Skocz do zawartości


Zdjęcie

KONKURS LITERACKI - PARANORMALNE PIÓRA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No to ruszam. Dobry pomysł z tym konkursem.

#17

piotr81w.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Rozmiar pracy:
Praca nie powinna być większa/dłuższa niż 8 stron w wordzie i nie mniejsza/krótsza niż 5. (Ogół pracy powinien byś pisany 12, Time New Roman. Jednakże, dopuszczalne są fragmenty pisane większą albo inną czcionką. Jeżeli czujecie taką potrzebę możecie pisać nawet w poprzek, aczkolwiek, prosiłbym wtedy o załączenie odnośnika do google docs - a praca zostanie opublikowane w temacie w formie skanów.)


Temat świetny, można puścić wodze fantazji. Jednak trochę mnie dziwi ograniczenie dolne rozmiaru pracy - bo akurat jest zwolennikiem Leca: im krócej, tym lepiej...

Mówiąc konkretnie - nie widzę problemu w napisaniu pracy dowolnej długości, tylko po co? Uważam to dolne ograniczenie długości za dziwczne. Zapewniam, że napiszę dobry tekst o długości maksymalnie może 1-2 stron...

Ale może jest jakies rozsądne uzasadnienie tego wymogu.



Po to aby inni mogli poczytać? Nie jest trudno zaprezentować swój genialny w swej prostocie pomysł, lecz zaciekawić innych i przedstawić go w formie, która zapiera dech w piersiach (albo chociaż zainteresuje bardziej niż E=mc^2) to już wyzwanie. I chyba o to chodzi, bo jakby nie było wyzwania to by nie było konkursu.

#18

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do roboty, bo jeszcze nikt mi nie wysłał żadnej pracy :D



#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niecierpliwiec z Ciebie. :szczerb:
Pewnie dostaniesz dwie prace tak czy siak.



#20

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prace można też wysyłać ( jeżeli ktoś nie chce ponownie ich edytować w PW) w formie pliku na maila : [email protected]

Jednakże proszę o podanie swojego nicku wtedy.



#21

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I ja się skuszę , zacznę skrobać już dzisiaj.

#22

Mahmud.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cieszy mnie wiadomość o konkursie,widziałem tu sporo inteligentnych historii i utalentowanych autorów.
Sam też mam pomysł oparty na historii która chodzi mi po głowie i na podstawie moich snów.Chciałem pisać na forum ale jak jest okazja...
Mam pytanie- jakie edytory tekstu wchodzą w rachubę?Mam Open Office a wiem że czasem się "gryzie" z MS Wordem.

Co do konkursowych historii to można je wydać w formie e-booka to ściągnięcia z tej strony lub którejś z e-księgarni.



#23

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z uwagi na nadasłane prośby i małą liczbę nadesłanych do tej pory prac - zaledwie 5, konkurs zostaje przedłużony do 30 września!



#24

Mahmud.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ok.Jestem po dyżurze i akurat dokończyłem opowiadanie.Zaraz je wyślę.



#25

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyniki


Dołączona grafika


Na konkurs nadesłaliście państwo 5 prac, można powiedzieć "aż" albo "zaledwie". Wiele osób, które zamęczało mnie przedłużeniem terminu nadsyłania prac w końcu nie nadesłało nic. Deadline państwu jednak nie posłużył? Cieszę się bardzo, iż moja inicjatywa konkursu znalazła odzew i mam nadzieje, że w następnej edycji weźmie udział jeszcze więcej osób!

W pierwszym forumowym konkursie Paranormalne Pióra zwyciężyli:

Dołączona grafika Mahmud ( +50 punktów reputacji)
Dołączona grafika Marian ( + 30 punktów reputacji)
Dołączona grafika Mischaked - Zevuv ( +20 punktów reputacji)

Biorący udział w konkursie zdobyli następujące wyniki:

Mahmud
PJ: 8/10
BJ: 9/10
K: 9/10
I: + 3
OG: 11/15
Razem: 40 punktów.

Marian
PJ: 9/10
BJ: 7/10
K: 7/10
I: +2
OG: 11/15
Razem: 36 punktów.

Mischaked - Zevuv
PJ: 9/10
BJ: 9/10
K: 8/10
I: +1
OG: 8/15
Razem: 35 punktów.

Aquila
PJ:8/10
BJ:7/10
K: 7/10
I: +1
OG: 10/15
Razem: 33 punktów.

A.T.Ostrowski
PJ: 8/10
BJ: 8/10
K: 6/10
I: 0
OG: 9/15
Razem: 31 punktów.

Kilka słów do uczestników:

Mahmud/

Cóż twoja praca spodobała mi się najbardziej. Przesycona jest naukowym żargonem i zawiera kilka medycznych odniesień. Rozumiem celowość kilku zabiegów językowych, jednakże, będąc obiektywnym odjąłem za nie 2 punkty. Co mi się nie podobało to częste powtórzenia ( "poszliśmy", zdanie przerwy i zaczynasz zdanie od "poszliśmy") oraz trochę "naiwna narracja", brakowało mi tutaj gry z czytelnikiem. Wielki plus za nawiązanie do Pratchett'a ( książki mojego dzieciństwa).

Marian/
Panie Marianie ( pan pozwoli tytułować się per "pan", pomiędzy nami jest zbyt duża różnica wieku i niegrzecznie z mojej strony byłoby przejść na "ty"). Bardzo spodobał mi się koncept! Wydaję się, że to takie proste pisać o sobie, a jednak mile mnie zaskoczyło. Za perełkę uważam fragment dotyczący stonki ziemniaczanej.


Mischaked - Zevuv/
Strasznie uderzyłem w odbiór ogólny w twojej pracy. Koncept jest fajny i dość oryginalny, aczkolwiek, sama praca mnie nie urzekła. Była zbyt prosta i przewidywalna. Czasami twoja narracja za bardzo odchylała się w dziwną stronę. Co rozumiem przez "dziwny", taką trochę "nerdowską" fascynację.

Aquila/
Fajnie, fajnie, sprytnie... ale cholera no! Z twoją pracą męczyłem się najdłużej! Wymieszałeś skrajnie startreckowate science fiction z komiksową narracją. Sztucznie wyszły dialogi i jakoś tak brak zakończenia. Niby coś tego, ale jednak nie do końca. Praca jest dobra, aczkolwiek, strasznie ją pokomplikowałeś i utrudniłeś.

A.T.Ostrowski/
Twoją pracę oceniałem aż trzy razy! Z przykrością jednak muszę stwierdzić, iż za każdym razem obniżałem ci noty. Stylistycznie i językowo praca jest dobra, treść też jest w miarę! Jednakże, koncept kiepski - zbyt popularny w literaturze współczesnej, no i odbiór ogólny... z początku widziałem w tym autobiografizm, za drugim razem doszukiwałem się egzystencjalizmu, z kolei za trzecim razem postawiłem smutną konstatację, iż jest to jedynie średnio udana stylizacja. Dużo do życzenia wymaga narracja... trochę hipsta i trochę introwertyk? so mainstream! Poza tym bywa nieskładna. Aczkolwiek, jako całość mi się nawet podobało.

Z dniem jutrzejszym (jak wrócę z uczelni, wybaczcie, ale każdy jest jedynie człowiekiem) zorganizowana zostanie ankieta, w której wyłoniona zostanie nagroda czytelnika. Wasze prace zostaną zamieszczone bez przyporządkowania im nicków, a ankieta potrwa do 7 października.

Serdecznie gratuluję i zapraszam do wzięcia udziału w następnej edycji!



#26

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ach... dobrze, że doczytałem to:

"Z dniem jutrzejszym (jak wrócę z uczelni, wybaczcie, ale każdy jest jedynie człowiekiem) zorganizowana zostanie ankieta, w której wyłoniona zostanie nagroda czytelnika. Wasze prace zostaną zamieszczone bez przyporządkowania im nicków, a ankieta potrwa do 7 października."

więc nie napiszę do tego czasu wyjaśnienia żeby nie zdradzić która była moja (choć myślę, że nieco już podpowiedziałeś swoim uzasadnieniem ;) ). Na swoje "usprawiedliwienie" mogę dodać tylko tyle, że fabuła miała tutaj grać zdecydowanie drugorzędną rolę, a po drugie - napisanie całej pracy musiałem zmieścić w paru godzinach bo pisałem u kuzyna na jego komputerze :D



#27

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możesz na privie napisać :D



#28

Nanciscor.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram inicjatywę i doceniam. Fajnie, że w dodatku solidnie do tego podchodzisz. Jeżeli wstrzelę się w drugą edycję, to chętnie poddam się bezlitosnej krytyce. Uczestnikom gratuluję i pozdrawiam.

Użytkownik Nanciscor edytował ten post 03.10.2013 - 23:40


#29

Mahmud.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To było moje pierwsze opowiadanie i miałem mało czasu.Ale pierwsze koty za płoty :)



#30

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż mogę napisać na swoje usprawiedliwienie - miałem mnóstwo pomysłów, ale zabrakło weny, aby odpowiednio je zmontować. Opowiadanie napisałem w dwóch sesjach gdzieś po 1,5 h. Potem co jakiś czas coś tam poprawiłem, coś dodałem, coś odjąłem. Przez to zdecydowanie wyszło coś innego, niż miałem w głowie. Ale przecież na tym polega pisanie. Na oddaniu swoich myśli w jak najlepszy sposób.

Mimo wszystko czuję się doceniony i liczę na kolejne edycje konkursu. Lubię trochę poskrobać, ale bez motywacji ciężko to idzie ;)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych