Skocz do zawartości


Zdjęcie

SEN a rzeczywistość równoległa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1

info44.
  • Postów: 15
  • Tematów: 8
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Zastanawialiście się czym jest sen?? I jakie jest jego znaczenie w życiu?? Wiecie że sny potrafią być prorocze?? Bo ja poświęciłem jakiś czas na rozmyślenia a przy tym często analizowałem wydarzenia których byłem świadkiem w sennej rzeczywistości jak i wiele moich ostatnich snów i jestem przekonany że jestem na dobrym tropie.

Według mojej opinii sen i to co nam się śni w jego czasie to są prawdziwe obrazy z innych rzeczywistości gdzie nasza inna bliźnia osobowość żyje i to się dzieję naprawdę tylko gdzieś tam w przyszłości i w przeszłości dostępnej dla nas tylko w snach. A teraz wyobraźcie sobie że ta nasza świadomość w tej rzeczywistości w 2013r. tu przed tym monitorem jest snem naszej innej bliźniaczej osobowości z innej rzeczywistości.. niemożliwe?? Mam wrażenie że to jest po prostu dowód na teorię wieloświatów takiego multiwersum gdzie nasza świadomość żyję i każda podobnie bliźniaczo się toczy dlatego sny nam się sprawdzają tzn. mamy prorocze sny a w dzień mamy chwilowe dosłownie kilkosekundowe odzwierciedlenie snu tylko że w dzień i to nazywa się deja vu.

No tak tylko prawie każdy sen jest inny?? Inny bo tych możliwych dla nas wszechświatów i osobowości jest nieskończenie wiele tak naprawdę każdy z nas jest „sam dla siebie Bogiem” i możemy podróżować po całej gamie tajemniczych i fantastycznych miejsc co oznacza również że śmierć staję się dniem narodzin.

A teraz sobie wyobraźcie że niestety giniecie w tym świecie jesteście ofiarami wypadku wasze życie przestaje istnieć tu w naszej rzeczywistości a budzicie się gdzieś indziej w innej rzeczywistości pamiętając nasze życie to które mamy jak zwykły sen taki jednorazowy sen i przechodzicie do normalnego porządku dnia codziennego w nowym życiu z nowa rodziną, na jachcie, w bazie kosmicznej, na Majorce hm… a może w świecie gdzie nie panują nam znane prawa w świecie Magii i Energii w krainie Światłą i jesteście wszystkim i zawsze, jesteście każdą emocją jaką odczuwa wszechświat…

A teraz wyobraźcie sobie eksperyment ze złota rybka w akwarium gdzie z każdej strony tego akwarium zamontujemy kamerę i z przodu i z tyłu z boków od dołu od góry, a później siądziemy sobie wygodnie na fotelu i będziemy obserwować tą rybkę z 6 ujęć w sześciu monitorach. Wiecie co zauważymy że ta sama złota rybka jest tak naprawdę postrzegana jako sześć odrębnych ryb o wielu cechach wspólnych, my oczywiście wiemy że to jest jedna i ta sama złota rybka ale jej podobieństwo jest troszkę że tak to nazwę urojone i złudne bo tak naprawdę jest pokazana z innej perspektywy tak jak by z innego wymiaru… według mnie sny spełniają podoba rolę i jesteśmy śniącymi widzami nieskończenie wielkiej platformy cyfrowej w której jesteśmy bohaterami każdego kanału jaki na niej jest. I tyle….
  • 7

#2

daro88.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak apropo tej rybki złotej- to jakbyś ją umieścił w akwarium ośmiokątnym- to by była postrzegana już nie jako sześć odrębnych ryb tylko dziesięć! Szaleństwo :D

Użytkownik daro88 edytował ten post 16.10.2013 - 01:28

  • 0

#3

Phiaas De'Sarlan.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Powiem tak, bo nic innego nie nasuwa mi się na myśl po przeczytaniu. W swojej kosmicznej teorii popełniłeś jeden błąd - w jej środek wstawiłeś literę "s".
  • 1

#4

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem za co minus. wreszcie jakiś post z fantazją, bez polityki, konspiracji i nikogo nie atakujący :)
co do samej teorii, dla czystej przyjemności spekulacji - załóżmy, że tak właśnie jest, ale dodajmy jeszcze, że ta nieskończoność, wielość światów/snów jest w rzeczywistości jednym i tym samym snem.
:)
  • 2

#5

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Info masz +.
Zderzanie się teorii na para ...
Prorocze sny mogą być potwierdzeniem światów równoległych lub przykładem prekognicji, potwierdzeniem teorii że wszystko już było a my dostroiliśmy się poziomu Akaszy.

Użytkownik Aidil edytował ten post 16.10.2013 - 09:06

  • 0



#6 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Prorocze sny to tylko inwazyjne projekcje. Nie ma nad czym się tu rozwodzić.
  • 0

#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prorocze sny to tylko inwazyjne projekcje. Nie ma nad czym się tu rozwodzić.




Sny prorocze uważasz za odbicie rzeczywistości?
  • 0



#8

Adek.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od jakiegoś czasu zastanawiam się, jak to jest, że nigdy np. nie spadałem z dużej wysokości, ani nie latałem, a jednak mimo wszystko w snach doskonale to czuję? Czy na podstawie moich wyobrażeń nt. latania jestem w stanie tak doskonale wykreować we śnie to doświadczenie, którego nigdy nie doświadczyłem w realnym życiu, a które wydaje się być tak bardzo rzeczywiste?
  • 1

#9 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Sny prorocze uważasz za odbicie rzeczywistości?


Nie ma czegoś takiego jak sny prorocze. Jeśli sporadycznie pojawiają się "wizje" to nie wynika to z "oryginalności" jednostki, a z tego że inne istoty mogą podczas śnienia wciągać nas w własne projekcje i pokazywać co chcą.
  • 0

#10

Jeyek.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytam ten temat, i aż mi sie kotłuje w głowie od natłoku myśli :D Ale popuśmy wodze fantazji...

Wg mnie istnieją jeszcze 2 (lub 3, w zależności od przekonań) inne rzeczywistości i ponadtto gdybyśmy zostali przeniesieni do innego świata (a tak na pewno się stanie po naszej śmierci) to nie odróżnilibyśmy go od obecnego, w którym żyjemy. Róznica jest jedynie taka, że nie podlegają one prawom fizyki. Nasza rzeczywistość jest niejako umieszczona pomiędzy nimi i jesteśmy w takiej sytuacji, że możemy trafić do jednej lub do drugiej, ale już bez możliwości wydostania się z nich. A to, do której trafimy zależy od naszego życia, naszych decyzji i postępowania. Inaczej mówiąc czy kierujemy się Bożymi przykazaniami/ zasadami moralnymi ( itd. w zależności od wiary jaką wyznajemy lub nie), czy nie. W skrócie czy wybieramy dobro czy zło. Zakładam, że już większość rozszyfrowała o jakie rzeczywistości mi chodzi. Zarówno niebo jak i piekło znajdują się tu, na ziemi, obok nas, tylko w 2 równoległych wymiarach. Zatem w mojej teori nie będzie możliwości przeskakiwania międz "światami".

Więc, czym są sny? Sny są "życiem" naszego drugiego JA, są momentem kiedy świadomość ustępuje miejsca podświadomości i daje jej możliwość pokierowania człowiekiem, choć tylko w wyimaginowanej rzeczywistości, która do złudzenia przypomina otaczający nas świat. Dlaczego? Bo podświadomość korzysta z tego co "odbiło" się w naszym mózgu i mimo swej mocy ogranicza ją istota naszej niedoskonałości.
Dodatkowo "sen jest odzwierciedleniem duszy". Poprzez sen możemy poznać siebie, a czasami nawet naszą przyszłośc. Ale nie należy brac tego zbyt dosłownie. Sny ukazując nam to co ma nadejśc nie mówią o tym jasno i przejrzyście, a żeby dobrze zrozumieć taką "przepowiednie" trzeba w bardzo wysokim stopniu, właśnie, poznac swoją nature. Można też pomagać sobie sennikami, ale znaleźienie odpowiedniego dla siebie może potrwać długo, a takie sny zdarzają się bardzo rzadko. Ale przeciez może być i tak:

Prorocze sny to tylko inwazyjne projekcje. Nie ma nad czym się tu rozwodzić.



A teraz wyobraźcie sobie eksperyment ze złota rybka w akwarium gdzie z każdej strony tego akwarium zamontujemy kamerę i z przodu i z tyłu z boków od dołu od góry, a później siądziemy sobie wygodnie na fotelu i będziemy obserwować tą rybkę z 6 ujęć w sześciu monitorach. Wiecie co zauważymy że ta sama złota rybka jest tak naprawdę postrzegana jako sześć odrębnych ryb o wielu cechach wspólnych, my oczywiście wiemy że to jest jedna i ta sama złota rybka ale jej podobieństwo jest troszkę że tak to nazwę urojone i złudne bo tak naprawdę jest pokazana z innej perspektywy tak jak by z innego wymiaru… według mnie sny spełniają podoba rolę i jesteśmy śniącymi widzami nieskończenie wielkiej platformy cyfrowej w której jesteśmy bohaterami każdego kanału jaki na niej jest.


Czyli to co dzieje się ze mną teraz, i we wszystkich moich snach nie jest miom działaniem, ale obrazem/efektem tego co zrobił ktoś, bliżej nie określony, zawieszony w przestrzeni między wszystkimi rzeczywistościami? A jeśli tak to, to przeczy twojemu wcześniejszemu założeniu, że jesteśmy "Bogiem samym sobie".

Jeśli sporadycznie pojawiają się "wizje" to nie wynika to z "oryginalności" jednostki, ...


Racja, bo każdy może takie mieć.

... a z tego że inne istoty mogą podczas śnienia wciągać nas w własne projekcje i pokazywać co chcą.


A to już nie do końca rozumiem... Z tego co mi wiadomo (chyba, że mam przestażałe dane) to człowiek człowiekowi w sen wejść nie może. Chyba, że mówisz o hipnozie, albo grupie istot znanych pod nazwą: duchy.
  • 0

#11

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Sny prorocze uważasz za odbicie rzeczywistości?


Nie ma czegoś takiego jak sny prorocze. Jeśli sporadycznie pojawiają się "wizje" to nie wynika to z "oryginalności" jednostki, a z tego że inne istoty mogą podczas śnienia wciągać nas w własne projekcje i pokazywać co chcą.


Czym są więc wizje Twoim zdaniem a czym sny prorocze.
Z twoim podejściem do "oryginalności jednostki" mogę się zgodzić pod warunkiem że w identyczny sposób traktujesz wynalazców. Przecież im też trafił się złoty strzał w jakiej dziedzinie.
Uważasz że - ktoś komuś wchodzi w jego prywatną przestrzeń snu i wgrywa sen?

Użytkownik Aidil edytował ten post 18.10.2013 - 08:35

  • 0



#12 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Aidil dla mnie nie istnieją ani wizje ani sny prorocze. To zwykłe urabianie delikwenta a urabianie służy tylko i wyłącznie do kontroli nad jego życiem w ciele. Nie doszukujcie się tu czegoś nadzwyczajnego, tudzież mistycznego. Ja Ci kiedyś napisałem, że nasza doskonałość to nieograniczona wyobraźnia. Poza ciałem realizacja natychmiastowa poprzez zamysł. Tutaj niestety trzeba wpadać na koncepty realizacji pewnych "idei", które płyną z wewnątrz i są tylko i wyłącznie naszą zasługą. Nie inaczej. Wgrywanie snów to zbyt techniczne pojęcie. Chodzi o to, że każde indywiduum ma nieograniczoną wyobraźnię sprawczą. Wyobraź sobie, że oboje umieramy w tym samym czasie i poprzez współodczuwanie jakiejś chęci w mgnieniu oka pojawiamy się blisko siebie a także inne energie odczuwające podobnie. Wspólne postrzeganie wizji działa na tworzenie się systemu społecznego. Na tej zasadzie powstają też inwazyjne projekcje, bo śniąca energia jest nieprzytomna i łatwo ją wciągnąć w taką "rzeczywistość". Z całą pewnością każdy z nas doświadczył śnienia, podczas którego czuł pewną niemoc i dyskomfort.
  • 0

#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Husar kto kogo urabia? Chyba nie odniosłeś tego do twierdzeń o wyobraźni? Zabrzmiało to dosyć obsesyjnie.
Piszesz skrótami myślowymi - możesz rozwinąć tę o "reakcjach natychmiastowych poza ciałem".
Ciekawa wydaje mi się idea wspólnej koncepcji po śmierci. Pewnie ma wiele składowych które należało by spełnić, ale ok.

Jeśli w czasie snu jesteśmy "senną energią" to na tym jesteśmy na poziomie wiecznie zaspanego mułu rzecznego ^_^,

Użytkownik Aidil edytował ten post 19.10.2013 - 08:03

  • 0



#14

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli to co dzieje się ze mną teraz, i we wszystkich moich snach nie jest miom działaniem, ale obrazem/efektem tego co zrobił ktoś, bliżej nie określony, zawieszony w przestrzeni między wszystkimi rzeczywistościami? A jeśli tak to, to przeczy twojemu wcześniejszemu założeniu, że jesteśmy "Bogiem samym sobie".


To było moim zdaniem raczej zasugerowanie, że mózg potrafi zobaczyć świat z kilku perspektyw jak i na wielu płaszczyznach. Dlatego Ciebie samego potrafi też widzieć z boku. Może jest to coś co w stanie pełnej świadomości jest zablokowane?
  • 0

#15 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Sen dla mnie to nasza wyobraźnia która działa podczas odpoczynku. Sny prorocze nie istnieją, a przynajmniej nie dla mnie. Chociaż czasami mam wrażenie, że coś przeżywam po raz kolejny.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych