosmicznych zbrojeń zakończy się i zamieni we współpracę, gdy pojawi się realna groźba.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych