Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strona weryfikująca zdjęcia duchów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam,
wszedłem w posiadanie zdjęcia od bliskiej mi osoby. Zdjęcie dokładnie przedstawia "postać". I tu moja prośba. Jakiś czas temu natknąłem się na stronkę/forum/grupę ludzi którzy weryfikowali autentyczność zdjęć duchów. Poddawali zdjecia różnych filtrom/zmianom i wyszukiwali jakichkolwiek ingerencji w zdjęcie. Czy ktoś kojarzy o czym mówię? Chciałbym poddać to zdjęcię testowi na autentyczność.
  • 0

#2

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wrzuć tutaj, chętnie popatrzymy.
  • 0



#3

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie zakładałem tematu byście sobie popatrzyli i skomentowali jak 1000 innych zdjęć. Tylko by potwierdzić czy zdjecie jest autentyczne. Wybacz, że tak ostro, ale wiem co sie z nim stanie jak je wrzuce. Zbyt długo siedze na tym forum by to wiedzieć. Wrzuce, gdy się przekonam, że nie ma podstaw by twierdzić, że to zdjęcie po przejsciach
  • 0

#4

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ze względu na fakt, iż nie ma czegoś takiego jak 'zdjęcie ducha', lepiej go tu nie wrzucaj ;)
  • 0



#5

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobre podejście autora tematu, oby więcej takich(to nie ironia). Jak już się upewnisz, to wrzucaj.
  • 0

#6

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gwarantuję ci, że jeśli zdjęcie jest słabe, to nigdzie indziej nie potraktują go lepiej. I przy okazji tobie powiemy, czy zdjęcie jest "po przejściach".
  • 1

#7

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobre podejście autora tematu, oby więcej takich(to nie ironia). Jak już się upewnisz, to wrzucaj.

Dziekuje :)

Nie zamierzam go wrzucać i dawać pożywki innym. Interesuje mnie tylko czy ktoś wie jak znalezc tą grupe osób, która się tym zajmuje. Widziałem zdjęc tego typu bardzo dużo. Więc gdyby było słabe nie zainteresował bym się nim na tyle by zadac sobie trud potwierdzenia. Druga kwestia, że nie interesują mnie zdania typu "jak dla mnie podróbka", "uważam, że jest prawdziwe" tylko poddanie zdjęcia graficznej analizie.

Pozdrawiam i prosze o darowanie sobie komentarzy typu "wrzuć ja Ci powiem"
  • 0

#8

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze to będziesz miał opinie z dwóch niezależnych źródeł. W końcu chyba to forum paranormalne, nie?

Tu na forum udziela się niejaki noxili - widziałem, że on się zajmuje fotografią, napisz PW do niego. Wydaje się być rzetelny i choć nie znam człowieka osobiście to w ciemno go polecę.
  • 0



#9

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu natknąłem się na stronkę/forum/grupę ludzi którzy weryfikowali autentyczność zdjęć duchów.

A kto ich weryfikował pod względem skuteczności weryfikacji?
  • -2

#10

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy można ową czynność nazwać 'weryfikacją'. Taka czynność to wyrażenie swojej subiektywnej opinii na temat danego zdjęcia, kierując się co najwyżej własnym doświadczeniem (również sprawa subiektywna) z analizy podobnych przypadków. Nie ma żadnych standardów opracowanych na podstawie konkretnych wyznaczników, nie ma profesji 'weryfikatora zdjęć przedstawiających potencjalne duchy', ogólnie mówiąc wolna amerykanka. Jeden powie, że prawdziwe, drugi znajdzie szereg argumentów by temu zaprzeczyć.
Ale zawsze można zasięgnąć opinii ludzi, którzy zauważą, że przy zdjęciu było grzebane nożyczkami i suwaczkami :)
  • -1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych