Skocz do zawartości


Czytnik ebook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam od jakiegoś czasu Cybook Odyssey HD Frontlight i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jest wifi, dotyk, eink, działa sprawnie i szybko. Cena - 350 zł z przesylka na allegro.

#17

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz to mnie przestraszyłeś, bo chciałem kupić czytnik ebooków z einkiem . Są jakieś problemy z wyświetlaniem czegoś takiego??? Ja czytam gównie teksty będące skanami wsadzonymi "na żywca" w PDFa. Do tej pory używałem któregoś z moich tabletów czy netbooka a tu taki zonk . W kazdym razie androidowy program aldico bez problemu odczytuje praktycznie wszystkie pdfy.Podobnie windowsowy foxit. Tylko ten czas pracy....No cóż czas pomyśleć o przeróbce i dodaniu dodatkowego akumulatorka...Pimp my ride ...ups my tablet.. :mrgreen:


No niestety, jak ktoś już pisał, PDF nie najlepiej nadaje się do czytników, ponieważ "czysty" PDF jest dosyć trudny do czytania, a konwersja bardziej skomplikowanych tekstów ma problem z formatowaniem, tak jak z plikiem podanym przez Wszystko. Wiem że są programy "tnące" PDF na części, tak, że po konwersji dalej mamy PDF'a lepiej przystosowanego wielkością do ekranu, ale wszystko trzeba robić manualnie



#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak to niestety wygląda. W internecie można znaleźć różne poradniki jak konwertować takie pdefy na formaty dobre dla czytnika. Jeśli jest to dobrze zrobiony pdf w miarę nowy, to po konwersji powinien wyglądać przyzwoicie. W przypadku starych pdefów trzeba inaczej kombinować. Najpierw przerabiać to na zwykły tekst a potem dopiero na mobi. Można też wrzucać pdefy prosto na czytnik. Jednak czytanie ich w ten sposób jest mniej wygodne, bo tekst się kiepsko przewija i jest trochę za mały.
Oprócz tego popularnego calibre są też inne programy lepiej przerabiające. Ale trzeba nauczyć się ich obsługi i jest z nimi więcej roboty.



#19

mati23.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam podobne pytanie więc podłącze sie do tematu.
Planuje kupno czytnika tak do ~400 zł. I mam 2 pytania:
1) Chciał bym na czytniuku czytać pdf-y - wiem, wałkowane jest to cały czas na internecie. Ale chciałem zapytać czy lepiej by było kupić stary Iriver HD z empika ( podobno jest przecena) czy lepiej już pójść w nowsze modele z miejszą rozdzielczościa ale nowsze technologicznie z większą pulą "bajerów".
2) oraz pliki w postacji zdięć - dlatego zastanawia mnie czym rózni się w czytnikach opcja czytania plików cbr od, np. jpg. Mało czytników obsługuje cbr lub cbz wiec nie wiem czy specjalnie interesować się tym formatem. Sam raczej nie przerobie na djv - bo po rostu nie wiem czy się da. A dodatkowo piszą w specyfikacjach o formacie zip. Daje mi to coś ? A może są jakieś aplikacje do instalacji w e-książkch aby czytały cbr.

Jak już wspominałem rozważam wiele czytników:
Iriver HD był by w bardzo przystępnej cenie i to wysoka rozdzielczość

Onyx BOOX A62S Evolution w euro agd kosztuje 360 zł :dotyk i ten cbr
Onyx BOOX i65S Metropolitan w euro agd kosztuje 370: dotyk i wi-fi ale bez cbr
Proszę o podpowiedź bo sam już nie wiem.


Użytkownik mati23 edytował ten post 15.01.2014 - 19:43


#20

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o format PDF, to chyba nie ma większej różnicy pomiędzy modelami starszymi, a tymi nowymi. I tu i tu jest problem z komfortową obsługą PDFów. Co do cbr. nie wypowiem się, bo nie bawiłem się nim.





#21

Klapaucjusz.
  • Postów: 53
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do mojego pocketbooka (613)  dograłem jeden programik i cbr śmigają bez problemu. Podobnie powinno być z onyxem  bodajże c65, bazującym na androidzie - chcesz więcej wiedzieć, to zajrzyj na forum o ebokach - http://forum.eksiazki.org



#22

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ze swojego doświadczenia mogę Ci polecić Pocketbooka 622. Dotykowy, sześć cali, WiFi, e-ink, świetnie radzi sobie z pdfami (nosiłam na nim materiały na studia i wszystko mi śmigało). Mam go chyba dwa lata i ładowałam może trzy razy :)



#23

mati23.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki. Na pewno skorzytam z podpowiedzi. Już się biorę za przeglądanie forum o e-książkach :)

Nasuneło mi się jeszcze jedno pytanie.
Jako użytkownicy e-booków - korzystacie z DjVu ? Łatwiej się czyta taki dokument na czytniku niż pdf, a może równie źle.


Użytkownik mati23 edytował ten post 17.01.2014 - 18:33



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych