Skocz do zawartości


Zdjęcie

Religia Jezusa - dobra czy zła?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#61

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ocena jest subiektywna, zwyczaje - środowiskowe a prawo litera prawa ma za zadanie odsunąć ocenianie na podstawie uczuć, domniemań i ocen z poziomu dobra i zła z przesłaniem przyszłego odkupienia.

 

https://youtu.be/eEQCP7UzT-I


Użytkownik Aidil edytował ten post 07.10.2017 - 11:21

  • 0



#62

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawo to taki płot. Tygrys go przeskoczy , żmija przepełznie . A płot to jest po to by bydło się nie rozbiegło.

 

Religia(quasi-religia również) mówi : jak zrobisz to i to  to jesteś taki i taki(dobry zły , ze zła i dobra karmą, moralny /niemoralny. postepowy niepostępowy :)) i zazwyczaj dodaje jak nie bedziesz taki jak chcę to gorzko pozałujesz  Wtym lub przyszłym życiu).Zmień sie natychmiast!!!

 

Prawo to tylko spisany(sformułowany)przepis (wywodzący się od religii , zwyczaju czy obranej strategii społecznej). Prawo mówi: jak zrobisz (albo nie zrobisz ) tego i tego to gorzko pożałujesz.Zmień się natychmiast!!

 

prawo litera prawa ma za zadanie odsunąć ocenianie na podstawie uczuć

 

Naprawdę??? Karanie homoseksualizmu, nekrofilii , zoofili opiera sie głównie na odrazie.

domniemań

 

A proces poszlakowy to niby co jest?

 

ocen z poziomu dobra i zła z przesłaniem przyszłego odkupienia

 

Normatywne jest popularne łagodzenie wyroku, bo sędzia (ławnicy itp)liczą na przyszła poprawę skazanego.Czyli przyszłe odkupienie.

Prawo nigdy  nie było sztywne


  • 0



#63

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chcesz rozmawiać o naturze człowieka czy o literze prawa.
 

Religia jak wyżej napisałam jest dualna i często pokrętnie tłumaczy negatywne postępowanie swoich wyznawców, często wbrew literze prawa, tak by uzasadnić brutalne postępowanie wobec jednostki lub grupy ludzi. 


  • 0



#64

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konfucjusz z tego co wiadomo umarł zwyczajnie, budda tak samo, mahomet też nie zmarł śmiercią męczeńską.
  • 0



#65

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konfucjusz z tego co wiadomo umarł zwyczajnie, budda tak samo, mahomet też nie zmarł śmiercią męczeńską.

 

ja to ma się do dualizmu religii? i Jezusa.


Użytkownik Aidil edytował ten post 07.10.2017 - 12:01

  • 0



#66

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat jest o jednej z religii świata. Wyjatkowej dla mieszkańców naszego regionu z powodu historycznych. Problem w tym, że mamy oceniać ją wg norm(dobra i zła) wywadzącę się w dużym stopniu z tej religii. :) Takie masło maślane. Cokolwiek myslicie(czego nauczono was myśłieć) ,nie będzie to ocena obiektywna.

 To takie odbice dylematu : czy kolor żółłty  jest wystarczająco zółty, niebo niebowate itp.

 

Chcesz rozmawiać o naturze człowieka czy o literze prawa.

 

I litera prawa,i natura człowieka i religia(a dokładnie wiara i system wartości) są ze sobą bezwzględnie połączone.


  • 0



#67

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytałaś co wyróżnia chrześcijaństwo na tle innych religii, więc napisałem konkretnie z przykładami.
A dualizm religii to jest coś innego niż ty przez to rozumiesz.
  • 0



#68

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konfucjusz z tego co wiadomo umarł zwyczajnie, budda tak samo, mahomet też nie zmarł śmiercią męczeńską.

Babizm , Bahaizm o ile pamietam to religie w których założyciele źle skończyli. Załozyciel mormonów tez zmarł śmiercia tragiczna zamordowany w więzieniu.


  • 0



#69

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat jest o jednej z religii świata. Wyjatkowej dla mieszkańców naszego regionu z powodu historycznych. Problem w tym, że mamy oceniać ją wg norm(dobra i zła) wywadzącę się w dużym stopniu z tej religii. :) Takie masło maślane. Cokolwiek myslicie(czego nauczono was myśłieć) ,nie będzie to ocena obiektywna.

 To takie odbice dylematu : czy kolor żółłty  jest wystarczająco zółty, niebo niebowate itp.

 

Chcesz rozmawiać o naturze człowieka czy o literze prawa.

 

I litera prawa,i natura człowieka i religia(a dokładnie wiara i system wartości) są ze sobą bezwzględnie połączone.

 

 

Nie jest to prawda iż są one ze sobą połączone, jest to twoja subiektywna ocena.

 

Masz takie prawo by uważać tę religię za wyjątkową ale podziel się czemu ją za taką uważasz w czym tkwi jej wyjątkowość
Nadal nie została poddana ocenie inwazja tej religii na nasze ziemie więc za wcześnie na to by uważać ja za wyjątkową, chyba że pod kątem wyjątkowej inwazji, to się zgodzę.

 


Pytałaś co wyróżnia chrześcijaństwo na tle innych religii, więc napisałem konkretnie z przykładami.
A dualizm religii to jest coś innego niż ty przez to rozumiesz.

 

 

Przytoczyłeś przykłady bez przywołania różnic więc jak miałam wiedzieć o co ci chodzi.

 

Może tak możne nie, a jak ty to rozumiesz?


  • 0



#70

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aidil

 

Religia jak wyżej napisałam jest dualna i często pokrętnie tłumaczy negatywne postępowanie swoich wyznawców,

Tłumaczenia często są logiczne tylko ty nie potrafisz zaakceptować założeń które często opierają się na bycie zwanym "Bogiem". Idąc dalej udowodnij że te "pokrętnie tłumaczone" czyny są złe.

 

Masz takie prawo by uważać tę religię za wyjątkową ale podziel się czemu ją za taką uważasz w czym tkwi jej wyjątkowość

Wprawdzie nie do mnie, ale co tam. Chrześcijaństwo można uznać za najstarszą religię opierającą się na Biblii - niby judaizm był wcześniej, ale religia ta po zburzeniu świątyni jerozolimskiej przez Rzymian zdecydowanie zmieniła swój charakter.

Po za tym chrześcijanie wierzą że podczas mszy hostia przemienia się w ciało Jezusa z Nazaretu - wiem że nie dotyczy to protestantów, ale oni pojawili się ledwo 400 lat temu.


Użytkownik Bohun edytował ten post 07.10.2017 - 12:49

  • 0

#71

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil

 

Religia jak wyżej napisałam jest dualna i często pokrętnie tłumaczy negatywne postępowanie swoich wyznawców,

Tłumaczenia często są logiczne tylko ty nie potrafisz zaakceptować założeń które często opierają się na bycie zwanym "Bogiem". Idąc dalej udowodnij że te "pokrętnie tłumaczone" czyny są złe.

 

 

Ok. Piszesz o logice czy pozorach logiki?
 

Przytocz więc jakiś fragment by można było coś akceptować lub nie. Mam nadzieję że nie nie zboczyłeś za bardzo od głównego wątku.


  • 0



#72

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aidil

 

Przytocz więc jakiś fragment by można było coś akceptować lub nie.

Chętnie bym to zrobił ale nie znam żadnych złych czynów które KK by pokrętnie tłumaczył. W Cerkiwi prawosławnej też niczego takiego nie kojarzę. O reszcie się nie wypowiadam gdyż kościołów protestanckich jest tak mnóstwo i mają tak wiele różnych wierzeń że nie jestem w stanie prześledzić ich linii obrony co bardziej kontrowersyjnych poglądów.

Czynów które kiedyś KK uznał za dobre, a teraz są uznane za złe (np. kwestia tortur, czy palenie za herezje) z oczywistych powodów bronić nie będę.


Użytkownik Bohun edytował ten post 07.10.2017 - 13:00

  • 0

#73

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja to ma się do dualizmu religii? i Jezusa.

 

 A dlaczego piszesz o dualizmie i Jezusie w jednym zdaniu. Przesłanie i świadectwo jakie dał Jezus jest jasne i klarowne. nie ma tu żadnego dualizmu. Fakt. Stary testament pełen jest okrucieństwa i przemocy, ale to dzięki Jezusowi możemy to tak postrzegać. Wiele praw takich jak obcinanie rąk złodziejom, czy kamieniowanie cudzołożnic, żywcem przeniesione jest ze Starego Testamentu do Koranu i praktykowane do dzisiaj. Tyle że ST. to księga żydowska.

 Jezus był żydem który zreformował Judaizm i nadał mu całkiem nowe oblicze, które stało się podwaliną moralności świata zachodu (i nie tylko). Nie ma w Nowym Testamencie dualizmu. 

 Były co prawda ciemne wieki, ludzie mordowali w imię Chrystusa, ale to nie były Jego nauki. To nie było Jego przesłanie. W fundamentalnych zasadach Chrześcijaństwa nie ma dualizmu. A to jak Chrześcijaństwo wygląda dzisiaj, zostało wykreowane przez ludzi.    


  • 1



#74

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil

 

Przytocz więc jakiś fragment by można było coś akceptować lub nie.

Chętnie bym to zrobił ale nie znam żadnych złych czynów które KK by pokrętnie tłumaczył. W Cerkiwi prawosławnej też niczego takiego nie kojarzę. O reszcie się nie wypowiadam gdyż kościołów protestanckich jest tak mnóstwo i mają tak wiele różnych wierzeń że nie jestem w stanie prześledzić ich linii obrony co bardziej kontrowersyjnych poglądów.

Czynów które kiedyś KK uznał za dobre, a teraz są uznane za złe (np. kwestia tortur, czy palenie za herezje) z oczywistych powodów bronić nie będę.

 

 

Na początek dlaczego nie zamierzasz czyżbyś miał jak kk wybiórcze podejście?  Może od razu  zakreśl te obszary które uważasz za nie wygodne i po sprawie.


  • 0



#75

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jest to prawda iż są one ze sobą połączone, jest to twoja subiektywna ocena.

 

Niestety ich połaczenie ich  to fakt. Jesli myślisz że jest inaczej to niestety musisz to udowodnić.

 

Nadal nie została poddana ocenie inwazja tej religii na nasze ziemie

 

A ty w jakiej alternatywnej rzeczywistości się uchowałaś .??? Jest pełno opracowań pojawienia się chrześcijaństwa na naszych terenach. Niestety mam wrażenie że nie interesują Cię fakty. Ty już swoja wiarę(nie wiedzę ) już masz...

 

 PS Religia naszych przodków zmieniała się kilka razy przed pojawieniem się chrześcijaństwa. Obawiam się że nie przypominało to bynajmniej  nawracania "dobrym słowem" :).

Dlaczego wyjątkowa?

Bo wygrała z licznymi małymi religijkami na naszych ziemiach . Współistniała  z wierzeniami lokalnymi przez całe stulecia.Chramy funkcjonowały przynajmniej do XII wieku . W lekkiej konspiracji do XVI-XVIIw.

 W chrześcijaństwo w przeciwieństwie do poprzednich religii stworzyła potężne i powszechne klasztory.parafie, szkołyi uniwersytety. Wszyscy nasi pierwsi naukowcy byli duchownymi.Bo upowszechniło umiejetność pisania i czytania(to jest cecha odróżniająca cywilizacje). Nie zależnie od tego czy istniało pismo słowiańskie -na pewno  nie było ani popularne ani powszechne ani nie powstawały w nim żadne znaczace dzieła.Nasza cywilizacja w największym stopniu opiera się o chrześcijaństwo i szerzoną kulturę rzymska czy bizantyjską .Ani najazdy i wojny z pogańskim wikingami, ani zanimistycznymi  tatarami, ani stulecia walk z ludami islamskim nie mają na nas taki wielkiego wpływu , tylko b mocno powierzchniowy.Głęboki wpływ na nasze życie maja skutki najazdów ateistycznych sowietów. ale wciąz przegrywa z wpływem chrześcijństwa.


  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych