Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wiesz, że ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Filionus.
  • Postów: 50
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

25. ciekawostek z "czy wiesz, że".


1. Czy wiesz, że człowiek wydaje pieniądze na papierosy i narkotyki, które w rezultacie prowadzą do śmierci ?

2. Czy wiesz, że ludzie grają w gry komputerowe, gdy w tym czasie mogliby robić wiele innych, bardziej pożytecznych rzeczy ?

3. Czy wiesz, że Adolf Hitler cierpiał na chorobę Parkinsona ?

4. Czy wiesz, że ponad 30 % prawdy zostaje zakryte przez media ?

5. Czy wiesz, że nie można wykonać pełnego oddechu w chlorowanym basenie 15 cm nad powierzchnią wody ?

6. Czy wiesz, że w chwili w której czytasz to zdanie, rodzi się 7 dzieci ?

7. Czy wiesz, że za parę miliardów lat słońce się "wyczerpię" i zamieni się w czarną kulę ?

8. Czy wiesz, że nie można polizać własnego łokcia ?

9. Czy wiesz, że Amerykański fotograf Tyler Shields nie spał przez 40 dni, co jest oficjalnym rekordem świata i zostało wpisane do
Księgi Rekordów Guinessa ?

10. Czy wiesz, że już wkrótce będzie można czytać w ludzkich myślach ?

11. Czy wiesz, że jesteś jedyny w swoim rodzaju i nie ma na świecie drugiej takiej osoby jak ty ?

12. Czy wiesz, że Eminem ma polskie korzenie ?

13. Czy wiesz, że szansę na wygranie w lotto są tak znikome, że większą szansą jest śmierć w czasie drogi po kupon ?

14. Czy wiesz, że Leonardo Da Vinci skonstruował maszynę podobną do dzisiejszego samolotu, bądź helikoptera ?

15. Czy wiesz, że Albert Einstein wymyślił zagadkę, której nie może rozwiązać 96 % społeczeństwa ?

16. Czy wiesz, że pod Nilem płynie druga rzeka, która może być dłuższa od niego.

17. Czy wiesz, że ponad 70 % społeczności widziało w swoim życiu ducha ?

18. Czy wiesz, że niektóre części Iphona 4s są produkowane przez firmę Samsung ?

20. Czy wiesz, że język polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie ?

21. պայմանավորված - to po ormiańsku "klimatyzowany"...

22. W tej chwili umiera jakiś człowiek :(

23. Wolność - wolność słowa w wolności wolnego wypowiedzenia lub wolnego zrobienia czegoś na tle nie wolności.

24. Marilyn Manson - Brian Hugh Warner , to jego prawdziwe imię i nazwisko.

25. Kolory tak naprawdę nie istnieją.


Kilka ciekawostek z różnej dziedziny, mam nadzieję, że kogoś to zainteresowało, nie ma to żadnego paranormalnego

podtekstu, ale myślę, że przejdzie :)
  • 2

#2

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dałam plusa za Mansona (choć, jako fanka nr 1 jego imię i nazwisko zbudzona o 2 w nocy powiem xD)... możesz do tego punktu dodać "i również ma polskie korzenie, NIE wyciął sobie żeber, NIE wydłubał oka widelcem i NIE zjadł żywego kurczaka oraz NIE jest satanistą (należał do kościoła szatana, lecz zrezygnował [znał osobiście LaVeya]).
A reszta jest znana...

Och, a za co te minusy? Dodałam od siebie własne ciekawostki (większość wierzy we wszystkie plotki o Mansonie).

Użytkownik ServusSnajper edytował ten post 12.10.2013 - 20:57

  • 0

#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

4. Czy wiesz, że ponad 30 % prawdy zostaje zakryte przez media ?

Chm... aby to ocenić trzeba by znać całą prawdę, a tego prawdopodobnie nikt nie wie

5. Czy wiesz, że nie można wykonać pełnego oddechu w chlorowanym basenie 15 cm nad powierzchnią wody ?

W niechlorowanym też; ba, nawet z głową w wiadrze!

7. Czy wiesz, że za parę miliardów lat słońce się "wyczerpię" i zamieni się w czarną kulę ?
Dosyć duże uproszczenie - najpierw stanie się czerwonym olbrzymem i zje ziemię, potem odrzuci atmosferę i zamieni się w białego karła; ten ostygnie do brązowego a ten do czarnego, ale miliardów lat które są potrzebne do tego ostatniego etapu, jest więcej niż kilka

8. Czy wiesz, że nie można polizać własnego łokcia ?

A wiesz że 80% czytających takie ciekawostki zwykle próbuje? Mi się udało.

10. Czy wiesz, że już wkrótce będzie można czytać w ludzkich myślach ?
Niesamowite, niedawno sobie o tym pomyślałem.

15. Czy wiesz, że Albert Einstein wymyślił zagadkę, której nie może rozwiązać 96 % społeczeństwa ?
Domyślam się że chodzi o zagadkę o tym w których domach mieszkają osoby o takich a takich cechach - miejskim mitem jest zarówno procent nie umiejących rozwiązać jak i autorstwo Einsteina.
  • 1



#4

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

5. Czy wiesz, że nie można wykonać pełnego oddechu w chlorowanym basenie 15 cm nad powierzchnią wody ?

W niechlorowanym też; ba, nawet z głową w wiadrze!


Ja myślę, że autor się niefortunnie wyraził. Nie chodziło o wykonanie pełnego wdechu z głową POD wodą, a 15 cm NAD powierzchnią wody. A basen, to budynek w tym wypadku, a nie tylko to wypełnione wodą xD
  • 0

#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"niefortunna" to była "ciekawostka' cyt. "Czy wiesz, że człowiek wydaje pieniądze na papierosy i narkotyki, które w rezultacie prowadzą do śmierci ?" 8)
Wystarczyło napisać "Czy wiesz, że człowiek wydaje pieniądze ?"
  • 1



#6

Filionus.
  • Postów: 50
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

"niefortunna" to była "ciekawostka' cyt. "Czy wiesz, że człowiek wydaje pieniądze na papierosy i narkotyki, które w rezultacie prowadzą do śmierci ?" 8)
Wystarczyło napisać "Czy wiesz, że człowiek wydaje pieniądze ?"



Ta niezła to by była ciekawostka "człowiek wydaje pieniądze" xD
  • 0

#7

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

26. Czy wiesz, że ludzie tworzą durne tematy na forach internetowych?
  • 3



#8

Filionus.
  • Postów: 50
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

26. Czy wiesz, że ludzie tworzą durne tematy na forach internetowych?


27. Czy wiesz, że mam głęboko w dupie co ty piszesz ?

Za obrazę i słownictwo ostrzeżenie, a że to trzecie, to i obowiązkowe 30 dni zawieszenia.
Aquila

  • 0

#9

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Muszę przyznać, że z wszystkich tych "ciekawostek" to nie słyszałem tylko o tym wdechu nad chlorowaną wodą i ormiańskim klimatyzatorze.

A co do polizania łokcia: jednak można

Prawdziwe imię i nazwisko gwiazd... Czy wiesz że Nergal to Adam Darski, czy wiesz że Marilyn Monroe to Norma Jeane Mortenson, King Diamond to Kim Petersen, Ozzy Osbourne to John Michael Osbourne... i tak se wymieniać można.
  • 1

#10

mr.fisz.

    In order to be able to think, you have to risk being offensive.

  • Postów: 143
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie jednak najbardziej rozwalił

2. Czy wiesz, że ludzie grają w gry komputerowe, gdy w tym czasie mogliby robić wiele innych, bardziej pożytecznych rzeczy ?

Gry komputerowe można zastapić tysiacem innych rzeczy. Jaka to jest ciekawostka? Mozna napisać że to jest "oczywista oczywistość" ;)

Użytkownik mr.fisz edytował ten post 12.10.2013 - 10:44

  • 1



#11

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Część tych ciekawostek jest nieprawdziwa (łokieć/zagadka), część jest bardzo względnie ciekawa, bo nie każdy jest zainteresowany tym, jak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Mansona (na tej samej zasadzie "Czy wiesz, że piosenkarka rockowa Pat Benatar ma polskie korzenie i urodziła się jako Patricia Mae Andrzejewski?").
No i zostają te dwie:

1. Czy wiesz, że człowiek wydaje pieniądze na papierosy i narkotyki, które w rezultacie prowadzą do śmierci ?

2. Czy wiesz, że ludzie grają w gry komputerowe, gdy w tym czasie mogliby robić wiele innych, bardziej pożytecznych rzeczy ?


Aż prosi się poniższy mem:
Dołączona grafika

***

27. Czy wiesz, że mam głęboko w dupie co ty piszesz ?

Skoro masz głęboko w pupie to, co pisze, to po co zakładasz temat, Filionus?

Użytkownik Lis edytował ten post 12.10.2013 - 11:03

  • 4



#12

Filionus.
  • Postów: 50
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Część tych ciekawostek jest nieprawdziwa (łokieć/zagadka), część jest bardzo względnie ciekawa, bo nie każdy jest zainteresowany tym, jak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Mansona (na tej samej zasadzie "Czy wiesz, że piosenkarka rockowa Pat Benatar ma polskie korzenie i urodziła się jako Patricia Mae Andrzejewski?").
No i zostają te dwie:

1. Czy wiesz, że człowiek wydaje pieniądze na papierosy i narkotyki, które w rezultacie prowadzą do śmierci ?

2. Czy wiesz, że ludzie grają w gry komputerowe, gdy w tym czasie mogliby robić wiele innych, bardziej pożytecznych rzeczy ?


Aż prosi się poniższy mem:
Dołączona grafika

***

27. Czy wiesz, że mam głęboko w dupie co ty piszesz ?

Skoro masz głęboko w pupie to, co pisze, to po co zakładasz temat, Filionus?




Mam w dupie , że mnie obraża, patrz bardziej ogólnie, mam dupie co on PISZE.
Nie życzę sobie żeby tak mówił i tyle, nie wiem za co ma taką reputacje.
  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te ciekawostki są na poziomie 5 klasy podstawówki. Coś w stylu: czy wiesz że jak masz rękę większą od głowy to masz raka? Infantylne. Z tym łokciem to znaczna większość ludzi nie potrafi ale są tacy co potrafią.
  • 3



#14

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Połowa z tego to oczywiste oczywistości, połowa to wyssane z palca, niesprawdzone głupoty i zaledwie połowa (celowo używam tu "3 połów" żeby pokazać jak te nowinki zjechały mi mózg :D) ma jakąkolwiek wartość.

A rzekomą "Zagadkę Einsteina" znam i rozwiązałam bez problemu.
  • 1



#15

Tesla.
  • Postów: 108
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

16. Czy wiesz, że pod Nilem płynie druga rzeka, która może być dłuższa od niego.



Szukając na szybko nic nie znalazłem o Nilu, a tylko o Amazonce:
Hamza

Czy faktycznie chodzi o Nil?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych