Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paranormalne ... Paranienormalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aidil z tego co pamiętam, dział moderowało (łącznie ze mną) trzech ludzi. Na początku tematy odnośnie zjawiska nikomu nie przeszkadzały, no bo to paranormalium jak każde inne, a skoro forum taką tematyką się zajmuje, to czemu miałoby to komuś wadzić? Tyle, że w pewnym momencie zapanowała na to moda. Pierwsi zareagowali "szeregowi" użytkownicy. Poddział "Zdjęcia" w dziale "Życie po śmierci" nie służy bowiem tylko do publikacji zdjęć, ale również do ich analizy. Kiedy uczestnicy dyskusji taką analizę przeprowadzili i orzekli, że to lipa, zaczynała się awantura "autor versus dyskutanci". Autor ostro trzymał się swojej wersji, sypał minusami jak Sasza z kałasza, wyzywał wszystkich, wszyscy zaś się bronili. I tak powstawała kolejna nabijalnia postów, pełna nijakiej treści. Kończyło się to raportem, zamknięciem tematu i banem dla autora oraz warnami dla pozostałych uczestników dymu. I tak do następnej okazji, na którą długo nie trzeba było czekać. Doszliśmy do wniosku, że coś trzeba z tym zrobić. Stąd pojawił się pomysł zakazu, jednak dotyczący TYLKO poddziału "Zdjęcia". Nikt nie zabraniał i nie zabrania dyskusji o samym zjawisku, nie jest przecież ono żadnym tabu i nigdy nim nie było. 


  • 1



#17

AleksanderS.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak tak czytam te wszystkie "paranormalne" opowieści typu: skrzypiąca podłoga, spadający aniołek, wylewające szambo, czy "stuki" i "puki", jak oglądam te wszystkie "paranormalne" zdjęcia typu : "twarz" ducha w krzakach, w zniczu, w dymie, na szybie, ścianie, czy gdzie tam jeszcze, to myślę sobie, że zakaz dotyczący orbów jest chyba najmniejszym problemem tego forum.

Chociaż, rzeczywiście, patrząc z boku wygląda on co najmniej dziwnie - szczególnie w kontekście przyzwolenia na zaśmiecanie (niestety ale inne określenie nie przychodzi mi do głowy) tego forum wspomnianymi "paranormaliami".

Jestem tutaj stosunkowo krótko, bo raptem jakieś półtora roku ale gdybym tak miał przypomnieć sobie przeczytane w tym okresie posty, które dotyczyły zjawisk "paranormalnych" zaobserwowanych przez piszących je ludzi, to jestem dziwnie spokojny, że wystarczyłoby mi palców jednej ręki na to żeby podliczyć te, nad którymi warto byłoby się pochylić.

Które dawałyby chociaż minimum nadziei na to, że nie są wymysłem znudzonego gimnazjalisty.

Mówiąc wprost - 99% tego typu relacji to ordynarne fake, żarty lub zwykłe prowokacje, na dodatek napisane tak, że czytając je, człowiek zastanawia się, czy wogóle warto to robić - że o komentowaniu nie wspomnę.

 

 

Przepraszam, za to, że będę poruszał się delikatnie obok tematu, ale po przeczytaniu postu Pishora przyszło mi do głowy coś ciekawego... Osobiście uważam, że największą wartością forum Paranormalne jest zderzenie racji "bezkrytycznych" miłośników zjawisk paranormalnych z racjonalistami -wynika z tego dyskusja, która przynajmniej w części jest rzeczowa i przynajmniej w jakimś stopniu służy dochodzeniu do prawdy. Tyle wstępnej opini, teraz konkret:

Jako, że nieskromnie zaliczam się do racjonalistów, chciałbym zadać pytanie: po co racjonaliści siedzą na tym forum? W moim wypadku chodzi o to, że przeszukuję posty z nadzieją, że znajdę coś czego nie będę umiał wytłumaczyć... może powinniśmy, wszyscy razem, jako społeczność "zapisująca" to forum zrobić jakąś selekcję tematów? Poszukać tych, które faktycznie są najciekawsze, w tym sensie, że nie da się w prosty sposób obalić ich paranormalności? Jeżeli znajdziemy chociaż jeden taki temat... to... nawet obecność "głupich" orbów nabierze sensu... może nie wyraziłem się precyzyjnie, ale na pewno wiecie co mam na myśli.


  • 0

#18

Kilroj.
  • Postów: 32
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

ja tu siedze nie dlatego ze jestem racjonalista czy fanem ufo ale dlatego ze sie fajnie czyta, duzo postow madrych ludzi a malo  gimbazy i troli. jest co czytac i juz, przynajmniej sie moge czegos dowiedziec bo szkoly konczylem dawno temu jeszcze w prl a i za bardzo edukacja pochwalic sie nie moge


  • 1

#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil z tego co pamiętam, dział moderowało (łącznie ze mną) trzech ludzi. Na początku tematy odnośnie zjawiska nikomu nie przeszkadzały, no bo to paranormalium jak każde inne, a skoro forum taką tematyką się zajmuje, to czemu miałoby to komuś wadzić? Tyle, że w pewnym momencie zapanowała na to moda. Pierwsi zareagowali "szeregowi" użytkownicy. Poddział "Zdjęcia" w dziale "Życie po śmierci" nie służy bowiem tylko do publikacji zdjęć, ale również do ich analizy. Kiedy uczestnicy dyskusji taką analizę przeprowadzili i orzekli, że to lipa, zaczynała się awantura "autor versus dyskutanci". Autor ostro trzymał się swojej wersji, sypał minusami jak Sasza z kałasza, wyzywał wszystkich, wszyscy zaś się bronili. I tak powstawała kolejna nabijalnia postów, pełna nijakiej treści. Kończyło się to raportem, zamknięciem tematu i banem dla autora oraz warnami dla pozostałych uczestników dymu. I tak do następnej okazji, na którą długo nie trzeba było czekać. Doszliśmy do wniosku, że coś trzeba z tym zrobić. Stąd pojawił się pomysł zakazu, jednak dotyczący TYLKO poddziału "Zdjęcia". Nikt nie zabraniał i nie zabrania dyskusji o samym zjawisku, nie jest przecież ono żadnym tabu i nigdy nim nie było. 

 

Problemem tego a możne także i innych for zajmujących się a właściwie cały czas próbujących się zajmować tak frapującą tematyką jaką są od zawsze zjawiska paranormalne,  będące poza nurtem nauk akademickich jest pobłażliwy wręcz lekceważący stosunek

do tychże zjawisk.

Nic nie wnosi do nauki obśmianie zjawiska jakim jest ORB.  A przecież można by przynajmniej w najmniejszym stopniu wysilić się i  podjąć próbę znalezienia dobrych zdjęć powyższego zjawiska, o analizie nie wspomnę ponieważ na tym forum nie ma klimatu do tego typu przedsięwzięć.  


Użytkownik Aidil edytował ten post 26.01.2014 - 12:08

  • 0



#20

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sytuacja wynika stąd, że sceptycy nie są z tego forum usuwani, co na niektórych forach się zdarza. Paru użytkowników zaczynało jako miłośnicy paranormalności ale po latach czytania zmyślonych historyjek zmienili poglądy. Dla mnie przyczyny rejestracji były takie jak u Kliroja - ciekawe posty, aktywne dyskusje.


  • 0



#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sytuacja wynika stąd, że sceptycy nie są z tego forum usuwani, co na niektórych forach się zdarza. Paru użytkowników zaczynało jako miłośnicy paranormalności ale po latach czytania zmyślonych historyjek zmienili poglądy. Dla mnie przyczyny rejestracji były takie jak u Kliroja - ciekawe posty, aktywne dyskusje.

 

 

Zdrowy sceptycyzm jest pozytywną cechą każdego badacza  ale nie wiem jak nazwać przyrównywanie zjawisk paranormalnych  do śmiesznych historyjek.


  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych