Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muzułmanie rzucą fatwę na papieża?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

#136

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż można powiedzieć:KK to sekta i tyle.
Każda sekta wcześniej czy później przestaje istnieć.
Tak będzie i w tym przypadku.
  • 0



#137

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sekta, tak?
Noż kurde, znowu ktoś pisze te brednie.

Gdzie masz pranie mózgu? Gdzie masz konsekwencje po wyjściu z Kościoła (chodzi mi o życie doczesne)? Gdzie masz poniżające zachowania w celu zadowolenia swojego guru?

Kościół będzie się miał dobrze i każdy kryzys przetrwa. O to nie ma obawy.
Na razie nie widać nic co miałoby wieszczyć jego kres.
Wiernych jest dużo, rośnie popularność formacji duchowych we wspólnotach, coraz więcej ludzi wierzy świadomie a nie na zasadzie przyzwyczajenia czy tradycji...
  • 0

#138

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

rośnie popularność formacji duchowych we wspólnotach

Ale i rośnie niezadowolenie świata islamskiego i to może być początkiem końca.
Konsekwencje trudno przewidzieć ale może się to zakończyć międzynarodowym konfliktem zbrojnym.
Krótko mówiąc III Wojną Światową.
  • 0



#139

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiesz, w sumie to, że świat islamu jest niezadowolony mnie aż tak nie interesuje..
  • 0

#140

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wlk. Brytania: Banicja dla symboli religijnych

Pracownica British Airways (BA) odesłana do domu za odmowę schowania małego krzyżyka noszonego na szyi podczas pracy na lotnisku zamierza wytoczyć proces swemu pracodawcy - pisze w najnowszym wydaniu brytyjski tygodnik "The Observer".
Według gazety, Nadia Eweida chce podać do sądu BA za dyskryminację na tle religijnym, ponieważ kazano jej schować krzyżyk pod służbowy uniform, podczas gdy w pracy dozwolone jest noszenie chust islamskich i turbanów.

Pani Eweida pracuje na londyńskim lotnisku Heathrow w dziale odpraw. Jak podkreśla, właśnie niedawno przeszła szkolenie w zakresie szacunku i rozumienia przekonań innych ludzi. "Zostałam zmuszona do skorzystania z bezpłatnego urlopu, ponieważ odmówiłam zdjęcia krzyżyka lub schowania go pod ubranie" - powiedziała gazecie.

Według BA, 55-letnia pracownica poszła z własnej woli na urlop i nie została zawieszona w pracy. Rzecznik BA powiedział, że firma od lat uznaje, iż umundurowany personel może chcieć nosić biżuterię mającą wartość religijnego symbolu, ale powinien chować ją pod uniformem.

"Inne religijne detale jak turbany, hidżaby i bransolety mogą być noszone, trudno bowiem wymagać, aby personel chował je pod uniformem" - powiedział rzecznik.

Hidżab to zasłona, którą islam nakazuje osłaniać kobiecie przynajmniej głowę. Natomiast do obowiązków religijnych wyznawcy sikhizmu należy noszenie turbanu i stalowej bransolety.

Konserwatywna deputowana Ann Widdecombe, znana ze swego nawrócenia się na katolicyzm, powiedziała, że chrześcijanie nie są traktowani sprawiedliwie.

"Dlaczego do diabła, jeśli pracownicom BA wolno nosić chusty - a to im wolno, jeśli mogą nosić turbany - co wolno, jeśli wolno nosić stalowe sikhijskie bransolety i są one noszone, to dlaczego tylko chrześcijanin nie może nosić krzyżyka?" - powiedziała Widdecombe telewizji BBC.

Sprawa symboli religijnych od kilku dni znajduje się w Wielkiej Brytanii w polu uwagi, po tym jak były szef brytyjskiej dyplomacji Jack Straw powiedział, że muzułmanki otulone w pełni swymi zasłonami utrudniają społeczne życie. Straw, obecnie przewodniczący Izby Gmin, powiedział, że wolałby, aby muzułmanki ich nie nosiły, ponieważ [zasłony] są odbierane jako ostentacyjne zaznaczanie odrębności
http://wiadomosci.on...84,12,item.html
  • 0



#141

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I to się nazywa podobno kraj gdzie panuje równość co do wyznania, prawda?

Jak zakazywać to wszystkim. Jeśli przez to muzułmanka nie będzie mogła pójść do pracy, to jej problem i tyle.

A nie szykanować chrześcijan..
  • 0

#142

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Około 10 procent indonezyjskich muzułmanów popiera dżihad (świętą wojnę) i usprawiedliwia jako obronę swojej wiary ataki na turystycznej wyspie Bali, w których zginęło ponad 200 ludzi - wynika z opublikowanego dziś w Dżakarcie sondażu.

Indonezja jest czwartym z najludniejszych krajów świata - jej populacja wynosi 220 mln, z czego 85 procent to muzułmanie, co sprawia, że ten azjatycki archipelag zamieszkany jest przez największą na świecie muzułmańską populację. Indonezja oficjalnie nie jest jednak państwem islamskim.
http://dziennik.pap....epeszy=20154501

[ Dodano: 2006-10-16, 17:48 ]
Watykan ogłosił podróż papieża do Turcji

W dniach od 28 listopada do 1 grudnia Benedykt XVI złoży wizytę w Turcji - ogłosił oficjalnie w poniedziałek Watykan. Na trasie papieskiej pielgrzymki znajdą się Ankara, Izmir, Efez i Stambuł.

Wkrótce zostanie ogłoszony szczegółowy program wizyty Choć Benedykt XVI publicznie deklarował swą wolę udania się do Turcji jeszcze w zeszłym roku, pielgrzymka do ostatniej chwili stała pod znakiem zapytania. Papież chciał pojechać do Stambułu pod koniec listopada 2005 roku na uroczystości ku czci patrona patriarchatu w Konstantynopolu - świętego Andrzeja. Wtedy jednak zabrakło zaproszenia od tureckiego rządu, który miał za złe biskupowi Rzymu to, że jeszcze jako kardynał wypowiadał się przeciwko wejściu Turcji do Unii Europejskiej.

W następnych miesiącach Watykan kilkakrotnie wyjaśniał poprzez swych przedstawicieli, że osobista opinia kardynała Josepha Ratzingera nie jest stanowiskiem Stolicy Apostolskiej. Po tych zapewnieniach rząd w Ankarze wystosował zaproszenie dla Benedykta XVI. Jednak we wrześniu tego roku papieska wizyta w kraju, którego większość ludności to muzułmanie, stanęła znów pod znakiem zapytania w związku z protestami świata islamskiego po wykładzie Benedykta XVI w Ratyzbonie.

Wypowiedzi papieża na temat islamu i dżihadu (świętej wojny) ostro skrytykował między innymi premier Turcji Recep Erdogan.

Kilkakrotne wyjaśnienia papieża, jakie były jego intencje, oraz zapewnienia o wielkim szacunku dla islamu i jego wyznawców doprowadziły do przezwyciężenia kryzysu.

Warto zauważyć, że watykańscy hierarchowie na czele z sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone już w dniach napięć po papieskim wykładzie wyrażali nadzieję, że podróż do Turcji dojdzie do skutku i że nie ma powodu do jej odwołania.

We Włoszech nasiliła się tymczasem dyskusja na temat bezpieczeństwa papieża w Turcji. Choć kwestia jest otoczona niezwykłą dyskrecją, wyraża się powszechne przekonanie, że pielgrzymce tej towarzyszyć będą nadzwyczajne środki ostrożności.

Podróż papieża do Turcji jest swoistym spełnieniem planów Jana Pawła II, który był w tym kraju w 1979 roku i został ponownie zaproszony przez patriarchę Bartłomieja I pod koniec pontyfikatu. Polski papież z powodu pogarszającego się stanu zdrowia nie mógł już udać się z tą wizytą.

http://wiadomosci.on...0,686,item.html
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych