Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koty wyczuwają duchy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Evelyn Black.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem sama w domu od wczoraj. Mam pięciomiesięcznego kotka. Nie rasowy, zwyczajny dachowiec. Od koleżanki, zaufanej.
Wciąż patrzy się w kilka punktów na ścianie, nawet gdy go wołam.
K. 20 zjeżył się cały i zaczął fuczeć na coś w korytarzu, na którym nic nie było. Fuczał na dywan.
Nigdy taki nie był, a poświęcam mu bardzo dużo czasu. Wystarczająco, by wyrobić opinię o jego zachowaniach.
W mieszkaniu mieszkam od 3 lat. Nie wiem nic o poprzednich właścicielach.
Czy to możliwe, żeby to były duchy?
Wcześniej również zostawałam z nim sama, a takie sytuacje nie miały miejsca.

Użytkownik Kronikarz Przedwiecznych edytował ten post 31.07.2013 - 08:37

  • 1

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie zauważył albo wyczuł coś co go przestraszyło, np. ktoś chodził po dywanie w butach śmierdzących psem i zostawił tam ów zapach (koty mają dobrze wyczulony węch) albo kotek polował sobie na jakąś muszkę a ta zaplątała się w dywan i nie mógł jej znaleźć.

Btw. 5 miesięcy to jeszcze bardzo młody kociak, jest teraz mniej więcej na poziomie 9 letniego dziecka w przeliczeniu na ludzkie. To tylko dzieciak, ma prawo zachowywać się czasem irracjonalnie. Jego charakter jeszcze się kształtuje. "Opinię o jego zachowaniach" zacznij sobie wyrabiać jak skończy 1,5 roku. Do tego czasu jeszcze wszystko może mu się jeszcze odwidzieć. Często np. rozbrykane kocięta wchodząc w wiek dorosły zamieniają się w lenie kanapowe.
  • 1



#3

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hehe :D
też gdy byłam początkującą właścicielką kotów zastanawiałam się, czy przypadkiem koty nie widzą duchów.

Nie wiem, może coś w tym jest, ale mój pierwszy kot, w wieku 5-6 miesięcy zachowywał się podobnie. Łapał coś na ścianie, fukał, lub "miałkał" w pomieszczeniu, w którym mnie nie było. Powód jest bardzo prosty - twój kot domaga się uwagi i niczego więcej. Taki młody kot mniej więcej pół roczny to istne, żywe srebro. Koty mają o wiele więcej energii niż przeciętny, człowiek, dlatego ciężko takiego kociaka wymęczyć. Czasem też twój kot sam przestraszy się czegoś, na co może nie zwróciłaś uwagi - stojący odkurzacz, parasol etc. Dobrym sposobem na nadpobudliwego kota jest załatwienie mu drugiego :D serio. Ja musiałam tak zrobić, bo mój kot sam w pojedynkę po prostu dostawał bzika i potrafił o 3 w nocy gryźć mi uszy tylko po to, żeby się z nim pobawić.

Czasem koty wpatrując się w przestrzeń obserwują np jakąś muchę - której ty nie masz szans dostrzec, bo masz słabszy wzrok, czasem po prostu wpatrują się gdzieś, bo tak mają koty. Potrafią gdzieś gapić się, przez okno np, kilka godzin i obserwować, lub sobie drzemać.

A czy koty widzą duchy, hmm możliwe, ale póki nie dzieje się w twoim domu nic dziwnego, to na twoim miejscu bym to olewała. Koty czasem zachowują się po swojemu i tyle, taki ich urok :)
  • 4

#4

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

takie kocie gapienie sie jest spowodowane tym iż koty postrzegają troszkę inaczej niż my. A to za sprawą wibrysów, czyli kocich wąsów. Dzięki wibrysom kot rejestruje ruchy powietrza w pomieszczeniu na podstawie których, w jego mózgu tworzy się obraz być może podobny do tego co rejestruje oko. Dzięki temu kot jest w stanie złapać mysz w całkowicie ciemnej piwnicy, gdzie z powodu braku światła oczy po prostu nie działają. Myślę że twój kociamber :) widzi po prostu jakieś dziwne dla niego zawirowania powietrza .Pamiętajmy o tym że koty dorastają bardzo szybko i w ciągu roku zmieniają się tak jak człowiek przez lat 18.
  • 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych