Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pokemony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#46

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo nie dość, że ciężko na niego trafić to jeszcze nie chce się dać złapać..


Na Super Rod w safari ( w pierwszej karcie oraz czwartej), choć z drugiej strony co chwilę widzę jak ktoś pisze "WTT Dratini".

Czy ktoś wie, czy Scizor ewoluuje ze Scythera w tej grze? Czy trzeba go osobno złapać?



#47

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z tego co wyczytałem ewoluuje ze Scythera. Scyther z Metal Coat i wymiana.

#48

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Założyłem Team, nazywa się Paranormalni i posiada TAQ - VRP. Jutro od godziny 12 będę w grze, zapraszać do buddys a ja w zamian do teamu :P Właściwie to już dzisiaj... idę spać.



#49

adek21.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czescwam, mam wolnego master balla i zastanawiam sie na ktorego poka go przeznaczyc. Jakies sugestie? Jestem po pierwszym dniu grania, na etapie elite four.

#50

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po pierwszym dniu grania na etapie elite four? :o Jakim cudem?



#51 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Użyj na sobie to Cię skrzyżuję z Magikarpiem :]

#52

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do elite four można iść w każdej chwili, już to sprawdziłem :P
Wystarczy mieć pierwszą odznakę.

Jeżeli chodzi o EVowanie, to doszukałem się w końcu ważnych informacji. Wprawdzie nie można od razu wyzerować punktów EV, aczkolwiek istnieją jagody, które ten stan obniżają:

Pomeg Berry - Obniża HP
Kelpsy Berry - Obniża Attack
Qualot Berry - Obniża Defence
Hondew Berry - Obniża Sp. Attack
Grepa Brry - Obniża Sp. Defence
Tamato Berry - Obniża Speed

W PokeMMO znajdziemy je w Saffron Mart.

Ja osobiście najpierw maksuje levelem boxową szóstkę, a dopiero potem się biorę za evowanie

:)

Wchodzę do gry, więc zaraz zacznę zapraszać do teamu.

Aton wciąż chcesz EEVEE (samiec niestety)? Można je wygrywać w kasynie.



#53 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Chcę ale tylko samica mnie interesuje :) Chcę je rozmnożyć :)

#54

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślałem, że po prostu chcesz mieć dużo EEVEE :P

Co 15 minut w grze wpisuje w Social "wujekAton", ale ciągle Cię nie ma.

Myślę nad wodnym pokemonem, między Gyaradosem a Tantacruelem. Aczkolwiek, nie wiem czy one są aż tak potrzebne... może po prostu znajdę coś na czym będę pływał, ale nie wezmę tego do boxa.

Na razie mam Alakazama, Venosaura, Charizarda (w trakcie rozwoju). Chciałbym jeszcze Dragonite i Scizora, myślę nad szóstym pokemonem Machamp, Golem, Nidoking,Rhydon, Muk, Kabutops, Agron (3 edycja)... w każdym razie coś dużego :P

@RuudJulie

Mam jednego Dratini do oddania.



#55 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

bo długo mnie nie było :)

#56

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Scurvy

Dzięki, już dostałem. Co prawda 1 lvl, ale jakoś się go wytrenuje :)



#57

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam 20 na zbyciu, jesteś w grze?



#58

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

20 lvl? Jestem, chętnie przyjmę :D



#59

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Effort Values (w skrócie EV) są punktami, które podrasowują jeden ze statów naszego Pokemona w zależności od pokonanego stworka. Bonusy z punktów EV są przyznawane przy każdym podwyższeniu poziomu naszego Pokemona o 1. Pokemon, którego poziom jest zwiększany za pomocą samych Rare Candy nie otrzymuje żadnych EV. Oznacza to, że jest słabszy w statystykach od tych, które levelują w walkach. W porównaniu do Expa, który jest dzielony pomiędzy Pokemony biorących udział w walce z jednym przeciwnikiem, EV są przyznawane w dokładnie w takiej samej ilości dla każdego.


Mechanika działania

Punkty EV są zupełnie osobnymi wartościami od podstawowych statystyk naszych podopiecznych. Pokonany pokemon może dać od 1 do 3 effort points w sumie do poszczególnych statystyk w zależności od gatunku (lista pokemonów z ilością EV po pokonaniu). W walkach, w których nie otrzymujemy Exp (jak na przykład walka z żywym graczem, Battle Tower), nie otrzymamy EV points. Na 100 poziomie Pokemona, jego statystyki będą o 1 punkt wyższe na każde zdobyte 4 punkty EV. Na każdy level up statystyki są przekalkulowane uwzględniając zdobyte do tej pory EV. Jednakże używając Vitamin bądź Berry o działaniu cofającym punkty EV, statystyki kalkulowane są natychmiast po użyciu owych itemów. Pokemony mogą mieć maksymalnie 255 EV przypadające na jeden stat (zlimitowane 252 na stat w PokeMMO), 510 ogółem maksymalnie. Vitaminy dodają 10 effort points, lecz za ich pomocą nie można tej wartości podnieść wyżej niż 100 na stat, bądź podnieść powyżej 510 ogółem. Jeśli Pokemon trzyma Exp. Share, prócz przydzielanej mu części Expa z walki, dostaje pełną ilość EV z pokonanego Pokemona, nawet jeśli Pokemon aktywny w walce wymaxował swoje własne effort points. Item Macho Brace podwaja zdobywane EV. Istnieją również specjalne jagody obniżające punkty EV, jednocześnie podnoszące Happiness podczas użycia:
Pomeg Berry - Obniża HP
Kelpsy Berry - Obniża Attack
Qualot Berry - Obniża Defence
Hondew Berry - Obniża Sp. Attack
Grepa Brry - Obniża Sp. Defence
Tamato Berry - Obniża Speed
W PokeMMO znajdziemy je w Saffron Mart.



EV Training

Skoro wiemy już z czym to się je, pora zabrać się do roboty. W tym momencie kończy się Twoje dzieciństwo. Łapanie pierwszego-lepszego Pokemona i używanie go walce wedle przewagi typu kompletnie nie ma tu miejsca. Zaczyna się lać krew, pot i łzy.
Przede wszystkim musimy wybrać Pokemona, którego będziemy chcieli trenować. Pokemon ten musi mieć odpowiedni charakter (nature) pod EV, które mamy zamiar mu dodać i wbrew pozorom jest bardzo ważnym aspektem. Natura powinna spełniać rolę uzupełniającą w przypadku potrzeby wzbogacenia któregoś ze statów o kilka punktów, bądź wspomagającą, jeśli chcemy wymaksować daną statystykę do granic możliwości. Dla przykładu posłużmy się bardzo sławnym psychicznym śpiochem - Pokemonem Abra. Łapiąc podstawową formę tego stworka, musimy mieć na względzie jego możliwości, gdy wyrośnie na potężnego Alakazama.
[Obrazek: 2d47sy.png] [Obrazek: 345dg20.jpg]
Jak widać nasz Pokemon ma ogromny potencjał na atak specjalny, co fantastycznie wspomaga jego psychiczne ruchy w walce. Również jego szybkość jest dosyć spora jak na Pokemona PSI. Charaktery Pokemonów nieco modyfikują te statystyki. Nie potrzebujemy Adamant (+Atk -SpA) Abra, który koncentruje się na ataku fizycznym, podczas gdy ten takowych się nie uczy. Najlepszą opcją byłoby Timid (+Spe -Atk), aby uzupełnić szybkość tego Pokemona w walce bądź opcjonalnie Modest (+SpA -Atk), aby jeszcze bardziej wspomóc jego potęgę ataków specjalnych. Złapanie Pokemona o odpowiednim charakterku jest dosyć czasochłonne ze względu na ich różnorodność. Zalety i wady charakterów w wyrażeniu procentowym możemy zobaczyć w okienku Pokemon Summary, najeżdżając na ich nazwę. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić w grze, skorzystaj z tego tematu. Nie poddawaj się na tym etapie, ponieważ najgorsze dopiero przed Tobą. Pora na właściwy EV Training. Powinieneś rozłożyć effort points pod kontekst, w jakim masz zamiar używać swojego pupila. Musisz teraz walczyć z wyłącznie odpowiednimi Pokemonami, które będą dostarczać pożądane EV. Jeśli nie wiesz jakie Pokemony dają jakie EV, najedź myszką na pokemona w tym temacie. Zarówno w oryginalnych grach jak i PokeMMO są pewne miejsca, gdzie możesz spotykać Pokemony jednego gatunku, oszczędzając czas i nerwy w poszukiwaniu tego, który da Ci odpowiednie effort points.

HP EV
Na początku dostarczy nam je Caterpie (1 HP EV) w Viridian Forest. Jednak ze względu na dużą ilość robali pełzających po tym miejscu, poszukiwanie samego Caterpie w trawie jest dosyć pracochłonnym procesem. Wraz z naszym progressem, przerzucamy na Dunsprace, które znajdziemy na 3 wyspie po pokonaniu E4. HP EV można też trenować na 6 wyspie tam gdzie marrile i woopery , marrile dają po 4ev z macho a woopery po 2 ev.

Attack EV
Najpewniejszym miejscem są podziemne tunele w Mt. Moon. Występują tam wyłącznie same Parasy, dające nam 1 Attack EV. Alternatywnie można powędkować za domem Wardena (Fushia City) używając Super Rod. Napotkamy tam między innymi Goldeen (1 Atk EV), Seaking (2 Atk EV) i Gyarados (2 Atk EV).

Defence EV
Tutaj kolejnym bardzo dobrym miejscem jest trawa mająca miejsce zaraz pod Pallet Town, gdzie znajdziemy wyłącznie Tangela z 1 Defence EV.

Sp. Attack EV
Najlepszym miejscem jest Pokemon Tower. Duchy takie jak Ghastly i Haunter dostarczają nam kolejno 1 i 2 Sp. Attack EV. Trzeba jednak uważać na rzadkiego Cubone, który może popsuć nasz trening, gdyż z niego mamy 1 Defence EV.

Sp. Defence EV
Jedynym rozsądnym miejscem do podrasowania tego statu jest ocean za Cinnabar prowadzący do Pallet Town. Płynąc na Pokemonie będziemy spotykać same Tentacool z 1 Sp. Defence EV. Po dotarciu na One Island, surfujemy pomiędzy gruntami, gdzie spotykamy 95% Tentacool i 5% Tentacruel.

Speed EV
Ostatnia statystyka może zostać podrasowana w Diglet's Cave. Występujące tam Diglety dadzą nam 1 Speed EV, bądź jeśli mamy farta spotkamy Dugtrio, dającego nam 2 Speed EV po pokonaniu.

Aton jak będziesz w grze, to zaproś do znajomych. Bo ja już nie mam siły, cały czas Cię zapraszać. A Ciebie nie ma. Nick: Kpiarz



#60 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Dzięki Makbeciku za Eevee. Zamienił się w pięknego Vaporeona :) Wygląda na to, że samicy nie można dostać więc przyjmę jeszcze 3 Eevee. :)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych